Alegeri prezidentiale 2019

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Cu cine votezi la prezidentiale?

Klaus Iohannis
33
46%
Dan Barna
29
41%
Viorica Dancila
3
4%
Theodor Paleologu
4
6%
Kelemen Hunor
2
3%
 
Total votes: 71
User avatar
VaLDeS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2776
Joined: 11 Feb 2008, 18:41
Detinator Steam: Da
CS Status: pe mari si oceane
SteamID: valdes93
Reputatie: Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: România
Has thanked: 64 times
Been thanked: 103 times

11 Nov 2019, 12:24

Image

@zark : Bravo , sa ramai in afara si acolo sa stai , esti fix romanul "miserupist" . Si eu sunt apolitic ma , si ca ai platit 100 de euro sa votezi la Londra ? Ca imi faci invitatie in Londra , stai calm , ca nu imi bat capul cu tine . Acum sa iti scriu si eu ca am incercat sa votez in USA la Houston in mai anul acesta si nu am putut din cauza timpului deoarece trebuia sa plec catre Brazilia, coada fiind prea mare si job-ul nu imi permite ... Daca nici noi astia care muncim in straini , si nu luam ce vedem pozitiv la ei , ce asteptari sa mai ai de la X-ulica din cucuiata din deal , care isi vinde femeia si votul pe o tuica de 30 de bani ?
Incearca sa faci o schimbare in creierul tau , si la caterinca cand scrii , gandeste-te ca la ce prosti avem in tara asta , pun botul si urmeaza orice sfat , uite ca are proasta 23% , mai mult de 2,2 milioane de romani cu drept de vot au pus stampila pe trandafiri ...

Nu ne mai facem bine , o sa moara mosii stia de 60+ comunisti , si le raman copii care i-au educat la fel de prost ...
Image

STEAM ID : valdes93 :flag_ro:
RoyalServer 2
User avatar
amin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 10 Nov 2019, 20:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

11 Nov 2019, 15:26

În turul 2 voturile USR, Paleologul, Diaconu, etc vor trece la Iohannis Psd va rămâne aproape sigur cu aceeași votanți ca in turul 1.
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

11 Nov 2019, 15:36

Ionut wrote:
11 Nov 2019, 10:19
E clara treaba. Am crezut ca ne facem bine, dar nu mai avem sanse. Iohannis a castigat doar atacand PSD, nu are nimic altceva de oferit. Iar dincolo, 25% de prosti. Ne meritam soarta.
Din ce vad tara asta e din ce in ce mai proasta, si tineretul nu se lasa! Si eu daca candidam pentru presedentie si faceam un discurs anti-psd castigam! Nu suport toata clasa politica (pentru cine nu intelege, nu suport niciun partid). Dar tu candidezi la presedentie spunand lucruri anti-psd. Oamenilor cum puteti sa votati un non-roman (corcitura aia de neamt-roman) care nu a promis nimic si nu a facut nimic?

*Atacati-ma ca ma iau de liderul vostru indragit care a atras Romania intr-o crestere economica*

Nimeni dintre cei care candideaza nu sunt buni pentru a ocupa postul de presedinte.

Numai cand aud raspunsul asta ma scarbeste: De ce nu au şi ceilalţi profesori 6 case, domnule Iohannis? Iohannis: au avut GHINION!
Last edited by Cristian on 11 Nov 2019, 15:38, edited 1 time in total.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
amin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 10 Nov 2019, 20:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0

11 Nov 2019, 15:44

Exact ce am spus eu anterior. Dar a câștigat totuși Dancila 10 județe 🤮
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

11 Nov 2019, 20:15

Nu oamenii sunt de vina care ne conduc, sunt obligati pentru ca sunt slugi, romania nu mai exista ca tara, e corporatie privata --->https://www.offshorecompany.com/company/romanian-llc/
Oricum dintre iohanis si dancila, amandoi sunt buni de aruncat, dar din pacate majoritatea romanilor ne fac de ras oriunde, pe zi ce trece devin tot mai prosti .
Din multe comentarii mai ales de pe facebook circula gluma aia ca datorita psd , acum stim ca 22% din cei care au votat dancila sunt prosti, se stie ca sunt batrani, nu batranii sunt de vina, am respect pentru ei si mila,ei au prins alte vremuri, dar regret ca nu este unitate pe acest teritoriu, e doar individualism,invidie, curvasareala, dar asta e.Romanul mereu asculta ce zice unu, dar nu are ochi sa vada.
Oricum analizand profilul romanului actual, zic ca nu merita sa traiasca bine, multi o sa-l voteze pe iohanis ca sa nu iasa dancila, dar asta e.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

