2018 - Anul unirii cu Romania?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

31 Jul 2016, 10:55

MzQ* wrote:cu toate ca nu stiu cinei George Simion , dar el zice "Veniti, fratilor, ACASA!" :)))
Mai scrie ca
Unirea cu Romania va ridica salariul MINIM la peste 6000 de lei si pensia medie la 4500 de lei. :)))
Unirea cu Romania inseamna crearea locurilor de munca bine platite la tara
Unirea cu Romania va scadea preturile =)))
Vreajelii :)

:flag_md: + :flag_ro: = :hearts:
Image
RoyalServer 2
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

31 Jul 2016, 13:21

Nicholas wrote:
MzQ* wrote:cu toate ca nu stiu cinei George Simion , dar el zice "Veniti, fratilor, ACASA!" :)))
Mai scrie ca
Unirea cu Romania va ridica salariul MINIM la peste 6000 de lei si pensia medie la 4500 de lei. :)))
Unirea cu Romania inseamna crearea locurilor de munca bine platite la tara
Unirea cu Romania va scadea preturile =)))
Vreajelii :)

:flag_md: + :flag_ro: = :hearts:
=))
Image
User avatar
Constantin.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 273
Joined: 08 Feb 2016, 21:27
Detinator Steam: Da
SteamID: iamkurt69
Fond eXtream: 0
Location: Planeta Moldova
Contact:

31 Jul 2016, 14:02

MzQ , nu mai stiu de unde esti , dar pe aici in Chisinau majoritatea tinerilor vor unirea cu Romania)
Spunemi te rog , cine vrea in uniunea vamala? Toate babele si rusofonii de la noi care cred ca daca o sa intre in uniunea vamala o sa fie ca inainte pe vremea comunista , cu locuri de munca si pensii mari hahaha :)))
@TZACANEL - Nu esti de aici , si nu stii cat de mare e saracia in Moldova , majoritatea cei ce rezista in tara sunt cei ce fura din stat , si au rude peste hotarele tarii. Pe cand oamenii de rand sunt nevoiti sa lucreze pe un salariu mizerabil de 3000-5000lei , in cazul asta oamenii ar face orice ca sa iasa din aceasta saracie , inclusiv de a obtine cetatenia Romana , nu generaliza , foarte multi vorbiti fara sa stiti mai nimic despre ce se petrece aici.
Cat despre unire , nu cred ca o sa se intample curand)
User avatar
^ionutz^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1995
Joined: 05 Oct 2013, 15:12
Detinator Steam: Da
CS Status: activitate scazuta !
SteamID: /id/ionutz_cs/
Reputatie: Fost moderator ajutator
Location: Galati
Has thanked: 46 times
Been thanked: 23 times

31 Jul 2016, 14:49

Constantin. wrote:MzQ , nu mai stiu de unde esti , dar pe aici in Chisinau majoritatea tinerilor vor unirea cu Romania)
Spunemi te rog , cine vrea in uniunea vamala? Toate babele si rusofonii de la noi care cred ca daca o sa intre in uniunea vamala o sa fie ca inainte pe vremea comunista , cu locuri de munca si pensii mari hahaha :)))
@TZACANEL - Nu esti de aici , si nu stii cat de mare e saracia in Moldova , majoritatea cei ce rezista in tara sunt cei ce fura din stat , si au rude peste hotarele tarii. Pe cand oamenii de rand sunt nevoiti sa lucreze pe un salariu mizerabil de 3000-5000lei , in cazul asta oamenii ar face orice ca sa iasa din aceasta saracie , inclusiv de a obtine cetatenia Romana , nu generaliza , foarte multi vorbiti fara sa stiti mai nimic despre ce se petrece aici.
Cat despre unire , nu cred ca o sa se intample curand)
pai si 5000 de lei moldovenesti cam asta e salariul minim in romania dar gandeste ca la voi sunt mult mai multe lucruri ieftine unirea cu romania ar ridica preturile chiar daca se va mari salariul si pensia se vor mari si preturile intr-un fel e nasol ca sa va platim noi datoriile si sa ajunga problemele in spatele nostru
daca se uneste cu romania de unde mai cumparam noi motorina ? dulciuri alimente ( in special peste) ?
User avatar
Constantin.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 273
Joined: 08 Feb 2016, 21:27
Detinator Steam: Da
SteamID: iamkurt69
Fond eXtream: 0
Location: Planeta Moldova
Contact:

