abdomen in "patratele"

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Everzone
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 90
Joined: 30 Jul 2009, 22:53
Detinator Steam: Da
CS Status: dNd :))
Detinator server CS: NOT
Has thanked: 7 times

13 Apr 2010, 19:30

walle` wrote:ceaiul ? musetel/sunatoare ?
niciunul ... :)) ...

ON: Acest topic mi-a starnit curiozitatea....am cautat putin pe net, si am gasit cateva idei:

1. Maseaza-ti zilnic abdomenul cu o crema speciala. [ Gasesti in saloane de infrumusetare].
2. In timpul zilei, controleaza-ti cat mai mult tinuta mentinand spatele drept.
3. Revenind la ceaiuri, incearca ceai verde.
4. Consuma fructe si legume proaspete bogate in fibre sau iaurturi pentru ca au fermenti lactici.
5. Mergi la sala de fitness.

sper ca te poate ajuta...
Va astept pe http://www.zepacs.com ! La 200 mesaje pe forum, primeste admin gratis pe server-ul war.
Copyright © k1duu - http://www.zepacs.com !
ImageImageImageImageImage
Doua cuvinte voi repeta toata viata : Image

Image Roy Jones - Can't be touched
RoyalServer
User avatar
game
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1206
Joined: 28 Aug 2007, 21:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Intru mai rar, sa nu obosesc prea rau.
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost organizator Cupa eXtreamCS
Location: pe scaun
Been thanked: 9 times

13 Apr 2010, 19:42

Scorpions wrote:Si eu m-am confruntat cu aceasta problema, uite aici sfatul meu (merge 100% , testat).
Pune mana si mananca , pune putin pe abdomen , si in fiecare seara 350 de abdomene , 4 serii a cate 100 + daca mai poti 50. Dupa cateva luni, pui mana pe abdomen si vezi daca simti ceva patratele. Daca simti, incerci sa slabesti foarte putin , incat sa se vada.

Alta solutie ar fi proteinele,creatina. Dar nu prea este recomandata creatina la varsta de 16 ani

Bafta :P
Creatina retine apa in corp si iti da un + de energie si rezistenta in timpul unui antrenament. E buna la orice varsta insa trebuie sa bei multa apa deoarece daca nu bei minim 3 litri de apa pe zi iti ataca ficatul. Pentru patratele cum a zis si ady trebuie o dieta corespunzatoare + un antrenament bun (abdomene) si mult cardio , iti trebuie miscare in fiecare zi. Din toate astea cel mai mult conteaza dieta deoarece orice mananci ti se pune mai intai in zona abdomenului si pe "solduri" iar dupa acea pe tot corpul. Sincer nu am incercat niciodata sa tin diete deoarece nu m-a preocupat sa am patratele ci cum sa castig cat mai mult masa. De dat nu ai cum sa dai jos doar dintr-o parte a corpului de aceea nu rezolvi foarte mult doar cu abdomene. Intra pe topculturism.ro , intra pe forum si fati cont acolo. Pune aceasi intrebare si acolo si iti vor raspunde baietii de acolo si iti vor raspunde si corect nu cu apropouri.
User avatar
Position™
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1540
Joined: 07 Apr 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club
eXtreamCS (o luna)
Ban 3 luni !
Has thanked: 34 times
Been thanked: 65 times

13 Apr 2010, 19:50

fa multe exercitii , fa ture de bloc , abdomene , etc.
ady1501
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1011
Joined: 27 Jul 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Ban 1 luna
Location: Deva
Has thanked: 2 times
Been thanked: 29 times

13 Apr 2010, 20:06

game wrote:
Scorpions wrote:Si eu m-am confruntat cu aceasta problema, uite aici sfatul meu (merge 100% , testat).
Pune mana si mananca , pune putin pe abdomen , si in fiecare seara 350 de abdomene , 4 serii a cate 100 + daca mai poti 50. Dupa cateva luni, pui mana pe abdomen si vezi daca simti ceva patratele. Daca simti, incerci sa slabesti foarte putin , incat sa se vada.

