It is currently 19 Sep 2018 08:09

Reply to topic  [ 11 posts ] 
 WEBHAUS.ro - Servicii Gazduire SSD[reclama platita!] 
Author Message
Fost moderator
Fost moderator

Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Fond eXtream: 0
Buna ziua!

Suntem o firma inregistrata care activeaza in acest domeniu inca din 2016.
Daca doresti sa achizitionezi gazduire web de la un site care iti ofera o factura legala, te rugam sa consulti pachetele de mai jos.

De ce sa alegi WEBHAUS.ro?
:white_check_mark: Pentru că îți oferim găzduire web numai pe configurații Intel Xeon, storage ENTERPRISE în RAID-1 sau RAID-10 cu backup inclus.
:white_check_mark: Îți oferim un serviciu stabil și garantăm un UPTIME de 99.9%
:white_check_mark: Oferim găzduire web numai pe platforme enterprise. Datele tale sunt în siguranță alături de noi.
:white_check_mark: Prețuri mici, mici, mici

:information_source: Gazduire WEB SSD:
1. Silver - €1.49/luna
Spațiu de stocare: 5 GB SSD
Domenii găzduite: Nelimitat
Certificat SSL inclus: DA
Trafic lunar: Nelimitat
Panou de control: cPanel

2. Gold - €2.99/luna
Spațiu de stocare: 10 GB SSD

3. Platinum - €4.49/luna
Spațiu de stocare: 20 GB SSD

Datele companiei:
WEBHAUS SOLUTIONS SRL.-D.
Judet: Dambovita
Cod fiscal: 36462299
Nr.reg.com.: J15/893/2016

Gazduire WEB SSD - 5GB spatiu la 1.49 EUR/luna (backup zilnic inclus)
Gazduire VDS-KVM SSD - 1 x 3.5GHZ si 2 GB RAM la 10 EUR/luna (backup zilnic inclus)

Last edited by Vlad on 23 Aug 2018 14:51, edited 1 time in total.

Expira 23 sep

23 Aug 2018 14:50
Profile multumesc
Membru, skill +1
Membru, skill +1

CS Status: I dont give a shit!
Detinator server CS: PUB.EVILS.RO
SteamID: darknessevils
Salut , ce garanție pot avea eu ca un viitor client să spunem aşa , că serviciul nu va avea probleme legate de protecție ? Ținand cont că din spusele tale si din prețurile afişate reiese că ar fii " marfă " bună la un preț mai mult decât accesibil .

23 Aug 2018 22:17
Profile multumesc YIM WWW
Fost moderator
Fost moderator

SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Ares. wrote:
Salut , ce garanție pot avea eu ca un viitor client să spunem aşa , că serviciul nu va avea probleme legate de protecție ? Ținand cont că din spusele tale si din prețurile afişate reiese că ar fii " marfă " bună la un preț mai mult decât accesibil .

Salutare! O asemenea garantie nu-ti va da nicio firma. Tu ceri practic sa-ti garantam faptul ca niciodata nu vei intampina nicio problema. Eu nu pot sa stiu ce platforma doresti sa gazduiesti si in ce fel o vei securiza. Pot sa-ti garantez ca vom incerca sa-ti oferim servicii de top.

Gazduire WEB SSD - 5GB spatiu la 1.49 EUR/luna (backup zilnic inclus)
Gazduire VDS-KVM SSD - 1 x 3.5GHZ si 2 GB RAM la 10 EUR/luna (backup zilnic inclus)

23 Aug 2018 22:33
Profile multumesc
Membru, skill +1
Membru, skill +1

CS Status: I dont give a shit!
Detinator server CS: PUB.EVILS.RO
SteamID: darknessevils
Stefan wrote:
Ares. wrote:

Salutare! O asemenea garantie nu-ti va da nicio firma. Tu ceri practic sa-ti garantam faptul ca niciodata nu vei intampina nicio problema. Eu nu pot sa stiu ce platforma doresti sa gazduiesti si in ce fel o vei securiza. Pot sa-ti garantez ca vom incerca sa-ti oferim servicii de top.

Mă interesează să nu pice la atacurile ddos , probleme pot aparea la orice firmă , nu reprezintă pentru mine un criteriu acest fapt , doresc să găzduiesc o comunitate de gaming ce va rula pe o platformă IPB 4.x , ce avea legatură cu un lanț de alte web-siteuri. Dacă aş putea avea garanția că nu pică site-ul / site-urile la orice atac ddos & că nu va fii lag sau delay la încarcarea şi afişarea paginilor aş fii interesat să achiziționez servicii de la voi.

