NEOSERVER.RO - Gazduire CS:GO, Counter-Strike 1.6

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
ericsp
Manager servere
Manager servere
Detinator Steam: Da
SteamID: getmesomedonuts
Reputatie: Manager bhop.eXtreamCS.com
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

07 Aug 2020, 16:41

Succes, baieti!
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: 0x416469
SteamID: privat
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

07 Aug 2020, 19:45

@Jailbreak iti recomand sa folosesti create_cvar si AutoExecConfig() pentru cvar-uri si fisier .cfg pentru un plus de performanta.
Plugin VIP Clasic 1.5 NEW VERSION
CSGO REMAKE Click Completed BETA View Project on GitHub
MVP Of the Round + Sunete Click Completed View Project on GitHub

GLOVES SYSTEM 2%
Mutex
Administrator
Administrator
Reputatie: Administrator
Intermediar
Has thanked: 108 times
Been thanked: 140 times

08 Aug 2020, 10:47

Mutex wrote:
07 Aug 2020, 11:09
Noutati:
- preturile au fost modificate in asa fel incat sa existe o egalitate raportat la calitate-pret | oarecum au fost micsorate cu cel putin 15%
- a fost adaugat un nou dedicat: i7 9700k special pentru counter-strike 1.6 unde un server de counter-strike 1.6 32 sloturi va fi de 6 euro/luna: https://client.neoserver.ro/cart.php?gid=4
- securitatea a fost imbunatatita, iar panoul de control momentan a suferit doar modificari de functii, acum toate optiunile functioneaza la parametrii normali (in curand urmeaza si update design)
- toate platile sunt acum automate, inclusiv paypal (verificat cu card atasat)

Dedicatul cu i7-9700k are putin altfel configuratia fata de cel cu i9 9900k deoarece pe el se vor hosta doar servere de counter-strike 1.6, asadar ne-am permis sa securizam mai mult, dar si sa fortam puterea de procesare. Mai jos aveti atasata o poza cum ar arata o parte din panou de control, dar si consumul de resurse al unui server de cs:go pe 128 tickrate (fiind pe i7 9700k si este un server personal). Totul este in timp real, iar in curand vor fi mult mai multe functii decat va imaginati pe acest panou, dar si un nou design.
| Afiseaza codul
Image
Am uitat sa precizam ca prin acest topic facem reclama indirecta si la partenerii nostri leaguecs.ro care au reduceri de 25% la orice serviciu.
JaiLBreaK
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Scripter eXtreamCS
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

08 Aug 2020, 12:06

Shadows Adi wrote:
@Jailbreak iti recomand sa folosesti create_cvar si AutoExecConfig() pentru cvar-uri si fisier .cfg pentru un plus de performanta.
Daca te referi la pluginul de securitate este facut pentru amxmodx 1.8.2(cel mai stabil) + este compatibil cu toate versiunile.
Fisier .cfg exista deja pentru cvaruri iar "performanta" nu este afectata de register_cvar / create_cvar
Image
CSGO Original Module[5%]
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: 0x416469
SteamID: privat
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

08 Aug 2020, 14:59

JaiLBreaK wrote:
Shadows Adi wrote:
Daca te referi la pluginul de securitate este facut pentru amxmodx 1.8.2(cel mai stabil) + este compatibil cu toate versiunile.
Fisier .cfg exista deja pentru cvaruri iar "performanta" nu este afectata de register_cvar / create_cvar
Nu exista diferente de performanta intre cele doua, ma refeream la creerea fisierului .cfg si citirea acestuia, acolo sunt diferente de performanta, poti scuti toata treaba aia din plugin_cfg cu ce ti-am spus eu. Parerea mea, sa iei in considerare ca 1.9.0 urmeaza sa fie oficial stabil.
Plugin VIP Clasic 1.5 NEW VERSION
CSGO REMAKE Click Completed BETA View Project on GitHub
MVP Of the Round + Sunete Click Completed View Project on GitHub

GLOVES SYSTEM 2%
JaiLBreaK
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Detinator server CS: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Scripter eXtreamCS
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

08 Aug 2020, 18:57

Shadows Adi wrote:
08 Aug 2020, 14:59
JaiLBreaK wrote:
Shadows Adi wrote:
Nu exista diferente de performanta intre cele doua, ma refeream la creerea fisierului .cfg si citirea acestuia, acolo sunt diferente de performanta, poti scuti toata treaba aia din plugin_cfg cu ce ti-am spus eu. Parerea mea, sa iei in considerare ca 1.9.0 urmeaza sa fie oficial stabil.
Ti-am spus, nu este nicio performanta in plus(nu una semnificativa sa nu mai zic ca e odata pe mapa deci nu afecteaza gameplayul) + ca nu face indexarea bine, cat despre 1.9.0 stabil nu prea cred asa curand, asa se spunea si de 1.8.3
Image
CSGO Original Module[5%]
blackgate
Manager servere
Manager servere
CS Status: retras permanent
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 175 times

08 Aug 2020, 19:29

nu inteleg de ce va certati pe un plugin care nici macar nu e scris de la 0, macar daca ar fi lasat autor direct skillartz la plugin nu sa-si treaca numele lui :))
hostu se misca ok, am avut probleme cu fastdld de cateva ori si e lag spike imens - nu raspunde serverul o data la nu stiu cat timp - se intampla foarte rar si n-are cum sa fie de la netul meu
testat si cu modu pe care-l am activ si sv default
walking on the street money I coming
Barichelo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!