31 Jul 2016, 20:02

^ionutz^ wrote:
Constantin. wrote:MzQ , nu mai stiu de unde esti , dar pe aici in Chisinau majoritatea tinerilor vor unirea cu Romania)
Spunemi te rog , cine vrea in uniunea vamala? Toate babele si rusofonii de la noi care cred ca daca o sa intre in uniunea vamala o sa fie ca inainte pe vremea comunista , cu locuri de munca si pensii mari hahaha :)))
@TZACANEL - Nu esti de aici , si nu stii cat de mare e saracia in Moldova , majoritatea cei ce rezista in tara sunt cei ce fura din stat , si au rude peste hotarele tarii. Pe cand oamenii de rand sunt nevoiti sa lucreze pe un salariu mizerabil de 3000-5000lei , in cazul asta oamenii ar face orice ca sa iasa din aceasta saracie , inclusiv de a obtine cetatenia Romana , nu generaliza , foarte multi vorbiti fara sa stiti mai nimic despre ce se petrece aici.
Cat despre unire , nu cred ca o sa se intample curand)
pai si 5000 de lei moldovenesti cam asta e salariul minim in romania dar gandeste ca la voi sunt mult mai multe lucruri ieftine unirea cu romania ar ridica preturile chiar daca se va mari salariul si pensia se vor mari si preturile intr-un fel e nasol ca sa va platim noi datoriile si sa ajunga problemele in spatele nostru
daca se uneste cu romania de unde mai cumparam noi motorina ? dulciuri alimente ( in special peste) ?
Cu greu oamenii ajung la 5000MDL(250dolari)
Nu se stie ce o sa urmeze daca o sa fie unirea , una este sigur , in timpu' apropiat nu o sa fie nici o unire , pana atunci poate mai scapam de conducerea actuala , si de restu' problemelor.(Toate probleme de fapt consta in conducerea tarii , si a coruptiei , daca ar disparea cat de cat eu cred ca avem sanse bune sa ajungem o tara mai buna/frumoasa , chiar daca așa mica cum este :)
Ar trebui sa intelegeti ca la noi in tara se fura toti banii statului , devenind astfel datoriile oamenilor)
Daca va continua tot asa , si nu o sa se schimbe nimic , o sa ramana in Moldova doar hotii impreuna cu batranii :)
Cat despre preturi , la noi petrolu/motorina/benzina/tigari/alcool cam asta e mai ieftin decat in Romania , preturile ce tin de restu sunt cam si ca la voi)
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

31 Jul 2016, 22:33

5000 de lei? cred ca glumesti... invatatorii aici primesc abia 3000 de lei si maicamea nu e invatatoare si nici 1000 de lei (800 doar) si nici aia nu e intreg 700 si ceva..
Asta din ce ne trimete taicamiu 3000 de lei pe luna din Moscova.. aici in Slobozia Mare e mult mai greu ca la oras..
Edit: ionute :)) compara 50 de RONI lei deai vostri si 200 de MDL lei deai nostri deci am zis bine
50 RON = 200 MDL asa ca ;)
Image
User avatar
Constantin.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 273
Joined: 08 Feb 2016, 21:27
Detinator Steam: Da
SteamID: iamkurt69
Fond eXtream: 0
Location: Planeta Moldova
Contact:

01 Aug 2016, 00:13

MzQ* wrote:5000 de lei? cred ca glumesti... invatatorii aici primesc abia 3000 de lei si maicamea nu e invatatoare si nici 1000 de lei (800 doar) si nici aia nu e intreg 700 si ceva..
Asta din ce ne trimete taicamiu 3000 de lei pe luna din Moscova.. aici in Slobozia Mare e mult mai greu ca la oras..
Edit: ionute :)) compara 50 de RONI lei deai vostri si 200 de MDL lei deai nostri deci am zis bine
50 RON = 200 MDL asa ca ;)
Depinde , am prieteni ce lucreaza la orange'ul care a fost deschis in Chisinau nou , in sectoru Botanica , are 9000 per luna , da baiatu a terminat facultatea , munceste de cativa ani la orange , si totusi , o chirie in Chisinau nu e ieftin deloc.
Cum am mai si spus , in Moldova nu prea poti sa rezisti fara rude peste hotarele tarii , sunt eu putin mai norocos ca m-am mutat in Turcia , da' vad ca se incepe si razboi pe aici :))
P.S: Sau cum se mai spune la noi , ii pizdețu cu țara noastra :))
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

