11 ani de la atentatele teroriste din 2001

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:06

Mafios_X wrote:S-au luat interviuri la cei ce au supravetuit, toti au auzit explozii.
Nu putea un turn asa de mare sa cada jos in 10 secunde si sa nu se fi inclinat, totul sa cada in jos. Este clar ca a fost pus explozibil.
Aici pot sa iti dau dreptate.
Turnul s-a prabusit direct in jos, de la baza.
Chestia cu avioanele cred ca a fost doar in inscenare, abea acum incep sa imi dau seama.
S-au folosit de avioane ca sa creada lumea ca defapt avioanele le-au daramat, dar defapt la baza lor era foarte mult explozibil, si imediat dupa ce avioanele au lovit ambele turnuri, au detonat tot explozibilul, presupun ca o canitate gigantica de explozibil.
S-au folosit de avioane doar pentru "asi face intrarea" daca pot sa zic asa.

Cum zice Mafios, turnurile nu s-au inclinat absolut deloc, s-au prabusit direct de la baza.

Insa, mai era inca o teorie... cu scheletul de otel, ca s-ar fi topit de la temperaturile extrem de ridicate, si toata constructia ar fi cazut in jos daramand si restul cladiri. Si asa este posibila, mi se pare chiar mai relevanta decat prima.


EDIT: @riscanuc - in sfarsit, gasesc pe cineva care stie cu adevarat cine a fost la baza acestei chestii. Poti sa citesti pe prima pagina, am incercat sa le arat cum sta treaba, insa probabil nu ma cred.
Le-am pus si cateva imagini, stii tu cu bancnota de 20 de dolari etc.
Last edited by claudiu25 on 11 Sep 2012, 18:08, edited 1 time in total.
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
LordCronos
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 776
Joined: 19 Oct 2010, 23:04
Detinator Steam: Da
Has thanked: 36 times
Been thanked: 185 times

11 Sep 2012, 18:07

@claudiu25 mai bine nu ma uitam la video. :(
Nu vreau sa ma gandesc ce era in capul acelor persoane cand s-au aruncat, la ce se gandeau... le-au trecut toata viata prin fata ochilor...
User avatar
aNNakin
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10464
Joined: 17 Dec 2007, 21:42
Detinator Steam: Da
CS Status: a iubi - necesar si suficient
Detinator server CS: romania.cs16.ro
SteamID: anakin_cstrike16
Reputatie: Membru Club eXtreamCS
Fost Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Fost Lider Echipa eXtreamCS
Fost Administrator
Location: di.fm
Has thanked: 230 times
Been thanked: 787 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:09

Mafios_X wrote:S-au luat interviuri la cei ce au supravetuit, toti au auzit explozii.
Nu putea un turn asa de mare sa cada jos in 10 secunde si sa nu se fi inclinat, totul sa cada in jos. Este clar ca a fost pus explozibil.
au explodat resturile din turnuri nu asa zisele bombe
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:10

LordCronos wrote:@claudiu25 mai bine nu ma uitam la video. :(
Nu vreau sa ma gandesc ce era in capul acelor persoane cand s-au aruncat, la ce se gandeau... le-au trecut toata viata prin fata ochilor...
Intr-adevar, imi pare foarte rau pentru ei, nici nu vreau sa imi imaginez prin ce clipe au trecut cand erau acolo pe tocul geamului, flacarile erau la un metru in spatele lor ardeau tot si se apropiau tot mai mult de ei, iti dai seama ce alegere grea ? Sa fii pus sa alegi dintre 2 variante, iar in ambele variante sa iesi mort! Nici nu vreau sa imi imaginez, saracii oameni, s-au aruncat de acolo ca sa moara mai repede, sa nu moara in chinuri arsi de flacari.

Odhineasca-se in pace!
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:12

aNNakin wrote:
Mafios_X wrote:S-au luat interviuri la cei ce au supravetuit, toti au auzit explozii.
Nu putea un turn asa de mare sa cada jos in 10 secunde si sa nu se fi inclinat, totul sa cada in jos. Este clar ca a fost pus explozibil.
au explodat resturile din turnuri nu asa zisele bombe
Totusi baza era completa din OTEL, nu cade cand explodeaza kerosen-ul din avioane, motorul sau obiectele din turnuri.

Urc acum un documentar Romanesc care explica totul, revin cu reply :)!
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
riscanuc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 109
Joined: 16 Apr 2012, 10:06
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:17



Suntem manipulati de tv si media pentru ca acestia sa isi duca pana la bun sfarsit agenda si a forma o noua ordine mondiala .
Last edited by riscanuc on 11 Sep 2012, 18:19, edited 2 times in total.
User avatar
nescafezalau
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 220
Joined: 08 Jun 2010, 13:32
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Has thanked: 57 times
Been thanked: 30 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:19

