2018 - Anul unirii cu Romania?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

01 Aug 2016, 14:55

dc ne copiati steagul mai praduitorilor?
RoyalServer
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

01 Aug 2016, 15:33

LondoN eXtream wrote:dc ne copiati steagul mai praduitorilor?
Esti stresat? noi suntem parte din voi,doar ca am fost luati de rusi.
Image
User avatar
aware's
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1041
Joined: 03 Jan 2015, 16:33
Detinator Steam: Da
SteamID: S
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

01 Aug 2016, 16:02

Daca aveam aceleasi teritorii si acuma ca pe vremea lui Decebal, am fi fost o putere mare, parerea mea e ca se merita unirea, doar ca degeaba daca avem conducatori ***** si in loc sa se foloseasca de resursele tari sa le vanda la alti, ei le vand cu totu ca la urma se le cumparam inapoi ca avem nevoie de ele :))
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

01 Aug 2016, 18:25

aware's wrote:Daca aveam aceleasi teritorii si acuma ca pe vremea lui Decebal, am fi fost o putere mare, parerea mea e ca se merita unirea, doar ca degeaba daca avem conducatori ***** si in loc sa se foloseasca de resursele tari sa le vanda la alti, ei le vand cu totu ca la urma se le cumparam inapoi ca avem nevoie de ele :))
E cam imposibil ca o tara ca Romania sa devina o putere,da,este o putere regionala alaturi de Polonia dar nimic mai mult!Resursele se dau cu un scop si nici tu si nici eu nu putem stii cui si pentru ce, dar daca ne gandim mai bine stim! Romania a trimis 100 de tone de aur spre Rusia ca sa fie lasata in pace si Rusia nici astazi nu ne-a inapoiat aurul, siguranta si stabilitatea are un pret! Si noi pentru Polonia am fost o "Rusia" doar ca noi le-am inapoiat aurul si trasurile!

@Madross, din Romania nu curge bani si miere!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

01 Aug 2016, 19:35

dDow wrote:
aware's wrote:Daca aveam aceleasi teritorii si acuma ca pe vremea lui Decebal, am fi fost o putere mare, parerea mea e ca se merita unirea, doar ca degeaba daca avem conducatori ***** si in loc sa se foloseasca de resursele tari sa le vanda la alti, ei le vand cu totu ca la urma se le cumparam inapoi ca avem nevoie de ele :))
E cam imposibil ca o tara ca Romania sa devina o putere,da,este o putere regionala alaturi de Polonia dar nimic mai mult!Resursele se dau cu un scop si nici tu si nici eu nu putem stii cui si pentru ce, dar daca ne gandim mai bine stim! Romania a trimis 100 de tone de aur spre Rusia ca sa fie lasata in pace si Rusia nici astazi nu ne-a inapoiat aurul, siguranta si stabilitatea are un pret! Si noi pentru Polonia am fost o "Rusia" doar ca noi le-am inapoiat aurul si trasurile!

@Madross, din Romania nu curge bani si miere!
De ce nu vii la noi sa vezi cat de "bine" e? :> aici daca nu te duci peste hotare nu ai de ce exista pe planeta.Sunt sigur ca sinuciderea nu ar mai fi asa cruda ;) :)
Image
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

01 Aug 2016, 23:59

MzQ* wrote:
dDow wrote:
aware's wrote:Daca aveam aceleasi teritorii si acuma ca pe vremea lui Decebal, am fi fost o putere mare, parerea mea e ca se merita unirea, doar ca degeaba daca avem conducatori ***** si in loc sa se foloseasca de resursele tari sa le vanda la alti, ei le vand cu totu ca la urma se le cumparam inapoi ca avem nevoie de ele :))
E cam imposibil ca o tara ca Romania sa devina o putere,da,este o putere regionala alaturi de Polonia dar nimic mai mult!Resursele se dau cu un scop si nici tu si nici eu nu putem stii cui si pentru ce, dar daca ne gandim mai bine stim! Romania a trimis 100 de tone de aur spre Rusia ca sa fie lasata in pace si Rusia nici astazi nu ne-a inapoiat aurul, siguranta si stabilitatea are un pret! Si noi pentru Polonia am fost o "Rusia" doar ca noi le-am inapoiat aurul si trasurile!

@Madross, din Romania nu curge bani si miere!
De ce nu vii la noi sa vezi cat de "bine" e? :> aici daca nu te duci peste hotare nu ai de ce exista pe planeta.Sunt sigur ca sinuciderea nu ar mai fi asa cruda ;) :)
Stiu cum e la voi ca merg mai in fiecare an in Cahul! Ce vreau sa spun e ca dupa unire daca ar fi, nu o sa curga lapte si miere! O sa treaca ani de zile pana ce o sa dea rezultate tot! Chestia e ca o sa aveti deschidere la Europa, o piata de desfacere mai mare, pasaport valabil in 157 de tari daca imi aduc bine aminte, mai putina coruptie si salarii mai mari doar ca eu de ex daca iti dau salariul unui roman, tu o sa te descurci cu el, dar daca o sa stai in romania nu o sa te descurci! Schimbarile unei uniri prind contur abia dupa 20-30 de ani( ex. Germania )
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
Constantin.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 273
Joined: 08 Feb 2016, 21:27
Detinator Steam: Da
SteamID: iamkurt69
Fond eXtream: 0
Location: Planeta Moldova
Contact:

02 Aug 2016, 00:18

dDow wrote:
MzQ* wrote:
dDow wrote:
E cam imposibil ca o tara ca Romania sa devina o putere,da,este o putere regionala alaturi de Polonia dar nimic mai mult!Resursele se dau cu un scop si nici tu si nici eu nu putem stii cui si pentru ce, dar daca ne gandim mai bine stim! Romania a trimis 100 de tone de aur spre Rusia ca sa fie lasata in pace si Rusia nici astazi nu ne-a inapoiat aurul, siguranta si stabilitatea are un pret! Si noi pentru Polonia am fost o "Rusia" doar ca noi le-am inapoiat aurul si trasurile!

