Dos and don'ts ale alimentelor

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

04 Jan 2015, 21:49

Salut tuturor. De ceva timp am inceput sa fac sport mai des, insa nu prea se vede efectul. Fac exercitii acasa si merg de 3 ori pe saptamana la bazin si fac aproximativ 30 de ture de bazin olimpic(sunt destul de incepator).
Problema e ca am avut aceeasi alimentatie, adica fast-food, sucuri, etc. Apa stiu ca e baza, insa la alimente gasesc numai cacaturi pe net, abstracte rau :))
Voi, cei care aveti grija la ce mancati....ce mancati? :))
RoyalServer
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

05 Jan 2015, 05:51

Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
akatonkuuut
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Nov 2014, 12:54
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Noua Moscova

05 Jan 2015, 07:06

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6283
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 185 times
Been thanked: 792 times
Contact:

05 Jan 2015, 10:14

DjMax wrote:Salut tuturor. De ceva timp am inceput sa fac sport mai des, insa nu prea se vede efectul. Fac exercitii acasa si merg de 3 ori pe saptamana la bazin si fac aproximativ 30 de ture de bazin olimpic(sunt destul de incepator).
Problema e ca am avut aceeasi alimentatie, adica fast-food, sucuri, etc. Apa stiu ca e baza, insa la alimente gasesc numai cacaturi pe net, abstracte rau :))
Voi, cei care aveti grija la ce mancati....ce mancati? :))
Sportul facut corect ocupa putin din importanta sanatatii tale. Defapt toata treaba sta in alimentatie, si nu in sport. Ai nevoie sa iti detoxifiezi corpul pentru inceput, ca sa elimini toxinele acumulate din fast foodurile pe care spui ca le mananci.
Apoi sa iti aduci corpul la normalitate, dupa ce ai eliminat surplusul.
Dupa ce revii la normalitate, te mentii la fel cu mancare sanatoasa.
Sportul o sa te ajute intre tot acest timp, dar nu o sa faca pentru tine munca pe care tu trebuie sa o faci.

A MANCA NU INSEAMNA NEAPARAT A TE HRANI ! Ai grija ce bagi pe guritza, ca vei fi exact produsul mancarii pe care tu o alegi.

Uite aici si un videoclip ce te va ajuta sa intelegi mai multe
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

05 Jan 2015, 17:44

Laur eXtream wrote:
DjMax wrote:Salut tuturor. De ceva timp am inceput sa fac sport mai des, insa nu prea se vede efectul. Fac exercitii acasa si merg de 3 ori pe saptamana la bazin si fac aproximativ 30 de ture de bazin olimpic(sunt destul de incepator).
Problema e ca am avut aceeasi alimentatie, adica fast-food, sucuri, etc. Apa stiu ca e baza, insa la alimente gasesc numai cacaturi pe net, abstracte rau :))
Voi, cei care aveti grija la ce mancati....ce mancati? :))
Sportul facut corect ocupa putin din importanta sanatatii tale. Defapt toata treaba sta in alimentatie, si nu in sport. Ai nevoie sa iti detoxifiezi corpul pentru inceput, ca sa elimini toxinele acumulate din fast foodurile pe care spui ca le mananci.
Apoi sa iti aduci corpul la normalitate, dupa ce ai eliminat surplusul.
Dupa ce revii la normalitate, te mentii la fel cu mancare sanatoasa.
Sportul o sa te ajute intre tot acest timp, dar nu o sa faca pentru tine munca pe care tu trebuie sa o faci.

A MANCA NU INSEAMNA NEAPARAT A TE HRANI ! Ai grija ce bagi pe guritza, ca vei fi exact produsul mancarii pe care tu o alegi.

Uite aici si un videoclip ce te va ajuta sa intelegi mai multe
e super video-ul
dar sunt unele informatii semi-eronate sau omise, cum ar fi faptul ca sucul natural de fructe are un continut foarte ridicat de glucoza
de asemenea cand am vazut scris "taratze" mi-am cam pierdut increderea in el
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
MCosti
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2251
Joined: 28 Sep 2008, 06:58
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Nume anterior: DjMax
Has thanked: 139 times
Been thanked: 60 times
Contact:

05 Jan 2015, 21:48

Laur eXtream wrote:
DjMax wrote:Salut tuturor. De ceva timp am inceput sa fac sport mai des, insa nu prea se vede efectul. Fac exercitii acasa si merg de 3 ori pe saptamana la bazin si fac aproximativ 30 de ture de bazin olimpic(sunt destul de incepator).
Problema e ca am avut aceeasi alimentatie, adica fast-food, sucuri, etc. Apa stiu ca e baza, insa la alimente gasesc numai cacaturi pe net, abstracte rau :))
Voi, cei care aveti grija la ce mancati....ce mancati? :))
Sportul facut corect ocupa putin din importanta sanatatii tale. Defapt toata treaba sta in alimentatie, si nu in sport. Ai nevoie sa iti detoxifiezi corpul pentru inceput, ca sa elimini toxinele acumulate din fast foodurile pe care spui ca le mananci.
Apoi sa iti aduci corpul la normalitate, dupa ce ai eliminat surplusul.
Dupa ce revii la normalitate, te mentii la fel cu mancare sanatoasa.
Sportul o sa te ajute intre tot acest timp, dar nu o sa faca pentru tine munca pe care tu trebuie sa o faci.

A MANCA NU INSEAMNA NEAPARAT A TE HRANI ! Ai grija ce bagi pe guritza, ca vei fi exact produsul mancarii pe care tu o alegi.

Uite aici si un videoclip ce te va ajuta sa intelegi mai multe
Foarte misto documentarul, o mare parte din chestiile de acolo le stiam, dar nu prea avem scapare. E destul de greu intr-o lume cotidiana sa scapi de chimicale.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information