2pac Traieste ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Tedy2008
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 04 Apr 2008, 14:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

28 Apr 2008, 21:53

Dupa ce m-am documentat putin despre 2pac ,adica cum a murit , traieste si alte chesti am vrut sa fac acet topic , pentru ca multi copii cred ca el nu m-ai traiesti pentru ca aude de la un coleg prienten etc , dar nu are dovezi sau sa zicem ca nu poate sa iti sustina varianta
Incepem !

In primu rand sa nu credeti in imaginile de pe youtube , exemplu http://www.youtube.com/watch?v=U0xfWYvwLO8
De ce ? pentru ca multi negri seamana nu 2pac , dar uni nu realizeaza sa nu au auzit de 2pac , exemplu http://www.harraway.com/tupac.html , asta chiar seamana si pentru un copil care nu-l sti pe 2pac e foarte adevarat

Dar asta e varianta mea si incepe asa !

Death Row ÅŸi mesajele din versuri ÅŸi videoclipuri

Multe “dovezi” despre faptul că Tupac încă trăieşte se găsesc în versurile sale. El a mai fost împuşcat în New York, şi atunci a mers la închisoare, majoritatea versurilor anume la acel incident se referă. Dar astea nu sunt singurile dovezi. Oare Tupac ar cheltui milioane şi milioane pentru a-şi înscena moartea ? De asemenea, oare Suge Knight l-ar fi omorât pe Tupac, “prietenul ” său, pentru bani? Suge niciodată nu a apărut la interogatorii iar Death Row Records a fost foarte necooperativă cu poliţia după moartea lui Tupac. De fapt, nu prea le-au spus nimic. “ABC” i-a luat un interviu lui Suge Knight după împuşcarea lui 2Pac. A fost întrebat "Dacă aţi şti cine l-a omorât pe Tupac, ai spune poliţiei?" Suge a răspuns "Absolutely Not"(Hotârât nu).
După ce a ieşit ultimul album Tupac (Don Killuminati) Death Row Records şi-a schimbat numele în "New & Untouchable"(Noi şi de Neatins). De de au devenit deodată “de neatins?”
Cât despre faptul că Suge Knight are avea drepturi asupra cântecelor nelansate… Mama lui Tupac i-a dat în judecată pe Death Row Records şi a câştigat. Ea a intrat în posesia înregistrărilor. Death Row Records nu mai face bani din muzica lui Tupac. Toate cântecele vor apărea sub marca "Amaru Records / Jive Records."

- În albumul lui Richie Rich, “Seasoned Veteran”, care a fost lansat în aceeaşi zi ca şi “The 7 Day
Theory”, piesa "Niggas Done Changed" e un duet cu Tupac, unde acesta spune "I've been shot and murdered, can't tell you how it happened word for word, but best believe that nigga's gonna get what they deserve." Aceasta frază implică faptul că Pac ştie că va fi “mort” atunci când va fi lansat albumul lui Richie Rich.

- "Joshua's Dream". Acest cantec face referire la Isaia, care visa la învierea lui Iisus. Oare 2Pac incearcă să facă vreo conexiune între sine şi Mântuitor?

- În cântecul "Life Goes On" (viaţa merge înainte). Tupac cântă despre propriile funeralii. (Aceasta probabil nu înseamnă nimic, el mereu cântă despre moarte.)
În melodia "White Man's World" Tupac spune "Nu voi părăsi niciodată această planetă doar dacă voi hotărî să plec…” A “părăsit-o” prin înscenarea morţii sale?

- In "Ambitionz Az A Ridah" Tupac afirma ca s-a intors, REINCARNAT! Oare 2Pac e reincarnat in Makaveli?

- In " Life of An Outlaw", "Made Niggas" , "Million Dollar Spot” (feat E-40) Pac mentioneaza despre planul sau de inscenare a mortii.

- In "Ain't Hard 2 Find" Tupac vorbeste clar de moarte sa "I heard rumors that I died, murdered in cold blood, traumatized pictures of me in my final stages, you know mama cried, but that was fiction, some coward got the story twisted..." A prezis viitorul sau si asta face parte din planul sau?

- "No More Pain" este piesa care face referinta intre 2Pac si Iisus sau Machiavelli - "A heart of a soldier with the brains to teach a whole nation..."

- Videoclipul "I Ain't Mad At Cha," a fost scos cateva zile dupa "moartea" lui Tupac.

- "I Ain't Mad At Cha" e piesa cu nr 13 pe "All Eyez On Me" iar Tupac a murit pe 13.

- In "I Ain't Mad At Cha" Tupac moare. In videoclipul urmator "Toss It Up" numele sau e deja Makaveli.

- Cum au putut filma "To Live And Die In LA” cand Tupac era "mort"? Oare au facut filmarile sase luni inainte de presupusa moarte, in august '96?

- In videoclipul "Hail Mary", piatra de mormant cu numele Makaveli este crapata. Oare acesta a inviat?

- Urmele lasate de gloante arata ca s-ar fi tras din interiorul masinei…

- In videoclipul “Toss It Up" Tupac poarta incaltaminte “Penny Hardaway” care nu era fabricate inainte de moarte sa. Iar atunci cand intra in masina, in "To Live And Die In LA" are niste “Jordan's” care, la fel, erau inca nefabricati inainte de moartea sa.

