UPGRADE eXtreamCS v1.0

Sugestii, pareri si orice altceva in legatura cu forumul !

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
User avatar
ALEXVL
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 243
Joined: 22 Jul 2015, 00:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Online
Detinator server CS: ZMX.LSEPLAY.COM
SteamID: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Mar 2019, 13:35

Este ciudata , e greu si sa citesti posturile + e cam mare trb sa dau zoom out mult ca sa inteleg ce e :))
ZOMBIE CROWN ROMANIA.
The NeW Wolrd Zombie
view server | Afiseaza codul
[ Mod:[/size] Image] [Statistici:[/size] Image ][IP:[/size] Image ]
User avatar
j a h k 0-
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1536
Joined: 26 Jan 2016, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: segmentation fault
SteamID: /ID/jkhalibu
Reputatie: Utilizator neserios
Restrictie moderator [permanent]
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: Jah#
Fond eXtream: 0
Location: Chişinău, Republic Of Moldova
Has thanked: 69 times
Been thanked: 13 times
Contact:

05 Mar 2019, 15:48

Rainq wrote:
05 Mar 2019, 15:39
Posts:
Joined:
Detinator Steam:
CS Status:
Detinator server CS:
SteamID:
Fond eXtream:
Contact:

toate astea pe partea stanga ,tema etech pe versiunea asta am zis mai sus dark mode pentru cei ce nu suporta lumina si invers , video/sursa,etc puse la loc cum trebuie,coduri /code/ sa fie facut iar cum era inainte (daca se poate) ,butonul multumesc(ai zis mai sus ca o sa-l pui deci o sa fie) ,da,stiu legat de design nu te bagi dar de 200 EURO se putea face ce am zis eu nu de 4 designeri ci de 1 priceput ..sau decat sa fie tema asta "unica" puteati frumos sa luati una de 20 de euro si era mult mai buna dar daca vreti ceva facut de la 0 trebuie sa fie implicare ,vina lui Laur a fost ca a bagat-o prea repede din cauza unor useri care spuneau "unde e tema noua?" ,etc ,greseala lui e ca nu a vorbit cu niciun Administrator numai zic Moderatori sau restu..pe langa toata chestia asta cerintele noastre erau simple,nu voiam BIG UPDATE ci ceva usor de utilizat cum a fost tema etech ,simpla dar din cate am inteles de la admini e ca "faceau o categorie pica site" nu era stabila deci..este bine venit acest update dar s-a facut prea repede si la "plesneala" sa zic asa,culorile galben cu alb ,nu judec pe nimeni pentru gusturi dar forumul are 12 ani vechime,am vazut ca Laur detine mai multe domeni/plateste mai multe lucruri si nu avea destui bani ca sa faca acest update si aici banuiesc eu sa oferit Pymbor unde el decat a platit si atat pentru ce a platit ..criticile sunt mai sus numai stau sa le enumar aici,da ,e bine venit update-ul dar decat un om ,cel de mai sus VIM nu poate face totul singur,putea sa va ajute ISTI //nu stiu daca a stiut de chestia asta sau iati cerut ajutorul dar banuiesc eu ca s-ar fi implicat si el ..The Kalu tot la fel de bun ,inca odata nu stiu daca Laur a comunicat cu ei dar daca se implicau si ei Isti(a fost Administrator Tehnic tin sa cred ca se descurca de minune)/The Kalu(omu chiar daca are uneori face caterinca in unele subiecte sau toate cele,e de nota 20 ca si moderator sau designer)/Albi(nu-l cunosc nu stiu cine e sau etc DAR a fost recomandat de catre cativa administratori) , am enumerat 3 si cu vim sunt 4 care puteau face un update major zic eu ,il mai avem si pe Hecate care zic eu putea face ceva si el daca era intr-o echipa foarte buna ,da,se poate,nu stiu daca Laur a vorbit si cu ei de asta zic probabil a vorbit,probabil nu,asta e parerea mea,imi cer scuze daca am scris "vreo prostie" desi nu am vrut sa deranjez pe nimeni ,asta a fost decat o opinie.

