Abonamente telefoane

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Rey97
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 214
Joined: 02 Apr 2015, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

25 May 2016, 19:49

Vreau sa fac abonamente la Orange /Cosmote/vodafone

Sa mai dau si niste bani sa scot ceva smecher Iphone 6 s6 ceva de genul .

si dupa sa le vand si sa nu platesc abonamentele , se poate intampla ceva daca nu platesti ?
RoyalServer 2
User avatar
OriginalDeath
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2517
Joined: 18 Jul 2013, 20:49
Detinator Steam: Nu
Location: Arad
Has thanked: 46 times
Been thanked: 36 times

25 May 2016, 19:51

Da, ajungi in tribunal.
MihaiBadeaa
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 278
Joined: 02 Jan 2015, 19:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Fond eXtream: 0
Contact:

25 May 2016, 19:59

Hai sa-ti explic eu cum sta treaba , nu stiu de ce toti incercati sa faceti asta , insa va zic eu sa va terminati .
In primul rand , banuiesc ca ai auzit de celebrele "Cartele ORange" impreuna cu abonamentele ajungi la pretul de "78 lei" pe un 5s .
Bun , in al 2-lea rand , cei ce fac asta , au un om anume la Orange ( Fiind printre singurele care merge inca aceasta smecherie) care ii ajuta foarte mult , stergand anumite lucruri din acel abonament .
P.S:Daca vine cineva , sa-ti faca o oferta " hai sa-ti fac abonament si iei telefonul la pretul X ", eu iti zic asa .. nu accepta , pentru ca tu nu patesti nimic , facturile nu-ti vin decat telefonic , dar in viitorul tau , nu poti sa mai faci vreun abonament , nu poti sa faci vreun imprumut bancar sau orice tine de aceste lucruri , din cate am inteles nici macar sa achizitionezi un telefon de la orange pe numele tau .

Fara chestii de genul cum sa nu platesti sau pnm , eu tot ce am scris , am scris in cunostinta de cauza :)

iar in cazul tau daca pur si simplu nu vei mai plati acel abonament , facturile-ti tot vin , iti tot vin pana intr-un timp cand va trebui sa le achiti pe toate ( Parintilor mei, le-a venit facutra finala cu obligatia de a plati sau se vor lua anumite bunuri in valoare de X , tocmai in 2016 iar ei nu au mai platit respectivul abonament de prin 2008/9 )
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information