NEOSERVER.RO - Gazduire CS:GO, Counter-Strike 1.6

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Mutex
Administrator
Administrator
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Intermediar
Has thanked: 107 times
Been thanked: 135 times

09 Jun 2020, 18:10

Image

Cam asa incepe aventura mea in lumea hostingului, cu un site pe care vand servere de csgo si cs 1.6. Inainte de toate, doresc sa va spun ca nu este totul finalizat asa cum planuiam de la bun inceput. In primul rand, tin la securitatea utilizatorilor si voiam sa pot sa arat toate functiile panoului de control live, insa pe un cont de demo trebuiesc facute teste pentru a nu cumva afecta celelalte servere din node. Tot ceea ce trebuie vazut, se poate vedea pe site, asadar eu pot doar sa va spun un mic rezumat.

Toate serverele de jocuri vor fi gazduite pe dedicate puternice cu procesoare de top precum i9-9900K cu HT la 5GHz, stocare NVMe cu acces la panou de control unde se pot vedea in timp real resursele alocate, dar si consumate. Mai pot spune si faptul ca in curand, voi face demersurile pentru firma (approd) si faptul ca exista o persoana care va poate ajuta cu suport pe CS:GO (addon-uri/editari la nivel de plugin-uri) la preturi avantajoase. Pe Counter-Strike 1.6 exista o persoana care va poate ajuta cu orice problema si gratuit, insa in limita bunului simt. Avem plugin de protectie, dar si limitari iptables pentru securitate precum xfakeplayers si alte exploituri.

Astept intrebari/propuneri/sugestii legate de orice, voi fi deschis la discutii. Mai este de lucrat destul la site/panel, dar si la perfectionarea configurarii dedicatului, iar scopul topicului este atat de feedback, dar si de a aduna clienti suficienti incat sa formez si un feedback la nivel de performanta. Serverele se instaleaza automat dupa plata, deci daca o sa platiti via paypal, totul o sa fie bine. Pentru alte pachete/oferte, ticket. Ca si servere de test pot sa ofer de pe un dedicat i7-9700k, insa configuratia este total diferita, serverele fiind pe un dedicat personal, alt sistem de operare, alt kernel si diferente vor exista intodeauna.

*NOU: Avem servere counter-strike 1.6 32 sloturi 1000 tickrate/fps la 10 euro pe luna. Putem sa facem oferte in cazul unui parteneriat, asadar asteptam ticket.

Site: https://neoserver.ro
Gazduire counter-strike 1.6, Gazduire csgo
Anunturi: https://client.neoserver.ro/index.php?rp=/announcements
Cupon: Pentru primii doi clienti de pe eXtreamCS, 15% reducere prin cuponul: extreamcs
Modalitati de plata: paypal (automat), transfer bancar, paysafecard, bitcoin, sms (ticket) - modalitatile de plata vor fi limitate pana cand se va infiinta firma, plus timp de gandire netopia vs euplatesc. Apropo, stripe-ul o sa fie sigur, doar ce aparut in Romania.
eyeofdev
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time

09 Jun 2020, 19:18

Nu ai voie sa vinzi servicii fara firma. Este ilegal. Daca comand un server de la tine si nu-mi oferi factura, este simplu de facut o reclamatie.

Nu ai nevoie de Netopia sau Euplatesc daca folosesti Stripe iar Stripe este cea mai buna alegere. Succes. :fist_pointing_right: :fist_pointing_left:
The Kalu
eXtream Mod
eXtream Mod
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Has thanked: 203 times
Been thanked: 405 times

09 Jun 2020, 20:09

eyeofdev wrote:
09 Jun 2020, 19:18
Nu ai voie sa vinzi servicii fara firma. Este ilegal. Daca comand un server de la tine si nu-mi oferi factura, este simplu de facut o reclamatie.

