Vand Computer

Anunturi legate de vanzari/cumparari.
*Nu suntem responsabili de tranzactiile efectuate intre membri. Utilizatorii sunt sfatuiti sa-si ia maximul de precautii inainte de finalizarea unei tranzactii pentru a preveni posibilitatea unei inselaciuni.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

AOW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 27 Feb 2017, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: ONLINE
Fond eXtream: 0

28 Mar 2017, 17:17

Pretul e usor negociabil

Procesor: AMD Opteron 1354 /QUAD CORE-4X 2,20 GHz
RAM: 4 gb RAM DDR2 ECC
HARD: 500 gb
Sursa: 600 W

https://www.olx.ro/oferta/computer-quad ... 816Gb.html
RoyalServer
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

28 Mar 2017, 17:45

Fara suparare dar nu prea se justifica pe ce ceri tu 500 RON, plus ca se poate folosi ca server mai mult.

Uite oferta de nerefuzat, daca pui si un gtx 750 ti zbarnaie orice joc 2016.
https://www.olx.ro/oferta/sistem-pc-cal ... ecb86332c1
Image
AOW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 27 Feb 2017, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: ONLINE
Fond eXtream: 0

28 Mar 2017, 18:40

Kommendante wrote:Fara suparare dar nu prea se justifica pe ce ceri tu 500 RON, plus ca se poate folosi ca server mai mult.

Uite oferta de nerefuzat, daca pui si un gtx 750 ti zbarnaie orice joc 2016.
https://www.olx.ro/oferta/sistem-pc-cal ... ecb86332c1
Asa o fi, cum zici tu
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

28 Mar 2017, 19:25

Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
AOW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 27 Feb 2017, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: ONLINE
Fond eXtream: 0

28 Mar 2017, 19:26

alynut wrote:Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
Daca il cumperi tu, iti las la 250 ron
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

28 Mar 2017, 19:30

alynut wrote:Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
De ce as da 300 de lei pe un calculator foarte vechi cand in ziua de azi oricine isi poate permite un calculator nou din magazin?
Locuiesc in Anglia, si unitati de genu' lumea le arunca pe strada si nu glumesc, daca ma acuzi de ceva minciuni, am sa umblu intr-o noapte de dragu' tau sa-ti fac un filmulet cu cate obiecte de genu' gasesti gratis.

Masina, Laptop / Pc si telefonul numai sunt un lux, sunt o necesitate. Oricine le are...
AOW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 27 Feb 2017, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: ONLINE
Fond eXtream: 0

28 Mar 2017, 19:35

eTeRn_C wrote:
alynut wrote:Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
De ce as da 300 de lei pe un calculator foarte vechi cand in ziua de azi oricine isi poate permite un calculator nou din magazin?
Locuiesc in Anglia, si unitati de genu' lumea le arunca pe strada si nu glumesc, daca ma acuzi de ceva minciuni, am sa umblu intr-o noapte de dragu' tau sa-ti fac un filmulet cu cate obiecte de genu' gasesti gratis.

Masina, Laptop / Pc si telefonul numai sunt un lux, sunt o necesitate. Oricine le are...
Tu ce pc ai in momentul de fata? Sunt sigur ca nu ai un pc, tastezi dupa telefon.
Referitor la anglia, si aruncatul pe strada, doar ce am venit din anglia si eu. Acest pc l-am luat din wolverton cu 20 lire. Dar de aruncat la gunoi, nu ai sa vezi asa ceva.. Se vede ca e prima oara cand mergi prin tari straine :)

Acesta e pretul meu, mult sau putin.. Eu pretul meu

EDIT:
AAA si apropo, se vede ca esti cu geana pe la gunoae :))) haha..
Last edited by AOW on 28 Mar 2017, 19:36, edited 1 time in total.
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

28 Mar 2017, 19:35

AOW wrote:
alynut wrote:Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
Daca il cumperi tu, iti las la 250 ron
Nu as avea ce face cu el nici daca mi l-ai oferii cadou, este prea vechi.
eTeRn_C wrote:
alynut wrote:Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
De ce as da 300 de lei pe un calculator foarte vechi cand in ziua de azi oricine isi poate permite un calculator nou din magazin?
Locuiesc in Anglia, si unitati de genu' lumea le arunca pe strada si nu glumesc, daca ma acuzi de ceva minciuni, am sa umblu intr-o noapte de dragu' tau sa-ti fac un filmulet cu cate obiecte de genu' gasesti gratis.

Masina, Laptop / Pc si telefonul numai sunt un lux, sunt o necesitate. Oricine le are...
Excat :)) Chiar saptamana trecuta ma duceam la munca si gasisem o unitate pe jos mai avea in carcasa placa de baza dar era plouata sursa,hdd, cd-rom, procesor [nu stiu ce procesor era ca nu aveam cum sa dau coolerul sa-l vad] si o placuta de ram ddr3 4gb ram kingston, i-am luat si eu ram-ul :)) l-am bagat la un pc din sufragerie care este conectat la tv si merge fara probleme .
AOW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 21
Joined: 27 Feb 2017, 16:52
Detinator Steam: Da
CS Status: ONLINE
Fond eXtream: 0

28 Mar 2017, 19:40

Eu cred ca va inebunit anglia/depozitele/lira.. Ma o fi vechi pc-ul, dar prea cu foc spune-ti... gen, 100 lei face asta.

