Android VS IOS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

aLkka
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 106
Joined: 09 Oct 2013, 09:08
Detinator Steam: Da
SteamID: killercs852
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Mar 2014, 20:26

tictac wrote:
aLkka wrote:- Find my iPhone ( pe android nu se găseşte aşa ceva) - Atunci când ţi-ai pierdut telefonul sau a fost furat, intri frumos pe icloud.com , te conectezi cu, contul de appstore pe care-l aveai şi în iPhone, te duci la device-uri, dai lost mode şi gata, când se va conecta la internet, iPhone-ul se va bloca şi nu va mai putea fi deblocat decât de tine sau de cel care ştie contul de appstore. ( slabe şanse să fie spart )
La fel e si pe samsung ai Reactivation Lock.
-blochezi accesul la telefon dar nici in recovery nu mai poate intra sa dea factory reset.
( in caz ca ai custom recovery )
Il poate redresa doar cu ODIN MODE ( prin odin nu ii face factory reset ). Apoi intra in recovery ( se pune recovery stock ) ii da factory reset ( sa scape de un eventual phone tracker instalat si de Screen Lock )
Bun face toate astea dar degeaba cand o sa deschida telefonul ii va cere contul de samsung ( fara acel cont de samsung poate sa arunce telefonul ) in + poate fi urmarit.
Poti face multi tasking perfect pe android fara nici pic de lag.

Ce multitasking faci tu pe Samsung fără pic de lag? Am avut s2/s3/s4 în mână şi toate la 3-4 aplicaţii deschise deja, bang lag.
Image
RoyalServer 2
User avatar
xdc
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1984
Joined: 01 Apr 2010, 18:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Apple user
Detinator server CS: dm.xdcnet.ro
SteamID: blacksound10
Reputatie: Fost moderator
Location: [root@localhost]# cd /home/root/Brasov
Has thanked: 5 times
Been thanked: 56 times

25 Mar 2014, 22:06

Am iPhone 4 cu iOS 7.1, si pot sa zic ca, rupe stilul cum merge cu iOS-ul asta, nu are pic de lag, cine a zis ca nu poti sa personalizezi iOS-ul cum vrei? Ma voi uni habar nu aveti ce vorbiti aici, sau nu ati facut jailbreak sau sa pune-ti softul pe un iphone de la 0, poti sa modifici foarte multe chesti la iOS daca ai habar umpic de Cydia si de tweak-uri.

Inca ceva zicea unu pe aici ca are design-ul naspa iphone-ul, serios? Ai pus mana in viata ta pe un iphone? Am scapat telefonul asta pe jos de enspemii de ori , si nu are nimic , daca ai scapat odata plasticul de la Samsung pe jos , numai iti sta calumea dupaia. :)) L-am scapat si cu fata in jos pe gresie si afara pe beton si nu a avut nici pe naiba.
Be the best , and fuck the rest ;)
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

25 Mar 2014, 22:48

claudiu25 wrote:Uite un exemplu din propria experienta.
Trebuia sa plec la tara la bunici pentru un weekend, in perioada aceea citeam o carte pe calculator, zic daca tot ma duc la tara unde nu am internet, PC etc. sa bag cartea pe iPhone si sa mai citesc din ea cat timp sunt acolo.
Crede-ma ca am stat pe putin o seara pana la 4 dimineata, lesinat de somn, sa pot sa bag un amarat de PDF sau un amarat de eBook pe iPhone ca sa-l pot citi, si daca te intereseaza... pana la urma n-am reusit. :))
Nu stiu cum ai stat tu atata timp, ca in 5 minute erai gata.

http://www.dummies.com/how-to/content/h ... phone.html
Image
Image
Image
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

25 Mar 2014, 22:53

@aLkka m-ai facut sa downloadez iara rahaturile alea de jocurii si sa-ti demonstrez ca merge fara probleme.
Ce nu-mi place mie la samsung... sunt tranzitiile cand iesi si intri intr-un program uneori chiar nu tine cont de ele iese si intra brusc si asta e enervant pentru ochii.
Pe iphone nu poti sa faci asa ceva. Pe iphone aplicatiile nu ruleaza real in background ( nu stau sa povestesc ), la fel de mult cum apreciez samsung apreciez si iphone.
@xdc Da adevarul e ca plasticul se face simtit pe samsung chiar daca se simte bine in mana are un joc anume, cel mai des la capacul bateriei.
La samsung si la nexus folosesc huse la iphone nu prea desi sper sa nu-l scap ca nu vreau sa stiu ce se poate intampla.

Filmat FullHD, gandeste-te doar atat multitasking si filmat HD pe ecran.
Ruleaza absolut totul fara nici o problema.

https://www.youtube.com/watch?v=IEuv2YMvN1A
User avatar
glk^ScArFaCe
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 971
Joined: 18 Oct 2010, 16:03
Detinator Steam: Da
CS Status: P`aici
Detinator server CS: Da
SteamID: PRIVAT
Location: Micul Paris
Has thanked: 34 times
Been thanked: 42 times

25 Mar 2014, 23:00

Cu voi omul nu ajunge la nici un punct comun pentru ca unii sunt fani Apple,respectiv IOS,altii sunt fani Android si se vor ataca aici pana maine.
Amandoua sunt bune,se completeaza unele pe altele,ce nu are IOS are Android si invers.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot] and 267 guests