Alternativa la muzica de petrecere "traditionala"

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
nobody'sperfect
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 44
Joined: 04 Apr 2015, 21:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Retired
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Apr 2015, 21:52

Eu nu înţeleg de ce ai făcut un asemenea post, în primul rand fiecare ascultă ce vrea şi ce-i place.
În al2lea rand manelele nu sunt copiate în totalitate după muzica arabească aşa cum îi spui tu, sunt făcute doar după linia lor melodică.
Nu înţeleg de ce sunteţi toţii atat de îngamfaţi şi mereu criticaţi ţiganii, ei nu sunt tot oameni? Dacă un ţigan vă greşeşte asta înseamnă că sunt toţii la fel? Din cauza oameniilor ca tine se crează ură de rasă.
E o vorbă mai veche "Un roman trăieste între ţiganii, dar un ţigan între romani niciodată" .
Eu ascult şi manele şi nu ai cum să mă critici, gusturile nu se discută.
Îmi cer scuze pentru greşelile gramaticale, sunt foarte obosit.
RoyalServer 2
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

05 Apr 2015, 22:06

nobody'sperfect wrote: În al2lea rand manelele nu sunt copiate în totalitate după muzica arabească aşa cum îi spui tu, sunt făcute doar după linia lor melodică.
.
Mi-a curs o lacrima cand ai spus acest `adevar` :troll

https://www.youtube.com/watch?v=X1zBoyk3Y3I

https://www.youtube.com/watch?v=JFhQ3Ea2qQA
Image
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

05 Apr 2015, 22:11

sUperStaR. wrote:
Ganja* wrote:ca in viata cel mai importante sunt masinile , dusmanii si banii.Astea sunt valorile impuse deja din copilarie...lui nu o sa-i pese decat sa fie mare barosan .
pentru ca astea sunt cele mai importante lucruri in viata
@tarfaela eu ascult toate genurile de muzica, incepand cu jb si terminand cu rock & manele. Cand o sa fiu undeva cu 3 blonde bomba, bautura si manele la maxim o sa-mi aduc aminte de topicul tau promit :meme

Cel mai important lucru in viata este familia ( nevasta , copii , fratii, tovarasii ) nicidecum rahaturile alea pe care le pierzi cand intri in pamant. Banii vin si se duc, masina se strica si-ti iei alta, tarfele le folosesti de cateva ori si adio, cu ce ramai din toate astea? Familia ramane langa tine iar dupa ce mori are cine sa-si aduca aminte de tine...O sa vezi tu cand o sa avansezi in varsta.

in ziua de azi se pune mult prea mult pret pe rahaturi materiale si de asta si exista atat de multa rautate in lume, femei care fac rahaturi si se injosesc pentru bani , masini si o situatie mai buna, barbati care pupa sefu' in cur sa avanseze sau sa-i fie bine, oameni care te vand imediat cum au ocazia pentu cativa bani, oameni care te omoara pentru o anumita suma etc etc. Aveti pretentia sa nu mai existe oameni care fura in guvern si sa aveti o situatie mai buna dar si voi sunteti exact ca ei . Am scris destul, si ma si enervez aiurea pentru toate rahaturile.

nobody'sperfect wrote:Eu nu înţeleg de ce ai făcut un asemenea post, în primul rand fiecare ascultă ce vrea şi ce-i place.
În al2lea rand manelele nu sunt copiate în totalitate după muzica arabească aşa cum îi spui tu, sunt făcute doar după linia lor melodică.
Nu înţeleg de ce sunteţi toţii atat de îngamfaţi şi mereu criticaţi ţiganii, ei nu sunt tot oameni? Dacă un ţigan vă greşeşte asta înseamnă că sunt toţii la fel? Din cauza oameniilor ca tine se crează ură de rasă.
E o vorbă mai veche "Un roman trăieste între ţiganii, dar un ţigan între romani niciodată" .
Eu ascult şi manele şi nu ai cum să mă critici, gusturile nu se discută.
Îmi cer scuze pentru greşelile gramaticale, sunt foarte obosit.

