Amenda 500 lei că vindea 2 pahare cu Căpșuni

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

11 Jun 2015, 23:36

Corporatiile nu platesc taxe:D mai ales in romania ,stati kill oamenii cinstiti mereu sunt pusi in situatii rele,oare cand ii batem pe hoti si-i incalcam in picioare
RoyalServer
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

11 Jun 2015, 23:54

Se intampla si la case mai mari :)
Image
User avatar
unpack
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1899
Joined: 07 May 2013, 20:48
Detinator Steam: Da
CS Status: SlowHack Legion.
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Restrictie moderator
Nume anterior: unpackRo, HyperDesk, -Hyperion-
Location: Delphi \ .Net \ C++ \ Php \ Pawn.
Has thanked: 76 times
Been thanked: 70 times
Contact:

12 Jun 2015, 00:01

IsTI37 wrote:Se intampla si la case mai mari :)
Image
Oricat ar fi legea lege. Se putea trece cu vederea dar mnoh ce sa si face.
www.Ms-Boost.com - Counter-Strike 1.6 Server Boost.

Cu Stima,
Unpack - www.Ms-Boost.com

Image
User avatar
Syl
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2334
Joined: 30 Apr 2008, 22:48
Detinator Steam: Da
CS Status: -
SteamID: -
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 82 times
Been thanked: 114 times

12 Jun 2015, 00:42

xkeze wrote:In mod normal nu au voie sa vand pe strada. daca vor sa vanda se pot duce in piete, unde nu le zice nimeni nimic. Daca nu ar da amenzi ai vedea pe toata lumea insirata pe marginea drumului cu ceva de vanzare.
Ai iesti din pestera?
E plin de colorati prin bucuresti pe care "nu ii mai vede" pulitia romana. Pur si simplu le e frica de ei si nu le face nimic
Când ţi-e dor o să te doară
Dar tu să rămâi o fiară
Că-s hiene în jurul tău gata să sară


Image
»
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

12 Jun 2015, 00:54

xkeze wrote:In mod normal nu au voie sa vand pe strada. daca vor sa vanda se pot duce in piete, unde nu le zice nimeni nimic. Daca nu ar da amenzi ai vedea pe toata lumea insirata pe marginea drumului cu ceva de vanzare.
Bai nene ai auzit de 'TROC', imi dai banu iti dau marfa sau schimb pe schimb cum de altfel asta inseamna 'TROC', nu este nimic ilegal in a vinde 3 zarzavaturi la colt, intradevar este o evaziune fiscala dar sa ne gandim acum 100 ani ca nu era asa ceva pana la urma eu imi cultiv morcovi si daca eu doresc sa vand morcovi vand morcovi, pana la urma statul nu poate sa imi intre zica asta pentru ca nu au stat ei cu mine si au avut grija de legumele mele sau le-au trudit cu sudoare, batrana aia nici nu vreau sa imi inchipui cat so fii chinuit saraca sa cultive si ea cateva legaturi de zarzavat, rusine Jus(Sheet)titia Romana.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

12 Jun 2015, 01:12

Every wrote:[...] jur, că dacă era în Constanța, dădeam și eu 100 RON să se plătească amenda. Până la urmă cu toții suntem oameni.
Da bai... mare dreptate ai. Poate ca daca nu era falsificata acea tombola cu 1 euro PSC unde clar tu erai castigatorul reuseai sa platesti amenda.... ***.

