[AmxModX][CS 1.6] Sistem Puncte ~ MySQL

Anunturi legate de vanzari/cumparari.
*Nu suntem responsabili de tranzactiile efectuate intre membri. Utilizatorii sunt sfatuiti sa-si ia maximul de precautii inainte de finalizarea unei tranzactii pentru a preveni posibilitatea unei inselaciuni.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

06 Jul 2020, 01:02

Salutare!
Vand sistem de puncte pe baza de MySQL.

Plugin-ul functioneaza in felul urmator:
Urmatoarele setari pot fi modificate din config-ul plugin-ului

La fiecare ucidere normala / headshot atacatorul primeste / victimei i se scade un anumit numar de puncte.
La fiecare ucidere cu cutitul prin headshot sau normala, atacatorul primeste / victimei i se scade un anumit numar de puncte.
La fiecare ucidere a unui coechipier, atacatorului i se scade un anumit numar de puncte.
La fiecare sinucidere, jucatorului i se scade un anumit numar de puncte.

Plugin-ul suporta mai multe limbi, implicit fiind tradus in Romana si Engleza.

Plugin-ul ruleaza doar pe MySQL.
Testat pe AmxModX 1.8.3 si 1.9.0 ( fara erori ) + reHLDS + reGameDLL ultima versiune

Screenshot-uri din joc: https://imgur.com/a/dLNPzcr
Screenshot cu tabelul din baza de date: https://imgur.com/a/tCwCOwg

Changelog:

Code: Select all

Versiunea 1.0: 
- Lansare initiala.


Update Versiunea 1.2 :

- Am adaugat posibilitatea unui jucator de a primi puncte pentru Bomba Plantata, Bomba Explodata, Bomba Dezamorsata.

- Am implementat doua tipuri de salvare ( se poate schimba prin cvar ): prin Nume si prin SteamID

- Am adaugat suport si pentru versiuni de AmxModX mai mici decat 1.8.3 ( testat pe 1.8.2, urmeaza sa testez si pe 1.8.1 )

- Am regandit sistemul de punctaj: nu se mai primesc puncte pe ucidere + HS ( daca faci ucidere prin headshot ), acum se pun doar punctele de pe HS ( daca faci o ucidere prin HS, primesti doar punctele pentru headshot ), la fel si pentru uciderea cu cutitul / cu cutitul prin HS.


Update Versiunea 1.3 :

- Am optimizat pregatirea tabelului pentru query.

- Am optimizat calcularea punctelor oferite / scazute unui jucator folosind operatorul de conditie.

Contact: PM

Pret: 10 E + codul sursa.

To do:
- adaugarea unei comenzi de dat / scos puncte.
- adaugarea unei comenzi de resetare a tabelului.
Last edited by Shadows Adi on 12 Sep 2020, 02:28, edited 4 times in total.
RoyalServer
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

06 Jul 2020, 01:11

Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

06 Jul 2020, 01:20

DevilBoy.eXe wrote:
06 Jul 2020, 01:11
Cu ce e mai bun fata de asta? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=308540
Nu consuma atat de multa memorie, il poti seta cum doresti prin cvar-uri, nu prin fisier .ini, deci setarile se aplica imediat fara sa fie nevoie sa schimbi harta.

Am uitat as mentionez ca textul poate fi tradus in mai multe limbi, implicit este tradus in Romana si Engleza.
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

06 Jul 2020, 09:43

Shadows Adi wrote:
06 Jul 2020, 01:20
DevilBoy.eXe wrote:
06 Jul 2020, 01:11
Cu ce e mai bun fata de asta? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=308540
Nu consuma atat de multa memorie, il poti seta cum doresti prin cvar-uri, nu prin fisier .ini, deci setarile se aplica imediat fara sa fie nevoie sa schimbi harta.

Am uitat as mentionez ca textul poate fi tradus in mai multe limbi, implicit este tradus in Romana si Engleza.
Cu memoria nu știu că nu am sursa pluginului tau sa fac o comparație
Dar cvar și traducerea există și în cel făcut de ocixcrom
Plus că are mult mai multe funcții fata de al tau și poate fi folosit și cu chat Manager tot de ocixcrom făcut
Nu vad rostul sa dai 10 euro pe ceva când poți lua altceva gratis și mult mai bun
User avatar
robbencsgo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 96
Joined: 31 Aug 2019, 19:14
Detinator Steam: Da
CS Status: aimer
SteamID: an prevat
Fond eXtream: 0
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times
Contact:

06 Jul 2020, 10:53

DevilBoy.eXe wrote:
06 Jul 2020, 09:43
Shadows Adi wrote:
06 Jul 2020, 01:20
DevilBoy.eXe wrote:
06 Jul 2020, 01:11
Cu ce e mai bun fata de asta? https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=308540
Nu consuma atat de multa memorie, il poti seta cum doresti prin cvar-uri, nu prin fisier .ini, deci setarile se aplica imediat fara sa fie nevoie sa schimbi harta.

Am uitat as mentionez ca textul poate fi tradus in mai multe limbi, implicit este tradus in Romana si Engleza.
Cu memoria nu știu că nu am sursa pluginului tau sa fac o comparație
Dar cvar și traducerea există și în cel făcut de ocixcrom
Plus că are mult mai multe funcții fata de al tau și poate fi folosit și cu chat Manager tot de ocixcrom făcut
Nu vad rostul sa dai 10 euro pe ceva când poți lua altceva gratis și mult mai bun
Exista si asta...
post2773968.html#p2773968
Daca te-am ajutat, lasa si tu un +1
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

06 Jul 2020, 11:23

Shadows Adi wrote:
06 Jul 2020, 01:02

La fiecare ucidere normala / headshot atacatorul primeste / victimei i se scade un anumit numar de puncte.
La fiecare ucidere cu cutitul prin headshot sau normala, atacatorul primeste / victimei i se scade un anumit numar de puncte.
La fiecare ucidere a unui coechipier, atacatorului i se scade un anumit numar de puncte.
La fiecare sinucidere, jucatorului i se scade un anumit numar de puncte.

