Abuz politie 5.06.2015

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
fabr1s
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3197
Joined: 19 Jul 2010, 01:13
Detinator Steam: Nu
CS Status: nu cunosc
Detinator server CS: nu am
SteamID: -
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : Pedro , Danny , daniakis, Dani
Arbitru cupă eXtreamCS 2014 ( Counter Strike 1.6 )
Fost Membru club eXtreamCS
Location: bucharest
Has thanked: 207 times
Been thanked: 222 times

06 Jun 2015, 20:55

TenebroHD wrote:
sergiu4995 wrote:
miber wrote:Ba voi sunteti handicapati, vii se pare ca femeia aia este un infractor de mare risc incat trebuie incatusata, ba nene nu ganditi ce dreacu daca o duci la sectie o iei cu frumos-ul nu a facut crima sau mai stiu eu ceva grav, oi oi daca trag o flecma asta inseamna ca trebuie sa imi puna catuse si sa imi rupa mainile nu, sincer sunt scarbit de romania si de toata politia din ea, acum pe bune ceva de genu am patit eu si la modul cel mai sincer, ma luat cu japca dupa strada pe sus, ma dus la sectie si ma batut pentru nimic, pe motiv ca seman cu un talhar(cu unu care a facut talharie).

Hai ma ce dreacu ganditit putin vii se pare ca ei aplica legea corect, da o aplica dar nu in modul corect, pana la urma suntem oameni nu animale ca sa fim tratati asa chiar si pentru cea mai simpla 'fapta'.
Se cred prea maturi unii si nu ai ce sa le faci daca tot tin cu comunismul sau cu hotia...
Aaaa... deci tu ai vrea ca toata lumea sa traverseze pe unde apuca, nu?
asta nu trebuia sa aibe ban la 3/3 ?
"Racing, competing, is in my blood, is part of me, is part of my life." Ayrton Senna
RoyalServer
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

06 Jun 2015, 21:30

miber wrote:Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
Nupe, cat timp tu refuzi sa te legitimezi, ei au tot dreptul sa te bage in masina si sa te duca la sectie.
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 Jun 2015, 22:00

xkeze wrote:
miber wrote:Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
Nupe, cat timp tu refuzi sa te legitimezi, ei au tot dreptul sa te bage in masina si sa te duca la sectie.
Asta sa o crezi tu, cu japca nu cred ca au voie dar infine in Romania este totul posibil asa ca nu am asteptari de la alti.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

06 Jun 2015, 22:01

miber wrote:
xkeze wrote:
miber wrote:Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
Nupe, cat timp tu refuzi sa te legitimezi, ei au tot dreptul sa te bage in masina si sa te duca la sectie.
Asta sa o crezi tu, cu japca nu cred ca au voie dar infine in Romania este totul posibil asa ca nu am asteptari de la alti.
Nu este nici o japca. Asa este legea, daca nu te legitimezi mergi la sectie.
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 Jun 2015, 22:08

xkeze wrote:
miber wrote:
xkeze wrote: Nupe, cat timp tu refuzi sa te legitimezi, ei au tot dreptul sa te bage in masina si sa te duca la sectie.
Asta sa o crezi tu, cu japca nu cred ca au voie dar infine in Romania este totul posibil asa ca nu am asteptari de la alti.
Nu este nici o japca. Asa este legea, daca nu te legitimezi mergi la sectie.
Bun o fii asa, nu stiu acum nu sunt expert dar totusi tind sa cred ca pot refuza si mersul la sectie nu sunt obligat sa te insotesc de unde stiu eu ca ma duci la sectie sau nu imi faci alte lucruri acolo, na oricum legea romaneasca este degeaba sau este si este proasta.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
Remusf
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1928
Joined: 31 Aug 2010, 12:32
Detinator Steam: Da
CS Status: retras
SteamID: STEAM_0:0:6903143
Reputatie: Fost Moderator
Castigator Cupa eXtreamCS 2vs2
Fost Membru Club (2 luni)
0.6/3
Location: Baia Mare
Has thanked: 9 times
Been thanked: 119 times

