Codare in AMXMODX pentru CS 1.6

Categoria unde puteti cere pentru tutoriale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
gavrisraul
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 11 Feb 2016, 22:59
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Apr 2016, 18:09

Salut.M-am hotarat sa ma apuc sa modez cs-u si sa imi fac un server.Am facut un server HLDS cu AMXMODX.Acesta ruleaza bine,insa modul clasic este un pic plictisitor si as dori sa creez pluginuri in amxmodx studio.Problema mea este ca nu stiu de unde sa incep prin a invata sa codez,deoarece nu am gasit nici un reference si nu stiu nici o functie pentru acest limbaj,nu stiu cum sa apelez pentru ct sau sa ii puna nu stiu ce arma sau sa ii schimbe viteza la fiecare level pe care il faci intr-un GUI in stanga(cum e de obicei pe alte servere)sau sa trimita mesaje etc.As dori daca puteti sa ma puneti pe calea cea buna.Sa imi spuneti va rog cum se compileaza codul,cum se "instaleaza" pe server,etc in principiu tot ce ar trebui sa stiu ca sa pot progresa singur dupa aceea.Mentionez ca sunt olimpic la info(scuze nu vreau sa ma laud),deci nu va fi o problema sa invat alt limbaj de programare sau sa va faceti griji ca nu inteleg statements-urile limbajului deoarece am vazut ca seamana foarte mult cu c/c++.


Va multumesc ca ati citit mesajul asta kilometric. :D Va rog frumos sa ma ajutati.
Post Reply

Return to “Cereri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 3 guests