Plugin-ul suporta mai multe limbi, implicit fiind tradus in Romana si Engleza.
Da, robben, exista, dar nu îl poți seta cate puncte sa primești pe headshot, cu cuțitul, etc.

Da, devilboy, dar fiecare are necesități diferite, poate unele persoane nu au nevoie de sistem de rank-uri, vip, etc.
Este un simplu sistem de puncte care se potrivește la orice necesitate:
Ai nevoie de un sistem de puncte pentru mix, sau pentru a construi in magazin, sau pentru orice altceva.
Eu doar mi-am pus serviciul la dispoziție.

Sus, pot implementa și alte idei la cerere.
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1678
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

06 Jul 2020, 12:24

Un sistem de puncte care se potrivește pentru orice necesitate este cel făcut de ocixcrom nu al tau
Intereseaza-te de ce funcții și cât de modular este modul lui și comparal cu al tau
Nu zic că a tau nu e bun dar cea ce a făcut el este net superior oricărui sistem de până acum plus de asta este gratis
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

06 Jul 2020, 13:32

topic359774.html pentru cei care doriti update la plugin ul asta, va rog lasati un raspuns acolo sau in pm, vad ca au inceput baietii sa vanda toate cacaturile
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

06 Jul 2020, 13:50

Merci pentru idee, o sa adaug sa primesti puncte si pe bomba plantata / dezamorsata.
Iar in legatura cu plugin-ul pe care l-ai oferit, este prea hard coded, nu zic ca nu e bun, dar puteai sa il optimizezi mai bine.

O sa ma interesez si o sa il imbunatatesc, devilboy, multumesc amandorura pentru feed :))
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

06 Jul 2020, 13:58

Shadows Adi wrote:
06 Jul 2020, 13:50
Merci pentru idee, o sa adaug sa primesti puncte si pe bomba plantata / dezamorsata.
Iar in legatura cu plugin-ul pe care l-ai oferit, este prea hard coded, nu zic ca nu e bun, dar puteai sa il optimizezi mai bine.

O sa ma interesez si o sa il imbunatatesc, devilboy, multumesc amandorura pentru feed :))
:)))) ce e asa de hardcoded la el?
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
Shadows Adi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 349
Joined: 26 Jan 2020, 18:52
Detinator Steam: Da
CS Status: 0x416469
SteamID: shadowsadi120
Fond eXtream: 0
Has thanked: 14 times
Been thanked: 50 times

06 Jul 2020, 14:23

Filiq_ wrote:
06 Jul 2020, 13:58

:)))) ce e asa de hardcoded la el?
1. Puteai sa folosesti in tot codul charsmax().
2. Ai redefinit MAX_PLAYERS. In AmxModX 1.8.3+ nu ai nevoie de asa ceva, puteai sa folosesti preprocesorul '#if' ca sa verifici daca versiunea de AmxModX este mai mica decat 1.8.3 si dupa defineai MAX_PLAYERS. Acelasi lucru si la client_disconect ( aici ma refer strict la preprocesor '#if' )
3. m_Error[ 512 ] -->> g_hError[ 512 ] aici ma refer strict la numele variabilelor. Le puteai face sa fie mult mai proeminente prin simplul fapt sa le redenumesti in asa fel in cat sa stii unde se afla ( g_i* este o variabila globala intreaga, etc ) stii la ce ma refer.
Filiq_
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 847
Joined: 02 Nov 2014, 18:21
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Utilizator neserios
Fond eXtream: 0
Location: Constanta
Has thanked: 40 times
Been thanked: 30 times

06 Jul 2020, 14:59

Shadows Adi wrote:
06 Jul 2020, 14:23
Filiq_ wrote:
06 Jul 2020, 13:58

:)))) ce e asa de hardcoded la el?
1. Puteai sa folosesti in tot codul charsmax().
2. Ai redefinit MAX_PLAYERS. In AmxModX 1.8.3+ nu ai nevoie de asa ceva, puteai sa folosesti preprocesorul '#if' ca sa verifici daca versiunea de AmxModX este mai mica decat 1.8.3 si dupa defineai MAX_PLAYERS. Acelasi lucru si la client_disconect ( aici ma refer strict la preprocesor '#if' )
3. m_Error[ 512 ] -->> g_hError[ 512 ] aici ma refer strict la numele variabilelor. Le puteai face sa fie mult mai proeminente prin simplul fapt sa le redenumesti in asa fel in cat sa stii unde se afla ( g_i* este o variabila globala intreaga, etc ) stii la ce ma refer.
1 in momentul cand a fost facut pluginul, lucram fara charsmax/sizeof, treceam valoarea directa si acum fac uneori la fel, daca stiu ca queryul ala are x randuri de ce sa stau sa ii pun charsmax cand pot sa ii dau direct valoarea lui si sa ramana asa?
2 pluginurile postate de mine sunt doar pentru 1.8.2 nu mi pasa de celelalte versiuni
3 poti sa le pui cum vrea **** ta, eu daca vreau sa fac

data[0] = id
data[1] = name
data[2] = puncte

o fac
https://discord.gg/VABVdhXMrK ZM CSO server in working..
Post Reply

Return to “Anunturi”

  • Information