[Cerere plugin] Anti Steam id changer

Categoria cu cereri de pluginuri si nu numai.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Forum rules
Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului

Daca doriti sa vi se modifice un plugin, va rugam postati aici .
User avatar
cyby
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1777
Joined: 16 Jul 2011, 21:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 396 times

12 Feb 2016, 17:59

Tax1r_RMA wrote:ok cyby dar la multe persoane o sa le dea steam validation reject acest plugin asis iti scaneaza cs si daca iti detecteaza orice versiune de steamid changer iti da ban sau kick in functie de setarea care o faci in asis5_config.cfg deci cu alte cuvinte toti cei ce au steamid changer in cs nu pot intra pe serverul respectiv pana nu scoate changerul simplu , functional si perfect deci adio steamid changer , bafta sper ca-ti inteles despre ce e vorba..
Eu nu am avut asemenea probleme. Oricum eu nu-ti recomand pluginul pentru ca nu distribui sma-ul.
93.114.82.17:27015 - Monster Invasion CO-OP Mod
RoyalServer
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

12 Feb 2016, 18:11

Ala e serverul tau cu 6 playeri pe el daca ai admin pe steamid vrei sati arat ca-ti clonez steamidul fac la pariu cu tine pe ce vrei tu...asa cum nici unele protectii gen rage guard, wargods shield nu ofera sursa eu de ce as oferi codul sursa lasam ca lumea sa aleaga daca vrea protectie impotriva steam id changer so foloseasca daca nu nu , ok daca nu va salut din mers...
User avatar
cyby
Scripter eXtreamCS
Scripter eXtreamCS
Posts: 1777
Joined: 16 Jul 2011, 21:46
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Scripter eXtreamCS
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 146 times
Been thanked: 396 times

12 Feb 2016, 18:20

Tax1r_RMA wrote:Ala e serverul tau cu 6 playeri pe el daca ai admin pe steamid vrei sati arat ca-ti clonez steamidul fac la pariu cu tine pe ce vrei tu...asa cum nici unele protectii gen rage guard, wargods shield nu ofera sursa eu de ce as oferi codul sursa lasam ca lumea sa aleaga daca vrea protectie impotriva steam id changer so foloseasca daca nu nu , ok daca nu va salut din mers...
Da la 6 playeri ai mei nu am primit erori, tu cu ce dovezi vii la mine ca chiar da eroarea asta?

Eu la toti playerii ce nu au steam, dproto le genereaza VALVE_(hash pe baza ip-ului).
Cum poti combate asta?
93.114.82.17:27015 - Monster Invasion CO-OP Mod
soundzew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 849
Joined: 24 Jul 2014, 10:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

12 Feb 2016, 21:24

cyby wrote:
Tax1r_RMA wrote:ok cyby dar la multe persoane o sa le dea steam validation reject acest plugin asis iti scaneaza cs si daca iti detecteaza orice versiune de steamid changer iti da ban sau kick in functie de setarea care o faci in asis5_config.cfg deci cu alte cuvinte toti cei ce au steamid changer in cs nu pot intra pe serverul respectiv pana nu scoate changerul simplu , functional si perfect deci adio steamid changer , bafta sper ca-ti inteles despre ce e vorba..
Eu nu am avut asemenea probleme. Oricum eu nu-ti recomand pluginul pentru ca nu distribui sma-ul.

stai linistit ca oricum nu folosesc nimic fara .sma.


daca mai are cineva "solutii", astept un reply (evident cu sma)
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

12 Feb 2016, 21:34

Astepta tu mult si bine ca nimeni nu mai are o solutie asa de buna si no sa-ti ofere nimeni sma stai linistit poti incerca pluginul pe un server de teste trage unu dupa net si incerca-l sa vezi cum functioneaza si ai sa vezi ca o sa-l folosesti cand o no sa ai alta solutie, deci v-am lasat, bafta..

P.S: Am dat reply la acest topic pentru ca cautand pe net sa vad daca cineva a gasit vreo rezolvare am gasit acest topic si copilul ala de raizo mi-a postat o versiune de test a pluginul cu el autor si din aceea am postat , toate cele bune...
soundzew
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 849
Joined: 24 Jul 2014, 10:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: -
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Has thanked: 3 times

13 Feb 2016, 13:09

Tax1r_RMA wrote:Astepta tu mult si bine ca nimeni nu mai are o solutie asa de buna si no sa-ti ofere nimeni sma stai linistit poti incerca pluginul pe un server de teste trage unu dupa net si incerca-l sa vezi cum functioneaza si ai sa vezi ca o sa-l folosesti cand o no sa ai alta solutie, deci v-am lasat, bafta..

P.S: Am dat reply la acest topic pentru ca cautand pe net sa vad daca cineva a gasit vreo rezolvare am gasit acest topic si copilul ala de raizo mi-a postat o versiune de test a pluginul cu el autor si din aceea am postat , toate cele bune...
prefer sa raman fara solutie decat sa iau ceva fara .sma cum faceam la inceput
Thanatos
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2016, 13:33
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

14 Feb 2016, 22:07

E praf pluginul, nu trece de ce am eu :-j.
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

14 Feb 2016, 23:34

Thanatos ai ceva la cap, vorbesti ca sa te afli in treaba, ti-ai facut cont doara sa-mi lasi mie reply care te-a pus ... de ce sa treaca pluginu tu vezi ce scrii :)) vad ca se downloadeaza la greu aici ziceti ca nu puneti fara sma dar cand sunteti stransi cu usa il puneti sa scapati de cei cu steamid changer si sunt 3 tipuri de steamid changer pe toate le detecteaza nu mai lasati aiurea reply ca n-are rost , bafta..
Thanatos
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2016, 13:33
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

16 Feb 2016, 08:18

Te gandesti doar la CT-Shield v1,v2 si Steam Changer By Ostrog v2 dar mai sunt vreo 4 pe langa astea de care nu trece pluginul tau :D.
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

18 Feb 2016, 21:20

Unread post Re: [Cerere plugin] Anti Steam id changer
Te gandesti doar la CT-Shield v1,v2 si Steam Changer By Ostrog v2 dar mai sunt vreo 4 pe langa astea de care nu trece pluginul tau :D.
Bubuie prostia in tine nu pluginul meu trebuie sa treaca de nimic :)) ele trebuie sa treaca de el si care sunt ma alea posteaza sa vedem, vorbesti ca sa te afli in treaba te-a pus astia sa lasi reply , doamne rage prostia in tine...
Thanatos
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 16 Jan 2016, 13:33
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

18 Feb 2016, 21:24

"posteazale sa vedem" :)), iti dau un mic exemplu si acela fiind csxguard.
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

19 Feb 2016, 00:23

Cand ti-am zis ca te-a pus astia sa te faci de rahat detecteaza si steamid changerul lui ratwayer toate changerurile au acelasi altgoritm la baza toate sunt la fel dar cu autori diferiti :))
Locked

Return to “Cereri”

  • Information