RIP Youtube Romania (CLICKBAIT)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
miiami
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 21 Jul 2015, 12:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: .
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Contact:

23 Jul 2017, 14:19

Sunt multi youteberi romani cu putini abonati, care fac content de calitate.
Backpack your life, aka Catalin & Daily Sugars, aka Adi
Alex Stoian --> va recomand cu incredere.
Paul Dadrian.

Din cei mai 'mari', doar Codrin e mai ok.. Era si IOBAGG, insa acum.. nah.
RoyalServer 2
User avatar
NIGHTHAWK
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 475
Joined: 10 Jul 2017, 21:58
Detinator Steam: Da
CS Status: Full stack dev
SteamID: nighthawkk
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

23 Jul 2017, 14:58

"Sunt multi care se plang ca vezi domne, noi muncim din greu si nu avem destui bani pentru munca depusa. MANANCI ***** draga youtuber. Nu stai jdemii de ore sa editezi un clip. Nu-i greu sa faci niste cut-uri si cam atat. Alea nu dureaza 4 ore. Atata dureaza cu efecte, nebunii. Randarea dureaza ea vreo 2 ore, pentru ca aveti calculatoare bomba majoritatea dintre voi. Pierdeti 8 ore din viata pe zi pentru a face pe luna aproape 1000 de euro si va vaitati ca nu aveti bani? Altii muncesc si cate 12 ore pentru un salariu de rahat, cu munca pe rupte, pe caldura prea mare, pe frig, pe ploaie, dar voi ca va tineti cururile in scaune de gaming primite din sponsorizare nu va ajunge?"

Aprob , nu inteleg ce este atat de mult de editat , de exemplu Colo , se plange ca dureaza foarte mult sa editezi un episod , insa el face foarte mult episoade de pariuri si episoade in care joaca sau face overwatch in csgo , unele din ele mai relevante altele nu , aici inafara de a pune un intro , in cazul lui , nu editeaza nimic , daca avea episoade de pariuri editate ca a lui anormaly , da , puteam spune ca dura ceva sa le editezi , insa nici alea , in general sunt folosite multe cut-uri si zoom-uri , care sunt extrem de basic + ca mai este ajutat la majoritatea episodoadelor de catre Domitian , care face practic toata treaba pe partea de edit . No hate pentru Colo , il urmaresc si imi place ceea ce face , insa el se plange pentru o treaba extrem de usoara (edit-ul) si cei care chiar fac calitate precum creativemonkeyz stau si muncesc saptamani bune pentru un episod calitativ si nu se vaita .
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

23 Jul 2017, 15:22

Recomand canalul https://www.youtube.com/user/MariciuShow

Tzaca, ce zici de video asta? :)))
User avatar
Ramb00
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 966
Joined: 12 Feb 2014, 17:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Claudiu123
Location: Calarasi
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

23 Jul 2017, 17:43

Vad ca aproape nimeni nu a pomenit nimic de CreativeMonkeyzArmy, care efectiv se pisa pe toti youtuberii astia romani la capitolul calitate.
Ei muncesc si luni de zile pentru un video de maxim 5 minute si nu se mai plang, ei nu primesc 2000+ euro/live, ei nu sunt promovati de coca cola (sunt promovati de redbull :)) ), nu strang 1 milion de vizionari in 24 de ore.
De curand au inceput un proiect in care vor tine cursuri de Photoshop, Illustrator, After Effects, Premiere Pro, 3Ds Max si alte chestii, contra cost bineinteles.
Image
User avatar
robertoc.s
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 439
Joined: 03 Dec 2014, 15:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Gift-uri ETS2 - 25 lei psf / 5e SMS
Detinator server CS: Retras.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni
Utilizator neserios (tentativa de teapa)
Fond eXtream: 0
Location: Stockholm, Sweden
Contact:

23 Jul 2017, 18:59

Nasol
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

23 Jul 2017, 21:36

nu urmaresc nici un youtuber roman , lol .... nici la straini nu prea ma uit , ma uitam la christian guzman / marc fitt cand ma duceam la sala ....sincer mi se pare pierdere aiurea de timp sa urmaresc yt romani
User avatar
Sergiu
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1279
Joined: 19 Nov 2010, 20:33
Detinator Steam: Da
CS Status: freud.
Reputatie: Nume anterior : BrOnX
Castigator Membru CLUB eXtream @ Mos Nicolae (3 luni)
Location: Iași/Brașov
Has thanked: 77 times
Been thanked: 22 times

23 Jul 2017, 22:11

Li s-a permis sa faca astfel de videoclipuri de 2 lei din cauza celor care se uita la ei. Cu cat vad ca au mai multe vizionari, cu atat le merge mai bine prostia.
Sincer, continut bun pe youtube la romani puteti gasi la Horia Sarghi - Zaiafet, Atentie cad mere, mai merge chiar si BackpackYourLife si cam atat.. Parca de cand cu astia de 16-17 ani care fac videoclipuri d-astea, mi-e dor de scandalurile cu Zmenta :)) .

In fine, Doza de Has s-a dus pe rapa fata de ce era la inceput, acum a dat-o in bussines omul. Desi asta e un lucru bun pentru el, nu s-a tinut la continutul lui de la inceput, pacat. Dar, repet, e bine pentru el, iar daca are oameni care il apreciaza, e f bine, tot pentru el.

