Ajutor c++

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

03 Oct 2016, 16:38

IsTI37 wrote:
Marius wrote: Si daca te motiveaza cu ceva...daca-ti place si te tii, vei castiga peste media locuitorilor din RO pe IT si-ti vei permite linistit tot ceea ce visezi.
Ahaha, buna gluma, nu se castiga neaparat bine din IT. Trebuie sa fi foarte bun sa faci mai mult de 3000 de lei si in viitor situatia o sa fie si mai proasta.
Sunt cativa norocosi care nimeresc nise bune, dar cam atat. E o meserie ca oricare alta.
pe ce lume traiesti ? te credeam mai intreg la cap dar vad ca pe categoria IT mereu o dai in bara :) auzi la el cica e o meserie ca oricare alta :)) o fi dar nu mai manca ***** in legatura cu banii
le: am vazut ca si marius a scris ceva si reprezinta realitatea :) cunosc destule persoane de prin anturajul meu care lucreaza in domeniul it si castiga super bine :) multi dintre ei au inceput ca entry level si primeau 1500 lei si au invatat de la angajatori si in 2 ani s-au ridicat la cel putin 3500 lei - si asta in cel mai de ***** oras din toata Romania
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

03 Oct 2016, 17:23

blackgate wrote:
IsTI37 wrote:
Marius wrote: Si daca te motiveaza cu ceva...daca-ti place si te tii, vei castiga peste media locuitorilor din RO pe IT si-ti vei permite linistit tot ceea ce visezi.
Ahaha, buna gluma, nu se castiga neaparat bine din IT. Trebuie sa fi foarte bun sa faci mai mult de 3000 de lei si in viitor situatia o sa fie si mai proasta.
Sunt cativa norocosi care nimeresc nise bune, dar cam atat. E o meserie ca oricare alta.
pe ce lume traiesti ? te credeam mai intreg la cap dar vad ca pe categoria IT mereu o dai in bara :) auzi la el cica e o meserie ca oricare alta :)) o fi dar nu mai manca ***** in legatura cu banii
le: am vazut ca si marius a scris ceva si reprezinta realitatea :) cunosc destule persoane de prin anturajul meu care lucreaza in domeniul it si castiga super bine :) multi dintre ei au inceput ca entry level si primeau 1500 lei si au invatat de la angajatori si in 2 ani s-au ridicat la cel putin 3500 lei - si asta in cel mai de ***** oras din toata Romania
Cred ca tu crezi orice iti zice cineva la o bere.
Dupa cum am zis, trebuie sa fi foarte bun ca sa obtii salariile de genul si in viitor va trebui sa fi si mai bun. Pe majoritatea pozitiilor nu iei 1500 de euro cu 5 ani experienta si in general se pune 1000 de lei/an.

In viitor fara cunostinte serioase de matematica si fizica nici nu va avea rost sa te apuci de programare ca o meserie din cauza inteligentei artificiale in toate programele mai serioase.
User avatar
blackgate
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1895
Joined: 15 Dec 2012, 13:50
Detinator Steam: Da
SteamID: melissus
Reputatie: retras
Been thanked: 240 times
Contact:

03 Oct 2016, 17:27

exact, la o bere, exact
la fel eram si eu ca tine si nu credeam pana nu am vazut ziua salariului lor ;)
ia si viseaza tu in continuare, pe tine daca nu te-a dus mintea si pierzi timpu aiurea cu forumu asta de rahat asta e partea a 2
sa nu uit ca daca e vorba de femei esti primu care se baga cu sfaturile tale de virgin; la fel si cu programarea
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

12 Oct 2016, 10:58

IsTI37 wrote:
blackgate wrote:
IsTI37 wrote:
Ahaha, buna gluma, nu se castiga neaparat bine din IT. Trebuie sa fi foarte bun sa faci mai mult de 3000 de lei si in viitor situatia o sa fie si mai proasta.
Sunt cativa norocosi care nimeresc nise bune, dar cam atat. E o meserie ca oricare alta.
pe ce lume traiesti ? te credeam mai intreg la cap dar vad ca pe categoria IT mereu o dai in bara :) auzi la el cica e o meserie ca oricare alta :)) o fi dar nu mai manca ***** in legatura cu banii
le: am vazut ca si marius a scris ceva si reprezinta realitatea :) cunosc destule persoane de prin anturajul meu care lucreaza in domeniul it si castiga super bine :) multi dintre ei au inceput ca entry level si primeau 1500 lei si au invatat de la angajatori si in 2 ani s-au ridicat la cel putin 3500 lei - si asta in cel mai de ***** oras din toata Romania
Cred ca tu crezi orice iti zice cineva la o bere.
Dupa cum am zis, trebuie sa fi foarte bun ca sa obtii salariile de genul si in viitor va trebui sa fi si mai bun. Pe majoritatea pozitiilor nu iei 1500 de euro cu 5 ani experienta si in general se pune 1000 de lei/an.

In viitor fara cunostinte serioase de matematica si fizica nici nu va avea rost sa te apuci de programare ca o meserie din cauza inteligentei artificiale in toate programele mai serioase.
Isti, am 2 ani jumate pe piata si castig in jur de 1300 eur. E ok? In 5 ani o sa am peste 2000 asigurat! Sa nu mai zic ca am primit oferta la bucuresti pentru 2000. Aici la TM sunt salarii sarace, la voi la Cluj sunt mai mari...deci daca ma mut, voi castiga mai bine :).

Si nu sunt developer! :) (developerii castiga si mai bine)
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 721 guests