0ping

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

gTaMania_Octy
Utilizator restrictionat
Utilizator restrictionat
Posts: 94
Joined: 24 Jan 2011, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Scos! Data urmatoare ai WARN.
Reputatie: Cont blocat pe motiv de hacking
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

17 Jan 2012, 16:47

Are dreptate baiatul, la fel si in cazul meu a durat 24 de ore activarea serviciului, era al 2lea server comandat, am facut 1 ticket in care am lasat vreo 3 reply-uri pentru ca nu mai rezistam, deci repet, a durat 24 de ore sa imi activeze serverul numarul 2 dar in schimb sunt destul de multumit de serviciile oferite.
RoyalServer
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

17 Jan 2012, 17:00

wind wrote:Eu cred ca incearca sa pateze imaginea firmei :) , e o firma SRL tepe nu are cum sa dea iar reputatia lor nu o poate strica nimeni deoarece au dovedit-o prin munca nu cum fac altii arunca cu noroi in stanga si in dreapta :) , mai ales ca serviciile lor se pot compara cu KROND :)
=)) si lagul lor spune tot , nu? =] nu compari krond cu 0ping la calitate.
Si nici krond sau zeroping cu alte firme din Romania ce ofera calitate poate si mai buna :).
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

17 Jan 2012, 19:35

gLs-razvan wrote:
wind wrote:Eu cred ca incearca sa pateze imaginea firmei :) , e o firma SRL tepe nu are cum sa dea iar reputatia lor nu o poate strica nimeni deoarece au dovedit-o prin munca nu cum fac altii arunca cu noroi in stanga si in dreapta :) , mai ales ca serviciile lor se pot compara cu KROND :)
=)) si lagul lor spune tot , nu? =] nu compari krond cu 0ping la calitate.
Si nici krond sau zeroping cu alte firme din Romania ce ofera calitate poate si mai buna :).
Mai bun ca krond nu exista , nu e vorba ca sunt client la ei de aproximativ 1 an si n-am avut nicio data probleme cu sacadari sau alceva .. serveru imi merge perfect uptime 100% iar ce e pe langa krond nu se compara poate sa fie si toolz si gameszone krond le da jet din prima si la calitate/suport/bani !
In loc sa aleg toolz sau gameszone mai bine aleg krond :)
Iar cat despre 0ping lagu e undeva cu 5-10 ms mai mare ca la krond , si tine cont ca e in datacenterul krond deci ar trebui ca pingu sa fie la fel , insa dedicatele lor sunt slabe ori banda nu este aceiasi ca la krond .
Iar despre lag nu stiu la ce te referi , eu pe serverul meu in timp de 1 an nu am avut lag niciodata si am avut si upc care descarca cu 200 kbps si pingu era undeva la 7-8 , iar acum pe rds este 4-5 :)
SoRyNeL;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 02 Mar 2011, 17:52
Detinator Steam: Da
SteamID: n-am
Location: Orastie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 21 times

17 Jan 2012, 20:48

Mdea problema era urmatoarea nu mai aveau servere samp pe stoc si a trebuit sa astept pana a rezolvat si a rezolvat deci imi pare rau pentru cele spuse 0pingu the best /:)
Castiga 0.5$ pentru o inregistrare aici iti da bonus 2$ la inscriere ;) si poti scoate la 30$ payout !
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

17 Jan 2012, 20:51

SoRyNeL;x wrote:Mdea problema era urmatoarea nu mai aveau servere samp pe stoc si a trebuit sa astept pana a rezolvat si a rezolvat deci imi pare rau pentru cele spuse 0pingu the best /:)
Mda asa e romanu' cand nu primeste ceva in timp util incepe si trage barfe.
SoRyNeL;x
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 419
Joined: 02 Mar 2011, 17:52
Detinator Steam: Da
SteamID: n-am
Location: Orastie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 21 times

17 Jan 2012, 20:52

Nu de alta da eram nervos din cauza ca aveam oferte de un scripter bun care aducea si playeri si io naveam serveru activ ;)
Castiga 0.5$ pentru o inregistrare aici iti da bonus 2$ la inscriere ;) si poti scoate la 30$ payout !
Hacky!
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2013, 17:44
Detinator Steam: Da
Location: /localhost/
Has thanked: 7 times

17 Apr 2013, 20:58

Ieri am achitat serverul sa-mp si nici azi nu este activ! Aceasi problema am si eu ,nu are cum sa minta baiatul.Am trimis 3 tickete pentru ca stiam ca se activeaza instant.
Am mai achizitionat un server si s-a activat instant si acum dupa 24h nu este online

Edit: acum am vazut raspunsul cu "....servere in stoc...." dar totusi de ce nu raspund la ticket? Doar ar trebui sa imi raspunda ... sa imi zica ce si cum
www.samp.rpg-board.net - reclama gratuita si contra-cost server SA-MP.
User avatar
geo_neo9
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 29 Aug 2007, 09:45
Detinator Steam: Da
Has thanked: 12 times
Been thanked: 74 times

17 Apr 2013, 21:04

Hacky! wrote:Ieri am achitat serverul sa-mp si nici azi nu este activ! Aceasi problema am si eu ,nu are cum sa minta baiatul.Am trimis 3 tickete pentru ca stiam ca se activeaza instant.
Am mai achizitionat un server si s-a activat instant si acum dupa 24h nu este online

Edit: acum am vazut raspunsul cu "....servere in stoc...." dar totusi de ce nu raspund la ticket? Doar ar trebui sa imi raspunda ... sa imi zica ce si cum
Se activeaza instant la plata online, prin transfer bancar eu am stat o saptamana la un server de sa-mp.. in schimb la plata paypal mi-au activat instant.
Hacky!
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 03 Apr 2013, 17:44
Detinator Steam: Da
Location: /localhost/
Has thanked: 7 times

17 Apr 2013, 21:10

geo_neo9 wrote:
Hacky! wrote:Ieri am achitat serverul sa-mp si nici azi nu este activ! Aceasi problema am si eu ,nu are cum sa minta baiatul.Am trimis 3 tickete pentru ca stiam ca se activeaza instant.
Am mai achizitionat un server si s-a activat instant si acum dupa 24h nu este online

Edit: acum am vazut raspunsul cu "....servere in stoc...." dar totusi de ce nu raspund la ticket? Doar ar trebui sa imi raspunda ... sa imi zica ce si cum
Se activeaza instant la plata online, prin transfer bancar eu am stat o saptamana la un server de sa-mp.. in schimb la plata paypal mi-au activat instant.
Am facut online plata! Mai sus a zis baiatul ala ca nu mai sunt servere in stoc ...
www.samp.rpg-board.net - reclama gratuita si contra-cost server SA-MP.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information