Sa ne aducem aminte de acele vremuri ale copilariei

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Neo1
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 538
Joined: 05 Mar 2010, 17:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Intru destul de rar, mesaj privat.
Detinator server CS: nu
SteamID: nu
Location: C:\WINDOWS\system32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 25 times
Contact:

27 Feb 2012, 19:02

vim wrote:
xdc wrote:Am facut acest topic sa discutam/sa ne aducem aminte despre acele vremuri care erau inainte pe internet in 2005 , cand nu existau atatea comunitatii de cs,cand internet-ul era altfel si atunci era DC++ unde stateai toata ziua de vorbeai cu diferite persoane si downloadai cu viteze mici si te rugai de net sa mearga mai repede.Atunci cand CS-ul nu era ca acuma plin de servere cu redirecte,cand nu erau atatia codatii si cand te puteai juca linistit.Am dreptate?Erau niste vremuri frumoase,cand nu erau toti inebuniti dupa Metin2,Facebook...
De ce nu vrei sa vorbesti de vremurile cand "joaca" se petrecea in parc sau in fata blocului si nu in mediul virtual ? Ah da, nu ai prins acele vremuri.

Mediul online este benefic, dar ca orice lucru pe lumea asta trebuie "consumat" cu moderatie. Jocurile online v-au facut sa uitati (ori sa nu aflati) cum este sa te joci cu vecini sau colegi, retelele de socializare v-au facut sa uitati cum sa socializati cand sunteti fata in fata cu cineva, iar de cele mai multe ori parca ramaneti ancorati in realitatea virtuala chiar si dupa ce ati inchis PC-ul si traiti cu falsa impresie ca inca va aflati intr-un joc.

Si totusi, asta este marea ta problema pe ziua de azi ? Ai rezolvat toate celalalte probleme si ai inceput sa te plictisesti ?
  1. Multi dintre voi "se plang" ca sunt dependenti de PC pe ... forum-uri.
  2. Mergeti pe strada, de parca inca va aflati intr-o instanta la WoW.
  3. Habar nu aveti ce inseamna respectul si cum se obtine acesta.
  4. Tipati pe strada si prin mijloacele de transport in comun de parca sunteti scapati de la ospiciu.
  5. Aveti falsa impresie ca sunteti adevarati barbati si ca solutia la orice problema este "imi bag p**a", desi inca nu ati facut practic nimic cu ea ; in afara de a evacua excesul de lichide din organism.
Ah, ce bine ai lovit cu acele randuri.. bravo! Azi stim doar counter-strike, facebook si alte aplicatii de acest gen...
Chiar aseara veneam de la prietena si ma uitam pe strada principala ca nu mai erau focurile de cauciucuri cum erau acum cativa ani..
Azi, toti sunt in casa in fata calculatorului. In 2005 ?! Era alta viata..pentru unii dintre noi.
[||||||||||||..99%]
Image Neo Cosmin
Image NeoCosmin Blog
RoyalServer 2
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

27 Feb 2012, 19:14

LinkStrike wrote:tin minte ca atunci prin 2006-2005 stateam pe la sali de astea cu calculatoare .. mergeam in grupuri toti din fata blocului .. netu l-am pus prin 2007 vara .. frumoase mai erau acele vremuri , pacat ca s-a fu*** lumea asta .. s-a dus pe apa sambetei
Depinde si ce prieteni ai :)). Care ies, se distreaza, sunt old-school sau ai din astia care i-a prins netu' si stau toata ziua pe net.

Aveam si eu febra asta acum 2 ani, dar deja nu mai e asa de arzatoare pasiunea pentru net. In weekend-uri cel putin abia prind 5 ore de stat pe net in 3 zile :).
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
free4you.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 363
Joined: 23 Feb 2012, 22:06
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BETIVII.rLz.Ro
SteamID: PRIVAT~
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

27 Feb 2012, 19:16

Eu unul m-am cam plictisit de vreo 3 săptămâni de Internet...
Adevărat, vremurile trecute au fost prea, prea frumoase...
Ieşeam cu prietenii mereu, nu aveam telefon, nu ştiam ce sunt banii şi nu îmi făceam grijă că nu aveam bani la mine... Nu conta că ne murdăream, nu conta că trezeam vecinii...
Prea frumoase vremurile !
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
mezzzu
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2235
Joined: 19 Dec 2010, 17:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Working...
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fost manager FURIEN.EXTREAMCS.COM
Restrictie moderator
Has thanked: 85 times
Been thanked: 137 times

27 Feb 2012, 19:26

Totusi sa ne gandim putin ...

