Afaceri offline 2014?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

28 Sep 2014, 22:07

Ovidiu_ wrote:" M-am gandit la o crescatorie de prepelite sau sa cumpar niste stupi cu albine. "
am niste prieteni de familie , care se ocupa tot cu stupi de cativa ani , si credema ca fac bani frumosi dupa stupi aia .
cea mai frumosa " afacere " offline care o poti face + profitabila + fara mult munca , doar o investitie la inceput si dupa un timp ai amortizat investitia + iesi in profit . poti incepe cu 10 stupi , cand ai scos bani dupa ei te maresti la 20 dupa la 30 :)
succes
Pai si eu cum monetizez stupii? Unde vand eu mierea daca nu am oameni s-o vand ? :)
RoyalServer 2
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

28 Sep 2014, 22:24

gloryous wrote:
Ovidiu_ wrote:" M-am gandit la o crescatorie de prepelite sau sa cumpar niste stupi cu albine. "
am niste prieteni de familie , care se ocupa tot cu stupi de cativa ani , si credema ca fac bani frumosi dupa stupi aia .
cea mai frumosa " afacere " offline care o poti face + profitabila + fara mult munca , doar o investitie la inceput si dupa un timp ai amortizat investitia + iesi in profit . poti incepe cu 10 stupi , cand ai scos bani dupa ei te maresti la 20 dupa la 30 :)
succes
Pai si eu cum monetizez stupii? Unde vand eu mierea daca nu am oameni s-o vand ? :)
Toata treaba cu albinele este o loterie, anul asta poti scoate profit de 1000 de euro si la anul sa ramai pe -.
Exemplu: anul asta a mers foarte prost cu mierea pentru ca a plouat foate mult.
User avatar
steFF
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1578
Joined: 19 Jun 2011, 11:21
Detinator Steam: Da
CS Status: >:)
Detinator server CS: Evident
SteamID: xtzontzo
Reputatie: Ban 3 luni!
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 41 times
Been thanked: 54 times

28 Sep 2014, 23:23

Am un prieten care a avut o afacere cu stupi,dar datorita vremii a dat faliment.

De ce?
Albinele nu aveau plante de unde sa extraga polenul,deci a fost nevoit sa le dea toata vara apa cu zahar.
Tipul a vandut 20 de stupi sau 30 (nu mai stiu sigur) cu 30 de milioane si si'a bagat piciorul in ea afacere.

Succes!
:flag_ro: Forum: http://www.goodcs.ro

:flag_ro: Server: dr.goodcs.ro

:mega: Owner: steFF
User avatar
gloryous
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3609
Joined: 04 Aug 2012, 15:13
Detinator Steam: Da
CS Status: Lazy but smart!
Reputatie: Restrictie moderator
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Luxembourg District
Has thanked: 160 times
Been thanked: 191 times

28 Sep 2014, 23:28

Tocmai din cauza schimbarilor meteo de la an la an si de la sezon la sezon nu m-as apuca de stupi..ca nu stii niciodata ce an vine..

Prepelitele macar le hranesti ca pe gaini etc...stii ce sa faci si e sigura treaba, prepelita matura face 1 ou pe zi..

Aveti ceva informatii si despre microferma de prepelite?
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

28 Sep 2014, 23:30

@gloryous ba handicapat notoriu ce esti te-am jignit ? Era o gluma cretinule.
Sunt multe chestii ce le poti face offline dar depine in ce situatii, daca stai la oras e simplu.
"Pai si eu cum monetizez stupii? Unde vand eu mierea daca nu am oameni s-o vand ? "
Daca incepi de la premisa asta, iti spun sa nu faci nimic, ca nu ai nici o sansa.
Totul incepe de la 0 cand incepi ceva.
Treaba cu stupi merge daca sti cum sa faci... cine naiba crezi ca la inceput are clienti ?
Nu sta pe extream ci mai bine ai face sa vezi cum e treaba prin tg jiu si cat de bine merge.
http://www.stuparitul.com/apicultura_primii_pasi.html
http://www.wall-street.ro/articol/Compa ... inele.html
Si treaba cu mierea merge... nu e numai miere de albina... ci sunt mai multe feluri.
Last edited by fabr1s on 29 Sep 2014, 00:03, edited 1 time in total.
Reason: ai primit warn pentru limbaj!
User avatar
SuNNNeR
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2348
Joined: 05 Jun 2010, 19:22
Detinator Steam: Da
Location: Galati
Has thanked: 143 times
Been thanked: 154 times

28 Sep 2014, 23:52

steFF wrote:Am un prieten care a avut o afacere cu stupi,dar datorita vremii a dat faliment.

De ce?
Albinele nu aveau plante de unde sa extraga polenul,deci a fost nevoit sa le dea toata vara apa cu zahar.
Tipul a vandut 20 de stupi sau 30 (nu mai stiu sigur) cu 30 de milioane si si'a bagat piciorul in ea afacere.

Succes!
Asa a fost si anul asta la mine , din cauza vremii nu a inflorit salcamul si teiul, le am hranit cu apa si zahar in acea perioada dar la floarea soarelui(la asta in fiecare este sigur ca faci miere) mi am scos investie in zahar plus cutiile pe care le-am comandat, daca ai timp sa te plimbi cu ele nu ai cum sa nu faci bani.
Cum sa vinzi 20 sau 30 de stupi cu 30 de milioane? poate a vandut roiuri pe 4-5 rame(familii formate in anul curent) si asa a dat ieftin fiindca roiul pe 5 rame (fara cutie) este 220-250 lei
Va asteptam pe comunitatea GuNImpact
Image
Image
aware
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 290
Joined: 12 May 2014, 16:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 13 times
Contact:

29 Sep 2014, 12:36

Profitabila afacerea cu prepelite , mai ales ca se pot inmulti rapid si daca ajuti la 2.000 daca , dumnezeu sa te ajute :) vei scoate profit mare , desigur nu la inceput dar cu timpul da
Te-ai saturat de leaque of legends si de stransu IP-ului si RP-ului ? Te cred si eu , citeste acest articol sa afli cum faci gratuit RP :) APASA SA VEZI
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

29 Sep 2014, 17:11

tictac wrote:@gloryous ba handicapat notoriu ce esti te-am jignit ? Era o gluma cretinule.
Sunt multe chestii ce le poti face offline dar depine in ce situatii, daca stai la oras e simplu.
"Pai si eu cum monetizez stupii? Unde vand eu mierea daca nu am oameni s-o vand ? "
Daca incepi de la premisa asta, iti spun sa nu faci nimic, ca nu ai nici o sansa.
Totul incepe de la 0 cand incepi ceva.
Treaba cu stupi merge daca sti cum sa faci... cine naiba crezi ca la inceput are clienti ?
Nu sta pe extream ci mai bine ai face sa vezi cum e treaba prin tg jiu si cat de bine merge.
http://www.stuparitul.com/apicultura_primii_pasi.html
http://www.wall-street.ro/articol/Compa ... inele.html
Si treaba cu mierea merge... nu e numai miere de albina... ci sunt mai multe feluri.
Te rog, daca nu esti in stare sa vorbesti civilizat nu mai posta.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information