Sa le acordam ungurilor o sansa?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MasteR
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 2963
Joined: 10 Aug 2007, 19:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Intr-o scurta vacanta !
Reputatie: Fost administrator
Location: Brasov , Romania .
Has thanked: 10 times
Been thanked: 150 times

16 Dec 2008, 22:38

ice* wrote:
sa fie oameni in tara lor!Sa se creada ca sunt un nou Hitler insa nu sunt de acord ca ei sa aiba autonomie in ardeal!Ce naiba e cumva al lor?acum cateva secole ei ne asupreau pe noi,nu ne permiteau religia ortodoxa sa o avem,limba romana!Chiar ma enervez cand il vad pe Marko Bela asta.Sa fie ei parlamentari in tara lor nu a noastra!Nu as fi de acord ca o minoritate cum sunt ungurii sa ne ia tara noastra!NU SUNT EXTREMIST,ASTA E PAREREA MEA!!

Clar cum zice dark..

Cum ma ? ei au partide la noi, isi cer autonomi, ei au drepturi mai mari ca romani, ei fac ce vor in tara noastara :|
Pff sunt din satu mare vecin cu ei... am fost de cateva ori pe acolo la discoteca ... dar nu am avut dreptul sa scot un cuvant urat ca ma scoteau din discoteca :|

Ei asa se comporta cu noi.:| noi de ce am fi altfel?

Aaaa UDMR :))) lol pe marko bela las`i trimite acasa la maicasa sa faca partid nu in Romania ;)

Ce ma Noi avem Partid in tara lor ? daca sar incumeta vreau`n roman sa faca acolo un partid ar fi inpuscat pe strada

Sa mearga ACASA IN UNGARIA SI SA FACA PE SEFI.

Oamnei de nimic care cred ca totu-l e al lor..
Ei mai vroiau ca sa faca limba maghiara ca limba obligatorie in ROMANIA :)
RoyalServer 2
User avatar
darkwing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 471
Joined: 22 Nov 2007, 19:18
Detinator Steam: Da
Location: Craiova
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

16 Dec 2008, 22:40

MasteR wrote:
ice* wrote:
sa fie oameni in tara lor!Sa se creada ca sunt un nou Hitler insa nu sunt de acord ca ei sa aiba autonomie in ardeal!Ce naiba e cumva al lor?acum cateva secole ei ne asupreau pe noi,nu ne permiteau religia ortodoxa sa o avem,limba romana!Chiar ma enervez cand il vad pe Marko Bela asta.Sa fie ei parlamentari in tara lor nu a noastra!Nu as fi de acord ca o minoritate cum sunt ungurii sa ne ia tara noastra!NU SUNT EXTREMIST,ASTA E PAREREA MEA!!

Clar cum zice dark..

Cum ma ? ei au partide la noi, isi cer autonomi, ei au drepturi mai mari ca romani, ei fac ce vor in tara noastara :|
Pff sunt din satu mare vecin cu ei... am fost de cateva ori pe acolo la discoteca ... dar nu am avut dreptul sa scot un cuvant urat ca ma scoteau din discoteca :|

Ei asa se comporta cu noi.:| noi de ce am fi altfel?

Aaaa UDMR :))) lol pe marko bela las`i trimite acasa la maicasa sa faca partid nu in Romania ;)

Ce ma Noi avem Partid in tara lor ? daca sar incumeta vreau`n roman sa faca acolo un partid ar fi inpuscat pe strada

Sa mearga ACASA IN UNGARIA SI SA FACA PE SEFI.

Oamnei de nimic care cred ca totu-l e al lor..
Ei mai vroiau ca sa faca limba maghiara ca limba obligatorie in ROMANIA :)
master pentru tinerii romani de etnie sarba,maghiara exista chiar o teza unica la limba materna si nu mai dau la lb romana si ei mai zic ca nau destule drepturi
rMx.addons
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 17 Jul 2008, 18:34
Detinator Steam: Da

16 Dec 2008, 22:52

perdoN wrote:
IsTI37 wrote:darkwing tu unde locuiesti ?
Scrie la "Location"
tu iar faci +1 :-j
on : hai frate ca intr-un fel mai au dreptate si astia , ungurii au deja prea multe drepturi in Romania ! romanii sau alta nationalitate au acelasi drepturi cu ei in Ungaria ? bineinteles ca nu ! asa ca nu vad ei de ce ar fi mai speciali .
User avatar
Calypso
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 49
Joined: 16 Dec 2008, 18:31
Detinator Steam: Da
CS Status: The way you move, nanananana
Detinator server CS: war.pgl.ro
Location: I`m addicted to the beatiful days, beatiful smiles, this is my life!

16 Dec 2008, 23:01

Ungurii fac parte din familia ungro-finicilor, veniti din nordul Asiei, se trag din huni, bla bla bla. Dupa parerea mea ungurii din Romania sunt niste 'refuzati' de catre fratii lor din Ungaria si considera Transilvania ca tara a lor. Oare noi romanii, am avea acelasi drepturi daca am locui in Ungaria? :-/
Image
Image
Image
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

16 Dec 2008, 23:12

darkwing gresesti, limba romana e obligatorie, diferenta e ca scrii si din limba materna si din limba romana. Daca nu stiti ceva nu comentati, minoritatiile SUNT obligati sa scrie si din limba materna si din limba romana. De aia vor ca toti sa scrie si din limba maghiara.