Ma scuzati dac am facut creseli de scris , acest text il puteti gasi pe blogul meu , dar nul spun ca se considera reclama , deci varianta mea e ca 2pac e 50% mort si viu sau chiar "INTRE VIS SI REALITATE"

MUltumesc
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

28 Apr 2008, 22:15

Ce ai zis tu nu ne intereseaza pe cei mai multi. Ai scris foarte mult si eu am zis scurt doar ce ai zis tu in zeci de randuri...

Visurile nu sunt reale asa ca ceea ce zici tu ca e intre vis si realitate nu e correct. Teorie si realitate e mai correct.

2pac si Makaveli nu sunt 'morti' , Tupac Shakur e mort cu siguranta.
Last edited by IsTI37 on 28 Apr 2008, 23:30, edited 1 time in total.
User avatar
NeKz0r
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 06 Apr 2008, 15:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma mai uit si eu ce prosti zic astia :)
Detinator server CS: SoEasY.Ro
Contact:

28 Apr 2008, 22:27

Parerea mea este
" =))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) "
Ai primit un avertisment pentru reclama din semnatura. Citeste regulile!
MNosferatu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 29 Oct 2007, 15:22
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 7 times

28 Apr 2008, 22:56

2Pac Traieste Logic!
A aparut la WrestleMania 24 daca stii ! Traieste , scoate hit dupa hit!
User avatar
ekKo.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 138
Joined: 28 Nov 2007, 22:11
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: pas
Reputatie: Fost moderator
Location: Peste tot.

29 Apr 2008, 00:16

Nosferatule mai bine taceai.. :)) TuPac e mort "oficial" din '96, a murit la varsta de 25 ani, nu stiu unde l-ai vazut u la wreselmania, si casa de dicuri scoate melodii in continuare si se vand foarte bine, d'aia are cele mai mari vanzari in continuare dupa 12 ani de la moartea sa. Interasant, ce ai descoperit tu, daca e de tine descoperit...Si eu aveam dubii in legatura cu moartea sa, pentru ca sunt mult prea mult chesti care infirma asta...
De chestiile pe care tu le-ai spus chiar nu stiam...insa eu stiam de altceva, care m-a pus si pe mine pe ganduri ca ar fi in viata, si si-ar fi inscenat viata.In aceea seara cand era in masina cu Suge, si a fost tras din cadilacu ala in masina lor doar tupac a fost lovit de gloante, Suge nici nu a fost atins...ceea ce e interesant, si a fost duc la spital bla bla bla...si a murit dupa cateva zile din cauza la rani...

Uitati de ce dovezi stiam eu...:
http://youtube.com/watch?v=xdN3yzkQjNs&feature=related

http://youtube.com/watch?v=LWa-clWMZ7Q&feature=related
User avatar
ChuckY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1143
Joined: 03 Mar 2008, 16:14
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 110 times
Been thanked: 119 times

29 Apr 2008, 00:34

dupa mie cred ca 2Pac treieste...poate ca si-a inscenat moartea pentru a se retrage din lumea muzicii.
astai parerea mea :P.
Slipknot - Before I Forget (LIVE!)
Image
My PC | Afiseaza codul
Procesor: AMD Phenom II x4 965 Black Edition - 4.0Ghz OC, 
Cooler CPU: Scythe NINJA PLUS Rev.B
Placa de baza: Gigabyte MA770-UD3
Sursa: Sirtec HIGH Power - 400W
RAM: 4GB DDR2 - DELL
HDD: Western Digital, Caviar Blue - 500GB
Placa video: ATI Radeon HD5850 - 1GB/256bit (upgrade!)
mintal
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 244
Joined: 02 Jan 2008, 13:38
Detinator Steam: Da
CS Status: s
Detinator server CS: cs.areazone.ro
Contact:

29 Apr 2008, 08:54

nu cred e mort l-a impuscat mafia
R3eb0k

29 Apr 2008, 09:59

mintal wrote:nu cred e mort l-a impuscat mafia
eu zic ca e mort ;) lau impuscat in spate .. plamani .... cu plamanii sigur nu mai respira ... doar cu aparate, chesti .... ;) dar cate gloante au fost trase ? 5 sau 6 ??? ..


scuze de off :D
MNosferatu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 371
Joined: 29 Oct 2007, 15:22
Detinator Steam: Nu
Been thanked: 7 times

29 Apr 2008, 10:14

NosferatuMafia wrote:2Pac Traieste Logic!
A aparut la WrestleMania 24 daca stii ! Traieste , scoate hit dupa hit!

Oups m-am documentat si e mort din 96' cel de care vorbeam era SnooP Dogg! :)
Tedy2008
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 04 Apr 2008, 14:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

29 Apr 2008, 10:44

Ok , daca e mort , de ce in multe videoclipuri spune ca moare chesti tresti , si vaza ciudata e ca intru-n fel stie cum moare, alfel nu m-ai avea jordani aia in picioare in videoclipul ala , sigur traiesti , cred ca e in USA , fericit si bogat ! :|

@ R3b0k si in filme sunt oameni impuscati in la spate

@ IsTI27 a spus ca "INTRE VIS SI REALITATE" deoarece uni cum as fi eu vor sa il vada pe 2pac la tv ca e ALIVE si din astea !
Last edited by Tedy2008 on 29 Apr 2008, 10:52, edited 1 time in total.
Tedy2008
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 22
Joined: 04 Apr 2008, 14:44
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

29 Apr 2008, 10:49

Asta e adevarul
R3eb0k

29 Apr 2008, 11:24

1. DOUBLE POST !!!

2. @ R3b0k si in filme sunt oameni impuscati in la spate

frate ... in filme e altceva ;)
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information