It is currently 13 Dec 2018 05:56

This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 37 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Utilizator neserios (țepar) Andrei # QualTech 
Author Message
Membru, skill +1
Membru, skill +1

Detinator Steam: Da
SteamID: Andu
Fond eXtream: 0
Nu a făcut nimeni caterincă în seama ta, decât eu am făcut puțin mișto deoarece aveai un tupeu jegos pe tine, ( NU INTELEGE GRESIT LA TUPEU JEGOS. ) Vina mea ca m-am complicat cu tine, si ca nu am asteptat sa iti dau toti bani odata.

08 Dec 2018 18:16
Profile multumesc YIM WWW
Super moderator
Super moderator

CS Status: segmentation fault
SteamID: /ID/gypower
Reputatie: Super moderator
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Nume anterior: Jah Khalib
Andrei # QualTech wrote:
Nu a făcut nimeni caterincă în seama ta, decât eu am făcut puțin mișto deoarece aveai un tupeu jegos pe tine, ( NU INTELEGE GRESIT LA TUPEU JEGOS. ) Vina mea ca m-am complicat cu tine, si ca nu am asteptat sa iti dau toti bani odata.

Te intreb ultima data mai dai acei 100 lei?

anunturi/vand-cont-rockstar-gta-euro-paypal-t349373.html
anunturi/cumpar-tema-ipb-t349335.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-60.html
anunturi/recomandare-utilizatori-pentru-tranzactii-t323814-72.html
post2692853.html#p2692853
anunturi/addons-furien-classic-cyby-t348802.html

Image
| Afiseaza codul
Image

08 Dec 2018 18:17
Profile multumesc
Membru, skill 0
Membru, skill 0

Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Avertismente: 1 din 3
Mancavas guritele , pentru 100 de lei atata tam tam?

10 Dec 2018 02:53
Profile multumesc WWW
Membru, skill +2
Membru, skill +2

Detinator server CS: FURIEN/CSGO.DEVILCS
Avertismente: 1 din 3
Jah# wrote:
Ares. wrote:
Din ce vad numele la server e default de cateva zile iar boost mai are pana pe 9 :)) , vorbeste cu pork poate rezolvati situatia.

Serverul a fost vandut :), stai ca nu stiu cine din frumosii astia 2 sau "pork" sau "justdapz" ia zis lu Andrei ca cica sa-mi ofere doar 50 lei nu 100 :)) deci iti dai seama ce combinatii merg in firma lu pork =]], nu de asta dar banii aia 100 lei trebuia sa trimia pe mailu la partenera mea...

dupa cum ti am spus si pe steam vorbesti prost si fara rost
Quote:
Orice serviciu contractat poate fi transferat in administratia unui alt client numai cu acordul expres al detinatorului, in scris catre Trust Host si doar cu acordul hostatorului.

1. Tu nu esti detinatorul de drept al serverului ci nordika
2.Nu ai anuntat pe nimeni de acest transfer , mi ai scris la cateva ore dupa ce ai primit codu, deci puteam sa refuz clar transferul . Daca iti aduci aminte chiar am insistat sa ma caute nordika pentru ca tu nu erai DETINATORUL ci doar un partener
3.nu i am spus eu sa nu dea restu de bani ci doar sa nu ti trimita tie . I am lasat adresa de email a lui nordika unde sa trimita.
4.nu stiu ce minciuni i ai spus tu dar baiatul nici macar nu stia ca mai avea cateva zile din boost. La data mutari sv mai avea 11 zile de host si 9 zile de setmaster si tu ceri 200 lei .. mare afacerist de mic :)))
5.Dupa parerea mea ce i am scris si pe facebook serverul ala la momentul vanzari costa 125 poate maxim maxim 150 lei
6. Omu te a rugat sa iti plateasca si ai facut figuri cum faci tu de obicei te crezi suprem dar nu esti deloc.

10 Dec 2018 09:53
Super moderator
Super moderator

X-MAN98 wrote:
Jah# wrote:
Ares. wrote:
Din ce vad numele la server e default de cateva zile iar boost mai are pana pe 9 :)) , vorbeste cu pork poate rezolvati situatia.

Serverul a fost vandut :), stai ca nu stiu cine din frumosii astia 2 sau "pork" sau "justdapz" ia zis lu Andrei ca cica sa-mi ofere doar 50 lei nu 100 :)) deci iti dai seama ce combinatii merg in firma lu pork =]], nu de asta dar banii aia 100 lei trebuia sa trimia pe mailu la partenera mea...

dupa cum ti am spus si pe steam vorbesti prost si fara rost
Quote:
Orice serviciu contractat poate fi transferat in administratia unui alt client numai cu acordul expres al detinatorului, in scris catre Trust Host si doar cu acordul hostatorului.