Ai dreptate aici, pentru prima data sunt deacord cu tine, The Kalu chiar se pricepe de minune sa nu mai zicem de istie, in fine o sa vedem ce o sa se intample mai departe, dar fiti siguri Laur nu lasa asa, sigur Kalu o sa se apuce de tema ca Laur nu are incotro :)), sau Kalu sa o modifice pe asta.
Tranzactii efectuate cu succes.
| Afiseaza codul
anunturi/vand-cont-rockstar-gta-15euro- ... 49363.html
anunturi/vand-cont-rockstar-gta-euro-paypal-t349373.html
anunturi/cumpar-tema-ipb-t349335.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-60.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-72.html
post2692853.html#p2692853
anunturi/addons-furien-classic-cyby-t348802.html
Image
| Afiseaza codul
Image
Image
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

05 Mar 2019, 16:27

@ rainq - cu greu intelege cineva ce ai scris.

the kalu - degeaba s-a apucat de cele 2 teme daca nu sunt gata, si tema asta pana sa fie codata arata bine in poza (ma refer la index).

ps. puneti un logo la tema secundara, din cate vad nu exista.
:crazy_face:
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13696
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

05 Mar 2019, 17:26

@vim esti boon baiatu` :thumbsup:

Image
Image
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

05 Mar 2019, 18:34

vim wrote:
05 Mar 2019, 13:10
Mutex wrote:
05 Mar 2019, 12:32
Sincer sa fii te rog, l-ai sfatuit sa se mai gandeasca in privinta temei sau doar tu ai codat si ai luat banii?
Nu l-am sfatuit nimic. Am pus mana si am reparat tot ce a iesit anapoda de la designeri si coder si care facea ca acesta tema sa aiba aproape 8 mega de asset-uri si care de abia se incarca pe localhost.
Legat de partea estetica, nu sunt in masura sa dau sfafuri. Nu m-a pricep si prefer sa nu m-a bag. Deja m-am implicat mai mult decat imi permitea expertiza cand m-am apucat sa fac de capul meu varianta dark de la noua tema, fara nici un designer alaturi. Not a fun ride si sanse extrem de mari de a da cu ideea in gard.
Mutex wrote:
05 Mar 2019, 12:32
Sfaturi sunt, insa cu tinutul cont este greu.
Te rog sa iei acest topic de la pagina intai si sa observi daca au fost sau nu reparate problemele semnalate. Eu consider ca au fost. Desi nu am postat, am citit fiecare post si am incercat sa repar orice problema semnalata. Daca mi-a scapat vreuna, imi spuneti punctual si o rezolv in cel mai scurt timp posibil.
Sa schimb lucruri legate de estetica nu pot pana nu primesc OK-ul de la Laur.

Daca era dupa mine, mutam avatarele pe dreapta sau pe stanga de ceva timp si mai inchideam la culoare galbenul de la elementele din partea interioara a forum-ului de pe versiunea dark (aka butoanele de la fiecare post, pentru. quote, edit, paginatia, etc), dar dupa cum spuneam, nu pot face asta de capul meu.

Daca vreti ceva clar, cereti, explicati de ce considerati ca e mai bine asa cum spuneti voi si eu personal imi asum ca periodic voi face rezumat la cerintele voastre si i le trimit lui Laur pentru. analiza. La ce primesc OK-ul, implementez in cel mai scurt timp posibil. Haideti sa lasam deoparte atitudinile de "eu sunt mai destept" si sa colaboram ca sa iasa ceva OK.

P.S. Nu am uitat de thanks mod, dar intotdeauna a aparut ceva mai important si nu am apucat sa ma ocup de el. Stiu ca multi il vor si o fie disponibil cat de curand posibil.
S-a cerut o restructurare a temei, nu s-a facut pentru ca nici nu se poate. Este o tema gandita doar pe gusturile lui x, dar nu a majoritatii utilizatorilor. Tu esti platit sa faci ceva, e ok pentru ca nu esti vinovat dintr-un punct de vedere. Esti membru din 2009, ca membru extream tu esti de acord sa faci modificari pe o tema unde 90% dintre utilizatori o dezagreaza? Gandeste-te si la cei care activeaza ca nu banii sau Laur fac forumul, membrii activi fac comunitatea pe care tu o numesti extreamcs. Ce repari? Nu ai ce sa repari, totul trebuie restructurat si gandit in alt mod.

O sugestie asa in 2 secunde: quote sau ceea ce va face ca pagina sa fie asa de lunga, show more https://scontent.fsbz1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D18ED6D

Aspect mobil: https://scontent.fotp1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D1E955C

Iti place cum arata, vim? Daca se vor sugestii, atunci topic separat si se hotaraste daca merita aceasta tema modificata, restructurata sau altceva. Daca doar x sau y decide, atunci faceti cum credeti, insa rezultatul o sa fie unul mai mult decat negativ.

