Un fel de SQL

Categoria unde puteti cere pentru tutoriale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
A Demon God
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2017, 17:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Oct 2017, 17:13

Salut, am un plugin de puncte pe kill si vreau sa activez pluginul pe ambele servere de MIX dar idea ar fi ca atunci cand o persoana face puncte pe server 1 sa le primeasca si pe server 2 , este posibil fara SQL ?

Inca o intrebare ar fi cum fac sa adaug un admin sau mai multi in server 1 in fisierul users.ini si sa primeasca update si pe server 2 ?
RoyalServer
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

15 Oct 2017, 18:03

A Demon God wrote:Salut, am un plugin de puncte pe kill si vreau sa activez pluginul pe ambele servere de MIX dar idea ar fi ca atunci cand o persoana face puncte pe server 1 sa le primeasca si pe server 2 , este posibil fara SQL ?

Inca o intrebare ar fi cum fac sa adaug un admin sau mai multi in server 1 in fisierul users.ini si sa primeasca update si pe server 2 ?
Trebuie sa faci un script care sa scrie in fisierul de pe serverul #2.

Ceva gen:

Code: Select all

<?php

    //file remote write 
    
    $ftpServerConnection = ftp_connect('89.90.217.34');

    $ftpLoginAttempt = ftp_login($ftpServerConnection, 'root', 'password');

    $files = Array(
        'remote_file'     => '/server/cstrike/adddons/sma/killpoints.ini', //fisier de pe server #2
        'local_file'     => '/server/cstrike/adddons/sma/killpoints.ini'
    );

    if (ftp_put($ftpServerConnection, $files['remote_file'], $files['local_file'], FTP_ASCII)) { 

        print 'Fisier incarca cu succes';

    }

?>
Image
A Demon God
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2017, 17:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Oct 2017, 18:27

1. Adica ce mi-ai dat tu sa adaug in users.ini si atunci cand salvezi fisierul dupa ce am adaugat un admin sa zicem se va activa acel script nu ?

2. Sau daca nu inseamna ca ar trebui sa bag codul in users.ini dar sa fac o comanda ce activeaza users.ini ca sa il reciteasca si sa mute fisierul si pe celalalt server ?

1 sau 2 ?
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

15 Oct 2017, 18:30

A Demon God wrote:1. Adica ce mi-ai dat tu sa adaug in users.ini si atunci cand salvezi fisierul dupa ce am adaugat un admin sa zicem se va activa acel script nu ?

2. Sau daca nu inseamna ca ar trebui sa bag codul in users.ini dar sa fac o comanda ce activeaza users.ini ca sa il reciteasca si sa mute fisierul si pe celalalt server ?

1 sau 2 ?
Nici una nici alta, in users.ini ai doar text ce ti-am dat eu este scris in limbajul PHP si este doar TEORETIC inca n-am testat.
Image
A Demon God
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2017, 17:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Oct 2017, 18:41

Lord Kalu wrote:
A Demon God wrote:1. Adica ce mi-ai dat tu sa adaug in users.ini si atunci cand salvezi fisierul dupa ce am adaugat un admin sa zicem se va activa acel script nu ?

2. Sau daca nu inseamna ca ar trebui sa bag codul in users.ini dar sa fac o comanda ce activeaza users.ini ca sa il reciteasca si sa mute fisierul si pe celalalt server ?

1 sau 2 ?
Nici una nici alta, in users.ini ai doar text ce ti-am dat eu este scris in limbajul PHP si este doar TEORETIC inca n-am testat.
Si cum fac asta ? adica unde bag acest fisier php ?
User avatar
-BlacKodE-
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1193
Joined: 16 Nov 2013, 11:57
Detinator Steam: Da
SteamID: blackode
Reputatie: Fost Super moderator
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

17 Oct 2017, 14:41

Deja i-a dat bluescreen kalule :))))

@Demon scriptul ala il bagi pe siteul tau si apoi faci un plugin care va deschide acel script cand se face kill plus ca trebuie modificat si scriptul php ca in momentul acesta nu face mai nimic decat conexiuneanici decum scrierea in fisier si alte prostii ce iti trebuie tie. Sunt mai multe de facut si din cate vad degeaba ti se dau idei ca oricum nu intelegi.
Post Reply

Return to “Cereri”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 4 guests