Bai nenea, uitati-va pe toate site-urile de calculatoare SH, sa vedeti configuratii de o luati razna cu capu, computer cu procesor pentium, 1 gb ram, hard 80.. Le vinde cu preturi de la 200 ron in sus..

Iar acesta fiind un quad core, 4 gb ram, hard 500.. nu face nimic, este? E vechi din 2009. Iar ca server, e superb, Ca si un desktop, fac pariu ca daca are o placa video pe 128 biti se pot juca orice joc din 2016.. SANATATE
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7122
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 445 times

28 Mar 2017, 19:44

AOW wrote:
eTeRn_C wrote:
alynut wrote:Este foarte vechi, daca iti iei 300 lei pe el este bine .
De ce as da 300 de lei pe un calculator foarte vechi cand in ziua de azi oricine isi poate permite un calculator nou din magazin?
Locuiesc in Anglia, si unitati de genu' lumea le arunca pe strada si nu glumesc, daca ma acuzi de ceva minciuni, am sa umblu intr-o noapte de dragu' tau sa-ti fac un filmulet cu cate obiecte de genu' gasesti gratis.

Masina, Laptop / Pc si telefonul numai sunt un lux, sunt o necesitate. Oricine le are...
Tu ce pc ai in momentul de fata? Sunt sigur ca nu ai un pc, tastezi dupa telefon.
Referitor la anglia, si aruncatul pe strada, doar ce am venit din anglia si eu. Acest pc l-am luat din wolverton cu 20 lire. Dar de aruncat la gunoi, nu ai sa vezi asa ceva.. Se vede ca e prima oara cand mergi prin tari straine :)

Acesta e pretul meu, mult sau putin.. Eu pretul meu

EDIT:
AAA si apropo, se vede ca esti cu geana pe la gunoae :))) haha..
L-ai luat cu 20 lire - 100 lei si il dai cu 95 lire - 500 lei ? :))
uitate pe olx cum stau preturile la pc-urile ddr2 .
Uite ieri am iesit sa scot tomberonul si vechinii mei au aruncat vreo 5pc-uri imprimate, combine muzicale, etc .
M-am uitat putin la ele 2 erau ddr1 si 3 ddr2 dar daca n-am ce face cu el nu le-am luat daca ma duceam cu ele la un sh maxim 10 lire imi luam pe unu .
Image
Image


@uite ceva la 450 lei ddr3 si cu placa video de 1gb ddr3 64bit care duce cs go, dar totusi e un pc cu ddr3 merita sa ii pui o placa video mai buna pe parcurs, la un ddr2 nu mai merita investiti bani.
https://www.olx.ro/oferta/pc-calculator ... b;promoted
ionutmdfk2000
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 23 Mar 2017, 15:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

28 Mar 2017, 19:45

AOW wrote:Eu cred ca va inebunit anglia/depozitele/lira.. Ma o fi vechi pc-ul, dar prea cu foc spune-ti... gen, 100 lei face asta.

Bai nenea, uitati-va pe toate site-urile de calculatoare SH, sa vedeti configuratii de o luati razna cu capu, computer cu procesor pentium, 1 gb ram, hard 80.. Le vinde cu preturi de la 200 ron in sus..

Iar acesta fiind un quad core, 4 gb ram, hard 500.. nu face nimic, este? E vechi din 2009. Iar ca server, e superb, Ca si un desktop, fac pariu ca daca are o placa video pe 128 biti se pot juca orice joc din 2016.. SANATATE
Era un baiat care vindea pe aici pc gaming cu 900 lei,parca ryse.Ala da pc,i3 sau i5 avea,8gb si mg orice joc din ce am inteles.Si ti faci glume ca ti mg orice joc din 2016 :)) daca merge samp e bine
@ zic sa il lasi la 250 lei ca te faci de ras
User avatar
eTeRn_C
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1010
Joined: 12 Jul 2009, 22:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Asfaltez!
Detinator server CS: Nu
SteamID: eTeRn31
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 Mai)
Location: Onesti, RO
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times
Contact:

28 Mar 2017, 19:48

AOW wrote: Tu ce pc ai in momentul de fata? Sunt sigur ca nu ai un pc, tastezi dupa telefon.
Referitor la anglia, si aruncatul pe strada, doar ce am venit din anglia si eu. Acest pc l-am luat din wolverton cu 20 lire. Dar de aruncat la gunoi, nu ai sa vezi asa ceva.. Se vede ca e prima oara cand mergi prin tari straine :)

Acesta e pretul meu, mult sau putin.. Eu pretul meu

EDIT:
AAA si apropo, se vede ca esti cu geana pe la gunoae :))) haha..
In legatura cu calculatorul:

http://i.imgur.com/4KpoHcD.png
http://i.imgur.com/5E14TXJ.png
http://i.imgur.com/956lmCl.png

In legatura cu pretul tau, gandeste-te ca eu pe asta am dat acu' 6 luni 250 lei in Romania, nu stiu de ce vrei tu 500 lei pe al tau, in fine, your price..

Da, imi place sa stau geana prin gunoaie...
Tot ce pot sa-ti confirm ca acum sunt geana pe topicul tau...
Post Reply

Return to “Anunturi”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Petal [Bot] and 89 guests