DEFUSE GAMING ROMANIA | CSGO.DEFUSE.RO

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
stranger
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 383
Joined: 25 Jun 2017, 21:27
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu.
SteamID: staicuminte
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nick anterior: Cr3aTuRa
Fond eXtream: 0
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

08 Feb 2020, 20:51

Mi am făcut și eu cont, succes!
ImageImage
User avatar
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3642
Joined: 03 Apr 2013, 17:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: eXtream Mod
Fost Administrator
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 40 times
Been thanked: 57 times

09 Feb 2020, 22:04

mi-am facut si eu cont, chiar arata bine pentru phpbb
mult succes, e foarte greu cu o comunitate "simpla".. poti si sa investesti mult, daca nu bagi cu cap unde trebuie nu ai ce face..
p0paaa
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 08 Feb 2020, 21:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

11 Feb 2020, 21:21

Haideti baieti pe un server cat mai frumos tradus in limba roaman, nu ca altele jumate engleza jumate romana!!! Cautam admini capabili......vrem sa facem o comunitatea frumoasa de CS GO.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7745
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

12 Feb 2020, 15:06

p0paaa wrote:
11 Feb 2020, 21:21
Haideti baieti pe un server cat mai frumos tradus in limba roaman, nu ca altele jumate engleza jumate romana!!! Cautam admini capabili......vrem sa facem o comunitatea frumoasa de CS GO.
Cine mai joaca CS:GO pe servere publice in 2020?

Prefer sa joc competitive pe serverele oficiale de la Valve.
User avatar
PCosmin
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 725
Joined: 08 Dec 2014, 21:21
Detinator Steam: Da
SteamID: cosminasdf
Reputatie: Fost Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: CMP
Fond eXtream: 0
Location: Bacău
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times
Contact:

14 Feb 2020, 10:23

Mult succes cu comunitatea!
Steam: /id/cosminasdf
Discord: pCm#1578
create_my_ownp
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 252
Joined: 08 Aug 2009, 14:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban permanent! [scos]
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

17 Feb 2020, 20:42

"Sunt mai multi codati pe oficiale decat pe publice"...deci succes cu serverul arata frumos.
p0paaa
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 08 Feb 2020, 21:20
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

17 Feb 2020, 21:21

Multumim!
User avatar
eMeKa.eXe
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 717
Joined: 12 Jan 2016, 03:59
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: SkeletoN2016
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

21 Feb 2020, 14:28

Mai bine mergeai pe ips pentru ca este mult mai modern
In 2020 nici eu nu asi face conturi pe forumuri phpbb3 daca nu are maxim 5.000 - 7000 de membrii
+ sa fie ma car 90 activi!
De ce nu se mertia sa faci forum cu phpbb3 in 2020?

Daca nu esti youtuber de minecraft/cs16/samp/csgo/metin2 sau streamer popular nu se mai merita sa faci forum pe acel soft chiar daca il faci doar pentru un servere si asa random la plictiseala si dupa 1 an te lasi si dispare cum sau intamplat cu altele!

Pun pariu ca pana la anul tu inchizi forum si siteul :))
In rest arata fain tema poate ai copiata de pe un forum de minecraft am mai vazut tema asta

Eu zic sa faci upgrade la ips deoarce are un impact mai mare desigur si nu are impact la forumuri pentru cumparat reclame maxim doar 50 de membrii daca obti din reclama de pe forum daca nu esti cineva aici cu rang mare sau vechime :))

Eu zic sa faci parteneriat cu youtuberi care au maxim 10k subs depinde ce categorie pentru cs16 stiu ca Holgean sau cum il cheama are 15k subs si face promovori la sv si forumuri pentru csgo iti recomand pe Generalul face live cu csgo in fie care seara cand are timp! Nu stiu sigur daca mai face promovari :)
NEXT LEVEL
Image
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

21 Feb 2020, 21:24

SkeletoN2016 wrote:
21 Feb 2020, 14:28
Mai bine mergeai pe ips pentru ca este mult mai modern
In 2020 nici eu nu asi face conturi pe forumuri phpbb3 daca nu are maxim 5.000 - 7000 de membrii
+ sa fie ma car 90 activi!
De ce nu se mertia sa faci forum cu phpbb3 in 2020?