1. Tu nu esti detinatorul de drept al serverului ci nordika
2.Nu ai anuntat pe nimeni de acest transfer , mi ai scris la cateva ore dupa ce ai primit codu, deci puteam sa refuz clar transferul . Daca iti aduci aminte chiar am insistat sa ma caute nordika pentru ca tu nu erai DETINATORUL ci doar un partener
3.nu i am spus eu sa nu dea restu de bani ci doar sa nu ti trimita tie . I am lasat adresa de email a lui nordika unde sa trimita.
4.nu stiu ce minciuni i ai spus tu dar baiatul nici macar nu stia ca mai avea cateva zile din boost. La data mutari sv mai avea 11 zile de host si 9 zile de setmaster si tu ceri 200 lei .. mare afacerist de mic :)))
5.Dupa parerea mea ce i am scris si pe facebook serverul ala la momentul vanzari costa 125 poate maxim maxim 150 lei
6. Omu te a rugat sa iti plateasca si ai facut figuri cum faci tu de obicei te crezi suprem dar nu esti deloc.

Justdapz asa numit X-MAN98 x2 account : Iar te bagi fără sa știi, acei bani i-am zis sa ii trimită pe adresa lu nordica și el o zis ca a vorbit cu tine și ca nu trimite 100 lei ci doar 50 lei, just știi ce-mi place la tine? ca ești o persoana cu 2 fete, cât am avut server la tine erai băiețaș cu mine, odată cum am vândut serverul ai început sa te comporți urat, în fine pe mine nu ma interesează părerea ta sau ce ai vorbit tu cu Andrei pe mine ma interesează sa ajungă banii la nordica înțelegi?

PS: Cine ești tu, sa zici câți bani sa trimită? sau câți sa nu trimită?, o sa dau Lock pentru a evita cearta si off-topicu așteptăm decizia la un Administrator.

Image
| Afiseaza codul
Image

10 Dec 2018 14:26
Profile multumesc
Administrator
Administrator

Reputatie: Administrator
Intermediar
Am deschis topicul dintr-un motiv anume. Jah, sa inteleg ca tu erai doar un partener si chiar daca aveai acordul, poate ca firma de host nu accepta prin parteneri si doar cu utilizatorul al carui nume se afla pe factura.

Quote:

Deci serverul a fost vandut prin intermediul unui partener si nu al detinatorului de drept? Cum este pana la urma? Jah a anuntat transferul abia dupa ce a primit banii? Nimeni nu stia despre acest transfer (in afara de Nordika)?

Chiar daca banii trebuiau sa ajunga la Nordika (sau cum se numeste persoana respectiva), pe mine ma intereseaza daca Jah a discutat despre vanzarea prin "intermediar" (partener) adica prin el. Legal, el nu are dreptul la asta fara acord din partea ambelor parti, asa ca pot spune ca tranzactia a fost intr-o alta lume, inexistenta pe Pamant.

10 Dec 2018 18:15
Profile multumesc WWW
Super moderator
Super moderator

Mutex wrote:
Am deschis topicul dintr-un motiv anume. Jah, sa inteleg ca tu erai doar un partener si chiar daca aveai acordul, poate ca firma de host nu accepta prin parteneri si doar cu utilizatorul al carui nume se afla pe factura.

Quote:

Deci serverul a fost vandut prin intermediul unui partener si nu al detinatorului de drept? Cum este pana la urma? Jah a anuntat transferul abia dupa ce a primit banii? Nimeni nu stia despre acest transfer (in afara de Nordika)?

Chiar daca banii trebuiau sa ajunga la Nordika (sau cum se numeste persoana respectiva), pe mine ma intereseaza daca Jah a discutat despre vanzarea prin "intermediar" (partener) adica prin el. Legal, el nu are dreptul la asta fara acord din partea ambelor parti, asa ca pot spune ca tranzactia a fost intr-o alta lume, inexistenta pe Pamant.

Hai sa-ți zic cum a fost , am cumpărat serverul prin justdapz (trusthost) după 3 zile nordica a zis sa vindem serverul ca se muta la tni, am zis ok caut eu cumpărător, după care trece 2 zile și nordica îmi zice faci ce vreai cu acel server adică pot sa mi-l iau mie, am zis ok la-m vândut, și acei bani chiar dacă mi-a zis nordica sa mii iau mie am trimis codul (paysafe) lu nordica, care mi la dat Andrei, acel cod l-am trimis pe steam, deci sa știut de la început ca vând serverul.
Acum trece 1 saptămăna, dupa care vin sa iau restul banilor si ii spun sa trimita codul paysafe pe emailu acesta ( itnordika@gmail.com ) cel ce el nu a facuto, dupa care Andrei imi zice ca am vorbit cu (justdapz) si ca cica sa-mi dea doar 50 lei ca nu se merita ca nu stiu ce, ei bine dupa care a inceput sa faca misto Andrei de mine ca iti dau 50 de lei pentru pateu, paine etc, am zis ok nu dai acei 100 lei iti fac topic
PS: Acel server la mutat pe emailu meu prin confirmarea lu (Nordica) doar ca just a zis in felu urmator, daca vinzi serverul banii sa ii dau lu nordica eu am zis ok, ceea ce am facut.