P.S: Da, cui nu ii place, poate sa plece. Este o diferenta mare dintre gusturile cuiva si ceea ce numeste omul, treaba facuta in cateva ore in care te plictisesti. Nu se vrea o tema cu un design de milioane, se vrea ceva nu foarte simplu (cu atentie la detalii) si in acelasi timp usor de navigat.
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

05 Mar 2019, 19:28

Eu sa o zic cat se poate de sincer, nu am ce propuneri sa fac pentru aceasta tema... nu sta bine pe acest forum si punct !
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
levin
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 3844
Joined: 24 Aug 2011, 12:24
Detinator Steam: Da
CS Status:
Detinator server CS: ☯∴
SteamID: riseofevo
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Nume anterior: Adryyy
Location: ҳ̸Ҳ̸ҳ
Discord: devilclass
Has thanked: 36 times
Been thanked: 594 times
Contact:

05 Mar 2019, 19:50

vim wrote:
05 Mar 2019, 13:10
Mutex wrote:
05 Mar 2019, 12:32
Sincer sa fii te rog, l-ai sfatuit sa se mai gandeasca in privinta temei sau doar tu ai codat si ai luat banii?
Nu l-am sfatuit nimic. Am pus mana si am reparat tot ce a iesit anapoda de la designeri si coder si care facea ca acesta tema sa aiba aproape 8 mega de asset-uri si care de abia se incarca pe localhost.
Legat de partea estetica, nu sunt in masura sa dau sfafuri. Nu m-a pricep si prefer sa nu m-a bag. Deja m-am implicat mai mult decat imi permitea expertiza cand m-am apucat sa fac de capul meu varianta dark de la noua tema, fara nici un designer alaturi. Not a fun ride si sanse extrem de mari de a da cu ideea in gard.
Mutex wrote:
05 Mar 2019, 12:32
Sfaturi sunt, insa cu tinutul cont este greu.
Te rog sa iei acest topic de la pagina intai si sa observi daca au fost sau nu reparate problemele semnalate. Eu consider ca au fost. Desi nu am postat, am citit fiecare post si am incercat sa repar orice problema semnalata. Daca mi-a scapat vreuna, imi spuneti punctual si o rezolv in cel mai scurt timp posibil.
Sa schimb lucruri legate de estetica nu pot pana nu primesc OK-ul de la Laur.

Daca era dupa mine, mutam avatarele pe dreapta sau pe stanga de ceva timp si mai inchideam la culoare galbenul de la elementele din partea interioara a forum-ului de pe versiunea dark (aka butoanele de la fiecare post, pentru. quote, edit, paginatia, etc), dar dupa cum spuneam, nu pot face asta de capul meu.

Daca vreti ceva clar, cereti, explicati de ce considerati ca e mai bine asa cum spuneti voi si eu personal imi asum ca periodic voi face rezumat la cerintele voastre si i le trimit lui Laur pentru. analiza. La ce primesc OK-ul, implementez in cel mai scurt timp posibil. Haideti sa lasam deoparte atitudinile de "eu sunt mai destept" si sa colaboram ca sa iasa ceva OK.

P.S. Nu am uitat de thanks mod, dar intotdeauna a aparut ceva mai important si nu am apucat sa ma ocup de el. Stiu ca multi il vor si o fie disponibil cat de curand posibil.
e de ajuns și 1 designer(cu ceva cunoștințe)..că doar nu face un designer tema php în ps ._., să fim serioși, orice temă ai lua de pe net, și te-ai apucat să o editezi puțin, ar avea un efect mai wow, sunt tutoriale pe net..tot nu înțeleg ce e așa de complicat, zici că phpbb3 e criptat..
cât despre probleme reparate..observ că nimic din ce a fost sesizat nu a fost reparat(coduri bb)
Pentru ajutor, faceți cerere bine detaliată, completând și respectând modelul corespunzător.
Nu-mi mai dați cereri doar pentru a mă avea în lista de prieteni.
Dacă te ajut, și mă ignori/etc > te adaug în „foe”.
Aveți grijă la cei ce încearcă să mă copieze sau să dea drept mine..Puteți lua legătura cu mine prin STEAM dacă aveți o problemă/nelămurire în acest caz! Cont de forum am doar aici.
În cazul în care utilizați ceva din ce am postat(ex: aici), e bine să fiți la curent cu modificările aduse și de aici, iar dacă sunt ceva probleme nu ezitați să luați legătura cu mine. Actualizarea unor coduri nu se vor afișa public, doar dacă se găsește ceva critic/urgent de remediat, unele fiind coduri vechi iar unele refăcute chiar recent dar private.
* Nume pe cs1.6: eVoLuTiOn \ Nume vechi: eVo
* Atelierul meu - post2819572.html#p2819572 (închis, click link ca să vedeți de ce)
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