23 Aug 2018 23:04
Profile multumesc YIM WWW
Membru Club eXtreamCS
Membru Club eXtreamCS

SteamID: /id/csall
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (15 Aug - 15 Oct)
Evict / eptic sunt gazduite la Stefan si se misca foarte bine si n-am vazut vreo data sa aiba probleme.

Stefan succes :up:

23 Aug 2018 23:25
Profile multumesc
Membru, skill +2
Membru, skill +2

SteamID: HETNiX.com
Ares. wrote:
Mă interesează să nu pice la atacurile ddos , probleme pot aparea la orice firmă , nu reprezintă pentru mine un criteriu acest fapt , doresc să găzduiesc o comunitate de gaming ce va rula pe o platformă IPB 4.x , ce avea legatură cu un lanț de alte web-siteuri. Dacă aş putea avea garanția că nu pică site-ul / site-urile la orice atac ddos & că nu va fii lag sau delay la încarcarea şi afişarea paginilor aş fii interesat să achiziționez servicii de la voi.

Nu stiu de unde veniti voi cu ideile astea schizo, pe bune ca nu stiu.
Cea mai plauzibila explicatie este ca voi nu stiti conotatia/sensul cuvantului "garantie".

Daca scrie pe site sau in ToS "garantat nu pica boss", e o prostie. O garantie inseamna ceva oferit in cazul in care clauza nu este indeplinita. Gen: "garantam cu 1.000 euro ca nu pica la flood".
Nu exista companie care sa ofere asa ceva, nici macar Telia, care este vestita pentru capacitatea de scrubbing si mitigare.

Servere Dedicate in Europa si USA incepand de la 85.00€/luna!: https://www.hetnix.com/dedicated-servers.xml

24 Aug 2018 01:33
Profile multumesc WWW
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Avertismente: 3 din 3
nu pica la ddos ca are servicii de la hetzner daca dai un trace chiar si la tni sau altii care au protectie ddos voxility o sa dai de niste ipuri hetzner si pe aoclo
agsq, corect ce spui dar vorbim aici sa nu pice la atacuri mici de se dau intre comunitati de cs, nu de atacuri care vizeaza datacentere sau firme mari

24 Aug 2018 09:08
Profile multumesc WWW
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Cand va vad ca va unflati in pene astea hostari de 2 lei ca atat sunt serviciile voastre ma *** pe mine de ras !
AGSQ prietene , ai auzit de Telia si acum vi aici sa pari un om care le stie pe toate?Iti spun sincer stai jos ca te depaseste domeniu in care doresti sa activezi!
Cred ca arogantul ala de moldovean de la tni ofera recompensa de 1000 de euro pentru cel care putea cu ddos sa ii pice tni-ul , stiu asta de la hype care a incercat sa castige 1000 de coco asa simpli si nu a reusit .
Asa ca incercati sa oferiti servicii nu basini in vant si dupa vb !
cs_all alea sunt forumuri foarte putin populate , app de evict nu este a lui snd?cred ca da si cand are probleme il muta repede pe tni , app llg de ce este pe tni de 4 ani?

Ares. iti recomand urmatoare:
Hostico (5 Gb spatiu cu 3 euro) .
Mxhost (2Gb spatiu cu 1,50 euro).
Easyhost (pret incepand de la 3 euro ).
Namebox (5Gb spatiu cu 2,50 euro).
CHRoot (6Gb spatiu cu 3 euro).
Tni (2Gb spatiu cu 10 euro).
Acestea sunt preturile pe care le-am obtinut eu personal la inceputul anului.
Iar topul meu este :
1.Hostico pret acceptabil, securitate ok.
2.Tni pret extrem de piperat , securitate imbatabila .
3.Mxhost pret foarte bun, securitate mediu.
4.CHRoot pret bun , probleme cu uptime-ul.
5.Namebox pret bun , securitate sub decent.
6.Easyhost pret variabil in functie de vizite aici este problema , ajunge sa fie mai scump fata de Tni.

Asa ca nu mai musca basilile astora ca nu au treaba cu domeniul asta , si iti recomanda una din firmele de mai sus daca ai nevoie de protectie !

