Ajuta Wikipedia

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
FratziW3AR
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 197
Joined: 07 May 2016, 00:32
Detinator Steam: Da
CS Status: "Curtremur"
Fond eXtream: 0
Contact:

14 May 2016, 15:10

Dear readers,
We'll get right to it: Today we ask you to help Wikipedia. To protect our independence, we'll never run ads. We're sustained by donations averaging about 50 lei. Only a tiny portion of our readers give. Now is the time we ask. If everyone reading this right now gave 10 lei, our fundraiser would be done within an hour. That's right, the price of a cup of coffee is all we need. If Wikipedia is useful to you, please take one minute to keep it online and growing. We're a small non-profit with costs of a top website: servers, staff and programs. We serve millions of readers, but we run on a fraction of what other top sites spend. We believe everyone should have access to knowledge—for free, without restriction, without limitation. Please help us end the fundraiser and improve Wikipedia. Thank you.
Astazi cautam ceva pe net si ca prim rezultat mi-a aparut un articol de pe Wikipedia. Bineinteles, am dat click pe primul rezultat dar inainte de a citi macar un cuvant din articol am vazut in header, mare, scris cu fundal negru si litere albe mesajul de mai sus. Eu nu am putut ramane indiferent pentru ca de-a lungul timpului, de cand folosesc internetul,Wikipedia mi-a fost de mare ajutor, atat in perioada cat am fost la scoala cat si viata de zi cu zi, atunci cand cautam diverse informatii despre diferite chestii. Aveam pe card 86 de lei, am donat 75. Nu sunt sigur ca pot face chestia asta lunar, dar voi incerca totusi. Sunt sigur ca si voua v-a fost de folos Wiki, la un moment dat, si cred ca orice persoana care poseda un card sau un cont de PayPal poate dona 10 lei.

Eu nu va cer sa donati, doar va informez ca aceasta comunitate are nevoie de ajutor si asa cum noua ne-a fost de ajutor la un momentat la fel putem fi si noi printr-o simpla donatie de 10 lei.
PC Hardware suport
  • Sfaturi si informatii despre componente PC
  • Modificari ale PC-urilor
  • Ajutor upgrade, tunning si overclock
  • Exemple de PC-uri pentru diferite standarde de folosire
  • Vrei sa ai parte de toate chestiile de mai sus ? Da click nu fi fraier :))
Atentie: In acel topic nu se ofera support pentru probleme hardware ale PC-ului tau, doar se ofera sfaturi si optiuni pentru persoanele care vor sa-si schimbe PC-ul sau componentele acestuia.

"Lasa sa fie bine ca sa nu fie rau !" G. Hagi :gusta
RoyalServer
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

14 May 2016, 15:29

Presimt ca vor veni astia ai dreacu si vor comenta ceva. :troll
Image
Image
Image
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

14 May 2016, 16:46

Am donat o data pentru wikipedia, dar nu trebuia sa o fac.
Nu merita donatii, sunt cersetori. Faceti ceva mai util cu banii vostri decat sa le donati unor escroci.

Au 200 programatori platiti cu 8000-15000 de dolari lunar dar n-au schimbat ceva la site de 10 ani, calatoresc de milioane de euro fara sa scoata un articol util de pe urma calatoriilor si intalnirilor. Costul anual e sub 1 milion de dolari si suma aia o primesc de la Google. Cei care scriu articole nu primesc nimic, fondatorul e milionar care doar se plimba din banii donati si se prostitueaza pentru si mai multi bani.

Sa nu mai zic nimic ca au rezerve de 100 de milioane de dolari care le ajung 10 ani pe servere si niste programatori buni.
User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

14 May 2016, 16:56

IsTI37 wrote:Am donat o data pentru wikipedia, dar nu trebuia sa o fac.
Nu merita donatii, sunt cersetori. Faceti ceva mai util cu banii vostri decat sa le donati unor escroci.

Au 200 programatori platiti cu 8000-15000 de dolari lunar dar n-au schimbat ceva la site de 10 ani, calatoresc de milioane de euro fara sa scoata un articol util de pe urma calatoriilor si intalnirilor. Costul anual e sub 1 milion de dolari si suma aia o primesc de la Google. Cei care scriu articole nu primesc nimic, fondatorul e milionar care doar se plimba din banii donati si se prostitueaza pentru si mai multi bani.

Sa nu mai zic nimic ca au rezerve de 100 de milioane de dolari care le ajung 10 ani pe servere si niste programatori buni.
Foarte bine punctat.
De aceiaşi părere cu el, nu mai am de comentat.
alexanderrrrr
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1192
Joined: 09 Sep 2015, 23:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Fuck cs, let s play HS!
Detinator server CS: Fuck cs
Fond eXtream: 0
Contact:

14 May 2016, 21:18

si eu care voiam sa donez. o suna infima ce i drept, 4 lei dar erau banisorii mei. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

sincer, nu stiu daca isti are dreptate. dar in fine, eu nu inteleg daca ei sunt asa cum zice isti, de ce nu accepta si reclame?: ce ii opresc?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information