Amenințări virtuale

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
John.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 221
Joined: 15 Sep 2014, 17:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2015, 17:37

Este un băiat pe Facebook care este din orașul meu, mi-a dat decât odată un pumn în burtă în scară când mă duceam acasă, acuma mă amenință pe Facebook că mă taie când mă prinde, pot merge la politie să fac o plângere în acest caz ?
Am mesajele din partea lui și este facebook-ul lui principal apare și în poze cu, cuțite și sabi în mână
RoyalServer
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

04 May 2015, 17:39

Eu asa cred. Ai dovezi cum te amentinta il poti duce departe...
Image
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

04 May 2015, 17:39

Normal ca poti sa te duci, si du-te cat mai repede dar nu cred ca milogii astia vor rezolva ceva.
User avatar
iCloud.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 102
Joined: 12 Sep 2014, 16:04
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Cluj-Napoca.
Contact:

04 May 2015, 17:40

John. wrote:Este un băiat pe Facebook care este din orașul meu, mi-a dat decât odată un pumn în burtă în scară când mă duceam acasă, acuma mă amenință pe Facebook că mă taie când mă prinde, pot merge la politie să fac o plângere în acest caz ?
Am mesajele din partea lui și este facebook-ul lui principal apare și în poze cu, cuțite și sabi în mână
Atat timp cat ai dovezi, vor rezolva, poti sa mergi.
User avatar
@Nonamed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1373
Joined: 05 Dec 2014, 15:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am
Detinator server CS: Nu am
SteamID: Nu am
Fond eXtream: 0
Location: Bacău

04 May 2015, 17:43

Desigur ca poti parintii unei fete s-au dus sa imi faca reclamatie ca am injurat-o de toate ... cu baza mesajelor de pe telefon si Facebook cu siguranta multi nu ma cred dar chiar asa a fost.. nici eu nu am crezut pai daca stii ca tie frica de batai si aatea si nu ai pe nimeni langa tine sa te apere sau tu sa te aperi singur de ce te pui in gura cu el ? Stai calm in banca ta si nu te lua in gura cu el mai ales daca are si poze cu , cutite si sabii inseamna ca nu e un copil. Si tu crezi ca politia o sa ii faca ceva ? Slabe sanse . ? Mi-a mi-a fost furat telefonul si amenintat cu cutitul si am facut plangere si l-au gasit si iau dat amenda fara sa il puna in puscarie amenda nu a fost platita si pe el il doare in cur. Pm si mie cu proful lui :-) bafta dar eu ic cca e mai bine sa iti ceri scuze si aia e sa nu te complici cu el
User avatar
iCloud.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 102
Joined: 12 Sep 2014, 16:04
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Cluj-Napoca.
Contact:

04 May 2015, 17:45

@Nonamed wrote:Desigur ca poti parintii unei fete s-au dus sa imi faca reclamatie ca am injurat-o de toate ... cu baza mesajelor de pe telefon si Facebook cu siguranta multi nu ma cred dar chiar asa a fost.. nici eu nu am crezut pai daca stii ca tie frica de batai si aatea si nu ai pe nimeni langa tine sa te apere sau tu sa te aperi singur de ce te pui in gura cu el ? Stai calm in banca ta si nu te lua in gura cu el mai ales daca are si poze cu , cutite si sabii inseamna ca nu e un copil. Si tu crezi ca politia o sa ii faca ceva ? Slabe sanse . ? Mi-a mi-a fost furat telefonul si amenintat cu cutitul si am facut plangere si l-au gasit si iau dat amenda fara sa il puna in puscarie amenda nu a fost platita si pe el il doare in ***. Pm si mie cu proful lui :-) bafta dar eu ic cca e mai bine sa iti ceri scuze si aia e sa nu te complici cu el
Aici iti dau dreptate, nu stiu daca cu gaborii din RO o sa rezolve, totusi incercarea nu are moarte, poate are noroc.
John, Da-mi profilul lui in PM te rog. :)
User avatar
Edi.
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 5392
Joined: 08 Jul 2009, 08:38
Detinator Steam: Da
SteamID: Hozzakwaz
Reputatie: Nume anterior: Eddy ;X
eXtream Mod
Fost Intermediar
Location: Botoşani / Iaşi
Has thanked: 109 times
Been thanked: 247 times
Contact:

04 May 2015, 17:50

John. wrote:Este un băiat pe Facebook care este din orașul meu, mi-a dat decât odată un pumn în burtă în scară când mă duceam acasă, acuma mă amenință pe Facebook că mă taie când mă prinde, pot merge la politie să fac o plângere în acest caz ?
Am mesajele din partea lui și este facebook-ul lui principal apare și în poze cu, cuțite și sabi în mână
Da profilul lui in PM, is doar curios sa vad cum arata prostia. :D

Si da, daca ai dovezi clare poti sa te duci la politie.
Image
User avatar
Tim Roth
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 369
Joined: 16 Apr 2015, 09:35
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Chicago, Illinois
Contact:

04 May 2015, 17:53

Citești aici, http://www.avocatnet.ro/content/forum%7 ... ebook.html și te rog să îmi lași și mie profilul lui.
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

04 May 2015, 17:56

Mor cand vad terminati dastia, criminali pe fb, cu poze cu cutite, pistoale, sabii, si fata-n fata le tremura mana pe ele in cel mai bun caz, in rest nici nu poseda asa ceva, maxim scoate cutitu de paine la tine si zice ca te feliaza.
Last edited by Edi. on 04 May 2015, 17:57, edited 1 time in total.
Reason: Astia sunt oamenii fara viitor. ! Cine nu ii uraste?
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

04 May 2015, 18:02

Ti-e frica de el? Ia-l frate la o serenada, lasa-l intins pe scara blocului sau ma rog.. unde vrei si gata.. Asta daca esti mai direct..

Daca esti un om calculat, pacifist atunci du-te la politie .
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

04 May 2015, 18:13

In Romania pana nu te omoara nu face nimic politia..sau macar sa mai aiba antecedente
User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

04 May 2015, 18:16

daca lasi sa te calce in picioare sa te ameninte si tu sa nu ripostezi automat ca el va continua sa faca asta. din proprie experienta politia nu face nimic, am avut diferite indicente care s-au intamplat pe real nu virtual si nu au fost in stare sa faca nimic. cumpara-ti ceva jucarii de auto-aparare si in caz da te ataca ai tot dreptul sa le folosesti. mai ales tiganii au obiceiul sa te intimideze nimic mai mult.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information