08 Aug 2020, 22:12

blackgate wrote:
08 Aug 2020, 19:29
nu inteleg de ce va certati pe un plugin care nici macar nu e scris de la 0, macar daca ar fi lasat autor direct skillartz la plugin nu sa-si treaca numele lui :))
hostu se misca ok, am avut probleme cu fastdld de cateva ori si e lag spike imens - nu raspunde serverul o data la nu stiu cat timp - se intampla foarte rar si n-are cum sa fie de la netul meu
testat si cu modu pe care-l am activ si sv default
Eu detin mai multe servicii la gazduirejocuri printre care si un server de cs16 si tot asa cand e lumea mai draga e lag imens, dar nu mereu e o problema cu providerii din cate am inteles de la alte persoane insa suportul e impecabil, il tin mai mult ca sunt peste 15 playeri fideli care intra constant si ma gandesc ca daca schimb hostul ar trebui boost :((
Si dovada sa nu ziceti ca vorbesc aiurea tin sa precizez ca serverul e clasic 5 plugine mari si late
Image
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

08 Aug 2020, 22:32

toata ziua buna ziua orice firma deschisa are gazduirejocuri ca provider de dedicate/vps-uri/vds-uri si cu acel OBOSIT gamecp :boundlessly_laughing:
Voi desi aveti gazduirejocuri macar incercati sa aduceti ceva nou prin gamepanel/sisteme/template site :face_party_blower: BIG UP

Image
Mutex
Administrator
Administrator
Intermediar

08 Aug 2020, 23:05

Capy Trifoi wrote:
toata ziua buna ziua orice firma deschisa are gazduirejocuri ca provider de dedicate/vps-uri/vds-uri si cu acel OBOSIT gamecp:boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
Voi desi aveti gazduirejocuri macar incercati sa aduceti ceva nou prin gamepanel/sisteme/template site :face_party_blower: BIG UP
Oarecum nu sunt asa mari diferente fata de celelalte, in mod clar si trebuie sa ai in vedere ca pentru i9 9900k si i7 9700k nu se platesc 20-30 euro/lunar. Tot ce s-a spus mai sus este adevarat partial si normal ca mi-am asumat de la bun inceput. De pe la finalul lunii iulie pana ieri am lucrat&gandit cum sa optimizam mai bine dedicatele, dar si cum sa oferim o calitate buna raportata la pret. La panel inca de la inceput au fost probleme mici precum gateway timeout (nu afecteaza serverul de joc), re-sincronizare fastdl (nu afecteaza serverul de joc) si alte cateva mici care tineau de securitate, insa care au fost rezolvate ieri in totalitate. Nefiind un dedicat pentru uz personal, intotdeauna vor exista optimizari pentru mai bine. Cat despre panoul de control, greul vine atunci cand este vorba de docker, el fiind un panou de control in care toate serverele de joc se bazeaza pe docker. Si mai complicat este atunci cand exista o tema personalizata, asadar...

Sa speram ca nu vor mai fi probleme de genul in viitor, ieri fiind mentenanta finala in care s-au actualizat si kernelele si toate cele necesare.
Capy Trifoi
Membru, skill 0
Membru, skill 0
CS Status: On
Detinator server CS: RESPAWN.CS-GAME.RO
SteamID: capymuncasitalent
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

09 Aug 2020, 09:58

Mutex wrote:
08 Aug 2020, 23:05
Capy Trifoi wrote:
toata ziua buna ziua orice firma deschisa are gazduirejocuri ca provider de dedicate/vps-uri/vds-uri si cu acel OBOSIT gamecp:boundlessly_laughing: :boundlessly_laughing:
Oarecum nu sunt asa mari diferente fata de celelalte, in mod clar si trebuie sa ai in vedere ca pentru i9 9900k si i7 9700k nu se platesc 20-30 euro/lunar. Tot ce s-a spus mai sus este adevarat partial si normal ca mi-am asumat de la bun inceput. De pe la finalul lunii iulie pana ieri am lucrat&gandit cum sa optimizam mai bine dedicatele, dar si cum sa oferim o calitate buna raportata la pret. La panel inca de la inceput au fost probleme mici precum gateway timeout (nu afecteaza serverul de joc), re-sincronizare fastdl (nu afecteaza serverul de joc) si alte cateva mici care tineau de securitate, insa care au fost rezolvate ieri in totalitate. Nefiind un dedicat pentru uz personal, intotdeauna vor exista optimizari pentru mai bine. Cat despre panoul de control, greul vine atunci cand este vorba de docker, el fiind un panou de control in care toate serverele de joc se bazeaza pe docker. Si mai complicat este atunci cand exista o tema personalizata, asadar...

Sa speram ca nu vor mai fi probleme de genul in viitor, ieri fiind mentenanta finala in care s-au actualizat si kernelele si toate cele necesare.
Atat timp cat problemele care apar incercati sa le rezolvati si reusiti eu zic ca faceti o treaba buna...am spus si ma repet...sunteti ceva NOU nu de duzina cum se face in Romania

Image
Mutex
Administrator
Administrator
Intermediar

16 Aug 2020, 13:48

Noutati:
- s-a adaugat livechat (il gasiti in partea de jos, dreapta)
- pretul pentru server counter-strike 1.6 32 sloturi pe i7 9700k s-a micsorat de la 6 euro/lunar la 5 euro.
- cod promotional 20% reducere prima luna pentru servere de csgo valabil de pe 16 august pana pe 23 august: csgo20

In curand se va adauga si plata automata prin paysafecard si skrill.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

• Information