Degeaba facem noi presupuneri despre acest atentat pentru ca noi niciodata nu o sa aflam adevarul pur. Mai sunt multe secrete in lumea asta pe care nu le stim noi. Suntem clasa muncitoare, fraierii alora care conduc lumea si asa va fii pentru totdeauna. Doar o minune ne poate salva, o razvratire impotriva politicienilor si a marilor bilionari. Si despre Bin Laden, nu stiu ce sa spun, nu prea cred ca s-a putut ascunde 10 ani fara sa fie prins. Cred ca americanii nu au vrut sa puna mana pe el pentru ca daca intr-adevar dorea asta l-ar fi cautat si in cea mai mica gaura de pe Pamant. Niciun om nu are cum sa fuga sau sa se ascunda de intreaga populatie timp de mai mult de 10 ani, fara sa fie prins. SI cand in sfarsit l-au prins, n-au vrut sa-i arate trupul sustinand ca l-au aruncat in mare. Aste sunt minciuni gogonate, daca Obama chiar vroia sa-i cucereasca pe americani, i-ar fi facut trupul vizibil pentru toti. Eu nici acum nu inteleg cum poti sa locuiesti intr-o casa, nu intr-o pestera, sa fii cautat de 6-7 kkk de oameni si sa nu fii prins. Si pacat de New York, pentru ca e o opera de arta pe langa celelalte orase. Nu da prea bine la dosar asa un incident.
Image
Muzica nu zgomot!
riscanuc
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 109
Joined: 16 Apr 2012, 10:06
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:22

nescafezalau wrote:Degeaba facem noi presupuneri despre acest atentat pentru ca noi niciodata nu o sa aflam adevarul pur. Mai sunt multe secrete in lumea asta pe care nu le stim noi. Suntem clasa muncitoare, fraierii alora care conduc lumea si asa va fii pentru totdeauna. Doar o minune ne poate salva, o razvratire impotriva politicienilor si a marilor bilionari. Si despre Bin Laden, nu stiu ce sa spun, nu prea cred ca s-a putut ascunde 10 ani fara sa fie prins. Cred ca americanii nu au vrut sa puna mana pe el pentru ca daca intr-adevar dorea asta l-ar fi cautat si in cea mai mica gaura de pe Pamant. Niciun om nu are cum sa fuga sau sa se ascunda de intreaga populatie timp de mai mult de 10 ani, fara sa fie prins. SI cand in sfarsit l-au prins, n-au vrut sa-i arate trupul sustinand ca l-au aruncat in mare. Aste sunt minciuni gogonate, daca Obama chiar vroia sa-i cucereasca pe americani, i-ar fi facut trupul vizibil pentru toti. Eu nici acum nu inteleg cum poti sa locuiesti intr-o casa, nu intr-o pestera, sa fii cautat de 6-7 kkk de oameni si sa nu fii prins. Si pacat de New York, pentru ca e o opera de arta pe langa celelalte orase. Nu da prea bine la dosar asa un incident.
@nescafezalau sunt multe video-uri despre world trade center in care este pusa in practica numerologia . Revin cu un video sa iti dai seama despre ce vorbesc .
User avatar
Mafios_X
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 6851
Joined: 10 Apr 2009, 01:28
Detinator Steam: Da
SteamID: mafiosx
Reputatie: Fost Administrator
Location: Italia
Has thanked: 341 times
Been thanked: 419 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:24

nescafezalau wrote:Degeaba facem noi presupuneri despre acest atentat pentru ca noi niciodata nu o sa aflam adevarul pur.
Dar nu suntem atat de prosti incat sa nu ne dam seama ca totul a fost pus la punct.
Zona era PROTEJATA de foarte multe radare aeriene, avioanele timp de 40 minute nu au raspuns iar avioanele RAPTOR trebuiau trimise imediat catre acele avioane, insa, din sursa, se vorbeste ca avioanele acelea (raptor sau cum le zice) au fost trimise sa parcheze, ele asteptand semnalul sa plece mai repede, vazand ca avioanele numai raspundeau la semnale!

Nu poti tu intr-o zona ca new york, washington etc etc, sa intri cu un avion fara sa fii vazut si sa dai detalii despre tine ! (ceea ce se spune)
-------------------------------#STEAM PROFILE--------------------------------------
Image
STEAM: mafiosx

Image


www.gamescan.ro - Un fel de GameTracker ROMANESC :D
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:25

riscanuc wrote:

Suntem manipulati de tv si media pentru ca acestia sa isi duca pana la bun sfarsit agenda si a forma o noua ordine mondiala .
Cel mai mare adevar posibil aici se afla. Chestia cu proiectul HAARP o stiam. Restul sunt, m-a uimit foarte tare videoclipul!
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Ackerley
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 573
Joined: 29 Jul 2011, 11:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Searching.
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Home Office.
Has thanked: 1 time
Been thanked: 125 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:28





daca se intampla lucrul asta in Rusia ...

Oricum , totul a inceput de la Evrei , ei conduc o mare parte din America .
swag ~
User avatar
fLrrr
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 948
Joined: 31 Jul 2009, 15:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu joc.
Detinator server CS: Nu
SteamID: dr0zp0r
Location: Botosani
Has thanked: 180 times
Been thanked: 103 times
Contact:

11 Sep 2012, 18:29

Totul a fost doar un pretext. Cladirile acelea erau construite sa reziste unui asemenea eveniment. Au uitat ca se foloseste Kerosenul pe post de combustibil?
Contact: [email protected]
Image
"Stiati ca?" - Aplicatie Android
http://flor1n.me
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 265 guests