Adevaratii smecheri cu BMW

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sadrzaj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 536
Joined: 11 Mar 2009, 17:19
Detinator Steam: Da
CS Status: OWNING
Detinator server CS: NORD.INDUNGI.RO
SteamID: george185
Reputatie: Fost detinator DM.eXtreamCS.com
Fost Moderator
Nume anterior : ScreaM
Location: Botosani
Has thanked: 78 times
Been thanked: 41 times
Contact:

05 Feb 2013, 18:05

RzV24 wrote:Ce porcarie.....povestea clasica a p*******r de bani gata din Romania ! Lasand textul narativ la o parte hai sa judecam putin povestioara asta:

- In primul rand ''grasul'' care s-a luat de gagica a avut ***** spre deosebire de tipu cu X6: L-a facut de rahat in fata tuturor prezenti acolo si i-a tinut piept lui cu toata "armata" si gorilele pe care le-a sunat...daca era un pisat o lua la fuga cand au venit atatia.

- Pespectivu bogatas nu e nimic altceva decat un las ! Daca i-a ranit orgoliu un jmecheras de asta trebuia sa se coboare la el si sa-i traga una/doua sau sa plece cu coada intre picioare. Cel putin eu nu as putea sta bine mersi in masina s-o astept pe prietena mea si sa vad ca se iau 2/3 golanasi ea...as fi reactionat pe loc si cred ca orice om in deplinatatea facultatilor mintale ar proceda la fel.

- Concluzia: A chemat morcoveata zeci de gorile sa-i dea o lectie unui ''jmecheras'' doar pentru ca i-a spus parasutei ca ar f***o....sa nu mai vorbim ca daca se incingeau apele puteau sa apara si victime colaterale fiind vorba de arme in joc. Si toate astea pentru ce ? Pentru mandria unui sughi-bughi care daca ramane fara bani intr-o zi se leaga de calorifer !
Asta e mentalitatea ta, dar nu a tuturor. Sa zicem ca "sughi bughi" ala cu bmw cum ai zis tu se cobora si sarea la bataie la "grasul" ala.. ca in orice bataie adevarata dai cat dai dar mai si primesti una.. de ce sa mearga omul vanat din cauza unui figurant ? Probabil la banii si relatiile sale avea si intalniri cat de cat importante, nu crezi ?
PS : ai zis ca bogatasul ala nu era altceva decat un las, dar de fapt mi se pare de 100 de ori mai smecher decat celalalt. De ce sa ma duc sa il bat pe 1 sa imi rup pumnu cand pot sa dau un telefon si numai sa il vad batut ?
RoyalServer
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

05 Feb 2013, 18:19

sadrzaj wrote:Asta e mentalitatea ta, dar nu a tuturor. Sa zicem ca "sughi bughi" ala cu bmw cum ai zis tu se cobora si sarea la bataie la "grasul" ala.. ca in orice bataie adevarata dai cat dai dar mai si primesti una.. de ce sa mearga omul vanat din cauza unui figurant ? Probabil la banii si relatiile sale avea si intalniri cat de cat importante, nu crezi ?
PS : ai zis ca bogatasul ala nu era altceva decat un las, dar de fapt mi se pare de 100 de ori mai smecher decat celalalt. De ce sa ma duc sa il bat pe 1 sa imi rup pumnu cand pot sa dau un telefon si numai sa il vad batut ?


Ce mentalitate =)) cati ani ai tipule 14 ? Chestii de genu se intampla de obicei la varsta adolescentei (cand te baga unu la provenienta si tu iti mai chemi 100 sa-i dai o lectie) si oamenilor cu o varsta mai inaintata dar cu un iq redus.

M-am refit in mod special la amploarea pe care o putea lua situatia respectiva....el cheama 10 insi cu arme celalt cheama 10 insi cu arme se transforma totul in haos, si poate nimeresti un om nevinovat dp strada sau un coleg/prieten/ruda de-a ta. Sa vad atunci daca mai gandesti la fel...si ce raspuns o sa gasesti pentru intrebarea: A meritat ?
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

05 Feb 2013, 18:41

Ca o fi , ca n-o fi reala povestea dar pe mine m-a captivat daca ar fii o carte sau ceva de genu as citio imediat !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

05 Feb 2013, 18:51

RzV24 wrote:Ce porcarie.....povestea clasica a p*******r de bani gata din Romania ! Lasand textul narativ la o parte hai sa judecam putin povestioara asta:

- In primul rand ''grasul'' care s-a luat de gagica a avut ***** spre deosebire de tipu cu X6: L-a facut de rahat in fata tuturor prezenti acolo si i-a tinut piept lui cu toata "armata" si gorilele pe care le-a sunat...daca era un pisat o lua la fuga cand au venit atatia.