Credema ca stiu mai multi copii care au 10 la teza unica la romana decat stiti voi.
ziceti-mi un drept social de care nu beneficieaza romanii in Ungaria si beneficieaza ungurii din transilvania ?
Ca sa fiu clar, IN UNGARIA AVETI MAI MULTE DREPTURI DECAT IN ROMANIA CA ROMANI DE NATIONALITATE ROMANA.
User avatar
CrYsTi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 812
Joined: 17 Jun 2008, 17:15
Detinator Steam: Da
CS Status: piu piu - - - o[-.-]o H E A D S H O T
Detinator server CS: CS.SighetCS.com
Reputatie: Fost moderator
Arbitru eXtream
Membru Club eXtreamCS: o luna
Location: Sighetu-Marmatiei
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

16 Dec 2008, 23:40

parerea mea ca uni unguri is mai buni ca si romani io num ma inteleg bine cu my friends cum ma inteleg cu un ungur sunt foarte bun prieten ne stim de peste 9 ani si nu tin minte sa ne fi certata
eu sunt din ardeal sighetu-marmatiei si aici sunt chiar de treaba
deci ungurii rullzzz o parte din ei :p
Daca vrei sa tinem legatura add here --->Facebook Profil
ARIX
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 97
Joined: 24 Jan 2008, 20:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc ziarul .
Reputatie: [Mihay ;x] Cont restrictionat

18 Dec 2008, 15:57

Sunt de acord cu IsTI37 !
KoKo_cS_KoKo
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 123
Joined: 18 Aug 2008, 02:39
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

18 Dec 2008, 17:14

degeaba va certati acum pentru niste maghiari care fac un partid,parca ar conduce toata tara;) ei vor sa isi pastreze limba natala , traditiile lor,etc.Bun asta no va face in toata tara ci doar in Moldova unde la inceput nu era Ungaria->Moldova , dupa razboi sa separat si sau format , in plus suntem un UE , numai este Romania cum era odata ;) acum in tara noastra suntem 60% romani si 40% alte nati ;) deci io zic ca n-are rost sa va certati pentru asa ceva ;) si oricum nu va iesi ce si-o fi propus ei :) bft
Image
Cautam Admini cu eXperienta detalii : http://***.noua.org
MAdu-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 50
Joined: 17 Sep 2008, 05:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

18 Dec 2008, 17:16

as da foc la toti ungurii :(
User avatar
Cristi
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1119
Joined: 04 Dec 2008, 13:09
Detinator Steam: Nu
CS Status: Idle.
SteamID: cristi_z
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Tal[3]nT
1.2/3
Location: Romania, Campulung Muscel
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

18 Dec 2008, 17:28

MAdu- wrote:as da foc la toti ungurii :(
Nici chiar asa !
ImageImageImage
Image Jamie Woon - Shoulda

Euroseriale
User avatar
darkwing
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 471
Joined: 22 Nov 2007, 19:18
Detinator Steam: Da
Location: Craiova
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

18 Dec 2008, 18:24

KoKo_cS_KoKo wrote:degeaba va certati acum pentru niste maghiari care fac un partid,parca ar conduce toata tara;) ei vor sa isi pastreze limba natala , traditiile lor,etc.Bun asta no va face in toata tara ci doar in Moldova unde la inceput nu era Ungaria->Moldova , dupa razboi sa separat si sau format , in plus suntem un UE , numai este Romania cum era odata ;) acum in tara noastra suntem 60% romani si 40% alte nati ;) deci io zic ca n-are rost sa va certati pentru asa ceva ;) si oricum nu va iesi ce si-o fi propus ei :) bft
Nu prea treci pe la ora de istorie.Daca totusi e sa o luam asa moldova a fost sub domnia fanariota(greci pusi pe tron de turci)si se mai luptau pentru ei polonezii ATAT!Ce legatura are Moldova cu Ungaria chiar nu stiu?
User avatar
Relik
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 202
Joined: 08 Aug 2008, 07:42
Detinator Steam: Da
Been thanked: 1 time

18 Dec 2008, 19:23

Schimb injuraturile cu stelute !

Ce sansa sa oferim la oameni astia ? Niste ****** sa nu scriu cuvantul, vor sa stea in Romania, nu spune nimeni sa nu stea, da sa nu aiba petrentii sa aiba zone de la noi! Eu, imediat iasi scoate din tara si as ataca Ungaria, daca as avea puterea, au prea mult tupeu!

Am fost in zona Harghitei sa ma dau cu schiurile si sania, am fost la un magazin. Acolo se vorbea doar ungureste. Cand au inteles ce vreau (o punga de Star Popcorn), mi-a spus ca nu are, eu am vazut un raft plin si bineinteles am spus ca are acolo. Ei ce credeti ca au facut? Mi-au cerut sa plec din magazin, pentru ca ii deranjez!
Sunt sclavul lui eXcEsuhK şi mă bucur de acest lucru ! :)
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information