Alegeri prezidentiale 2019

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cu cine votezi la prezidentiale?

Klaus Iohannis
33
46%
Dan Barna
29
41%
Viorica Dancila
3
4%
Theodor Paleologu
4
6%
Kelemen Hunor
2
3%
 
Total votes: 71
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

08 Nov 2019, 14:48

Citesc unele comentarii pe aici , unora le dau dreptate , altii sunt batuti in cap ...

Din punctul meu de vedere , in comparatie cu ce vad pe afara , in alte orase europene , americane , chiar si prin Africa , Romania arata ca un dezastru . Cine voteaza PSD - este limitat mental , PNL - sunt aceeasi oameni care fura , fosile care si-au bagat proprii copii , iar partidul lui Ponta , merita toti impuscati ...

Merita o sansa acest Dan Barna , cred , sper sa fure mai putin decat ar fura ceilalti , pare tanar 44 de ani , are si el multe minusuri , dar poate vor schimba ceva in tara asta , m-am uitat pe site-ul lor si nu vad nume importante care au de a face cu defrisari , vandut patrimoniu de stat si altele .... Eu zic ca ar fii un inceput , sa fie excluse toate fosilele astea care si-au bagat si zdrentele de copii .

Si un lucru bun , este sa iasa romanii la vot , sa nu mai stea nepasatori , ca prin nepasare vor castiga PSD-ul cu voturile mortilor , pensionarilor si asistatiilor sociali de pe la sate/orase si cu toti tiganii vanduti pe 50 de lei .

O proprie opinie :(
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
RoyalServer 2
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

08 Nov 2019, 16:00

VaLDeS wrote:
08 Nov 2019, 14:48
Citesc unele comentarii pe aici , unora le dau dreptate , altii sunt batuti in cap ...

Din punctul meu de vedere , in comparatie cu ce vad pe afara , in alte orase europene , americane , chiar si prin Africa , Romania arata ca un dezastru . Cine voteaza PSD - este limitat mental , PNL - sunt aceeasi oameni care fura , fosile care si-au bagat proprii copii , iar partidul lui Ponta , merita toti impuscati ...

Merita o sansa acest Dan Barna , cred , sper sa fure mai putin decat ar fura ceilalti , pare tanar 44 de ani , are si el multe minusuri , dar poate vor schimba ceva in tara asta , m-am uitat pe site-ul lor si nu vad nume importante care au de a face cu defrisari , vandut patrimoniu de stat si altele .... Eu zic ca ar fii un inceput , sa fie excluse toate fosilele astea care si-au bagat si zdrentele de copii .

Si un lucru bun , este sa iasa romanii la vot , sa nu mai stea nepasatori , ca prin nepasare vor castiga PSD-ul cu voturile mortilor , pensionarilor si asistatiilor sociali de pe la sate/orase si cu toti tiganii vanduti pe 50 de lei .

O proprie opinie :(
Psd va avea voturi de la cei care sunt in functie, de la cei care au salariul extrem de mare si de la cei care cred ca psd maresc salarii, alocatii samd. Cati dintre voi stiti ce se discuta la sedintele locale de partid? Cine te pune in functie? Partidul. Toti fura, dar o fac in mod diferit si daca se vor schimbari asta inseamna ca toti sa sufere, de la cel mai mic la cel mai mare. Chiar credeti ca se voteaza psd doar de catre batrani? Vreau pareri de la cineva care are in familie persoane cu functii, nu adolescenti care isi dau cu parerea doar ca au aflat de pe internet ceva. Cand te pune partidul in functie sunt niste reguli, crede-ma pe cuvant.
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

08 Nov 2019, 16:27

@ Mutex : este adevarat ce scrii , dar asta este problema majoritara ... este o problema piramidala , asa se castiga alegerile , legile sunt doar pentru clasa muncitoare , pentru prosti , pentru cei destepti legile pot fi incalcate in fel si chip ... Hai sa se gandeasca si parintii nostrii , bunici , prieteni etc , de ce sa muncim in afara pe bani cat de cat ok , departe de casa , de cei dragi s.a.m.d , cand am putea avea intr-un viitor apropiat acasa , acelasi job si macar la jumatate platit ?!

Din cele peste 10 milioane de romani plecati peste granite , daca ar primi macar 50-60 % din salariul actual , iti garantez ca macar jumatate s-ar intoarce in tara la munca ... Eu unul daca as avea in 5-6 ani o oferta , la un minim 60 % din cate sunt platit acum m-as intoarce fara ezitare ...
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1870
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

08 Nov 2019, 16:28

Mutex wrote:
08 Nov 2019, 16:00
VaLDeS wrote:
08 Nov 2019, 14:48
Citesc unele comentarii pe aici , unora le dau dreptate , altii sunt batuti in cap ...

Din punctul meu de vedere , in comparatie cu ce vad pe afara , in alte orase europene , americane , chiar si prin Africa , Romania arata ca un dezastru . Cine voteaza PSD - este limitat mental , PNL - sunt aceeasi oameni care fura , fosile care si-au bagat proprii copii , iar partidul lui Ponta , merita toti impuscati ...

Merita o sansa acest Dan Barna , cred , sper sa fure mai putin decat ar fura ceilalti , pare tanar 44 de ani , are si el multe minusuri , dar poate vor schimba ceva in tara asta , m-am uitat pe site-ul lor si nu vad nume importante care au de a face cu defrisari , vandut patrimoniu de stat si altele .... Eu zic ca ar fii un inceput , sa fie excluse toate fosilele astea care si-au bagat si zdrentele de copii .