Nu ai nevoie de Netopia sau Euplatesc daca folosesti Stripe iar Stripe este cea mai buna alegere. Succes. :fist_pointing_right: :fist_pointing_left:
Poti sa ai o afacere online fara srl/pfa atata timp cat nu incalci legislatia, intelegi? 😉
ClaudiuZGamer
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: TarGeT

09 Jun 2020, 20:18

Oricum a comandat cica un srl printr-un anumit site, nu mai stiu cum se numeste.
Trebuie sa ai SRL/PFA pentru a scoate factura pentru acel serviciu lunar.
Cumpar SMS GTRS / GTC
PCosmin
Moderator
Moderator
Detinator server CS: goarena.usp.ro
SteamID: cosminasdf
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: CMP
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

09 Jun 2020, 20:30

Chiar și dacă nu ar avea firmă, este un om în care poți avea încredere. O să comand și eu host de CS:GO după ce termin cu licența.
Mult succes cu acest proiect Mutex!!
https://olium.ro/ - anunțuri gratuite
GOARENA.USP.RO - 1V1 ONLY

SE VINDE EXILED.RO
micleanu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Nume anterior: notorietate
Fost moderator
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times

09 Jun 2020, 20:40

Eu sunt de parere ca nu conteaza daca ai SRL sau PFA( conteaza oarecum, dar aici sunt alte aspecte pe care nu are rost sa le deschid si sa le discut, pentru ca, vedeti voi, multi ganditi asa: nu are SRL/PFA nu cumpar pentru ca sigur nu este ceva serios si o sa dispara intr-o luna ). Tot ce conteaza sunt serviciile, suportul, seriozitatea si calitatea. Toate astea sunt bifate pe neoserver, urmeaza doar ca clientii sa si confirme aceste aspecte.
Tot ce conteaza este feedback-ul despre firma, iar astea o sa apara odata cu primi cumparatori care o sa adereze la serviciile neoserver.
Btw, totul este configurat si ruleaza in conditii foarte bune datorita lui mutex si nu numai, asa ca nu va mai uitati daca este pfa/srl, puteti cumpara cu incredere, pentru ca neoserver nu are de gand sa fie o firma "fantoma" care se inchide peste 2-3 luni.

Have fun :D
https://neoserver.ro/ - hosting CS:GO / 1.6
Mutex
Administrator
Administrator
Reputatie: Administrator
Intermediar
Has thanked: 107 times
Been thanked: 135 times

09 Jun 2020, 20:55

ClaudiuZGamer wrote:
09 Jun 2020, 20:18
Oricum a comandat cica un srl printr-un anumit site, nu mai stiu cum se numeste.
Trebuie sa ai SRL/PFA pentru a scoate factura pentru acel serviciu lunar.
Conteaza doar sa fie pe luna iunie ca sa pot inregistra facturile, nimic mai mult. Tepe se pot da si cu firma si fara, doar ca firma mai supune niste cheltuieli. Ca se poate face reclamatie la anpc e partea a doua, insa nu de inregistrarea firmei si la osim depinde calitatea unui website. Inainte de toate trebuie gandit ToS, politica de confidentialitate si multe altele, nu doar se face firma si in secunda 2 este gata tot.
diavolu111
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Detinator server CS: Red.Evils.Ro
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

09 Jun 2020, 21:32

salutare, nu vreau sa fiu carcotas sau sa bag de vina... chiar caut un host cs 1.6 decent, stau de o saptamana, cred, dupa highhost pentru ca mi s-a spus ca se muta pe alt dedicat, etc (nu are rost sa intru in detalii), ideea e dupa cum am spus mai sus vreau un host decent de cs 1.6 si intrebarea mea este de unde stiu, daca dau comanda, ca nu este ca celelalte hosturi de 8-10-12-15 euro care se lauda ca ofera calitate, dar cand pui putin mai multe pluginuri e ele incepe sa se cunoasca destul de bine lag-ul pe server. pe pagina site-lui poti pune usor ca are x fps, ca are protectie de ultima generatie, etc (intelegeti ce vreau sa spun). acum, cei care nu au inteles ceea ce vreau sa spun in acest mesaj si incep cu raspunsuri de genul ca nu am bani de un host bun sa se abtina pentru ca nu despre asta am scris eu aici :)
Florin
eXtream Mod
eXtream Mod
Reputatie: eXtream Mod
Nume anterior : florinxDD
Fost Membru Club eXtreamCS (o luna)
Has thanked: 37 times
Been thanked: 30 times