01 Aug 2016, 00:57

S-ar putea sa se intample pentru ca e programat un referendum! Dar o sa fie greu pentru ambele tabere, pentru ei o sa fie grea tranzitia la democratie mai adevarata asa si spentru noi o sa fie greu sa pompam bani la ei! Germania inca mai pompeaza bani in Germania de Est ca sa o faca la acelasi nivel si tot nu au reusit.. si se baga miliarde tata acolo...
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
SkillartzHD
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1096
Joined: 08 Feb 2013, 19:43
Detinator Steam: Da
CS Status: HLDS Vulnerability
Detinator server CS: GoldSrc
SteamID: SkillartzHD_hlds
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Location: Bucuresti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times
Contact:

01 Aug 2016, 01:12

Pana la urma avem aceasi istorie :flag_md: :flag_ro:
Project by HLDS-Project 2017
Static Emulator : Native | Random Emulator : SettiEmu/AVSMP1/AVSMP0/SteamEmu/oldRevEmu/RevEmu is done
KickASS-HLDS v2 (hlds)
KickASS-HLDS v1 (fakedetector)
HL-ClientSteam exploit (pure hlds)
PLCore exploit (dproto&hlds)
FakeConnect 2.0(reunion&rehlds)
KickASS-HLDS v3 in amxx(hlds&rehlds)
...... time passes and evidence are many
Special thanks to Spanwer and Magister
Skype : spyware.spyware1
Steam : Click

SV_CheckForDuplicateNames V2 download
User avatar
Constantin.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 273
Joined: 08 Feb 2016, 21:27
Detinator Steam: Da
SteamID: iamkurt69
Fond eXtream: 0
Location: Planeta Moldova
Contact:

01 Aug 2016, 01:28

SkillartzHD wrote:Pana la urma avem aceasi istorie :flag_md: :flag_ro:
Exact
Tot rusii au venit peste noi si ne au stricat poporu' , graiu' , pamantu nostru
Am citit o multime de documentare cum ca rusii dupa ce au ajuns aici luau tot de la oameni , sa inceput o foamete enorma si se ajungeau la acte de canibalism , scapau de toti oamenii de rang inalt , din primarii , preoti , directori de scoli , scriitori , istorici , ca mai apoi prin anii -70' sa ne spuna noua ca uite noi vam scapat de "ruminii" aia , ca nu ati avut nimic , nici mancare , nici oameni , nimic)
In fine , pe aceasta tema se poate de discutat mult si bine)
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

01 Aug 2016, 11:04

Constantin. wrote:
SkillartzHD wrote:Pana la urma avem aceasi istorie :flag_md: :flag_ro:
Exact
Tot rusii au venit peste noi si ne au stricat poporu' , graiu' , pamantu nostru
Am citit o multime de documentare cum ca rusii dupa ce au ajuns aici luau tot de la oameni , sa inceput o foamete enorma si se ajungeau la acte de canibalism , scapau de toti oamenii de rang inalt , din primarii , preoti , directori de scoli , scriitori , istorici , ca mai apoi prin anii -70' sa ne spuna noua ca uite noi vam scapat de "ruminii" aia , ca nu ati avut nimic , nici mancare , nici oameni , nimic)
In fine , pe aceasta tema se poate de discutat mult si bine)
Bine zis, bunicul profei mele de romana a fost in acea situatie
Ca sa supravetuiasca atunci trebuia sa manance un membru al familiei (acela fiind tatal/mama) ca sa manance copii si sa treaca peste acea seceta.
Blea da si pidari is astia a nostri pidarasi fura milionu si nici pana acu nu e gasit
Filatu e in puscarie io fost luat tot si masina si tot
Dalbaioji
Image
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

01 Aug 2016, 12:19

Eu unu as vrea unire cu Romania,unica scapare de saracia asta din Moldova.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Yandex [Bot] and 349 guests