Nu ai dreptate si-ti zic si de ce:
Un manelar are voie sa apara pe post cu 10 p.i.z.d.e goale langa el, dar un rapper nu este promovat pe tv pentru ca este vulgar. Spune-mi tu acum, unde este dreptatea in povestea asta? Daca fiecare are dreptul sa asculte ce vrea de ce anumite genuri de muzica care promoveaza lucruri cu adevarat importante si te ajuta sa te dezvolti ca om este interzis iar o muzica in care majoritatea "interpretiilor" nu-s in stare sa articuleze doua cuvinte din limba romana ( tare in care locuieste ) este promovat?
Pe langa faptul ca sunt analfabeti mai si indobitocesc oamenii,si inca ceva, pentru cultura ta generala eu sunt casatorit cu o tiganca, singura diferenta este ca n-ai sa-ti dai seama ca este tiganca, nu suporta manele ca si mine considera ca ii fac de ras rasa si este si o poeta desavarsita. Un alt exemplu ar fii Conecte-r, desii nu ascult genul lui de muzica macar omul se descura, are bun simt si cel mai important A MUNCIT SA AJUNGA UNDE E.
Last edited by Ganja* on 05 Apr 2015, 22:21, edited 1 time in total.
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
sUperstar
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3321
Joined: 01 Mar 2013, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator [abuz de functie]
Fost eXtream mod
Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 97 times

05 Apr 2015, 22:17

Ganja* wrote:
sUperStaR. wrote:
Ganja* wrote:ca in viata cel mai importante sunt masinile , dusmanii si banii.Astea sunt valorile impuse deja din copilarie...lui nu o sa-i pese decat sa fie mare barosan .
pentru ca astea sunt cele mai importante lucruri in viata
@tarfaela eu ascult toate genurile de muzica, incepand cu jb si terminand cu rock & manele. Cand o sa fiu undeva cu 3 blonde bomba, bautura si manele la maxim o sa-mi aduc aminte de topicul tau promit :meme

Cel mai important lucru in viata este familia ( nevasta , copii , fratii, tovarasii ) nicidecum rahaturile alea pe care le pierzi cand intri in pamant. Banii vin si se duc, masina se strica si-ti iei alta, tarfele le folosesti de cateva ori si adio, cu ce ramai din toate astea? Familia ramane langa tine iar dupa ce mori are cine sa-si aduca aminte de tine...O sa vezi tu cand o sa avansezi in varsta.
n-ai bani = nu ai cum sa te ingrijesti/nu poti sa iti cumperi haine si sa ai grija de tine
daca nu ai grija de tine/umbli ca ultimul boschetar nu ai cum sa-ti faci prieteni/sa iesi prin cluburi/altundeva si respectiv sa faci cunostinta cu vreo femeie

degeaba ai sotie/familie daca traiti ca ultimii boschetari si copiilor tai le este rusine cu tine si totodata degeaba ai bani daca nu ai familie
RIPPLE FAUCET - Castiga pana la 1 Ripple pe zi!
User avatar
nobody'sperfect
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 44
Joined: 04 Apr 2015, 21:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Retired
Fond eXtream: 0
Contact:

05 Apr 2015, 22:23

Ganja* wrote:
sUperStaR. wrote:
Ganja* wrote:ca in viata cel mai importante sunt masinile , dusmanii si banii.Astea sunt valorile impuse deja din copilarie...lui nu o sa-i pese decat sa fie mare barosan .
pentru ca astea sunt cele mai importante lucruri in viata
@tarfaela eu ascult toate genurile de muzica, incepand cu jb si terminand cu rock & manele. Cand o sa fiu undeva cu 3 blonde bomba, bautura si manele la maxim o sa-mi aduc aminte de topicul tau promit :meme

Cel mai important lucru in viata este familia ( nevasta , copii , fratii, tovarasii ) nicidecum rahaturile alea pe care le pierzi cand intri in pamant. Banii vin si se duc, masina se strica si-ti iei alta, tarfele le folosesti de cateva ori si adio, cu ce ramai din toate astea? Familia ramane langa tine iar dupa ce mori are cine sa-si aduca aminte de tine...O sa vezi tu cand o sa avansezi in varsta.