- Pespectivu bogatas nu e nimic altceva decat un las ! Daca i-a ranit orgoliu un jmecheras de asta trebuia sa se coboare la el si sa-i traga una/doua sau sa plece cu coada intre picioare. Cel putin eu nu as putea sta bine mersi in masina s-o astept pe prietena mea si sa vad ca se iau 2/3 golanasi ea...as fi reactionat pe loc si cred ca orice om in deplinatatea facultatilor mintale ar proceda la fel.

- Concluzia: A chemat morcoveata zeci de gorile sa-i dea o lectie unui ''jmecheras'' doar pentru ca i-a spus parasutei ca ar f***o....sa nu mai vorbim ca daca se incingeau apele puteau sa apara si victime colaterale fiind vorba de arme in joc. Si toate astea pentru ce ? Pentru mandria unui sughi-bughi care daca ramane fara bani intr-o zi se leaga de calorifer !
Pai ce sa auzi vere la tine in sat de smecherie. Ce gandire ai ... omul nu este un las, ci este un om cu caracter, daca vroia ii batea pe aia pana se pisa pe ei din orice pozitie, dar a fost cu bun simt si totul s-a terminat ok. Ce sa-ti cer tie, un taran de "23 ani" care daca erai smecher, te duceai sa-l bati pe ala cand ei erau 5-6 si tu 1. Am auzit de tine, asa se procedeaza la tine in sat la disco-boom dupa ce va imbatati.

@ Cam asta este realitatea, daca ai ban in Romania, poti face orice.
Image
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

05 Feb 2013, 18:58

RzV24 wrote:Ce porcarie.....povestea clasica a p*******r de bani gata din Romania ! Lasand textul narativ la o parte hai sa judecam putin povestioara asta:

- In primul rand ''grasul'' care s-a luat de gagica a avut ***** spre deosebire de tipu cu X6: L-a facut de rahat in fata tuturor prezenti acolo si i-a tinut piept lui cu toata "armata" si gorilele pe care le-a sunat...daca era un pisat o lua la fuga cand au venit atatia.

- Pespectivu bogatas nu e nimic altceva decat un las ! Daca i-a ranit orgoliu un jmecheras de asta trebuia sa se coboare la el si sa-i traga una/doua sau sa plece cu coada intre picioare. Cel putin eu nu as putea sta bine mersi in masina s-o astept pe prietena mea si sa vad ca se iau 2/3 golanasi ea...as fi reactionat pe loc si cred ca orice om in deplinatatea facultatilor mintale ar proceda la fel.

- Concluzia: A chemat morcoveata zeci de gorile sa-i dea o lectie unui ''jmecheras'' doar pentru ca i-a spus parasutei ca ar f***o....sa nu mai vorbim ca daca se incingeau apele puteau sa apara si victime colaterale fiind vorba de arme in joc. Si toate astea pentru ce ? Pentru mandria unui sughi-bughi care daca ramane fara bani intr-o zi se leaga de calorifer !
WoW :O profu de Romana :)) si totusi ... ce fost, mare scriitor a scris aceasta opera ? :-?
User avatar
GYUKY
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 9280
Joined: 07 Apr 2008, 10:19
Detinator Steam: Da
CS Status: INACTIV !
Reputatie: Fost administrator
Membru Club eXtreamCS
Location: Germania
Has thanked: 193 times
Been thanked: 1156 times

05 Feb 2013, 19:08

http://www.4tuning.ro/bloguri/ganduri-o ... ri-cu-bmw/
Articol original :D , puteam sa jur ca este scrisa de Schimbator. Cititi si http://www.4tuning.ro/bloguri/ganduri-o ... bucuresti/ , e prea smecher cum povesteste omul :D
Image
User avatar
sadrzaj
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 536
Joined: 11 Mar 2009, 17:19
Detinator Steam: Da
CS Status: OWNING
Detinator server CS: NORD.INDUNGI.RO
SteamID: george185
Reputatie: Fost detinator DM.eXtreamCS.com
Fost Moderator
Nume anterior : ScreaM
Location: Botosani
Has thanked: 78 times
Been thanked: 41 times
Contact:

05 Feb 2013, 19:16

@ RzV da-te jos din caruta si te rog descalta-te de sosete cand pasesti pe asfalt. Apropo, am 22 de ani nu 14 si presupun ca tu ai 24 dar mai ai de mancat fasole..
User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

05 Feb 2013, 20:13

RzV24 wrote:Ce porcarie.....povestea clasica a p*******r de bani gata din Romania ! Lasand textul narativ la o parte hai sa judecam putin povestioara asta:

- In primul rand ''grasul'' care s-a luat de gagica a avut ***** spre deosebire de tipu cu X6: L-a facut de rahat in fata tuturor prezenti acolo si i-a tinut piept lui cu toata "armata" si gorilele pe care le-a sunat...daca era un pisat o lua la fuga cand au venit atatia.