@Madross, din Romania nu curge bani si miere!
De ce nu vii la noi sa vezi cat de "bine" e? :> aici daca nu te duci peste hotare nu ai de ce exista pe planeta.Sunt sigur ca sinuciderea nu ar mai fi asa cruda ;) :)
Stiu cum e la voi ca merg mai in fiecare an in Cahul! Ce vreau sa spun e ca dupa unire daca ar fi, nu o sa curga lapte si miere! O sa treaca ani de zile pana ce o sa dea rezultate tot! Chestia e ca o sa aveti deschidere la Europa, o piata de desfacere mai mare, pasaport valabil in 157 de tari daca imi aduc bine aminte, mai putina coruptie si salarii mai mari doar ca eu de ex daca iti dau salariul unui roman, tu o sa te descurci cu el, dar daca o sa stai in romania nu o sa te descurci! Schimbarile unei uniri prind contur abia dupa 20-30 de ani( ex. Germania )
Nu stiu ce ai de vazut prin Cahul..
Recomand sa te mai duci in cluburile din Chisinau , colectiile de vinuri de la Milestii Mici/Cricova , Orheiul Vechi , si mai multe)
In Cahul am fost doar prin trecere , dar sa stau ceva timp pe acolo niciodata , nu am vazut nimic interesant
Cat despre cluburile din Chisinau , Recomand la maxim :)) , avem printre cele mai frumoase fete , bautura destul de ieftina , o sticla de vodca(700MDL) Finladia , pe cand la market e 250MDL , destul de ieftin zic eu)) In Romania in cluburi nu am fost si nu stiu exact preturile , dar , in Turcia un litru de vodca buna la un club de noapte e peste 300TRY(100dolari)
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

02 Aug 2016, 12:12

Constantin. wrote:
dDow wrote:
MzQ* wrote: De ce nu vii la noi sa vezi cat de "bine" e? :> aici daca nu te duci peste hotare nu ai de ce exista pe planeta.Sunt sigur ca sinuciderea nu ar mai fi asa cruda ;) :)
Stiu cum e la voi ca merg mai in fiecare an in Cahul! Ce vreau sa spun e ca dupa unire daca ar fi, nu o sa curga lapte si miere! O sa treaca ani de zile pana ce o sa dea rezultate tot! Chestia e ca o sa aveti deschidere la Europa, o piata de desfacere mai mare, pasaport valabil in 157 de tari daca imi aduc bine aminte, mai putina coruptie si salarii mai mari doar ca eu de ex daca iti dau salariul unui roman, tu o sa te descurci cu el, dar daca o sa stai in romania nu o sa te descurci! Schimbarile unei uniri prind contur abia dupa 20-30 de ani( ex. Germania )
Nu stiu ce ai de vazut prin Cahul..
Recomand sa te mai duci in cluburile din Chisinau , colectiile de vinuri de la Milestii Mici/Cricova , Orheiul Vechi , si mai multe)
In Cahul am fost doar prin trecere , dar sa stau ceva timp pe acolo niciodata , nu am vazut nimic interesant
Cat despre cluburile din Chisinau , Recomand la maxim :)) , avem printre cele mai frumoase fete , bautura destul de ieftina , o sticla de vodca(700MDL) Finladia , pe cand la market e 250MDL , destul de ieftin zic eu)) In Romania in cluburi nu am fost si nu stiu exact preturile , dar , in Turcia un litru de vodca buna la un club de noapte e peste 300TRY(100dolari)
Esti tampit? cu 700 MDL imi fac up la pc =))
La faza cu fete si bautura buna e adevarat :)) mai ales vinu cules si facut acasa ala e cel mai bun.
Sunt fetele bune , dar rele tare =)) n0ta ia zi tu ce rele is numa zasoase iti lasa
Image
User avatar
LondoN eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2755
Joined: 10 Oct 2014, 06:21
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/london_extreamcs
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost moderator ajutator
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Roman, Neamț
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

02 Aug 2016, 13:16

Daca nu va trageati din neamul nostru nu aveati cum sa fiti ca noi :))))))
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

02 Aug 2016, 13:30

LondoN eXtream wrote:Daca nu va trageati din neamul nostru nu aveati cum sa fiti ca noi :))))))
??????
Image
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

02 Aug 2016, 14:07

Pe mine ca roman din bucuresti , cu ce m-ar ajuta aceasta unire?
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

02 Aug 2016, 16:51

LondoN eXtream wrote:Daca nu va trageati din neamul nostru nu aveati cum sa fiti ca noi :))))))
Foarte putini se mai trag din neamul nostru! Multi au fost deportati in Siberia, si se poate vedea ca sunt rusi! Mereu cand merg la rude in Cahul vad numai blonzi cu ochi albastri sau foarte albi spre deosebire de mine care am piele mai inchisa la culoare, noi romanii ne asemanan mult cu italieni :) adica putin inchisi la culoare si parca bronzati, in schimb, tiganii au o piele mult mai neagra si se pot face diferente!
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Petal [Bot], Semrush [Bot] and 705 guests