Abuz politie 5.06.2015

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

06 Jun 2015, 18:41

glmmlg wrote:asta e romania , omori 10000000 de oameni si furi tot ce vrei esti "LIBER" treci strada neregulamentar mai faci si puscarie
o tara de tot rahatu mie scarba de ce vad .
Si mie mi-e scarba de gramatica ta ! E perfect normal ce au facut din moment ce nu au traversat pr unde trebuie si NU a vrut sa se legitimeze ! Uitati-va la politisti din America care trag in oameni direct si nu mai e nimic si voi faceti tara de ***** ca ai nostru au actionat la ordin , glmmlg tu esti unul dintre cei care fac tara de ***** ! Mai ganditi-va înainte sa comentati.
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer 2
User avatar
databasehunter
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 91
Joined: 05 May 2015, 20:29
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0

06 Jun 2015, 18:45

asta nu se cheama abuz. daca aia nu vrea sa se legitimeze si incalca legea, n-are decat.
Image
Image
RADEONFTW
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 64
Joined: 29 Nov 2014, 19:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Jun 2015, 19:05

scosmynnnn wrote:Acum o ora am vazut si eu pe realitatea un om (fiul unui deputat) calcat in picioare de politisti,l-a saltat dintr-un club/local si l-a batut.
Vor rămâne fară job acei polițai dacă omul este deputat și are relații.
User avatar
duduftw
Utilizator neserios
Utilizator neserios
Posts: 1936
Joined: 19 Dec 2012, 20:30
Detinator Steam: Da
CS Status: sdd
SteamID: duduftw
Reputatie: Utilizator neserios
Location: Constanta
Has thanked: 97 times
Been thanked: 57 times

06 Jun 2015, 19:12

glmmlg wrote:asta e romania , omori 10000000 de oameni si furi tot ce vrei esti "LIBER" treci strada neregulamentar mai faci si puscarie
o tara de tot rahatu mie scarba de ce vad .

Si daca o calca masina, era mai bine ? Asa ii este invatatura de minte, oricum politistul zice ca a refuzat legitimatia, automat te salta.
ne mai pensionam si noi ?
User avatar
unpack
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1899
Joined: 07 May 2013, 20:48
Detinator Steam: Da
CS Status: SlowHack Legion.
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Restrictie moderator
Nume anterior: unpackRo, HyperDesk, -Hyperion-
Location: Delphi \ .Net \ C++ \ Php \ Pawn.
Has thanked: 76 times
Been thanked: 70 times
Contact:

06 Jun 2015, 19:15

www.Ms-Boost.com - Counter-Strike 1.6 Server Boost.

Cu Stima,
Unpack - www.Ms-Boost.com

Image
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

06 Jun 2015, 19:32

Daca femeia a incalcat legea trecand neregulamentar strada si politia a prinso,trebuia sa se opreasca si sa fie legimimata pentru a plati amenda...daca politia a facut abuz,exces,trebuie sa fie si ei trasi la raspundere incalcand legea...
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 Jun 2015, 19:43

Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

06 Jun 2015, 19:52

Te legitimezi, semnezi, te resemnezi.
Data viitoare caști mai bine ochii ăia de pensionară, că dau cu mașina peste tine și fac puscărie nevinovat, și uite așa mi-am distrus toată viața.
Nu e niciun abuz, dimpotrivă, sunt moi, au nevoie de 5-6 să o urce-n mașină.
Pe stradă nu se face tam-tam. În Italia până acum 4-5 ani te oprea Garda pe stradă și te legitima ori îți cerea bonul de la cumpărăturile din pungă. Nici măcar prin gând nu-ți trecea să deschzi gura și să începi să ții teorii cu ei.
Dar la noi asta e procedura. Gălăgie cât mai mare, 2-3 obosiți care să vină de martori, alți 4 care să filmeze, iar nevastă-ta să urle de pe cealaltă parte ABUZ, SĂRIȚI! :)) De aia-i plătim, să-și facă datoria, nu să arunce pensionarii cu pătrunjel în ei.
Yeah, un pas și-o treaptă!
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
TenebroHD
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 288
Joined: 19 May 2013, 12:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Train Insane Or Remain The Same
Detinator server CS: ZE.LaLeagane.Ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: My Kingdom is not in this World
Contact:

06 Jun 2015, 20:09

Femeia traverseaza strada neregulamentar, blocheaza traficul, este supusa unui risc de a fi accidentata sau luata la bataie de unu' si este trasa la raspundere de catre politisti si dusa la sectie. Unde este abuzul, daca ea nu a vrut sa coopereze si a incalcat regulamentul? Daca politistii o lasau sa plece, incalcau si ei la randul lor legea si incurajau (indirect) traversarea neregulamentara.