Si un lucru bun , este sa iasa romanii la vot , sa nu mai stea nepasatori , ca prin nepasare vor castiga PSD-ul cu voturile mortilor , pensionarilor si asistatiilor sociali de pe la sate/orase si cu toti tiganii vanduti pe 50 de lei .

O proprie opinie :(
Psd va avea voturi de la cei care sunt in functie, de la cei care au salariul extrem de mare si de la cei care cred ca psd maresc salarii, alocatii samd. Cati dintre voi stiti ce se discuta la sedintele locale de partid? Cine te pune in functie? Partidul. Toti fura, dar o fac in mod diferit si daca se vor schimbari asta inseamna ca toti sa sufere, de la cel mai mic la cel mai mare. Chiar credeti ca se voteaza psd doar de catre batrani? Vreau pareri de la cineva care are in familie persoane cu functii, nu adolescenti care isi dau cu parerea doar ca au aflat de pe internet ceva. Cand te pune partidul in functie sunt niste reguli, crede-ma pe cuvant.
Ai dreptate aici, am o colegă de clasă, toată familia ei votează PSD, pentru că fostul primar (PSD) este nașul ei și sunt influențați de el. De asemenea și 30% din cei care stau pe stradă cu el. Pur și simplu încuiați la minte.
axiucul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 651
Joined: 20 Jun 2016, 23:37
Detinator Steam: Da
CS Status: Vand Golf 4
Detinator server CS: Da
SteamID: axiucul
Reputatie: Nume anterior: XmeTriX
Fond eXtream: 0
Location: Timisoara
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

08 Nov 2019, 16:49

hash tag m...e psd , normal ca asa va fi Dancila presedinte si ne-am scos.
User avatar
VNV
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 118
Joined: 03 May 2018, 10:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 42 times
Been thanked: 1 time
Contact:

08 Nov 2019, 17:56

axiucul wrote:
08 Nov 2019, 16:49
hash tag m...e psd , normal ca asa va fi Dancila presedinte si ne-am scos.
Dancila e dovada vie ca neamul romanesc n-a invatat niciodata din greselile sale, dar a celorlalti.
zark
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 840
Joined: 29 Apr 2016, 17:11
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: cosmin1512
Reputatie: Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fond eXtream: 0
Has thanked: 33 times
Been thanked: 39 times
Contact:

09 Nov 2019, 09:12

Votam Viorica Dancila, fara indoiala. E singura care a facut si face ceva in Romania. In plus, ea esti singura care se potriveste acestei functii. Nici unul din ceilalti candidati nu au un nivel intelectual necesari acestei functii. Tot vad o gradama care nici macar drept de vot nu au, dar isi exprima parerea negativa fata de doamna Viorica Dancila si PSD. Domnii mei, care dintre cei care o criticati si criticati partidul de care apartine, ati putea face cate a facut dansa?
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

09 Nov 2019, 10:03

zark wrote:
09 Nov 2019, 09:12
Votam Viorica Dancila, fara indoiala. E singura care a facut si face ceva in Romania. In plus, ea esti singura care se potriveste acestei functii. Nici unul din ceilalti candidati nu au un nivel intelectual necesari acestei functii. Tot vad o gradama care nici macar drept de vot nu au, dar isi exprima parerea negativa fata de doamna Viorica Dancila si PSD. Domnii mei, care dintre cei care o criticati si criticati partidul de care apartine, ati putea face cate a facut dansa?
Fara indoiala, a facut destul de multe.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

09 Nov 2019, 22:16

User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

10 Nov 2019, 19:42

Toate exit poll-urile şi cercetările interne pentru partide de la ora 18.00 îl dau lider detaşat pe Klaus Iohannis, cu peste 40% din voturi. Ultimele ore de vot şi diaspora pot însă să răstoarne situaţia.

KLAUS IOHANNIS 40%

VIORICA DĂNCILĂ 19%

DAN BARNA 17%

Eu nu inteleg, ce a facut Klaus Iohannis pentru tara de a fost votat in numar asa mare...(https://romania.europalibera.org/a/polo ... 99701.html)
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
HecaTe
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3292
Joined: 16 Aug 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: hecate_2k
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fond eXtream: 0
Location: Medias/Alba Iulia
Has thanked: 74 times
Been thanked: 40 times
Contact:

10 Nov 2019, 19:46

Iluminatii wrote:
10 Nov 2019, 19:42
Toate exit poll-urile şi cercetările interne pentru partide de la ora 18.00 îl dau lider detaşat pe Klaus Iohannis, cu peste 40% din voturi. Ultimele ore de vot şi diaspora pot însă să răstoarne situaţia.

KLAUS IOHANNIS 40%

VIORICA DĂNCILĂ 19%

DAN BARNA 17%

Eu nu inteleg, ce a facut Klaus Iohannis pentru tara de a fost votat in numar asa mare...(https://romania.europalibera.org/a/polo ... 99701.html)
Sa il citez pe Rainq: "Arata impunator".
Mai nou si internet banking are liber de 1 decembrie :kappa: :kappa:
Image
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

10 Nov 2019, 20:29

zark wrote:
09 Nov 2019, 09:12
Votam Viorica Dancila, fara indoiala. E singura care a facut si face ceva in Romania. In plus, ea esti singura care se potriveste acestei functii. Nici unul din ceilalti candidati nu au un nivel intelectual necesari acestei functii. Tot vad o gradama care nici macar drept de vot nu au, dar isi exprima parerea negativa fata de doamna Viorica Dancila si PSD. Domnii mei, care dintre cei care o criticati si criticati partidul de care apartine, ati putea face cate a facut dansa?
Esti un terminat , pentru idioti ca tine platim milioane de tineri , oameni ca tine merita batuti pe strada si bagati in coma si dreptul lor la vot sa le fie refuzat .
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information