in ziua de azi se pune mult prea mult pret pe rahaturi materiale si de asta si exista atat de multa rautate in lume, femei care fac rahaturi si se injosesc pentru bani , masini si o situatie mai buna, barbati care pupa sefu' in *** sa avanseze sau sa-i fie bine, oameni care te vand imediat cum au ocazia pentu cativa bani, oameni care te omoara pentru o anumita suma etc etc. Aveti pretentia sa nu mai existe oameni care fura in guvern si sa aveti o situatie mai buna dar si voi sunteti exact ca ei . Am scris destul, si ma si enervez aiurea pentru toate rahaturile.

nobody'sperfect wrote:Eu nu înţeleg de ce ai făcut un asemenea post, în primul rand fiecare ascultă ce vrea şi ce-i place.
În al2lea rand manelele nu sunt copiate în totalitate după muzica arabească aşa cum îi spui tu, sunt făcute doar după linia lor melodică.
Nu înţeleg de ce sunteţi toţii atat de îngamfaţi şi mereu criticaţi ţiganii, ei nu sunt tot oameni? Dacă un ţigan vă greşeşte asta înseamnă că sunt toţii la fel? Din cauza oameniilor ca tine se crează ură de rasă.
E o vorbă mai veche "Un roman trăieste între ţiganii, dar un ţigan între romani niciodată" .
Eu ascult şi manele şi nu ai cum să mă critici, gusturile nu se discută.
Îmi cer scuze pentru greşelile gramaticale, sunt foarte obosit.

Nu ai dreptate si-ti zic si de ce:
Un manelar are voie sa apara pe post cu 10 p.i.z.d.e goale langa el, dar un rapper nu este promovat pe tv pentru ca este vulgar. Spune-mi tu acum, unde este dreptatea in povestea asta? Daca fiecare are dreptul sa asculte ce vrea de ce anumite genuri de muzica care promoveaza lucruri cu adevarat importante si te ajuta sa te dezvolti ca om este interzis iar o muzica in care majoritatea "interpretiilor" nu-s in stare sa articuleze doua cuvinte din limba romana ( tare in care locuieste ) este promovat?
Pe langa faptul ca sunt analfabeti mai si indobitocesc oamenii,si inca ceva, pentru cultura ta generala eu sunt casatorit cu o tiganca, singura diferenta este ca n-ai sa-ti dai seama ca este tiganca, nu suporta manele ca si mine considera ca ii fac de ras rasa si este si o poeta desavarsita. Un alt exemplu ar fii Conecte-r, desii nu ascult genul lui de muzica macar omul se descura, are bun simt si cel mai important A MUNCIT SA AJUNGA UNDE E.

Nu sunt toţii analfabeţi, numai catalogaţi oamenii după copertă !
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

05 Apr 2015, 22:23

sUperStaR. wrote:
Ganja* wrote:
sUperStaR. wrote:
pentru ca astea sunt cele mai importante lucruri in viata
@tarfaela eu ascult toate genurile de muzica, incepand cu jb si terminand cu rock & manele. Cand o sa fiu undeva cu 3 blonde bomba, bautura si manele la maxim o sa-mi aduc aminte de topicul tau promit :meme

Cel mai important lucru in viata este familia ( nevasta , copii , fratii, tovarasii ) nicidecum rahaturile alea pe care le pierzi cand intri in pamant. Banii vin si se duc, masina se strica si-ti iei alta, tarfele le folosesti de cateva ori si adio, cu ce ramai din toate astea? Familia ramane langa tine iar dupa ce mori are cine sa-si aduca aminte de tine...O sa vezi tu cand o sa avansezi in varsta.
n-ai bani = nu ai cum sa te ingrijesti/nu poti sa iti cumperi haine si sa ai grija de tine
daca nu ai grija de tine/umbli ca ultimul boschetar nu ai cum sa-ti faci prieteni/sa iesi prin cluburi/altundeva si respectiv sa faci cunostinta cu vreo femeie

degeaba ai sotie/familie daca traiti ca ultimii boschetari si copiilor tai le este rusine cu tine si totodata degeaba ai bani daca nu ai familie

Nici n-ai inteles la ce m-am referit, dar hai sa-ti explic in 2 randuri ca nu prea ganditi...