05 Mar 2019, 21:26

sound wrote:
03 Mar 2019, 20:28
Rainq wrote:
03 Mar 2019, 20:21
backup?votam?
mai termina coa*e odata cu backup, e a 3-4 oara cand tot zici asta, asa incuiat la minte esti de doar asta stii sa zici? update-ul la versiune e bine venit, teme exista si pentru versiunea asta si o tema ca etech poate fi facuta imediat

nu stiu cum de ai ramas cu moderator la cate cacaturi ai zis de cand l-ai luat si pana acum

https://prnt.sc/msolwy
https://prnt.sc/msollm
esti ****? Eu nu mai intru nici 10 min pe acest forum din cauza temei actuale, de tot rasul , mai bine stau pe silver decat pe tema aia de toata jena.
Cu ce e incuiat ca omului nu i place tema actuala? El strict la asta s-a referit nu la update ul mortii tai. Mai bine nu te baga in seama aiurea ca **** si veziti de treaba ta.

O tema de toata rusinea, la fel ca si conducerea, care din 2007 pana in 2019, au schimbat versiunea si au pus o tema la misto. Rusine.. asa pierdeti.

EDIT: si pentru astia ce zic, ca un designer poate face tema etech, pai si de ce nu a facut pana acum baiatul meu? Va treziti toti desteptii ca "se poate face" dar de la se poate pana la a face e distanta baietii mei. Rusine inca o data!!
Last edited by j a h k 0- on 06 Mar 2019, 13:05, edited 1 time in total.
Reason: +1 pentru limbaj.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

05 Mar 2019, 21:32

sharkstar wrote:
05 Mar 2019, 21:26
sound wrote:
03 Mar 2019, 20:28
Rainq wrote:
03 Mar 2019, 20:21
backup?votam?
mai termina coa*e odata cu backup, e a 3-4 oara cand tot zici asta, asa incuiat la minte esti de doar asta stii sa zici? update-ul la versiune e bine venit, teme exista si pentru versiunea asta si o tema ca etech poate fi facuta imediat

nu stiu cum de ai ramas cu moderator la cate cacaturi ai zis de cand l-ai luat si pana acum

https://prnt.sc/msolwy
https://prnt.sc/msollm
esti ****? Eu nu mai intru nici 10 min pe acest forum din cauza temei actuale, de tot rasul , mai bine stau pe silver decat pe tema aia de toata jena.
Cu ce e incuiat ca omului nu i place tema actuala? El strict la asta s-a referit nu la update ul mortii tai. Mai bine nu te baga in seama aiurea ca **** si veziti de treaba ta.

O tema de toata rusinea, la fel ca si conducerea, care din 2007 pana in 2019, au schimbat versiunea si au pus o tema la misto. Rusine.. asa pierdeti.

EDIT: si pentru astia ce zic, ca un designer poate face tema etech, pai si de ce nu a facut pana acum baiatul meu? Va treziti toti desteptii ca "se poate face" dar de la se poate pana la a face e distanta baietii mei. Rusine inca o data!!
usor ca ti-au fugit neuronii la plimbare
User avatar
GAM3F3AR
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 183
Joined: 19 Jul 2015, 22:50
Detinator Steam: Da
CS Status: JoiNET.Ro
Detinator server CS: cs.joinet.ro
SteamID: asdfjoinet
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Utilizator neserios ( tepar )
-1 avertisment ( -2 luni Club )
Fond eXtream: 0
Location: bucuresti
Has thanked: 1 time
Contact:

05 Mar 2019, 21:58

Uitati aici o tema mult mai ok ca aspect decât ce e acum si este si gratis.

http://xtrato.net/we_clearblue.php
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

06 Mar 2019, 07:49

GAM3F3AR wrote:
05 Mar 2019, 21:58
Uitati aici o tema mult mai ok ca aspect decât ce e acum si este si gratis.

http://xtrato.net/we_clearblue.php
La multi ani 2010 !
User avatar
Tatu Eugen
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 379
Joined: 25 Oct 2008, 04:23
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 4 times
Been thanked: 62 times
Contact:

06 Mar 2019, 10:20

Ce suparati sunt astia din cauza temei.. :))))))))

Eu propun sa faceti fiecare o tema si cea mai votata sa fie pusa pe forum, sa fie lumea fericita. =]
Locked

Return to “Forum”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 10 guests