aveti idee unde gasesc?

Discutii generale despre GO.eXtreamCS.com

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

User avatar
sssss
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2021, 20:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

03 Feb 2022, 20:52

Laurentiu P. wrote:
03 Feb 2022, 20:44
Ce ai vazut tu pe serverul ala e fix ce ti-am dat eu
nu, chiar deloc, pluginul de mai sus seteaza fps-urile jucatorului in consola ( fps_max 500 etc )
pe serverul acela , era un boost la pluginul de bhop cand alegeai, prindeai viteza mai repede, cum a zis si levin mai sus cred ca ceva modificat cu velocity
playerul putea sa aiba 60 fps-uri, cand alegeai din meniu 500 fps, prindeai viteza ca in 500 fps-uri chiar daca playerul avea 60
RoyalServer
User avatar
Laurentiu P.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2549
Joined: 10 Jul 2013, 21:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Fond eXtream: 100
Has thanked: 26 times
Been thanked: 62 times
Contact:

03 Feb 2022, 21:04

sv_maxvelocity "valoare" in server.cfg
M-am uitat la clipul acele de pe yt, nimic special, dezactivase intr-un timp "FPS Boost" da tot ii rula in 350 - 450 fps, pe scurt foloseste comanda "client_cmd" pe jucator modificandu-i valorile la fps_max/modem, developer. Poti seta maxvelocity separat la fiecare jucator da chinui serverul aiurea, ca si in cazul serverelor de deathrun clasic unde fiecare jucator isi seteaza "sv_gravity" separat
no...
User avatar
sssss
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 63
Joined: 15 Dec 2021, 20:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

03 Feb 2022, 21:14

Laurentiu P. wrote:
03 Feb 2022, 21:04
sv_maxvelocity "valoare" in server.cfg
M-am uitat la clipul acele de pe yt, nimic special, dezactivase intr-un timp "FPS Boost" da tot ii rula in 350 - 450 fps, pe scurt foloseste comanda "client_cmd" pe jucator modificandu-i valorile la fps_max/modem, developer. Poti seta maxvelocity separat la fiecare jucator da chinui serverul aiurea, ca si in cazul serverelor de deathrun clasic unde fiecare jucator isi seteaza "sv_gravity" separat
am incercat cu sv_maxvelocity , nu are afect
pai tipul a activat fps boost, dar ca sa vada ca le-a dublat trebuia sa scrie /fps
am jucat acolo pe server
eu jucam 600 fps, nu aveam chiar constante, daca alegeam 1000 din meniu si scriam /fps .. aveam 1400-1500-1600
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 2 guests