:troll
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

12 Jun 2015, 08:09

miber wrote:
xkeze wrote:In mod normal nu au voie sa vand pe strada. daca vor sa vanda se pot duce in piete, unde nu le zice nimeni nimic. Daca nu ar da amenzi ai vedea pe toata lumea insirata pe marginea drumului cu ceva de vanzare.
Bai nene ai auzit de 'TROC', imi dai banu iti dau marfa sau schimb pe schimb cum de altfel asta inseamna 'TROC', nu este nimic ilegal in a vinde 3 zarzavaturi la colt, intradevar este o evaziune fiscala dar sa ne gandim acum 100 ani ca nu era asa ceva pana la urma eu imi cultiv morcovi si daca eu doresc sa vand morcovi vand morcovi, pana la urma statul nu poate sa imi intre zica asta pentru ca nu au stat ei cu mine si au avut grija de legumele mele sau le-au trudit cu sudoare, batrana aia nici nu vreau sa imi inchipui cat so fii chinuit saraca sa cultive si ea cateva legaturi de zarzavat, rusine Jus(Sheet)titia Romana.
Spui ca nu este nimic ilegal in a vinde 3 zarzavaturi la colt, dar imediat te contrazici singur spunand ca intradevar este o evaziune fiscala . Sunt atatea alternative in care iti poti vinde cele 2 pahare de capsuni si daca vrei faci si le vinzi cat de cat mai ok(dpdv. legal). Stati si plangeti dupa batranii care nu au bani, dar au luat amenzi sau au patit ceva legat de politie, dar cand acei batrani fac scandal, va injura, nu va lasa sa stati in fata blocului, atunci nu mai sunt ok. Stati si boicotiti atat actiunile politistilor, dar nu va ganditi ca le este frica sa nu le omoare familia daca se baga peste traficantii de tigari de contrabanda sau de ce dracu or face ei. Incercati sa nu mai comparati cazul asta cu tot felul de retele bine puse la punct. Oamenii isi fac treaba cum considera ei ca este mai bine. Acum de la un abuz ati inceput toti sa comentati fiecare miscare a politistilor, penibil.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

12 Jun 2015, 10:21

Ce sa stie saraca femeie de legi la varsta ei, a vrut sa faca si ea un banut...

Doamne ajuta sa ajunga politistii (in cauza) mai rau ca batranica! Nu le-ar ajuta sa nu le ajute, batai Dumnezo.
User avatar
uatdafac.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2180
Joined: 26 Nov 2011, 08:20
Detinator Steam: Da
SteamID: uatdafac3
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost Moderator
Nume anterior : baietzelu.
Location: Arad
Has thanked: 234 times
Been thanked: 74 times

12 Jun 2015, 10:45

xkeze wrote: Spui ca nu este nimic ilegal in a vinde 3 zarzavaturi la colt, dar imediat te contrazici singur spunand ca intradevar este o evaziune fiscala . Sunt atatea alternative in care iti poti vinde cele 2 pahare de capsuni si daca vrei faci si le vinzi cat de cat mai ok(dpdv. legal). Stati si plangeti dupa batranii care nu au bani, dar au luat amenzi sau au patit ceva legat de politie, dar cand acei batrani fac scandal, va injura, nu va lasa sa stati in fata blocului, atunci nu mai sunt ok. Stati si boicotiti atat actiunile politistilor, dar nu va ganditi ca le este frica sa nu le omoare familia daca se baga peste traficantii de tigari de contrabanda sau de ce dracu or face ei. Incercati sa nu mai comparati cazul asta cu tot felul de retele bine puse la punct. Oamenii isi fac treaba cum considera ei ca este mai bine. Acum de la un abuz ati inceput toti sa comentati fiecare miscare a politistilor, penibil.
Taica-tu e cumva politist? Nu stiu de ce, dar ii aperi fara niciun motiv. Faza cu omoratul familiei, nu are niciun sens =)) Ei stiu foarte bine in ce meserie s-au bagat si ca orice meserie are riscurile ei. :-j Cum ai zis si tu, penibil.
Citeste regulamentul.
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

12 Jun 2015, 11:07

Nu ,tata nu e politiat. Dar voi credeti ca tot ce zboara se mananca. Pur si simplu nu vreti sa ganditi logic.
User avatar
sergiu4995
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2052
Joined: 08 Oct 2011, 21:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 31 times
Been thanked: 17 times
Contact:

12 Jun 2015, 13:02

Politistii isi fac doar meseria pentru bani,ei isi primesc salariile din amenzi....

Oare cand o sa se termine cu aceasta nedreptate in tara? cand oare?

Eu m-am saturat de astia,democratia e condusa de popor nu de hoti si tampiti si tradatori, SA-I INZESTREASCA DUMNEZEU CU CATUSE LA MAINI SI CU PISTOALELE LA TAMPLA.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

12 Jun 2015, 14:23

Meritocratia vorbeste foarte frecvent despre aceasta nedreptate. Corporatiile nu sunt amendate, au imunitate, in schimb ce oamenii mici sunt amendati pentru nimicuri !
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 417 guests