Abuz politie 5.06.2015

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

07 Jun 2015, 19:54

Nu pot spune ca sunt de acord cu atitudinea politistilor, dar atat timp cat doamna respectiva a refuzat sa se legitimeze, respectivii aveau datoria sa ia masuri. Asta e problema mea cu oamenii astia, in ultimul timp au aparut din ce in ce mai multe video-uri pe fb cu persoane care sunt 'agresate', 'abuzate' de politie pe motiv ca refuza sa se legitimeze. Oamenii aia te legitimeaza cu un scop, nu ca sa se afle in treaba. Poate respectiva cucoana trecea prin mijlocul strazii ca participase la un furt sau mai stiu eu ce. Exista oricand posibilitatea sa se intample asta. Cand or invata persoanele de genul sa nu mai faca de parca ar fi exorcizate la o simpla astfel de actiune....mare lucru, daca esti prost si refuzi sa te legitimezi, te incatuseaza, te duce la sectie si rezolvati acolo problema. Revenind, cand or invata persoanele astea sa nu mai aiba reactii de genul..atunci o sa fiu si eu de acord ca asta a fost un abuz.
RoyalServer
Saitek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 26 Oct 2010, 10:06
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Contact:

07 Jun 2015, 23:56

miber wrote:
Saitek wrote:
miber wrote:Daca trec strada pe unde nu trebuie asta nu inseamna ca politia arre voie sa ma ia cu japca dupa strada si sa imi rupa mainile, ce au facut eu este chiar abuz, in primul rand am dreptul de a refuza drumul pana la sectie, in al doilea rand le trebuie mandat de retinere chiar si pentru 2 ore de stat la sectie, asa ca nu va mai panicati ce au facut ei nu este procedura standard ci doar abuz de grade.
bai smechere virtual, cu ce japca a luat-o pe femeie?
mandat de retinere pentru 2 ore de stat la sectie?

bai asta care ai vazut filme de actiune, conformeaza-te cu legea ca maine poimaine iei carnetu' si ma omori pe trecere, redusule.

Legea 218/2002 (privind organizarea si functionarea Politiei Romane)
Capitolul 5 (drepturi si obligatii)
Art. 31
b) să conducă la sediul poliţiei pe cei care, prin acţiunile lor, periclitează viaţa persoanelor, ordinea publică sau alte valori sociale, precum şi persoanele suspecte de săvârşirea unor fapte ilegale, a căror identitate nu a putut fi stabilită în condiţiile legii;

copile, scoala-te la realitate!

stai, acum am vazut ultimul tau post!

esti bata rau de tot, eu zic sa o iei pe alta cale , de preferat cea religioasa ca asta de "gangsta boy" nu ti se pliaza..
tind sa cred ca pot refuza si mersul la sectie nu sunt obligat sa te insotesc de unde stiu eu ca ma duci la sectie sau nu imi faci alte lucruri acolo

am trait s-o vad si pe asta, nu esti obligat sa insotesti organul de politie pentru ca nu stii ca te duce la sectie sau ca-ti face alt lucru acolo..
nu mai zic nimic, la 2k posturi credeam ca te duce mintea dar esti incult rau.
Mai citeste legea boss, asta mi-a zis-o un avocat cu mandatul, si vezi cum vorbesti bai putza ca nu suntem de seama ca sa ma jignesti, cumva te-am jignit pe tine, tine-ti pliscut si jignirile pentru tine.
ce lege sa citesc? da-mi tu articolul sa-l citesc te rog frumos.
Ma *** pe avocatul tau, daca e asa idiot ca tine.

si bai "putza" daca-mi zici primele 3 cifre din buletin prevad un "99" pe acolo asa ca nu te baga in seama cu japca unde n-ai o treaba cu subiecut.
Last edited by The Kalu on 07 Jun 2015, 23:57, edited 1 time in total.
Reason: Limbaj/Atac la persoana.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7747
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

08 Jun 2015, 00:01

Foarte bine au procedat, manca-o-ar temnita!
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

08 Jun 2015, 00:03

pu1a mea zici ca murea daca mai mergea 5 pasi si tranversa pe trecerea de pietoni ca de aia e facuta.... normal daca nu a vrut sa-si ia amenda a facut scandal ...nu mi se pare abuz
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7747
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

08 Jun 2015, 00:03

warclau wrote:pu1a mea zici ca murea daca mai mergea 5 pasi si tranversa pe trecerea de pietoni ca de aia e facuta.... normal daca nu a vrut sa-si ia amenda a facut scandal ...nu mi se pare abuz
Bineinteles PUSCARIE!!!
User avatar
BANDIT
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1952
Joined: 29 Dec 2009, 23:39
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Has thanked: 79 times
Been thanked: 109 times

08 Jun 2015, 00:08

Putea sa se legitimeze si sa vorbeasca frumos ca nu ii faceau nimic! ;)
Dau bani PayPal pentru bani Paysafe/Skrill.
User avatar
Skadred [;x]
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 542
Joined: 24 Nov 2012, 10:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Pipitzele o ia razan :))
Detinator server CS: Da
SteamID: OFF
Has thanked: 85 times
Been thanked: 30 times
Contact:

08 Jun 2015, 08:26

A trecut strada neregulamentar si cand politia i-a cerut sa se legitimeze s-a facut ca ploua..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information