Mai sunt vreo 2 canale cu recenzii de carti care mai sunt interesante, iar in rest, mai bine te uiti la cei din afara.
"Singurele limite sunt cele pe care ți le impui singur." // Pentru a mă contacta, folosește mesajul privat !
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
CatalinDCS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 170
Joined: 30 Jan 2011, 10:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Reputatie: Nume anterior: _SunSet_
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fond eXtream: 6
Location: C:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

24 Jul 2017, 04:58

Asta mi se pare un canal de calitate, chiar daca nu toti sunt fani game of thrones, mi se pare ca baiatul asta face ceva diferit, cel putin pentru tara noastra: https://www.youtube.com/channel/UC2mQg- ... 1Q6AUz052Q

Cu toate ca a mentionat si cineva mai sus de Ilie, eu nu inteleg cum se poate uita cineva la un asemenea om, am vazut cateva videoclipuri de ale lui, random. Mi se pare o persoana asa de falsa, adica... este un fel de Antena 3 al youtuberilor.
User avatar
Chris Duskblade
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 2780
Joined: 18 Jun 2013, 16:46
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost super moderator
Nume anterior: Cristinel.
Utilizator neserios (tepar)
Location: Timișoara
Has thanked: 62 times
Been thanked: 15 times
Contact:

24 Jul 2017, 17:03

MDFK. wrote:
Chris Duskblade wrote:totusi,de ce va uitati la youtuberi romani?
nu mai exista nici un youtuber roman care sa aiba haz,toti fac aceleasi chestii,stiu asta fara sa ma uit la asa-zisii faimosi vloggeri/youtuberi
content ul lor este vizualizat in mare parte de kinderi
faza cu milogeala o vezi peste tot,rar gasesti un canal de youtube care nu spune intr-un video "press like/share if you like the video" - exemplu mediocru

cu diss track urile ai dreptate,am cautat din pura curiozitate "diss track" mi-am schimbat tara cand mi-a dat exemple de la rahiticii aia de vloggeri din romania

nu e asa de mult de vorbit,romania e o tara RIP in general,si stiti la ce ma refer
Tin sa te contrazic,mai sunt si oameni care isi exprima opinia,de exemplu: Calinachio,Sucre,etc.
Mai sunt si youtuberi care au haz,preferatul meu e Codrin Badea,iar aici se mai încadrează si Sucre,face anumite glume care trebuie sa ai putina minte sa te prinzi de gluma.
Image

doar din titlurile alea imi dau seama ca sucre e tare bun la ceea ce face
calinachio la fel
n-am zis nici unde ca nu-si exprima opinia,ce ma intereseaza pe mine ca-si exprima opinia? :doge:
Codrin rugineste,face aceleasi videoclipuri,nu mai vine cu nimic original,la seria outlast tot ce spune este "ma *** pe mine de frica" si se sperie din lucruri de nimic,outlast 2 nu se poate numii joc horror
cat despre Sucre am vazut un singur videoclip si m-am lamurit
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1869
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

24 Jul 2017, 19:42

Chris Duskblade wrote:
MDFK. wrote:
Chris Duskblade wrote:totusi,de ce va uitati la youtuberi romani?
nu mai exista nici un youtuber roman care sa aiba haz,toti fac aceleasi chestii,stiu asta fara sa ma uit la asa-zisii faimosi vloggeri/youtuberi
content ul lor este vizualizat in mare parte de kinderi
faza cu milogeala o vezi peste tot,rar gasesti un canal de youtube care nu spune intr-un video "press like/share if you like the video" - exemplu mediocru

cu diss track urile ai dreptate,am cautat din pura curiozitate "diss track" mi-am schimbat tara cand mi-a dat exemple de la rahiticii aia de vloggeri din romania

nu e asa de mult de vorbit,romania e o tara RIP in general,si stiti la ce ma refer
Tin sa te contrazic,mai sunt si oameni care isi exprima opinia,de exemplu: Calinachio,Sucre,etc.
Mai sunt si youtuberi care au haz,preferatul meu e Codrin Badea,iar aici se mai încadrează si Sucre,face anumite glume care trebuie sa ai putina minte sa te prinzi de gluma.
Image

doar din titlurile alea imi dau seama ca sucre e tare bun la ceea ce face
calinachio la fel
n-am zis nici unde ca nu-si exprima opinia,ce ma intereseaza pe mine ca-si exprima opinia? :doge:
Codrin rugineste,face aceleasi videoclipuri,nu mai vine cu nimic original,la seria outlast tot ce spune este "ma *** pe mine de frica" si se sperie din lucruri de nimic,outlast 2 nu se poate numii joc horror
cat despre Sucre am vazut un singur videoclip si m-am lamurit
Sucre e foarte ironic,de asta multa lume,inclusiv tu,cred,nu se prinde de ceea ce vrea sa spuna,de asta are doar 100k "locuitori". Conteaza si cum gândesc abonații,nu doar numarul sau titlurile. Ai spus ca te-ai uitat la doar un clip de-al lui,ceea ce deduce ca nu-l cunosti.
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

27 Jul 2017, 13:12

un jeg youtube-ul in romania. mai sunt abonat la cativa (sucre, calinacho, codrin), in rest imi provoaca scarba si nu vreau. de obicei ma uit pe youtube in loc de tv, dar in general ma uit la cei de afara, nu mai stau sa dau exemple aici.

nu stiu daca intra in subiect, dar mi se par de tot rahatul si fan meet-urile. de ce? de ce te-ai duce? doar ca sa faci o poza cu niste youtuberi?
astept si alte pareri
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
HasziCsOne
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 934
Joined: 23 Dec 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nope
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Restrictie mesaje private
Location: Blaj
Has thanked: 41 times
Been thanked: 16 times
Contact:

27 Jul 2017, 17:37

mananca *****, eu lucrez in timpul saptamanii 8 ore in 3 schimburi, in weekend cate 12 ore pentru mai mult sau mai putin de 2.000 de RON.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 418 guests