- Pespectivu bogatas nu e nimic altceva decat un las ! Daca i-a ranit orgoliu un jmecheras de asta trebuia sa se coboare la el si sa-i traga una/doua sau sa plece cu coada intre picioare. Cel putin eu nu as putea sta bine mersi in masina s-o astept pe prietena mea si sa vad ca se iau 2/3 golanasi ea...as fi reactionat pe loc si cred ca orice om in deplinatatea facultatilor mintale ar proceda la fel.

- Concluzia: A chemat morcoveata zeci de gorile sa-i dea o lectie unui ''jmecheras'' doar pentru ca i-a spus parasutei ca ar f***o....sa nu mai vorbim ca daca se incingeau apele puteau sa apara si victime colaterale fiind vorba de arme in joc. Si toate astea pentru ce ? Pentru mandria unui sughi-bughi care daca ramane fara bani intr-o zi se leaga de calorifer !
De obicei cine se respectă nu sare la bătaie, are oameni ce fac asta ori pentru bani ori din respect. Nu consider a fi laș dacă nu o faci pe Chuck Norris să te omori cu toți de unul singur, ci mai degrabă că omul are creierul la locul lui și îl folosește. Ia exemplu povestea de mai sus, de unul singur contra la 5-6 dintre care unul cu pistol iar la toate astea adaugă că el se află pe "teritoriul" ălora. Dacă tu ai fi sărit la bătaie în cazul ăsta să nu te miri că ajungi pe la știri împușcat sau mort. În altă ordine de idei am asistat la faze în care cineva trage cu pistolul în becurile de la iluminatul public doar pentru că se plictisea și era amețit de alcool, deci în poveste poate fi un sâmbure de adevăr dar pare a fi trasă de păr.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
User avatar
nexxt91
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 584
Joined: 15 Feb 2012, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Location: Ploiesti
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

05 Feb 2013, 20:28

Foarte tare ..baiatul modest ii ardea de club ..ala era paralel de frica:))
Discord: discord.gg/mnxscripts
User avatar
ForeMan
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 101
Joined: 31 Aug 2012, 23:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: McDreamy
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Contact:

05 Feb 2013, 20:46

am ramas usor suprins..e prea uimitor ce a scris asta aici
User avatar
theworld
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2013, 19:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Contact:

05 Feb 2013, 21:24

@RZV: Cred ca ai fost tot timpu' tip-u care are noroc si nu si-a luat-o niciodata. Normal ca daca intrai singur in conflict cu Sandu ala, ti-o luai frumos, mai stateai si prin spitale sau chiar mort. Acum 3 ani cand eram la liceu am avut unu' din asta ca tine, se credea "smecher" dar in realitate avea noroc tot timpu' si nu patea nimic. Si ce crezi, a continuat asa? nu, a fost unu "debil" de ia fwtut 1 scaun in cap ca la enervat pan' la punte. Dupa asta, sa vezi ce statea colo cuminte si frumos. In + , daca "sughi bughi" ala era chiar las, nu lasa "animalele" sa plece, din contra facea cimitir din trupa aia de "smecheri".

Asa ca, nu te contra, asta este realitatea.

Ca sa fiu ontopic, se mai asteapta continuare ceva... ?
Sunt animal, da nu-s domestic.
User avatar
[x]TaZz[x]
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2078
Joined: 08 Mar 2010, 18:49
Detinator Steam: Nu
CS Status:
Location: Iaşi
Has thanked: 209 times
Been thanked: 291 times

05 Feb 2013, 21:48

GYUKY wrote:http://www.4tuning.ro/bloguri/ganduri-o ... ri-cu-bmw/
Articol original :D , puteam sa jur ca este scrisa de Schimbator. Cititi si http://www.4tuning.ro/bloguri/ganduri-o ... bucuresti/ , e prea smecher cum povesteste omul :D
Aia cu "Secretul de sub Bucuresti" mi s-a parut geniala, la fel si asta cu BMW-istii.
ImageImage









Last edited by [x]TaZz[x] on Thu Jan 04, 1993 12:05 am, edited 22 times in total.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information