Image
| Afiseaza codul
Image

10 Dec 2018 18:48
Profile multumesc
Membru eXtream
Membru eXtream

Detinator server CS: go.evict.ro
SteamID: https://evict.ro/snd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Voi doar ii mâncați banii lu fata aia nordika, altceva nu știți sa faceti :))
Justdapz aka XMAN de de sta pe 2 conturi?
I-ai cerut prea mult pe server dar dacă copilu n-avea nimic împotriva sa dea 200 lei nu conteaza ca nu se merita, iar justdapz nu trebuia sa se bage, dar era ofticat probabil ca muți sv la tni sau ceva de genu

VAND PAYSAFE / CUMPAR SMS / CUMPAR CREDIT TNI

Image
Image
Vrei server de csgo ca cele de mai sus? pm pentru a primi oferta!

10 Dec 2018 18:57
Profile multumesc WWW
Super moderator
Super moderator

sound wrote:
Voi doar ii mâncați banii lu fata aia nordika, altceva nu știți sa faceti :))
Justdapz aka XMAN de de sta pe 2 conturi?
I-ai cerut prea mult pe server dar dacă copilu n-avea nimic împotriva sa dea 200 lei nu conteaza ca nu se merita, iar justdapz nu trebuia sa se bage, dar era ofticat probabil ca muți sv la tni sau ceva de genu

Nu e nici o mancare de bani fratele meu, problema este ca cum sa comportat cu mine intelegi? ba nu ma rupeam eu pentru 50 de lei dar pentru cum vorbit cu mine, si cum a vorbit cu just ca sa nu-mi dea acei 100 lei, daca vorbea calumea cu mine cum a vorbit atunci cand a cumaprat serverul era alta vorba si nici nu se ajungea aici.

Image
| Afiseaza codul
Image

10 Dec 2018 19:02
Profile multumesc
Membru, skill +1
Membru, skill +1

Limbajul meu neadecvat când ai intrat ts, îl recunosc. Nu am de ce să mă ascund.. Repet.. Ți-am zis doar că iți mai dau 50 lei.. Pentru că nu știam de toate treburile legate de server, bun după ai zis tu că faci topicul pe Extreamcs, m-am ,,speriat'' puțin, așa că am zis să iți dau 100 lei să nu ajung aici, și mno,asta e adevărul , dar de ce nu menționezi și tu în ce fel ai venit să-ți ceri restul de bani?

11 Dec 2018 06:37
Administrator
Administrator

Reputatie: Administrator
Intermediar
Andrei # QualTech wrote:
Limbajul meu neadecvat când ai intrat ts, îl recunosc. Nu am de ce să mă ascund.. Repet.. Ți-am zis doar că iți mai dau 50 lei.. Pentru că nu știam de toate treburile legate de server, bun după ai zis tu că faci topicul pe Extreamcs, m-am ,,speriat'' puțin, așa că am zis să iți dau 100 lei să nu ajung aici, și mno,asta e adevărul , dar de ce nu menționezi și tu în ce fel ai venit să-ți ceri restul de bani?

Ce detalii nu stiai despre server? Repet, nu este datoria vecinului sa afle detalii despre produs, este in interesul tau. Jah a prezentat un server, ti-a spus probabil cateva detalii, tu ai acceptat.

Ce vreau eu sa stiu: cand i-ai dat lui Jah 100 de lei, cine stia de transfer? Ma gandesc ca serverul nu s-a transferat singur. Persoana care e trecuta pe factura a vorbit de acest transfer si Jah a fost doar mesagerul sau?

11 Dec 2018 07:08
Profile multumesc WWW
Membru, skill +1
Membru, skill +1

Păi i-am dat 100 lei intr-o vinere, nu mai știu data exactă, și am dat acolo la acel topic " L-am cumpărat eu " , Jah a confirmat, și just a zis că cui i-am efectuat plata? Și i-am spus că lui Jah, iar el mi-a zis că nu e el deținătorul principal la sv "respectiv" , iar just , bănuiesc că a vorbit cu nordika, nu știu exact.. Eu i-am spus că nu îmi pasă cine e deținătorul atata timp cât eu am sv pe cont, după aproximativ jumătate de oră după ce am discutat acolo, serverul a fost transferat la mine pe cont, iar "Jah" n a avut nimic de comentat în privința asta, deci bănuiesc că nordika i-a spus să-l transfere. Sper că am lămurit asta. Faza cu "just" faza e că el mi-a zis că acel server nu mai merită 200 lei, pentru că mai are decât 11 zile host și 9 boost.. Și atunci am înțeles de la el, dar nu mi-a zis el câți bani să iți dau, doar m-a iluminat umpic.

11 Dec 2018 07:44
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 37 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next