Alta solutie ar fi proteinele,creatina. Dar nu prea este recomandata creatina la varsta de 16 ani

Bafta :P
Creatina retine apa in corp si iti da un + de energie si rezistenta in timpul unui antrenament. E buna la orice varsta insa trebuie sa bei multa apa deoarece daca nu bei minim 3 litri de apa pe zi iti ataca ficatul. Pentru patratele cum a zis si ady trebuie o dieta corespunzatoare + un antrenament bun (abdomene) si mult cardio , iti trebuie miscare in fiecare zi. Din toate astea cel mai mult conteaza dieta deoarece orice mananci ti se pune mai intai in zona abdomenului si pe "solduri" iar dupa acea pe tot corpul. Sincer nu am incercat niciodata sa tin diete deoarece nu m-a preocupat sa am patratele ci cum sa castig cat mai mult masa. De dat nu ai cum sa dai jos doar dintr-o parte a corpului de aceea nu rezolvi foarte mult doar cu abdomene. Intra pe topculturism.ro , intra pe forum si fati cont acolo. Pune aceasi intrebare si acolo si iti vor raspunde baietii de acolo si iti vor raspunde si corect nu cu apropouri.
De fapt , nu-ti ataca ficatu daca nu bei 3L de apa pe zi , iti ataca ficatu cand iei o doza mai mare decat dzr*.
(* doza zilnica recomandata . )
Last edited by game on 13 Apr 2010, 20:25, edited 1 time in total.
Reason: Cei de pe topculturism inclusiv domnu Neagu spunea ca la o anumita cantiate de creatina trebuie sa balansezi cu o anumita cantitate de apa. In general e bine sa consumi minim 3-4L zilnic, chiar daca nu iei creatina ...
kwno1d

13 Apr 2010, 20:43

sfaturile lui ady si cz au spus tot ce au avut de spus . incerca sa faci ce au zis ei !
SCC
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 308
Joined: 22 Feb 2010, 21:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Reputatie: Ban 3 luni!
Been thanked: 9 times

13 Apr 2010, 21:45

Cratina iti dauneaza la ficat folosita pe un timp indelungat.
Last edited by game on 25 Apr 2010, 14:46, edited 1 time in total.
Reason: Vorbesti in necunostinta de cauza. Abtine-te de la astfel de replici!
RADU!
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 128
Joined: 05 Apr 2010, 12:17
Detinator Steam: Da
CS Status: LMGF
Detinator server CS: Nu
Location: Budapesta
Been thanked: 2 times

25 Apr 2010, 13:22

walle` wrote:am niste nedumeriri ... :| care dintre urmatoarele alimente ingrasa..

1.cascavalul/branza
2.pot sa beau NESTEA / PRIGAT ?
3.laptele ingrasa ?:|
4.batoanele fitness ?:|
branza
nu exagera
laptele e foarte bun 0.1% grasime cumpara
batoane fitness , alea daca te uiti atent sunt o portie de cereale.
hdi pwh
unique
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 281
Joined: 29 Aug 2007, 19:34
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: da
Location: buc
Has thanked: 28 times
Been thanked: 1 time

09 May 2010, 18:17

salut.din cate am aflat,pentru burtica,e bine sa faci un exercitiu la bara.nu stiu cum se numeste(poate stie ady) dar iti spun cum se face.daca ai posibilitatea sa stai atarnat de o bara,ridici genunchii putin mai sus de talie si ii cobori.nu face multe sa nu suprafoliciti muschii.daca ai hol,poti prinde o bara intre peretii holului.dupa ce faci o sa poti sta "drept" :)) .fa cateva si vei vedea ce vreau sa spun.din cate spui intzeleg ca nu vrei sa te implici prea mult in culturism.parerea mea e ca daca faci acasa exercitii regulate o sa te definesti,scapi de grasime.nu cred ca e cazul sa iei suplimente,mananca sanatos.
Respecta sa fii respectat!
PunK
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 315
Joined: 25 Dec 2008, 10:57
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost detinator SJ.eXtreamCS.com
Fost detinator ZM.eXtreamCS.com
Fost detinator DR.eXtreamCS.com
Fost detinator CACHE.eXtreamCS.com
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

09 May 2010, 19:07

'8 minute pentru un abdomen perfect" a functionat perfect ;) am facut acuma 10 min si deja simt cum lucra abdomenul de acuma o sa fac in fecare zi ;)

app eu am umpic de patratele fac fotbal si s-au creat in timp cu msa il fac mai vizibil sa se vada mai bine sa slabesc eu cred ca is deja prea slab ...
Cuc1u
Utilizator banat
Utilizator banat
Posts: 149
Joined: 13 Sep 2009, 20:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

09 May 2010, 20:52

ti-am zis eu ca merge
User avatar
MiezW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 35
Joined: 14 May 2010, 20:19
Detinator Steam: Da
CS Status: Ma misc cu sTil si dau Divin.
Detinator server CS: NOT
Location: HategYork
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

14 May 2010, 20:31

Daca vrei abdomen patratos ...tragi "puloveru`" pa` tine...faci practice pe bitchicleta si nu o mai arzi la berica dupa un meci de fotbal..si o pui pe "cerasela" (sau cine e aproape de tine" sa te tina de labe si te apuci de treaba...faci abdomene la greu..cam asa e treaba. sal~
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information