Daca nu esti youtuber de minecraft/cs16/samp/csgo/metin2 sau streamer popular nu se mai merita sa faci forum pe acel soft chiar daca il faci doar pentru un servere si asa random la plictiseala si dupa 1 an te lasi si dispare cum sau intamplat cu altele!

Pun pariu ca pana la anul tu inchizi forum si siteul :))
In rest arata fain tema poate ai copiata de pe un forum de minecraft am mai vazut tema asta

Eu zic sa faci upgrade la ips deoarce are un impact mai mare desigur si nu are impact la forumuri pentru cumparat reclame maxim doar 50 de membrii daca obti din reclama de pe forum daca nu esti cineva aici cu rang mare sau vechime :))

Eu zic sa faci parteneriat cu youtuberi care au maxim 10k subs depinde ce categorie pentru cs16 stiu ca Holgean sau cum il cheama are 15k subs si face promovori la sv si forumuri pentru csgo iti recomand pe Generalul face live cu csgo in fie care seara cand are timp! Nu stiu sigur daca mai face promovari :)
Imi pare rau, dar incerc sa-ti raspund la ce am inteles de la tine, e greu rau sa parcurg ce ai scris, nu prea le ai cu cuvintele :))

1. phpBB, IPS, vBulletin, myBB etc sunt doar niste platforme folosite pentru forum-uri. Este vorba doar de preferinte, am ales phpBB pentru ca am mai avut tangente cu el, este open-source, este usor customizabil si a fost doar o preferinta personala, pentru ca n-am mai lucrat cu IPS, vBulletin. Oricum nu vad relevant acest aspect despre forum, l-am facut sa fie folosit pentru cereri si alte informatii, ma gandeam initial sa fac un sistem de cereri si informatii in alt fel, dar am ales sa merg tot pe oldschool cu forum.

2. Daca nu se lipeste nimic de server intr-un an (desi imi vine greu a crede, acum doua zile a fost plin aproape :)) ) evident ca o sa renunt, noi facem asta din pasiune, nu urmaresc sa fac bani sau ceva, evident ca or sa exista lucruri taxabile si ceva bani primiti, o sa-i reinvestesc tot aici, in reclame, promovari, dezvoltare etc...

3. Tema se gaseste pe internet, costa 24E, este cumparata si am mai editat eu pe unde am considerat ca trebuie, am facut update la fontawesome, cu timpul o sa apara noi functionalitati si noi tehnologii in ceea ce priveste design-ul, dar deocamdata ma axez pe server, nu pe forum / website.

4. In curand se vor face promovari la diferiti stream-eri romani, asta cand o sa consider ca este relevant sa investesc (inca nu este 100% terminat, mai am de aranjat niste plugin-uri pe server, inca nu gasesc un scripter serios, am platit pe cineva sa ma ajute cu ceva si se pare ca probleme care apar nu vin de la el :)) )

5. Multumesc pentru propuneri, dar n-ai venit cu nimic nou :D
g00gLe.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 733
Joined: 22 Apr 2011, 14:40
Detinator Steam: Da
CS Status: www.netcafe.ro OFF
Detinator server CS: cs.netcafe.ro OFF
SteamID: dmihaita1
Location: Craiova
Has thanked: 77 times
Been thanked: 37 times
Contact:

04 Mar 2020, 20:32

Salut Gabriel!
Mai ai de efectuat unele modificari de design si "asezari" in pagina, daca le pot numi asa, insa eu te sustin.
Imi place ideea ta si as vrea sa colaboram daca esti interesat. Ti-am lasat un PM pe forum.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information