[Cerere tutorial] - Advancedbanned by Exolent.

Cereri de pluginuri noi, skinuri in CS, etc.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
Freezy.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 21 Feb 2016, 14:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: SUD.LEAGUECS.RO
SteamID: /id/fzind/
Fond eXtream: 0
Location: Constanţa
Has thanked: 2 times
Contact:

15 Mar 2016, 11:38

Salutare Extreamcs, am şi eu o întrebare, ştie cineva cap-coadă cum se instalează advanced-ban-ul lui Exolent de pe alliedmods ? Adică aş vrea clar să ştiu ce plugin tre' să pun pe pauză, unde pun fiecare plugin şi ce trebuie să configurez.. că am dat-o de două ori în bară, şi nu aş vrea să stric din nou ceva, mulţumesc.

Pluginul este aici : https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=80858



EDIT : Spre surprinderea mea, am reuşit să rezolv această problemă singur, l-am instalat funcţionează perfect, dar nu ştiu cum dau ban la cei care au ieşit de pe server. Dacă scriu amx_addban "nume" "ip" "timp" "motiv" nu merge.. oare din cauză că sunt boţi fake pentru teste?
Că au ip-uri ciudate, sunt adăugaţi pe local host cu fake player ? Aşa au toţi : 192.168.1.3
sud.leaguecs.ro # 32/32 non stop. - 5.254.20.19:27015
sudmix.leaguecs.ro # mix our familly - 5.254.20.7:27015 - DE
sudmix2.leaguecs.ro # mix our familly - 109.163.232.164:27015 - RO
leaguecs românia - forum sud: https://bit.ly/3fm6bJK

----------------------------------------------------------
servere găzduite de gphosting.ro
RoyalServer
User avatar
iNdio
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1512
Joined: 28 Jan 2015, 17:42
Detinator Steam: Da
SteamID: iNdioPGL
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Fond eXtream: 0
Been thanked: 3 times

27 Mar 2016, 23:30

amx_addban nick "STEAM:0:0_....." timp motiv
Tut | Afiseaza codul
[code]
1. Adaugati fisierul advanced_bans.amxx in HLDS/addons/amxmodx/plugins
2. Adaugati fisierul plmenu.amxx in HLDS/addons/amxmodx/plugins (Va intreaba daca suprapuneti fisierul, raspundeti cu YES)
3. Adaugati fisierul adminvote.amxx in HLDS/addons/amxmodx/plugins (Va intreaba daca suprapuneti fisierul, raspundeti cu YES)
4. Adaugati fisierul advanced_bans.txt in HLDS/addons/amxmodx/data/lang
5. Intrati in HLDS/addons/amxmodx/configs/amxx.cfg si adaugati urmatoarele cvar-uri:
    ab_website "forum-ul tau"        Exemplu:  ab_website "www.extreamcs.com/forum"
    ab_immunity "1"
    ab_bandelay "1"
    ab_unbancheck "5"
6. Intrati in HLDS/addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati numele plugin-ului IN FATA tuturor plugin-urilor existente: advanced_bans.amxx
 
Dupa ce dati primul ban, automat se va crea in HLDS/addons/amxmodx/data  un fisier numit advanced_bans.txt. 
In acest fisier se vor salva toate ban-urile date pe STEAM si pe IP unui jucator, 
deci nu va mai fi nevoie de comenzi inutile in server.cfg, precum: exec banned.cfg & exec listip.cfg 
(acestea exista deja in ftp dar raman goale avand in vedere faptul ca va folositi de cel mai bun BAN plugin. Comenzi pentru banare/debanare:
amx_banip nick timp motiv  (Banati jucatorul cu aceasta comanda cand acesta se afla inca pe server, e de ajuns 3-4 litere din nick)
amx_addban nick ip timp motiv   (Banati IP-ul jucatorului cu aceasta comanda cand acesta nu se mai afla pe server)
amx_addban nick "STEAM:0:0_....." timp motiv   (Banati STEAM ID-ul jucatorului cand acesta nu se mai afla pe server, STEAM sa fie pus intre " ")
amx_unban ip
amx_unban "STEAM:0:0_....."
amx_last (Comanda necesara pentru a vedea ultimele 10 conexiuni de pe server)
Am evitat sa pun direct .amxx, motiv pentru care puteti verifica fisierul inainte de compilarea acestuia, facut in asa fel incat citeste comenzile amx_banip/amx_addban/amx_unban. 
Dupa compilarea acestui fisier: admincmd.amxx, inlocuiti-l cu noul admincmd.amxx compilat! HLDS/addons/amxmodx/plugins[/code]
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...
steam | Afiseaza codul
Image
Image
User avatar
Freezy.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 385
Joined: 21 Feb 2016, 14:12
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: SUD.LEAGUECS.RO
SteamID: /id/fzind/
Fond eXtream: 0
Location: Constanţa
Has thanked: 2 times
Contact:

13 May 2016, 22:34

Aici s-a rezolvat, am făcut exact cum mi-a spus indio. Topic închis !
sud.leaguecs.ro # 32/32 non stop. - 5.254.20.19:27015
sudmix.leaguecs.ro # mix our familly - 5.254.20.7:27015 - DE
sudmix2.leaguecs.ro # mix our familly - 109.163.232.164:27015 - RO
leaguecs românia - forum sud: https://bit.ly/3fm6bJK

----------------------------------------------------------
servere găzduite de gphosting.ro
Post Reply

Return to “Cereri”

  • Information