Ce afecteaza cu adevarat gaming-ul din Romania

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

03 Jul 2013, 13:46

S!l@ba wrote:@LinkServer,ai spus bine ce ai spus dar cine ar da din Romania 100 de euro pe un joc original cand aici unii au salariul de 100 de euro/luna, deci gandestete cand o sa ajunga Romania la standardele salariilor din alte tari atunci sa se ceara si in Romania jocurile cumparate :)
Pai nici nu se cere ca daca se cerea erai la racoare acum :)
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
RoyalServer
User avatar
squaremaster
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 275
Joined: 19 May 2013, 13:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Gothenburg, Sweden
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Contact:

03 Jul 2013, 13:49

Mai grav este ca o sa se ceara cat de curand, deja NSA (o companie americana de spionaj) a capatat access si in retelele romanesti.
Abonatii RCS&RDS sunt monitorizati in permanenta, precum si restul. Singura companie care inca nu a permis accesul acestora la reteaua lor sunt cei de la ARTelecom, cunoscuti ca si Romtelecom la noi in Romania.
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

03 Jul 2013, 13:52

LinkServer wrote:Mai grav este ca o sa se ceara cat de curand, deja NSA (o companie americana de spionaj) a capatat access si in retelele romanesti.
Abonatii RCS&RDS sunt monitorizati in permanenta, precum si restul. Singura companie care inca nu a permis accesul acestora la reteaua lor sunt cei de la ARTelecom, cunoscuti ca si Romtelecom la noi in Romania.
Si crezi ca o sa se respecte acea "lege" ? Cat timp oamenii nu au bani pentru cele necesare nimeni n-o sa dea 2 bani pe jocurile lor originale.Pirateria tot o sa continue in Romania !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
squaremaster
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 275
Joined: 19 May 2013, 13:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Gothenburg, Sweden
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Contact:

03 Jul 2013, 13:55

S!l@ba wrote:
LinkServer wrote:Mai grav este ca o sa se ceara cat de curand, deja NSA (o companie americana de spionaj) a capatat access si in retelele romanesti.
Abonatii RCS&RDS sunt monitorizati in permanenta, precum si restul. Singura companie care inca nu a permis accesul acestora la reteaua lor sunt cei de la ARTelecom, cunoscuti ca si Romtelecom la noi in Romania.
Si crezi ca o sa se respecte acea "lege" ? Cat timp oamenii nu au bani pentru cele necesare nimeni n-o sa dea 2 bani pe jocurile lor originale.Pirateria tot o sa continue in Romania !
Nu esti la curent inseamna, tin minte ca am prins o emisiune de-a lu` Mircea Badea in care a spus o fraza demna de oscar, care suna cam asa: "Domne in drepturile omului nu scrie ca tu trebuie sa ai licenta de windows! Nu-ti permiti ? Nu folosi Windows, sunt atatea alternative gratis....".
Desi nu imi place, omul chiar are dreptate.
User avatar
iv3
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 945
Joined: 05 Feb 2010, 17:28
Detinator Steam: Da
SteamID: iv3_csgod
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Been thanked: 126 times

03 Jul 2013, 13:56

S!l@ba wrote:
LinkServer wrote:Mai grav este ca o sa se ceara cat de curand, deja NSA (o companie americana de spionaj) a capatat access si in retelele romanesti.
Abonatii RCS&RDS sunt monitorizati in permanenta, precum si restul. Singura companie care inca nu a permis accesul acestora la reteaua lor sunt cei de la ARTelecom, cunoscuti ca si Romtelecom la noi in Romania.
Si crezi ca o sa se respecte acea "lege" ? Cat timp oamenii nu au bani pentru cele necesare nimeni n-o sa dea 2 bani pe jocurile lor originale.Pirateria tot o sa continue in Romania !
Da pentru ca o sa primeasca amenzi!! Si in acel moment romanu' nu o sa se mai joace :) . Decat jocuri grauite :D
Romtelecom si NextGen sunt singurele care nu au permis accesul :) !
ImageImage

яσмαηιαη яαсιηפ тєαм мємвєя
Apocalipsa07
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 183
Joined: 26 May 2011, 16:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Been thanked: 3 times
Contact:

03 Jul 2013, 16:27

Spartii ca tine daniel afecteaza gamingul din romania
User avatar
Daniel M.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2158
Joined: 14 Feb 2010, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Nume anterior: warez
Fost Moderator
Location: hlds - Brasov
Has thanked: 110 times
Been thanked: 149 times

03 Jul 2013, 16:43

Apocalipsa07 wrote:Spartii ca tine daniel afecteaza gamingul din romania
Tind sa cred ca nu este adevarat, la fel cum tind sa cred ca nu sunt un spart doar pentru faptul ca mi-am permis sa "atac" niste rozatoare cum probabil si tu esti din acea parte a gaming-ului.

Problema oamenilor ca tine este aceea ca nu pot vedea imaginea de asamblu ci doar o mica parte. Consider ca mi-am adus contribuitia in partea de online romanesc si nu am atacat niciodata o persoana doar pentru simplu fapt ca si-a permis sa puna sub lupa niste chestii, chestii ce in mod evident sunt adevarate.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information