07 Jun 2015, 00:49

Voi sunteti sanatosi la cap? Nu se procedeaza sub nici o forma asa,pana la urma,femeia aceea nu prezenta nici un fel de pericol pentru nimeni.Intr-adevar,a refuzat legitimarea,dar nu o incatusezi pe japca pana ii rupi mainile.
Voucher reducere PC Garage : 5HYDA9ZJ
Inchid pleoapele când ceilalți se-nchină,că mă dor ochii,de la prea multă lumină
Poate că-s vinovat ce vrea să scape de vină sau,poate că-s obosit de la atâta rutină

ImageRMS1708's Channel
r0nan eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2109
Joined: 15 Mar 2010, 08:10
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost moderator
Restrictie moderator
Nume anterior : b00T
Location: Moreni
Has thanked: 11 times
Been thanked: 68 times

07 Jun 2015, 00:53

scosmynnnn wrote:Acum o ora am vazut si eu pe realitatea un om (fiul unui deputat) calcat in picioare de politisti,l-a saltat dintr-un club/local si l-a batut.
Cu siguranta nu stiau ca e fisu :))

On: Degeaba fratilor , asta ne e tara.
Ei sunt platiti din banii nostrii si ei ce ne ofera ? Bataie ? In loc sa ne ofere protectie ne ofera cate un pul.an pe carca ca na , am fost chior si n-am trecut pe zebra :-j
User avatar
Emil B.
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 05 Oct 2008, 11:33
Detinator Steam: Da
CS Status: ...
Reputatie: Fost moderator ajutator
0.5/3
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Atena, Grecia
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

07 Jun 2015, 01:05

Baieti, haideti sa o luam logic si sa nu postam doar de dragul de a posta.

1. Femeia a trecut strada printr-un loc nepermis.
Pentru o astfel de abatere poti primii avertisment sau chiar amenda.
Codul rutier - Reguli pentru alti participanti la trafic | Afiseaza codul
(1) Pietonii sunt obligati sa se deplaseze numai pe trotuar, iar in lipsa acestuia, pe acostamentul din partea stanga a drumului, in directia lor de mers. Cand si acostamentul lipseste, pietonii sunt obligati sa circule cat mai aproape de marginea din partea stanga a partii carosabile, in directia lor de mers.
(2) Pietonii au prioritate de trecere fata de conducatorii de vehicule numai atunci cand sunt angajati in traversarea drumurilor publice prin locuri special amenajate, marcate si semnalizate corespunzator, ori la culoarea verde a semaforului destinat pietonilor.
(3) Traversarea drumului public de catre pietoni se face perpendicular pe axa acestuia, numai prin locurile special amenajate si semnalizate corespunzator, iar in lipsa acestora, in localitati, pe la coltul strazii, numai dupa ce s-au asigurat ca o pot face fara pericol pentru ei si pentru ceilalti participanti la trafic.
(4) Pietonii surprinsi si accidentati ca urmare a traversarii prin locuri nepermise, la culoarea rosie a semaforului destinat acestora sau nerespectarii altor obligatii stabilite de normele rutiere poarta intreaga raspundere a accidentarii lor, in conditiile in care conducatorul vehiculului respectiv a respectat prevederile legale privind circulatia prin acel sector.
2. Femeia in cauza nu s-a legitimat, in acest caz sunt obligati sa o duca la sectie pentru aflarea datelor personale.

Legile din Romania sunt prea permisive si lucrul asta il stie tot Romanul.
In loc sa aruncati fiecare cu noroi in acesti politisti mai bine i-ati sustine pentru ca ei doar isi faceau treaba. In Romania daca iti faci prea bine treaba esti aratat cu degetul.

Abuz? In niciun caz.

O seara buna.
Knowledge is power.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

07 Jun 2015, 01:07

Si hotii scapa usor....Udrea de exemplu la cat a furat vrea sa scape de arestul la domiciliu.
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

07 Jun 2015, 03:19

Voi faceti o comparatie idioata.

Astia mai mari care au furat sau au mai facut nu stiu ce nu au nici o treaba cu femeia sau cu alta persoana care sa fi facut acel lucru. Deja la oamenii mai mari intervin institutii mai mari, cum e DIICOT. Si cu aia nu te joci. Te opui, aia te bat fara nici o grija. Si nu ciripeste nimeni ca vezi domne, m-a batut.

