M-HEIST.RO - Căutăm staff [reclamă]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Detinator Steam: Da
CS Status: Hai pe server
Detinator server CS: respawn.m-heist.ro
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Has thanked: 74 times
Been thanked: 12 times

03 Dec 2020, 20:12

M-HEIST.RO
:ily_gesture: Suntem o comunitate în curs de formare, bazată pe gaming, ne dezvoltăm multilateral, pe diferite arii ale gaming-ului, după cum veți observa mai jos în acest topic. :ily_gesture:

Ne place seriozitatea, suntem consecvenți în ceea ce facem și considerăm că maturitatea staff-ului nostru este calea către o comunitate închegată de gaming, unde fiecare jucător, fie mic, fie mare, își va găsi locul.
:eye_emoji: Serverele comunității :eye_emoji:

DISCORD - Click
SA:MP - Click
Image
Image
Image
Image

Fiecare dintre aceste servere este în căutare de staff!

Link-uri utile pentru M-HEIST :forefinger:
Portalul M-Heist.Ro - Click
Forumul M-Heist.Ro - Click
Interfața GTA - Click
Serverele M-Heist.Ro - Click
DISCORD-ul M-Heist.Ro - Click

De asemenea, căutăm oameni dispuși și pricepuți să se ocupe de diferite severe de jocuri. Noi oferim totul, host-ul, dns-ul, categoria pe forum, voi veniți cu seriozitatea, disponibilitatea și priceperea voastră!

*Este reclamă plătită, trebuie făcută global de către Laur.
Last edited by Laur eXtream on 03 Dec 2020, 20:48, edited 1 time in total.
Reason: Exp: 3 Ian
"Nu cred în nimic, dar iau în considerare totul." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !

WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.

Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

respawn.m-heist.ro
TransferGo
Pabu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

03 Dec 2020, 20:52

Va asteptam cu mare drag!

Căutăm oameni dispuși și pricepuți să se ocupe de diferite severe de jocuri. Noi oferim totul, host-ul, dns-ul, categoria pe forum, voi veniți cu seriozitatea, disponibilitatea și priceperea voastră!
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3

03 Dec 2020, 21:16

Primim și dorim sugestii din partea voastră, atât pe parte de forum/comunitate cât și pe partea de servere. Orice feedback este bine primit, fie negativ, fie pozitiv, dar preferabil să fie constructiv. :hands_stretched_upwards:
"Nu cred în nimic, dar iau în considerare totul." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.

Atentionari
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

respawn.m-heist.ro
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 192 times
Been thanked: 160 times

04 Dec 2020, 02:10

Forumul te respinge la prima privire. Tema este prea grea, la fel si numele, logo, brand-ul in general. Nu stiu de ce nu mergeti pe ceva simplu si sa va construiti propriul nume de la 0. De asemenea pare o versiune mai veche de ips, iar daca nu ma insel nu aveti o licenta valida. Nu stiu cat mai conteaza in ziua de azi, dar ai grija sa nu te trezesti cu anumite bug-uri/exploit-uri.

In fine. Ce imi place, este ca aveti idei, servere de cs, csgo, samp, radio, portal-uri etc. Ce va recomand eu este sa mergeti in paralel si cu un website de tip news/recenzii in loc de acel portal simplu. Pe langa ca puteti scoate un ban, dar va mai ajuta si la SEO. Inca un sfat. Cum spuneam: forumul este prea greu, necesita restructurat, modernizat, dar in acelasi timp sa para cat mai simplu.

Bafta!
www.lucreaza.online/forum - forum de facut bani online. De asemenea iti poti promova site-ul gratuit.
The Kalu
eXtream Mod
eXtream Mod
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Has thanked: 241 times
Been thanked: 470 times

04 Dec 2020, 08:51

- tema forumului mi se pare nasoala, mai ales ca background ul nu se pupa bine cu, culoarea forumului si acel logo este facut aiurea.
- aveti 86 de utilizatori si nu poti vizualiza continutul, nu cred ca este o idee asa de buna / sincer sa fiu eu mi-am facut cont special ca sa las un review aici
- semnaturi uriase la utilizatori, oribil!
- textul din postare este prea skinny, un pic mai bold ca sa fie citet.
- categoriile competii online si diverse au 0 posturi, faci nene categoria discutii si daca se strang utlizatori atunci le faci si alte categorii.