09 Jun 2020, 21:38

diavolu111 wrote:
09 Jun 2020, 21:32
salutare, nu vreau sa fiu carcotas sau sa bag de vina... chiar caut un host cs 1.6 decent, stau de o saptamana, cred, dupa highhost pentru ca mi s-a spus ca se muta pe alt dedicat, etc (nu are rost sa intru in detalii), ideea e dupa cum am spus mai sus vreau un host decent de cs 1.6 si intrebarea mea este de unde stiu, daca dau comanda, ca nu este ca celelalte hosturi de 8-10-12-15 euro care se lauda ca ofera calitate, dar cand pui putin mai multe pluginuri e ele incepe sa se cunoasca destul de bine lag-ul pe server. pe pagina site-lui poti pune usor ca are x fps, ca are protectie de ultima generatie, etc (intelegeti ce vreau sa spun). acum, cei care nu au inteles ceea ce vreau sa spun in acest mesaj si incep cu raspunsuri de genul ca nu am bani de un host bun sa se abtina pentru ca nu despre asta am scris eu aici :)
Salut, daca vrei poti sa-ti dau prin PM 2 servere care practic sunt tinute la noi, insa nu pe i9, ci pe i7. Pe i9 s-a lucrat mai "intensiv" la CS 1.6, nu doar l-am instalat si aia a fost, daca vrei un server de test, fa un cont de client si un ticket si se face un server de test.
csgo.playarena.ro
gosurf.playarena.ro
drgo.playarena.ro
Megatron
Membru Club eXtreamCS
Membru Club eXtreamCS
CS Status: 666
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (28 Apr - 28 Aug 2020)
Nume anterior: Gheorghe_cs16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

11 Jun 2020, 11:09

Nu conteaza daca nu are firma ! EL
ofera performante foarte mari fata de aia care isi fac site-uri de over-hosting peste noapte cu dedicat procesor intel xeon pentru cs 1.6 si samp😂
si dupa 2 luni se inchide si va mai treziti uni de ce ati luat teapa si postati la Security Zone ca ati luat teapa de la firme no-name...

Atata timp cand are reputatie mare pe forum. Poti sa ai incredere in el ! sa cumperi linistit fata de alti cum am vazut la
Security Zone faza aia cu gold si teamspeak 🤣 si sunt multe exemple pe pagina 2, 3, 4 etc !
:goblin: 666-666-666 :goblin:
The Kalu
eXtream Mod
eXtream Mod
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Has thanked: 203 times
Been thanked: 405 times

11 Jun 2020, 11:51

Megatron wrote:
ofera performante foarte mari fata de aia care isi fac site-uri de over-hosting peste noapte cu dedicat procesor intel xeon pentru cs 1.6 si samp😂
si dupa 2 luni se inchide si va mai treziti uni de ce ati luat teapa si postati la Security Zone ca ati luat teapa de la firme no-name...

Atata timp cand are reputatie mare pe forum. Poti sa ai incredere in el ! sa cumperi linistit fata de alti cum am vazut la
Security Zone faza aia cu gold si teamspeak 🤣 si sunt multe exemple pe pagina 2, 3, 4 etc !
O sa dorm linistit diseara, ai si tu dreptate cu asta.
C.Artur
Fost moderator
Fost moderator
Reputatie: Fost Super Moderator
Has thanked: 136 times
Been thanked: 99 times

11 Jun 2020, 13:29

Megatron wrote:

Din toate mesajele tale, asta e sigurul mesaj gândit 🙏🏽

On topic: Mult succes incontinuare !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

• Information