Femeia nu e infractoare, doar ca daca tu nu respecti legea, politia are dreptul sa te salte pe sus. Nu s-a comis nici un abuz, s-a intamplat ceva absolut normal. Atata timp cat politistul se legitimeaza si iti spune motivul pentru care te-a oprit sa faci si tu acelasi lucru, tu esti obligat sa faci ce iti cere.

Voi credeti ca la noi se intampla rahaturi. Sa stai voi prin alte tari, sa vedeti ce legi sunt acolo si cat de bine sunt aplicatie. S-a urcat democratia la cap.
Image
Image
Image
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

07 Jun 2015, 05:57

miber wrote:Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
bai smechere virtual, cu ce japca a luat-o pe femeie?
mandat de retinere pentru 2 ore de stat la sectie?

bai asta care ai vazut filme de actiune, conformeaza-te cu legea ca maine poimaine iei carnetu' si ma omori pe trecere, redusule.

Legea 218/2002 (privind organizarea si functionarea Politiei Romane)
Capitolul 5 (drepturi si obligatii)
Art. 31
b) să conducă la sediul poliţiei pe cei care, prin acţiunile lor, periclitează viaţa persoanelor, ordinea publică sau alte valori sociale, precum şi persoanele suspecte de săvârşirea unor fapte ilegale, a căror identitate nu a putut fi stabilită în condiţiile legii;

copile, scoala-te la realitate!

stai, acum am vazut ultimul tau post!

esti bata rau de tot, eu zic sa o iei pe alta cale , de preferat cea religioasa ca asta de "gangsta boy" nu ti se pliaza..
[quote tind sa cred ca pot refuza si mersul la sectie nu sunt obligat sa te insotesc de unde stiu eu ca ma duci la sectie sau nu imi faci alte lucruri acolo[/quote]

am trait s-o vad si pe asta, nu esti obligat sa insotesti organul de politie pentru ca nu stii ca te duce la sectie sau ca-ti face alt lucru acolo..
nu mai zic nimic, la 2k posturi credeam ca te duce mintea dar esti incult rau.
Last edited by The Kalu on 07 Jun 2015, 23:58, edited 1 time in total.
Reason: Limbaj/Atac la persoana.
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

07 Jun 2015, 09:47

Saitek wrote:
miber wrote:Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
bai smechere virtual, cu ce japca a luat-o pe femeie?
mandat de retinere pentru 2 ore de stat la sectie?

bai asta care ai vazut filme de actiune, conformeaza-te cu legea ca maine poimaine iei carnetu' si ma omori pe trecere, redusule.

Legea 218/2002 (privind organizarea si functionarea Politiei Romane)
Capitolul 5 (drepturi si obligatii)
Art. 31
b) să conducă la sediul poliţiei pe cei care, prin acţiunile lor, periclitează viaţa persoanelor, ordinea publică sau alte valori sociale, precum şi persoanele suspecte de săvârşirea unor fapte ilegale, a căror identitate nu a putut fi stabilită în condiţiile legii;

copile, scoala-te la realitate!

stai, acum am vazut ultimul tau post!

esti bata rau de tot, eu zic sa o iei pe alta cale , de preferat cea religioasa ca asta de "gangsta boy" nu ti se pliaza..
tind sa cred ca pot refuza si mersul la sectie nu sunt obligat sa te insotesc de unde stiu eu ca ma duci la sectie sau nu imi faci alte lucruri acolo

am trait s-o vad si pe asta, nu esti obligat sa insotesti organul de politie pentru ca nu stii ca te duce la sectie sau ca-ti face alt lucru acolo..
nu mai zic nimic, la 2k posturi credeam ca te duce mintea dar esti incult rau.
Mai citeste legea boss, asta mi-a zis-o un avocat cu mandatul, si vezi cum vorbesti bai putza ca nu suntem de seama ca sa ma jignesti, cumva te-am jignit pe tine, tine-ti pliscut si jignirile pentru tine.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information