Mai sunt dar nu am timpul necesar, mai aveti de lucrat!
j a h k 0-
Super moderator
Super moderator
CS Status: segmentation fault
SteamID: /ID/jkhalibu
Reputatie: Super moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: Jah#
Has thanked: 71 times
Been thanked: 14 times

04 Dec 2020, 09:03

Daca vreți o mănă de ajutor pe forum vă ajut eu :)
Tranzactii efectuate cu succes.
| Afiseaza codul
anunturi/vand-cont-rockstar-gta-15euro- ... 49363.html
anunturi/vand-cont-rockstar-gta-euro-paypal-t349373.html
anunturi/cumpar-tema-ipb-t349335.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-60.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-72.html
post2692853.html#p2692853
anunturi/addons-furien-classic-cyby-t348802.html
Image
| Afiseaza codul
Image
Image
ionutFTW
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Been thanked: 8 times

04 Dec 2020, 09:44

Nu am mai văzut un forum așa urat din 2014
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2

04 Dec 2020, 10:09

va bazati pe gaming dar aveti doar samp, cs si csgo.. de unde le scoateti pe astea, lumea nu mai e interesata de forum, nu va bazati pe asta si incetati sa mai folositi warez, ca s naspa si am inteles ca numele e heist, dar ce treaba are casa del papel cu site ul si cu jocurile in general?
Stillgestanden, gut gemacht
Pabu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Detinator Steam: Nu

04 Dec 2020, 10:39

Addicted:- wrote:
04 Dec 2020, 10:09
va bazati pe gaming dar aveti doar samp, cs si csgo.. de unde le scoateti pe astea, lumea nu mai e interesata de forum, nu va bazati pe asta si incetati sa mai folositi warez, ca s naspa si am inteles ca numele e heist, dar ce treaba are casa del papel cu site ul si cu jocurile in general?
Avem aceste servere din cauza ca doar pentru aceste servere am gasit oamenii potriviti in a le intretine. Daca cumva ai cunostinte in alte domenii noi suntem disponibili sa finantam totul, nu este nici o problema.

Va multumim tuturor pentru feedback, o sa luam in considerare mai ales ideea cu tema. Va multumim inca odata si voi revenii cu un reply dupa ce v-om actualiza totul. Multumim!
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Detinator server CS: VIP.LALEAGANE.RO
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

04 Dec 2020, 14:07

Parerea mea sincera: deja m-am plictisit sa vad peste tot acelasi luru, si anume 2-3 servere de cs, csgo sau samp, un forum si cam atat. Nimic nou, aceeasi poveste ani de zile. Majoritatea comunitatilor de genul se inchid repede, pentru ca nu au succes. De ce nu au succes? Pentru ca fac acelasi lucru care a mai fost facut de mii de ori, nu aduc nimic nou. De ce va tot bazati doar pe cs si samp ? Sunt multe jocuri pentru care se pot face servere, ceva unic si nou in Romania. Daca te uiti pe gametracker la lista de jocuri, o sa vezi acolo zeci de jocuri pentru care nu exista nici macar un server in Romania. Incercati si alte jocuri, ca de cs si samp s-a saturat lumea, peste tot numai cs si samp avem.
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3

04 Dec 2020, 14:23

zark wrote:
04 Dec 2020, 14:07
Parerea mea sincera: deja m-am plictisit sa vad peste tot acelasi luru, si anume 2-3 servere de cs, csgo sau samp, un forum si cam atat. Nimic nou, aceeasi poveste ani de zile. Majoritatea comunitatilor de genul se inchid repede, pentru ca nu au succes. De ce nu au succes? Pentru ca fac acelasi lucru care a mai fost facut de mii de ori, nu aduc nimic nou. De ce va tot bazati doar pe cs si samp ? Sunt multe jocuri pentru care se pot face servere, ceva unic si nou in Romania. Daca te uiti pe gametracker la lista de jocuri, o sa vezi acolo zeci de jocuri pentru care nu exista nici macar un server in Romania. Incercati si alte jocuri, ca de cs si samp s-a saturat lumea, peste tot numai cs si samp avem.
Cum a spus și colegul meu mai sus. Noi vrem să facem asta, dar căutam oameni pricepuți și care au timpul pentru a face asta. M-Heist finanțează orice idee, daca omul care vrea s-o aplice este priceput, are simț de răspundere și dorește să facă acest lucru.
În urma feedback-urilor voastre se vor lua decizii în legătură cu platforma și design-ul.
De asemenea, v-am ruga sa ne dați si feedback pe servere.
Eu am configurat serverul de respawn, este unul cum erau pe vremuri, cât mai simplu și fără nebunii, iar orice feedback m-ar ajuta.
5. Restrictii reclame :

WARNINGS/Avertismente

Mesaje private

Suplimentar

Atentionari

respawn.m-heist.ro
Rainq
Fost moderator
Fost moderator
CS Status: Busy
Detinator server CS: zm.thexforce.ro
SteamID: mrainq
Reputatie: Fost super moderator
Fost detinator ZM.eXtreamCS.COM
Fost Membru Club eXtreamCS (trei luni)
Has thanked: 18 times
Been thanked: 42 times

04 Dec 2020, 18:52

https://forum.m-heist.ro/index.php?/top ... ere-admin/
Dacă oferiți host și DNS posibil să deschid un server de zm dar nu promit că v-a avea succes din simplu fapt că sunt o grămadă de jocuri și servere de acest mod
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

• Information