Am adaugat..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
DonAlcapone
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 26 Feb 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!

05 Mar 2010, 23:20

Sall all..Am adaugat o thema la forumu meu..si prima data mi-a mers sa fac categoria dar dupa ce am facut categoria imi da o eroare....scrie :
SQL ERROR [ mysql4 ]

Incorrect string value: '\xC4\x83 cat...' for column 'forum_desc' at row 1 [1366]

SQL

INSERT INTO phpbb_forums (parent_id, forum_type, forum_status, forum_parents, forum_name, forum_link, forum_desc, forum_desc_uid, forum_desc_options, forum_desc_bitfield, forum_rules, forum_rules_uid, forum_rules_options, forum_rules_bitfield, forum_rules_link, forum_image, forum_style, display_subforum_list, display_on_index, forum_topics_per_page, enable_indexing, enable_icons, enable_prune, prune_days, prune_viewed, prune_freq, forum_options, forum_flags, left_id, right_id) VALUES (3, 1, 0, '', 'Anunturi & Noutati', '', 'In această categorie se află toate anunţurile şi noutăţile ce au legătură cu reţeaua RoFreak.', '', 7, '', '', '', 7, '', '', '', 3, 1, 0, 0, 1, 0, 0, 7, 7, 1, 0, 48, '12', 13)

BACKTRACE

FILE: includes/db/mysql.php
LINE: 174
CALL: dbal->sql_error()

FILE: includes/acp/acp_forums.php
LINE: 1018
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: includes/acp/acp_forums.php
LINE: 186
CALL: acp_forums->update_forum_data()

FILE: includes/functions_module.php
LINE: 507
CALL: acp_forums->main()

FILE: adm/index.php
LINE: 74
CALL: p_master->load_active()
Ma puteti ajuta pls
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

06 Mar 2010, 10:41

Ai pus la descriptia forumului ceva obscuritate care nu poate fi pusa in baza de date. (diacritice sau ceva de la ALT+ ...)
User avatar
maximo89
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 20 Jul 2009, 21:59
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni x2
Location: Oradea
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

06 Mar 2010, 10:45

Ai folosit diacratice vezi ca este tutorial pe phpbb.ro cum sa faci ca sa le accepte sau nu mai folosi diacratice
de exemplu inloc de:

Code: Select all

In această categorie se află toate anunţurile şi noutăţile ce au legătură cu reţeaua RoFreak.
trebe sa pui:

Code: Select all

In aceasta categorie se afla toate anunturile si noutatile ce au legătura cu reteaua RoFreak.
YM: juncu_max

AUZI LA b00t :
Vechime pe alte forumuri: grad numai am pe alte comunităţi din motiv că nici una nu este bună , de acea am ajuns aici , dar am în jur de 2-3 ani experienţă în moderare forumuri.
- Niciuna nu este buna a ? =))=)) si daca e u aveai functie asa ? :( VEZI CA MAI AI UN CONT BANAT ****!
iv3 CE FACI ? ITI MAI DAI SINGUR MULTUMIRI ? =))

..numa cand imi arat talentu mi se dubleaza bugetu..
baieti de elita...legend

Aici se afla: aNNakin cu George cu winckler cu Cristian si cu Teddy
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information