Alegere profil a 9a

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
TimeToArt
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 93
Joined: 28 Feb 2014, 01:57
Detinator Steam: Nu
CS Status: No,bine
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Contact:

01 Jun 2014, 11:13

ba voi vorbiti de a 9a cand sunteti repetentii :|?
Dacă te-am ajutat nu ezita să dai MULŢUMESC !
RoyalServer
User avatar
# Kerosen.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2002
Joined: 04 Dec 2013, 20:28
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu mersi
Reputatie: Fost moderator
Location: Ploiesti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 74 times
Contact:

01 Jun 2014, 11:15

TimeToArt wrote:ba voi vorbiti de a 9a cand sunteti repetentii :|?
Vorbeste in dreptul tau.
Image
#Vali
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2611
Joined: 24 Jan 2012, 11:00
Detinator Steam: Da
SteamID: id/spryt3
Reputatie: Fost Moderator
Fost Scripter eXtreamCS.com
1.2 / 3
Location: root
Has thanked: 81 times
Been thanked: 144 times
Contact:

01 Jun 2014, 11:30

Nu faceti greseala sa va duceti la mate - info crezand ca o sa invatati programare la un nivel inalt.

La liceu inveti debia bazele C++ + niste algoritmi ceea ce poti face si de acasa in plus limbajul cel mai cautat este C# care se invata la facultate din cate stiu eu si javascript ..

Asa am facut si eu in a 8 a neavand cunostinte la mate-info am crezut ca daca ma duc la un asemenea profil o sa ma axez mult pe informatica si o sa invat ceva dar nu e asa ce am invatat am invatat singur, primu semestru din a 9 a e teorie pura o sa te plictisesti de scris.

P.S : Asta in cazu meu.
trilu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 404
Joined: 12 Feb 2012, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

01 Jun 2014, 12:35

BrOnX wrote:Salutare. :D
Sunt a 8a si sunt cam indecis in legatura cu profilul pe care sa-l aleg.. Vreau pe viitor sa merg pe psihologie.. si vreau sa am si o viata ok la liceu. Gen sa si invat dar sa si am timp liber.. Cu matematica si cu fizica nu ma prea inteleg.. :)) Sa merg pe stiinte sociale ? Gen.. media mea pe cei 4 ani ar fi undeva pe la 9.23-9.24

Mergi pe ce iti place, dar gandeste-te ce e de viitor, sunt multi psihologi care au facut scoala doar sa fie facuta, eu iti recomand agricultura, daca te duce putin capul poti ajunge sus.
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

01 Jun 2014, 18:41

Sunt a 8 acuma ca tine si parerea mea este ca liceele umane sunt cele mai cretine , cele mai bune sunt dupa parerea mea cele tehnice cele cu care poti sa iei o diploma , eu merg la liceu la HenriCoanda Timisoara pe sectia de electronica si automatizari si pot linistit sa iau diploma de Electrician , Electrotehnic , Automatizator masinari ! deci... asta e parerea mea
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

01 Jun 2014, 18:47

Filologie.
Acolo sunt si eu si tot pe psihologie vreau dar sa stii ca nu e asa usor cum crezi sa devii psiholog.
S0D Design
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1028
Joined: 18 May 2012, 16:35
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 13 times
Been thanked: 82 times

01 Jun 2014, 21:35

#Vali wrote:Nu faceti greseala sa va duceti la mate - info crezand ca o sa invatati programare la un nivel inalt.

La liceu inveti debia bazele C++ + niste algoritmi ceea ce poti face si de acasa in plus limbajul cel mai cautat este C# care se invata la facultate din cate stiu eu si javascript ..

Asa am facut si eu in a 8 a neavand cunostinte la mate-info am crezut ca daca ma duc la un asemenea profil o sa ma axez mult pe informatica si o sa invat ceva dar nu e asa ce am invatat am invatat singur, primu semestru din a 9 a e teorie pura o sa te plictisesti de scris.

P.S : Asta in cazu meu.
Foarte adevarat, sunt la mate-info info intensiv si exact asa este, a 9 a a fost doar scris si acomodare, matematica te rupe acolo si daca nu intelegi o lectie din clasa nu mai ai timp sa o intelegi ca treci imediat la altceva. Cat despre informatica, la C++ faci doar bazele, chestii pe care le stiam de dianinte sa intru iar anul asta (a 10 a) eu doar am stat la ore ca deja stiu toata materia pe anul asta si putin pe anul viitor xD. Acum nu stiu de altii dar la mine exista CDS, ore optionale de C#, dar si la astea am stat cu teoria pana la final, acum 2 luni am inceput abia codarea si aia vai de mama ei, 2 luni de codare pentru un cod pe care il inveti singur in 10 minute
User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

01 Jun 2014, 21:50

QAZW wrote:
BrOnX wrote:Imi place Istoria.. dar Geografia imi place mai putin, dar nu pot spune ca e la fel ca si mate&fizica :))
Daca-ti place istoria, du-te la filo. La BAC dai istorie.
Daca nu stii nu te baga. La filo se bazeaza pe limbi, la stiinte sociale e cu istoria si geografia.
La filo se da BAC-ul din romana, engleza oral si geografie parca. Daca vrei sa scapi de mate si de fizica du-te la filo. La acest profil sunt si eu desi nu am avut o medie foarte buna.
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

01 Jun 2014, 21:53

sEEk;x wrote:
QAZW wrote:
BrOnX wrote:Imi place Istoria.. dar Geografia imi place mai putin, dar nu pot spune ca e la fel ca si mate&fizica :))
Daca-ti place istoria, du-te la filo. La BAC dai istorie.
Daca nu stii nu te baga. La filo se bazeaza pe limbi, la stiinte sociale e cu istoria si geografia.
La filo se da BAC-ul din romana, engleza oral si geografie parca. Daca vrei sa scapi de mate si de fizica du-te la filo. La acest profil sunt si eu desi nu am avut o medie foarte buna.
=)).
Omule, la filo dai BAC din istorie, romana si o materie la alegere (geografie, logica, filosofie si inca 1 parca).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 386 guests