Lucky-Competitions.com - Competitii cu premii reale, extrageri LIVE! [reclama platita]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

07 May 2019, 11:47

Ramb00 wrote:
05 May 2019, 17:05
Interesant, dar pana nu o sa ai o masa mare de oameni nu cred ca o sa participe nimeni la competitiile cu plata, mai ales romani.
Eu unul chiar as plati 15-20 lire pentru sansa de a castiga o masina, excursie etc. Dar stau si ma gandesc, de cati participanti ar fi nevoie ca sa treci peste suma masinii (clar vrei profit, oricine vrea), 1000? 2000? Nu-ti mai surad sansele, pe langa asta daca nu se strange numarul de participanti ce se intampla? Primim banii inapoi sau competitia are loc doar cu cei deja inscrisi? Trebuie sa fi pe live neaparat, sau contactezi tu castigatorul?
Chiar mi se pare o idee buna, sunt curios ce o sa iasa.
1. Stai linistit, se duc romanii 2 zile la "fer vechi" sau asteapta socialul si da bani...am vazut cativa romanasi care cumpara tikete dalea razuibile...dar majoritatea sunt englezi care cumpara..
2. Ai auzit vreodata Super Bingo Metropolis sa dea banii inapoi? Asa si el... e un joc de noroc....ai sau nu noroc...Speram ca el sa nu fie ca majoritatea jocurilor de noroc unde se fac multe manevre....


On: M-am inscris si eu, vedem ce iese :))


Edit later: Am crezut ca e ceva de capul site-ului, dar m-am inselat....hai sa iti si argumentez de ce.... m-am inregistrat, am ales numerele...si cand am vrut sa finalizez, in timp ce completam la Billing Address, dintr-o data s-a dat refresh ma scos de pe pagina....inca mai erau item-ele aparute in cos sus dar pagina cu cos era goala.... 2 la mana, instaleaza alt plugin pentru chat ca ala e supeeeeeeer enervant, adica ceva ca sa ai oportunitate sa il inchizi.... Deci interfatza + ACP userului sunt varza, mai ai muuuuult de lucrat....fara suparare, ti-am zis adevarul si sper ca nu e cu suparare, poate fii ambitionare din partea ta.
Poza: https://imgur.com/tsVlkc6
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
RoyalServer
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

07 May 2019, 19:29

Salut DRS si mersi de mesaj.

- Pluginul de chat e activ doar pe desktop, pe telefon i-am dat hide din cauza a ce ai spus tu, dinainte sa fie live site-ul. Pe desktop nu vad de ce ar fi asa enervant, ma rog, eu am monitor de 27'', poate pe laptop sa fie mai enervant, o sa verific.
- Cat despre acel refresh, din momentul in care ai selectat numerele, ti se rezerva pentru 5 minute. Daca in 5 minute nu ai finalizat comanda, ele redevin valabile tuturor utilizatorilor.
- Nu ma plangeam de bani sau noptile nedormite, vroiam doar sa ii spun baiatului ca nu am investit atata timp si bani ca sa ii dau lui teapa de 5 lire :)

Stiu ca mai e de lucru la site, asa e la inceput. A fost si bugetul limitat, dar incerc sa indrept pe parcurs. Mersi inca o data de mesaj.

P.S.: Urmeaza sa adaug un Samsung S10+ in urmatoarele minute, poate sunteti interesati, cred ca o sa fie 3 castigatori, locul 2 si 3 in bani.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

07 May 2019, 19:47

BRANDY #1 wrote:
07 May 2019, 19:29
Salut DRS si mersi de mesaj.

- Pluginul de chat e activ doar pe desktop, pe telefon i-am dat hide din cauza a ce ai spus tu, dinainte sa fie live site-ul. Pe desktop nu vad de ce ar fi asa enervant, ma rog, eu am monitor de 27'', poate pe laptop sa fie mai enervant, o sa verific.
- Cat despre acel refresh, din momentul in care ai selectat numerele, ti se rezerva pentru 5 minute. Daca in 5 minute nu ai finalizat comanda, ele redevin valabile tuturor utilizatorilor.
- Nu ma plangeam de bani sau noptile nedormite, vroiam doar sa ii spun baiatului ca nu am investit atata timp si bani ca sa ii dau lui teapa de 5 lire :)

Stiu ca mai e de lucru la site, asa e la inceput. A fost si bugetul limitat, dar incerc sa indrept pe parcurs. Mersi inca o data de mesaj.