Am 16 ani si pot spune ca am avut o copilarie frumoasa . Am prins si vremea cand stateam pe afara de la 8 dimineata si intram seara in casa . Cui nu ii este dor de jocurile pe televizor , cele cu "dischete" care apareau lunar prin magazine ... Stateam in fiecare luna sa imi vina alocatia ca sa imi poata cumpara mama un nou joc . Am dat de o "sala de calculatoare" unde erau si Play stations .. asta mai tarziu pe la 6 ani , imi aduc aminte era undeva la 5.000 lei (vechi) ora ! . Internet am avut ocazia sa am de abia la 11 ani ...

Nici copiii din ziua de astazi nu mai sunt cum eram noi odata . Am in cartier si copii de 5--> 10 ani pe care ii vad toata ziua la sala de net de la mine din bloc toata ziua omorand monstrii si alte prostii de prin metin2 .

Chiar daca ne este dor de vremea care a trecut , putem doar sa ne gandim la ea , la cat de frumos era odata !
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

27 Feb 2012, 20:50

Cristian.R
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3958
Joined: 28 Sep 2007, 20:24
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Super Moderator
Fost Designer eXtream
Nick anterior: Masaroo
Has thanked: 134 times
Been thanked: 185 times

27 Feb 2012, 21:00

oamenii se mai maturizeaza, mai bine spus copii ce stau la calculator ore intregi. Dupa ce trec de faza "hai sa testez jocu asta" realizeaza ca au ceva mai bun de facut si calculatorul/internetul devine o parte plictisitoare din ziua. e si normal sa fie asa.
LinkStrike
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 04 Apr 2011, 12:36
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: DA
Reputatie: Ban 3 luni
Location: Afganistan :))
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Contact:

27 Feb 2012, 21:05

Marius wrote:
LinkStrike wrote:tin minte ca atunci prin 2006-2005 stateam pe la sali de astea cu calculatoare .. mergeam in grupuri toti din fata blocului .. netu l-am pus prin 2007 vara .. frumoase mai erau acele vremuri , pacat ca s-a fu*** lumea asta .. s-a dus pe apa sambetei
Depinde si ce prieteni ai :)). Care ies, se distreaza, sunt old-school sau ai din astia care i-a prins netu' si stau toata ziua pe net.

Aveam si eu febra asta acum 2 ani, dar deja nu mai e asa de arzatoare pasiunea pentru net. In weekend-uri cel putin abia prind 5 ore de stat pe net in 3 zile :).
acu sunt la liceu si nu prea mai ies ei afara ..stii tu gagici alea alea .. da orikum vara n-au incotro .,, la mare , la strand , dupa afara la fotbal :p
Daca vrei sa ma contactezi da-i add la Y:M polic3.zon3
User avatar
Skizu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 801
Joined: 14 Nov 2010, 21:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Ban 3 luni !
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Restrictie PM
Location: /home/public_html
Has thanked: 101 times
Been thanked: 84 times
Contact:

27 Feb 2012, 21:12

vim wrote:
xdc wrote:Am facut acest topic sa discutam/sa ne aducem aminte despre acele vremuri care erau inainte pe internet in 2005 , cand nu existau atatea comunitatii de cs,cand internet-ul era altfel si atunci era DC++ unde stateai toata ziua de vorbeai cu diferite persoane si downloadai cu viteze mici si te rugai de net sa mearga mai repede.Atunci cand CS-ul nu era ca acuma plin de servere cu redirecte,cand nu erau atatia codatii si cand te puteai juca linistit.Am dreptate?Erau niste vremuri frumoase,cand nu erau toti inebuniti dupa Metin2,Facebook...
De ce nu vrei sa vorbesti de vremurile cand "joaca" se petrecea in parc sau in fata blocului si nu in mediul virtual ? Ah da, nu ai prins acele vremuri.