11 Nov 2019, 22:46

amin wrote:
11 Nov 2019, 15:44
Exact ce am spus eu anterior. Dar a câștigat totuși Dancila 10 județe 🤮
Pentru ca se voteaza partidul, nu omul. Eu am mai spus de n ori ca multi nu inteleg cum sta treaba cu votatul, ca presedintele este un pion al partidului si atat. Normal ca Dancila are voturi daca multi cu functii din psd vor vota psd. Nu este logic? Daca vrei sa te angajezi si sa depinzi de stat, atunci partidul va decide pentru tine in mare parte si ca si om votezi cum iti este mai bine, sunt situatii in care cei din jur chiar nu conteaza. Natalitatea mea este de oltean, asadar ar fi bine sa ascultati vorba unuia care stie ce se intampla pentru ca multi nu aveti de unde sa stiti. Olt/Dolj si alte cateva judete sunt conduse in totalitate de PSD, cei care au functii de ei sunt puse. Se mai fac si sedinte locale in care se vorbeste despre acest aspect.

Treaba cu facutul bine si alte minuni sa nu o mai inghita nimeni, nu se va intampla asta fara o scumpire a produselor, a eliminarii altor produse mult dorite prin piata, a scaderii salariului minim pe econimie si tot ce e mai rau pentru toti. Nu se poate face bine fara a strica ceva. In mod normal Iohannis ar trebui sa iasa pentru ca si Basescu a avut doua mandate, iar ca sa nu se supere niciunul prefer sa ma impac cu ideea.
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

13 Nov 2019, 04:28

Nu s-a votat doar partidul ca daca se vota partidul Barna avea mai mult.
Dar idiotii voteaza psd indiferent cine candideaza. Si da, spun tare aia care voteaza psd sunt idioti, prosti si ce mai vreti voi.
Ma bucur ca fac parte din singurul judet din olt in care psd-ul nu a castigat. Sunt si profesori si politisti si alti bugetari in oras care se caca pe 200 lei la salariu pentru ca banii astia sunt =0 daca s-a scumpit totul sau chiar -, dar inca odata prostii nu pot intelege asta.
Nu stiu cine zicea ca psd-ul e bun pentru salarii ca ei sunt pro datorii...pai si e bine ma? Sa ajungem sa avem datorii de nu o sa mai fie pensie la vremea noastra?
Chiar cred ca trebuie sa fii prost sa votezi cu psd!
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

13 Nov 2019, 11:03

MrAndrei wrote:
13 Nov 2019, 04:28
Nu s-a votat doar partidul ca daca se vota partidul Barna avea mai mult.
Dar idiotii voteaza psd indiferent cine candideaza. Si da, spun tare aia care voteaza psd sunt idioti, prosti si ce mai vreti voi.
Ma bucur ca fac parte din singurul judet din olt in care psd-ul nu a castigat. Sunt si profesori si politisti si alti bugetari in oras care se caca pe 200 lei la salariu pentru ca banii astia sunt =0 daca s-a scumpit totul sau chiar -, dar inca odata prostii nu pot intelege asta.
Nu stiu cine zicea ca psd-ul e bun pentru salarii ca ei sunt pro datorii...pai si e bine ma? Sa ajungem sa avem datorii de nu o sa mai fie pensie la vremea noastra?
Chiar cred ca trebuie sa fii prost sa votezi cu psd!
Dar cine a zis ca ei castiga doar prin intermediul salariului? Asta este o mare prostie. Cand faci parte dintr-un partid ai obligatia de a il vota, ca doar din cauza partidului esti cine esti. Aici vorbesc ca si cand joc rolul unui bugetar, unui functionar. Partidul se voteaza in mare parte, dar nu este o regula si se voteaza si omul. Principalul "target" daca vreti sa ii spunem asa vor fi parlamentarele.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 680 guests