P.S.: Urmeaza sa adaug un Samsung S10+ in urmatoarele minute, poate sunteti interesati, cred ca o sa fie 3 castigatori, locul 2 si 3 in bani.
Am si eu o intrebare pentru tine. Tu ai deja premiile sau le vei cumpara din banii pe care o sa ii strangi si daca se intampla ceea ce ai zis tu, adica se reia de 4 ori timp de x zile, atunci chiar iti asumi? Investitia inseamna sa ai deja premiile, nu e nevoie sa dovedesti, insa investitia in astfel de proiect sper ca stii ca nu inseamna 150-200 euro pe un modul sau un template. Ai spus ca este o afacere, deci din start nu este hobby pentru ca nu prea ai cum sa faci din asta un hobby.
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

07 May 2019, 21:35

M-am inscris si eu la WIN for Free 100 pounds .

Ca idee daca doresti , sa iti promovezi acest site , contacteaza ceva vloggeri din Romania sau UK , ceva cu impact mare asupra adolescentilor , investeti 1k-2k euro , pentru cateva clipuri , pui ceva premii gen : casti , ps4 , tastaturi gaming , ce prinde la pustime , si vei avea reclama , acesta ar fii sfatul meu .

Vloggeri gen : Palash / imogen / neveu / jaxyTV - CS.GO pentru tastaturi etc , si baietii cu 50-100 euro scapi ieftin rau
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

08 May 2019, 00:54

Mutex wrote:
07 May 2019, 19:47
Am si eu o intrebare pentru tine. Tu ai deja premiile sau le vei cumpara din banii pe care o sa ii strangi si daca se intampla ceea ce ai zis tu, adica se reia de 4 ori timp de x zile, atunci chiar iti asumi? Investitia inseamna sa ai deja premiile, nu e nevoie sa dovedesti, insa investitia in astfel de proiect sper ca stii ca nu inseamna 150-200 euro pe un modul sau un template. Ai spus ca este o afacere, deci din start nu este hobby pentru ca nu prea ai cum sa faci din asta un hobby.
Le am deja. Cei cu portalul de plata imi cer dovezi inainte. Plus ca nu imi deblocheaza banii pana nu vad o poza cu castigatorul pe site. Asta la primele 3-5 competitii au zis.

https://imgur.com/wM8zz5r
https://imgur.com/5ATYJAL
https://imgur.com/iyBlXjF (aici sunt castile, dar sunt baut - ca deh a batut Liverpool :) si mai doarme si copilul)
Am si cash-ul pe card, dar nu stau acum sa ma loghez pe business banking...

Cine vrea dovada, le scot si le fac maine o poza.
VaLDeS wrote:
07 May 2019, 21:35
M-am inscris si eu la WIN for Free 100 pounds .

Ca idee daca doresti , sa iti promovezi acest site , contacteaza ceva vloggeri din Romania sau UK , ceva cu impact mare asupra adolescentilor , investeti 1k-2k euro , pentru cateva clipuri , pui ceva premii gen : casti , ps4 , tastaturi gaming , ce prinde la pustime , si vei avea reclama , acesta ar fii sfatul meu .

Vloggeri gen : Palash / imogen / neveu / jaxyTV - CS.GO pentru tastaturi etc , si baietii cu 50-100 euro scapi ieftin rau
Poti sa iei pana la 10 numere la orice competitie. :flexed_biceps: Castile astea de le am eu , nici nu stiu daca sunt de gaming (nu cred pentru ca din cate stiu pentru gaming alea cu fir sunt cele mai bune), dar sunt vreo 300 lire, printre cele mai bune de pe piata. Unde gasesc vloggerii astia ? Chestia e ca sunt singur in treaba asta, si nu am timp sa le fac pe toate, de asta prefer sa platesc la Facebook Ads, chiar daca ma costa o avere. La prima vedere poate nu pare cine stie ce, dar in culise, nu prea ai timp sa respiri :ghosts:
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
dR.pEtrO
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 606
Joined: 16 Jul 2016, 22:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (26 Sep - 26 Ian 2017)(-1 avertisment)
Utilizator neserios ( tepar! )
Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Fond eXtream: 0
Contact:

13 May 2019, 11:48

M-am inscris si eu, succes in toate!
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

13 May 2019, 15:18

Multumim. Vreau sa mai fac o competitie cu intrare gratis. Ce ati prefera dintre Xbox One X, PS4 Pro, Apple Airpods 2nd generation ?
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

17 May 2019, 22:10

https://lucky-competitions.com/competit ... 00forfree/

Saptamana viitoare va fi extragerea LIVE ( http://www.facebook.com/LuckyCompetitions ), indiferent daca se dau sau nu toate numerele. Cei care nu v-ati rezervat inca, grabiti-va, maxim 10 numere/persoana.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
User avatar
dragonCSX
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 04 Feb 2017, 17:36
Detinator Steam: Da
CS Status: moneymaker.
Detinator server CS: xmas.arenadevils.ro
SteamID: csfweed01
Fond eXtream: 0
Location: Ploiesti
Discord: csfweed1337
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times
Contact:

24 May 2019, 10:18

BRANDY #1 wrote:
08 May 2019, 00:54
Mutex wrote:
07 May 2019, 19:47
Am si eu o intrebare pentru tine. Tu ai deja premiile sau le vei cumpara din banii pe care o sa ii strangi si daca se intampla ceea ce ai zis tu, adica se reia de 4 ori timp de x zile, atunci chiar iti asumi? Investitia inseamna sa ai deja premiile, nu e nevoie sa dovedesti, insa investitia in astfel de proiect sper ca stii ca nu inseamna 150-200 euro pe un modul sau un template. Ai spus ca este o afacere, deci din start nu este hobby pentru ca nu prea ai cum sa faci din asta un hobby.
Le am deja. Cei cu portalul de plata imi cer dovezi inainte. Plus ca nu imi deblocheaza banii pana nu vad o poza cu castigatorul pe site. Asta la primele 3-5 competitii au zis.

https://imgur.com/wM8zz5r
https://imgur.com/5ATYJAL
https://imgur.com/iyBlXjF (aici sunt castile, dar sunt baut - ca deh a batut Liverpool :) si mai doarme si copilul)
Am si cash-ul pe card, dar nu stau acum sa ma loghez pe business banking...

Cine vrea dovada, le scot si le fac maine o poza.
VaLDeS wrote:
07 May 2019, 21:35
M-am inscris si eu la WIN for Free 100 pounds .

Ca idee daca doresti , sa iti promovezi acest site , contacteaza ceva vloggeri din Romania sau UK , ceva cu impact mare asupra adolescentilor , investeti 1k-2k euro , pentru cateva clipuri , pui ceva premii gen : casti , ps4 , tastaturi gaming , ce prinde la pustime , si vei avea reclama , acesta ar fii sfatul meu .

Vloggeri gen : Palash / imogen / neveu / jaxyTV - CS.GO pentru tastaturi etc , si baietii cu 50-100 euro scapi ieftin rau
Poti sa iei pana la 10 numere la orice competitie. :flexed_biceps: Castile astea de le am eu , nici nu stiu daca sunt de gaming (nu cred pentru ca din cate stiu pentru gaming alea cu fir sunt cele mai bune), dar sunt vreo 300 lire, printre cele mai bune de pe piata. Unde gasesc vloggerii astia ? Chestia e ca sunt singur in treaba asta, si nu am timp sa le fac pe toate, de asta prefer sa platesc la Facebook Ads, chiar daca ma costa o avere. La prima vedere poate nu pare cine stie ce, dar in culise, nu prea ai timp sa respiri :ghosts:
Încearcă sa ii contactezi prin email-ul acestora de "Colab" ca de acolo isi iau banii acesti "Influenceri" din colaborari si multe alte chestii .

Acum ce trebuie sa faci inainte sa le zici de plata si astea e ca trebuie sa le prezinți daca platforma ta este trusted pentru ca recent au apărut DRAKEMALL si ceva ce mai reprezenta DRAKEMALL si la care au fost marcate ca un fel de SCAM in care le vorbea youtuberilor ca le da o suma in platforma lor pentru un video si orice ii pica sa vorbeasca cu aceștia jn privat sa le dea ce au câștigat.

Chiar si eu am picat în boala asta cu DrakeMall si dupa ce am văzut ca imi pica doar AirPods-uri si stick-uri usb mi-am dat seama dupa 2 saptamani de acest scam.

Cum a zis si băiatul de mai sus , eu iti recomand sa platesti YouTuberi dar sa ai si niste dovezi sincere ca site-ul tau nu e scam.

Cu stima si respect,
CSFWEED <3
>> XMAS.ARENADEVILS.RO # See you again in 2025 <<
>> DR.ARENADEVILS.RO # Official Deathrun Mod 2024 <<
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

30 May 2019, 00:22

Suta de lire am castigat-o eu, vineri, m-a sunat omul la nici 20 de minute. Banii mi-au intrat in cont luni. Omul a platit comisionul de tranzactie, a fost cuminte rau.

Tragerea la sorti o aveti pe Facebook, ca sa nu ziceti ca sunt pe mana cu el si l-a dat asa, fara nimic.
Image
Image
Image
User avatar
Xslayder
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 05 Jun 2019, 16:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: skitX
Fond eXtream: 0
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

05 Jun 2019, 17:13

Interesant, o sa ma uit si eu pe acolo.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information