Mediul online este benefic, dar ca orice lucru pe lumea asta trebuie "consumat" cu moderatie. Jocurile online v-au facut sa uitati (ori sa nu aflati) cum este sa te joci cu vecini sau colegi, retelele de socializare v-au facut sa uitati cum sa socializati cand sunteti fata in fata cu cineva, iar de cele mai multe ori parca ramaneti ancorati in realitatea virtuala chiar si dupa ce ati inchis PC-ul si traiti cu falsa impresie ca inca va aflati intr-un joc.

Si totusi, asta este marea ta problema pe ziua de azi ? Ai rezolvat toate celalalte probleme si ai inceput sa te plictisesti ?
  1. Multi dintre voi "se plang" ca sunt dependenti de PC pe ... forum-uri.
  2. Mergeti pe strada, de parca inca va aflati intr-o instanta la WoW.
  3. Habar nu aveti ce inseamna respectul si cum se obtine acesta.
  4. Tipati pe strada si prin mijloacele de transport in comun de parca sunteti scapati de la ospiciu.
  5. Aveti falsa impresie ca sunteti adevarati barbati si ca solutia la orice problema este "imi bag p**a", desi inca nu ati facut practic nimic cu ea ; in afara de a evacua excesul de lichide din organism.
Foarte bine punctat aici ! Respect
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

27 Feb 2012, 21:18

Pentru vim sa sti ca am prins acele vremuri cand nu aveam pc,si stateam toata ziua afara cu prietenii si seara ne strangeam toti afara si jucam scunsea si stateam pana tarziu si ne distram si radeam,poate ca nu m-am exprimat corect cand am facut acest topic greseala mea,am facut acest topic sa discutam sa ne amintim despre cum eram noi inainte (stiu ca acele vremuri sunt in trecut).Si dupa ce mi-am cumparat pc tot ieseam cu prietenii afara si nu stateam pe pc.Si vroiam sa spun ca inainte si internet-ul era altfel,nu era ca in ziua de azi,nu e vorba ca a evoluat cum zicea un user de aici,e vorba ca nu mai sunt oamenii cum erau inainte.

Update: Am modificat numele si topic-ul.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
marian^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 904
Joined: 30 Sep 2011, 19:14
Detinator Steam: Da
SteamID: nulledmarian
Location: Sibiu
Has thanked: 52 times
Been thanked: 67 times
Contact:

27 Feb 2012, 21:43

Care mai tine minte cand ne strangeam la unu la altu, cam pe la 20:00 era Tom & Jerry =))
User avatar
Zavoranca
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 741
Joined: 23 Apr 2011, 20:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Mă joc MINECRAFT!
Detinator server CS: 188.212.105.158
SteamID: zoom_fuckscuul
Reputatie: Ban 3 luni !
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Satu Mare
Has thanked: 133 times
Been thanked: 70 times

27 Feb 2012, 23:14

Eu acum 5-6 ani mergeam afara, football, matza toate jocurile posibile le jucam. Veneam de la scoala si saream direct la joaca, in weekend ieseam afara la 8 dimineata si intram in casa la ora 11, stateam cam 1 ora pe saptamana la PC si acum stau cam 6 ore pe zi, trist foarte trist.
De vina este maturitatea, eu nu cred ca tu la liceu mai stai afara sa te joci de'a prinselea si chestii d'astea. Chiar imi e dor de vremurile acelea..

Imagefacebook

http://minecraft-romania.com/ - Comunitatea oficială de Minecraft din România.
http://serverul-tau.ro/ - Postează-ţi şi tu serverul aici serverul de joc gratuit.


Serverele noastre:


Image
Image
User avatar
Infern
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 108
Joined: 22 Nov 2010, 21:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

28 Feb 2012, 01:49

Imi aduc aminte cand ma trezeam dimineata si ma duceam la mama ai ceream bani pentru gume turbo colectionam surprizele cu masini si jucam jocul ala cu mingea "21" se numea cu o gramada prieteni..

sau cand jucam fata ascunsealea cu fetele din zona mea care acum ale dracu parca sunt fotomodele le e ochii numai dupa p***, bani si masini tari...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information