Afacere la mare? Pareri?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Disney~
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 14 Jun 2013, 13:35
Detinator Steam: Nu
Location: SUA
Contact:

16 Jul 2016, 15:22

Te-ai gandit la investitiile initiale? In functie de dorinta ta de a atrage clienti, scorul va creste din ce in ce mai mult. Cu timpul vei realiza ca [,] castigul tau va fi aproape pe zero. Mai bine la munte. Stiu, stiu, usor de zis. Totusi, pe langa faptul ca e aglomerat tot timpul anului, te alegi si tu cu ceva.
Kekshost
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

16 Jul 2016, 15:35

Disney~ wrote:Te-ai gandit la investitiile initiale? In functie de dorinta ta de a atrage clienti, scorul va creste din ce in ce mai mult. Cu timpul vei realiza ca [,] castigul tau va fi aproape pe zero. Mai bine la munte. Stiu, stiu, usor de zis. Totusi, pe langa faptul ca e aglomerat tot timpul anului, te alegi si tu cu ceva.
Zero? :))
Daca esti băiat destept si ai face ceva frumos, care sa atragă lumea, ai sta lejer toamna si iarna din banii făcuți vara. Dar asta nu din primul an. Nu. Începând cu al doilea, măcar.
Si crede-ma ca stiu ce vorbesc.
User avatar
Disney~
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 14 Jun 2013, 13:35
Detinator Steam: Nu
Location: SUA
Contact:

16 Jul 2016, 15:39

roberteeel wrote:
Disney~ wrote:Te-ai gandit la investitiile initiale? In functie de dorinta ta de a atrage clienti, scorul va creste din ce in ce mai mult. Cu timpul vei realiza ca [,] castigul tau va fi aproape pe zero. Mai bine la munte. Stiu, stiu, usor de zis. Totusi, pe langa faptul ca e aglomerat tot timpul anului, te alegi si tu cu ceva.
Zero? :))
Daca esti băiat destept si ai face ceva frumos, care sa atragă lumea, ai sta lejer toamna si iarna din banii făcuți vara. Dar asta nu din primul an. Nu. Începând cu al doilea, măcar.
Si crede-ma ca stiu ce vorbesc.
Usor de zis. In primul rand, iti trebuie un loc cu renume. Nu prea cred eu ca persoana in cauza isi va deschide o afacere in Mamaia.
Inchiriat loc populat = bani in plus scosi din buzunar. Loc ieftin = scade pretul la produse
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

16 Jul 2016, 15:43

Usor de zis... Stai ma frate calm, ca eu nu vorbesc de băiatul asta care a deschis topicul (nu de alta, dar e greu la vârsta asta sa ai atâția bani). Eu zic in general.
Si nu iti trebuie neaparat in Mamaia. Du-te sa vezi ce e in Costinești. :))
In Vama Veche nu are rost sa deschizi ceva gen Fast food/magazin alimentar.
Părerea mea e ca in Costinești sau Eforie Nord.
User avatar
Disney~
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 14 Jun 2013, 13:35
Detinator Steam: Nu
Location: SUA
Contact:

16 Jul 2016, 15:48

roberteeel wrote:Usor de zis... Stai ma frate calm, ca eu nu vorbesc de băiatul asta care a deschis topicul (nu de alta, dar e greu la vârsta asta sa ai atâția bani). Eu zic in general.
Si nu iti trebuie neaparat in Mamaia. Du-te sa vezi ce e in Costinești. :))
In Vama Veche nu are rost sa deschizi ceva gen Fast food/magazin alimentar.
Părerea mea e ca in Costinești sau Eforie Nord.
Sa inteleg ca in Costinesti preturile initiale scad comparativ cu Mamaia? Te inseli rau. Ai auzit de Gura Portitei? Asta zona cu preturi mici care te defavorizeaza ca afacerist. Bineinteles, si cu costuri de start nesemnificative.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

16 Jul 2016, 16:16

Disney~ wrote:
roberteeel wrote:Usor de zis... Stai ma frate calm, ca eu nu vorbesc de băiatul asta care a deschis topicul (nu de alta, dar e greu la vârsta asta sa ai atâția bani). Eu zic in general.
Si nu iti trebuie neaparat in Mamaia. Du-te sa vezi ce e in Costinești. :))
In Vama Veche nu are rost sa deschizi ceva gen Fast food/magazin alimentar.
Părerea mea e ca in Costinești sau Eforie Nord.
Sa inteleg ca in Costinesti preturile initiale scad comparativ cu Mamaia? Te inseli rau. Ai auzit de Gura Portitei? Asta zona cu preturi mici care te defavorizeaza ca afacerist. Bineinteles, si cu costuri de start nesemnificative.
Bai, iti zic sigur ca prețurile in Costinești (ca să-ți deschizi un magazin) sunt mai mici ca-n Mamaia.
User avatar
xBourne
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1537
Joined: 26 Jan 2014, 13:21
Detinator Steam: Da
CS Status: CS GO
Detinator server CS: Da
SteamID: xBourne
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua saptamani)
Location: Iasi
Has thanked: 3 times
Contact:

16 Jul 2016, 16:18

Disney~ wrote:Te-ai gandit la investitiile initiale? In functie de dorinta ta de a atrage clienti, scorul va creste din ce in ce mai mult. Cu timpul vei realiza ca [,] castigul tau va fi aproape pe zero. Mai bine la munte. Stiu, stiu, usor de zis. Totusi, pe langa faptul ca e aglomerat tot timpul anului, te alegi si tu cu ceva.
daca cineva ar merge pe zero, nu ar fi deschis, genius.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[regulia][/regulia]
User avatar
Disney~
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 159
Joined: 14 Jun 2013, 13:35
Detinator Steam: Nu
Location: SUA
Contact:

16 Jul 2016, 16:19

roberteeel wrote:
Disney~ wrote:
roberteeel wrote:Usor de zis... Stai ma frate calm, ca eu nu vorbesc de băiatul asta care a deschis topicul (nu de alta, dar e greu la vârsta asta sa ai atâția bani). Eu zic in general.
Si nu iti trebuie neaparat in Mamaia. Du-te sa vezi ce e in Costinești. :))
In Vama Veche nu are rost sa deschizi ceva gen Fast food/magazin alimentar.
Părerea mea e ca in Costinești sau Eforie Nord.
Sa inteleg ca in Costinesti preturile initiale scad comparativ cu Mamaia? Te inseli rau. Ai auzit de Gura Portitei? Asta zona cu preturi mici care te defavorizeaza ca afacerist. Bineinteles, si cu costuri de start nesemnificative.
Bai, iti zic sigur ca prețurile in Costinești (ca să-ți deschizi un magazin) sunt mai mici ca-n Mamaia.
Cum am mai zis, diferenta nu e exagerat de mare. Si, ca o paranteza, si preturile produselor sunt mai mici.
User avatar
CaPy`#
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 455
Joined: 24 Jun 2014, 18:24
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Furien. Ecila .Ro
SteamID: megbegeb_hi
Fond eXtream: 0
Location: Drobeta Turnu Severin
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times
Contact:

16 Jul 2016, 19:02

ai putea sa iti deschizi un dozator din ala cu bere, iar pe langa bere mai poti vinde si ceva gustari, gen hamzi, sau mai stiu eu..
am vazut ca mereu e coada la bere, cel putin eu când am mers la mare mereu imi cumparam bere la pahar si hamzii
si intr-adevar mai ieftin te-ar costa sa deschizi in Costinesti decat in Mamaia, si Costinestiul e la fel de populat ca si Mamaia.
Image
contact skype: capy_furien
contact facebook: www.facebool.com/capyfurien
User avatar
DarkMeen
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 414
Joined: 10 Jan 2012, 10:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Online
Detinator server CS: ---
SteamID: darkmeen
Location: Craiova
Been thanked: 5 times
Contact:

16 Jul 2016, 19:41

Ryse wrote:
Iusti21 wrote:Este o idee buna, un fast food merge. :D
Nu ti se pare cam aiurea ca vara la 40 de grade sa mananci shaorma? Mie unu nu-mi place.
Dar ce are shaorma?
Aa, scuze, tu preferi ciorbe la 40 de grade.
User avatar
satanistu
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 79
Joined: 11 Mar 2016, 18:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Am draci
Fond eXtream: 0
Location: Hell, 666
Contact:

17 Jul 2016, 00:53

roberteeel wrote:Usor de zis... Stai ma frate calm, ca eu nu vorbesc de băiatul asta care a deschis topicul (nu de alta, dar e greu la vârsta asta sa ai atâția bani). Eu zic in general.
Si nu iti trebuie neaparat in Mamaia. Du-te sa vezi ce e in Costinești. :))
In Vama Veche nu are rost sa deschizi ceva gen Fast food/magazin alimentar.
Părerea mea e ca in Costinești sau Eforie Nord.
De ce judeci dupa coperta? :) Crezi ca intrebam degeaba daca nu aveam bani?

Iti multumesc insa pentru mesaje si va multumesc tuturor. Daca cineva stie anumite lucruri din jurul afaceristilor de pe litoral, sa puna aici. Mai stiu si eu cate ceva :D si poate ma ajuta...mersi!
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

17 Jul 2016, 01:14

Nu ziceam neaparat de tine frate. Ce ai mai vrea sa afli?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information