"Legea e dura, dar e lege".

Politistii au actionat corect, prin urmare titlul nu ar fi trebuit sa contina cuvantul "abuz".
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 Jun 2015, 20:23

Ba voi sunteti handicapati, vii se pare ca femeia aia este un infractor de mare risc incat trebuie incatusata, ba nene nu ganditi ce dreacu daca o duci la sectie o iei cu frumos-ul nu a facut crima sau mai stiu eu ceva grav, oi oi daca trag o flecma asta inseamna ca trebuie sa imi puna catuse si sa imi rupa mainile nu, sincer sunt scarbit de romania si de toata politia din ea, acum pe bune ceva de genu am patit eu si la modul cel mai sincer, ma luat cu japca dupa strada pe sus, ma dus la sectie si ma batut pentru nimic, pe motiv ca seman cu un talhar(cu unu care a facut talharie).

Hai ma ce dreacu ganditit putin vii se pare ca ei aplica legea corect, da o aplica dar nu in modul corect, pana la urma suntem oameni nu animale ca sa fim tratati asa chiar si pentru cea mai simpla 'fapta'.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

06 Jun 2015, 20:46

miber wrote:Ba voi sunteti handicapati, vii se pare ca femeia aia este un infractor de mare risc incat trebuie incatusata, ba nene nu ganditi ce dreacu daca o duci la sectie o iei cu frumos-ul nu a facut crima sau mai stiu eu ceva grav, oi oi daca trag o flecma asta inseamna ca trebuie sa imi puna catuse si sa imi rupa mainile nu, sincer sunt scarbit de romania si de toata politia din ea, acum pe bune ceva de genu am patit eu si la modul cel mai sincer, ma luat cu japca dupa strada pe sus, ma dus la sectie si ma batut pentru nimic, pe motiv ca seman cu un talhar(cu unu care a facut talharie).

Hai ma ce dreacu ganditit putin vii se pare ca ei aplica legea corect, da o aplica dar nu in modul corect, pana la urma suntem oameni nu animale ca sa fim tratati asa chiar si pentru cea mai simpla 'fapta'.
Se cred prea maturi unii si nu ai ce sa le faci daca tot tin cu comunismul sau cu hotia...
User avatar
TenebroHD
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 288
Joined: 19 May 2013, 12:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Train Insane Or Remain The Same
Detinator server CS: ZE.LaLeagane.Ro
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: My Kingdom is not in this World
Contact:

06 Jun 2015, 20:54

sergiu4995 wrote:
miber wrote:Ba voi sunteti handicapati, vii se pare ca femeia aia este un infractor de mare risc incat trebuie incatusata, ba nene nu ganditi ce dreacu daca o duci la sectie o iei cu frumos-ul nu a facut crima sau mai stiu eu ceva grav, oi oi daca trag o flecma asta inseamna ca trebuie sa imi puna catuse si sa imi rupa mainile nu, sincer sunt scarbit de romania si de toata politia din ea, acum pe bune ceva de genu am patit eu si la modul cel mai sincer, ma luat cu japca dupa strada pe sus, ma dus la sectie si ma batut pentru nimic, pe motiv ca seman cu un talhar(cu unu care a facut talharie).

Hai ma ce dreacu ganditit putin vii se pare ca ei aplica legea corect, da o aplica dar nu in modul corect, pana la urma suntem oameni nu animale ca sa fim tratati asa chiar si pentru cea mai simpla 'fapta'.
Se cred prea maturi unii si nu ai ce sa le faci daca tot tin cu comunismul sau cu hotia...
Aaaa... deci tu ai vrea ca toata lumea sa traverseze pe unde apuca, nu?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information