M-am referit la faptul ca aveti alte prioritati si dati importanta prea mare unor lucruri care ar trebui sa faca parte din sectiunea "fac bani pentru ca am nevoie de ei , nu fac banii sa ma laud cu ei" Nu stiu daca exemplul este cel mai bun dar momentan sunt prea obosit sa stau sa gandesc prea profund.
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

05 Apr 2015, 22:37

Esti pe modelul: "Nu manca aia pentru ca nu-mi place mie"

Fiecare dintre noi avem gusturi diferite, nu te poti caca niciodata pe ele. E viata noastra, fiecare ascultam ce dorim.

Si chestia cu "Asculti manele, esti un om de *****" e doar o gandire proasta a romanilor. Cunosc o gramada de oameni super destepti, cu carte si toate cele care asculta manele. Asa ca lasati-ne cu topicurile astea.
Image
Image
Image
User avatar
Ganja*
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 539
Joined: 27 Jun 2011, 19:33
Detinator Steam: Da
CS Status: Loading...
SteamID: Ganja
Has thanked: 31 times
Been thanked: 36 times

05 Apr 2015, 22:59

TzaCaNeL wrote:Esti pe modelul: "Nu manca aia pentru ca nu-mi place mie"

Fiecare dintre noi avem gusturi diferite, nu te poti caca niciodata pe ele. E viata noastra, fiecare ascultam ce dorim.

Si chestia cu "Asculti manele, esti un om de *****" e doar o gandire proasta a romanilor. Cunosc o gramada de oameni super destepti, cu carte si toate cele care asculta manele. Asa ca lasati-ne cu topicurile astea.

Aia sunt exceptia care intareste regula, 80% din persoanele cocalare pe care le-am cunoscut sunt niste analfabeti si retardati mintal cu care n-am putut sa discut absolut nimic datorita lipsei lor de cultura generala si a vocabularului limitat. Si e logic sa va aparati intre voi ca de...
Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta, nu piept, mai am sapte serii
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

06 Apr 2015, 07:49

sUperStaR. wrote:
Ganja* wrote:ca in viata cel mai importante sunt masinile , dusmanii si banii.Astea sunt valorile impuse deja din copilarie...lui nu o sa-i pese decat sa fie mare barosan .
pentru ca astea sunt cele mai importante lucruri in viata
@tarfaela eu ascult toate genurile de muzica, incepand cu jb si terminand cu rock & manele. Cand o sa fiu undeva cu 3 blonde bomba, bautura si manele la maxim o sa-mi aduc aminte de topicul tau promit :meme
Multumesc frumos, apreciez grija ta fata de mine, pacat ca trebuie prima oara sa mori sa-ti indeplinesti visul, pana atunci bucurate de manele pe care le gasesti pe net pentru ca bautura costa bani ( pe care nu-i ai ) iar blondele... te-ai prins nu ? :D :meme
User avatar
sUperstar
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3321
Joined: 01 Mar 2013, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator [abuz de functie]
Fost eXtream mod
Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 97 times

06 Apr 2015, 15:17

tre3fla wrote:
sUperStaR. wrote:
Ganja* wrote:ca in viata cel mai importante sunt masinile , dusmanii si banii.Astea sunt valorile impuse deja din copilarie...lui nu o sa-i pese decat sa fie mare barosan .
pentru ca astea sunt cele mai importante lucruri in viata
@tarfaela eu ascult toate genurile de muzica, incepand cu jb si terminand cu rock & manele. Cand o sa fiu undeva cu 3 blonde bomba, bautura si manele la maxim o sa-mi aduc aminte de topicul tau promit :meme
Multumesc frumos, apreciez grija ta fata de mine, pacat ca trebuie prima oara sa mori sa-ti indeplinesti visul, pana atunci bucurate de manele pe care le gasesti pe net pentru ca bautura costa bani ( pe care nu-i ai ) iar blondele... te-ai prins nu ? :D :meme
nu, nu m-am prins si ca sa ajungi sa vorbesti asa despre mine trebuie sa ma cunosti, dar tu cunosti doar cum sa faci mana ca sa-ti incapa pla in ea
RIPPLE FAUCET - Castiga pana la 1 Ripple pe zi!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Google [Bot], Semrush [Bot] and 385 guests