[Addons] Zombie Biohazard v2.0

Descarcari de addons-uri si discutii despre acestea.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Sahinn
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 28 Apr 2015, 16:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Asta inseamna prieten adevarat ala care
Detinator server CS: zm.playpro.ro
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Dec 2016, 10:50

Cine imi poate spune de ce dupa ce se sfarseste numaratoarea inversa imi pica serverul...
zm.playpro.ro - server biohazard
RoyalServer
User avatar
A k c 3 n 7
Super moderator
Super moderator
Posts: 5139
Joined: 25 Aug 2014, 21:31
Detinator Steam: Da
CS Status: who dares wins
SteamID: Jandarmeria
Reputatie: Super moderator
Moderatorul anului 2023
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fost eXtream Mod
Fost Intermediar
Nume anterior: Sorinel
Fond eXtream: 0
Location: Unknown
Discord: remusakcent
Has thanked: 4 times
Been thanked: 46 times

09 Dec 2016, 16:08

cel mai probabil e buguit vad ca e plin de pluginuri
Sahinn
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 28 Apr 2015, 16:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: Asta inseamna prieten adevarat ala care
Detinator server CS: zm.playpro.ro
Fond eXtream: 0
Contact:

09 Dec 2016, 22:24

[quote="A k c 3 n 7"]cel mai probabil e buguit vad ca e plin de pluginuri[/quo]

Am oprit toate pluginurile adaugate si tot mi se opreste serverul , am mai vazut addons-ul asta mai de mult pe un server si acolo fuctiona ...
zm.playpro.ro - server biohazard
Trebor Unaerugnu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 20
Joined: 13 Apr 2012, 14:46
Detinator Steam: Da
CS Status: www.oldones.ro
Detinator server CS: ZM.OLDONES.RO
SteamID: mytwixel
Location: Depinde...
Contact:

25 Dec 2017, 20:41

Sahinn wrote:Cine imi poate spune de ce dupa ce se sfarseste numaratoarea inversa imi pica serverul...
Sigur ai facut facut ceva gresit in timpul instalarii addons-ului, intr-adevar, aceasta versiune avea mici bug-uri, dar nici unul nu cauza crash server-ului. Si anume:

tfts_transfer.amxx - Folosind comenzile amx_spec amx_ct amx_t cauza un bug jucatorului ce utiliza sau pe care era utilizata comanda, cand era mutat inapoi la o echipa T sau CT, atunci cand trecea prin lasere, nu mai murea.

customflashlight.amxx - Plugin-ul asta functioneaza, doar ca da mici erori inofensive in consola din cauza sursei.

grentrail.amxx - Plugin-ul asta se batea cap in cap cu napalm si frostnades plugins, deoarece cele 2 aveau trail incorporat.

rain_events - De asemenea si acesta, era inutil, fiind advanced_fog.amxx pe server, se batea cap in cap cu acesta si cauza mici probleme de functionare.

AMXX-Booster.amxx - O mizerie de plugin, este doar un fake-ping, nimic mai mult, nu ajusteaza nimic pentru anti-lag.

ultimate_who.amxx - Plugin-ul asta este blocat de catre tni_bugfix.amxx in cazul celor care aveti host de la TNI. Chiar daca plugin-ul trece peste, tot se zbate si creaza probleme server-ului.

GHW_Message_Disp.amxx - Acestui plugin degeaba ii setezi intervalul de timp pentru afisarea mesajelor, el tot le va afisa intr-un interval foarte scurt ce va cauza Overflow playerilor si ii va da afara de pe server la un moment dat.

bio_painsounds2_lite.amxx - Acest plugin are incorporat un cvar pe care il lasasem default pe o valoare foarte mica, deoarece nu i-am dat atentie, ceea ce rezulta sunete pe fundal foarte dese, ce se suprapuneau cu sunetele din bio_misc.amxx, cu sunetele default din biohazard (death, infect, win sounds) si altele, care ulterior, la fel, cauzau Overflow jucatorilor.

say_restart.amxx - Ca si plugin-ul de tts_transfer.amxx, folosind comanda /restart in chat, cauza un bug de invizibilitate la un jucator random din echipa CT.

A k c 3 n 7 wrote:cel mai probabil e buguit vad ca e plin de pluginuri

Intr-adevar A k c 3 n 7, are multe plugin-uri nefolositoare pana la urma, cu mici buguri, dar nici unul nu cauza Crash server-ului.
Sahinn wrote:Am oprit toate pluginurile adaugate si tot mi se opreste serverul , am mai vazut addons-ul asta mai de mult pe un server si acolo fuctiona ...
Cu siguranta facusei tu ceva gresit la instalarea addons-ului, addons-ul merge perfect, cu exceptia micilor buguri enumerate mai sus.

Daca vrei sa vezi cum arata addons-ul, ruleaza perfect chiar acum pe unul dintre serverele create de mine.
Image


P.S: Am sa revin cu edit la primul post cu noul update al addons-ului, rezolvarea bug-urilor, adaguarea/eliminarea unor plugin-uri buguite sau inutile. Si ulterior, am sa adaug si cateva poze si un video cu addons-ul ruland perfect.

Pana atunci, Craciun Fericit tuturor :)
╔═══════ஜ۩۞۩ஜ═══════╗
╚═══════ஜ۩۞۩ஜ═══════╝
UnknownLent
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 06 Dec 2019, 11:06
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

01 Apr 2020, 14:12

vad ca omul nu a mai postat updateul la vers asta ca era privat pe server lor dar acum e puiblic

cine are nevoie acesta este update la versiunea asta

addon-uri/zombie-biohazard-oldones-full ... 66142.html

enjoy
Post Reply

Return to “Addon-uri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 17 guests