24 Aug 2018 10:50
Profile multumesc WWW
eXtream Mod
eXtream Mod

Reputatie: eXtream Mod
Moderatorul anului 2016
Intermediar
Estoy Don Maniaco wrote:
Cand va vad ca va unflati in pene astea hostari de 2 lei ca atat sunt serviciile voastre ma *** pe mine de ras !
AGSQ prietene , ai auzit de Telia si acum vi aici sa pari un om care le stie pe toate?Iti spun sincer stai jos ca te depaseste domeniu in care doresti sa activezi!
Cred ca arogantul ala de moldovean de la tni ofera recompensa de 1000 de euro pentru cel care putea cu ddos sa ii pice tni-ul , stiu asta de la hype care a incercat sa castige 1000 de coco asa simpli si nu a reusit .
Asa ca incercati sa oferiti servicii nu basini in vant si dupa vb !
cs_all alea sunt forumuri foarte putin populate , app de evict nu este a lui snd?cred ca da si cand are probleme il muta repede pe tni , app llg de ce este pe tni de 4 ani?

Ares. iti recomand urmatoare:
Hostico (5 Gb spatiu cu 3 euro) .
Mxhost (2Gb spatiu cu 1,50 euro).
Easyhost (pret incepand de la 3 euro ).
Namebox (5Gb spatiu cu 2,50 euro).
CHRoot (6Gb spatiu cu 3 euro).
Tni (2Gb spatiu cu 10 euro).
Acestea sunt preturile pe care le-am obtinut eu personal la inceputul anului.
Iar topul meu este :
1.Hostico pret acceptabil, securitate ok.
2.Tni pret extrem de piperat , securitate imbatabila .
3.Mxhost pret foarte bun, securitate mediu.
4.CHRoot pret bun , probleme cu uptime-ul.
5.Namebox pret bun , securitate sub decent.
6.Easyhost pret variabil in functie de vizite aici este problema , ajunge sa fie mai scump fata de Tni.

Asa ca nu mai musca basilile astora ca nu au treaba cu domeniul asta , si iti recomanda una din firmele de mai sus daca ai nevoie de protectie !

Sa luam exemple de la un om care nu stie sa puna o amarata de virgula. Asta da treaba...

Iti zic niste firme dar nu cred ca ai auzit de ele: simplenet, hosterion, bluehost, online.net (pentru dedicate pe care poti tine cu doar 15 euro cate site-uri vrei), a2hosting, wpengine, nav, hostgator, dreamhost si multe altele (+ unele din lista ta). Din toata lista aia a ta sunt ok doar mxhost, easyhost si namebox.

Problema e ca multi o tineti pe o protectie dos/ddos doar ca ati uitat de multe lucruri precum cloudlinux, cagefs, ipv6, backup r1soft, trafic nelimitat, http2, cloudlinux, incluse toate versiunile php, sa nu dai 5 euro si cand ai cpu 5% sa te intrebe de ce ai atat, suport de calitate si mai sunt.

Eu iti spun pentru ca am avut si inca am site-uri pe diferite nise, am si la simplenet, si la mxhost, mai am si pe vps si recent am luat din nou si de la online.net un vps. Pentru tine stiu ca inseamna mare lucru ce am spus mai sus doar ca nu inteleg cum puteti sa puneti tni sau hostico la webhost cand dai multi bani pe un webhost cu resurse foarte limitate.

P.S: Succes Stefan!

24 Aug 2018 11:46
Profile multumesc WWW
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Aici vb fix de gazduire si vad ca tu te abati de la subiect cu vds-uri/vps-uri .
Adevarul este ca ai si trafic mult tu pe site-urile tale sa poti vb de ddos .
La hostico nu stiu daca ai in momentul de fata limite la resurse desi nu cred si la tni nu intre in vb limitari de resurse .
Aici vb fix de experientele mele cu firmele mentionate,asa ca nu te mai agita ca un pepsi si vezi ca nu toti au cunostintele tale sau a celor care opteaza pentru vps-uri pentru gazduire web.

24 Aug 2018 12:52
Profile multumesc WWW
Administrator
Administrator

CS Status: Inactiv
SteamID: onebatchtwobatchpenn
Reputatie: Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Experientele tale cu firmele mentionate le poti spune in subiectele care exista deja pe forum. Daca ai un feedback pentru site-ul lui Stefan, impartaseste-l cu ceilalti aici, nu aduce alte firme in discutie.

Pastati ideea subiectului, site-ul mentionat in titlu.

ImageImage

NU SUNT INTERMEDIAR, NU IMI MAI DATI PM-URI DE GENUL !
Nu raspund la mesaje private legat de grad, incetati cu ele.
Singurul meu id la care ma puteti contacta este de SKYPE : vlaadmaster@live.com
Mail pentru support: extreamvlad@gmail.com

https://www.noobism.ro/ - forum liber

24 Aug 2018 13:16
Profile multumesc
Reply to topic   [ 11 posts ]