10 ani de eXtream [CONCURS]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6279
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 184 times
Been thanked: 792 times
Contact:

06 Apr 2017, 20:00

Astazi (adica ieri pe data de 5 aprilie) s-au facut 10 ani de extreamCS..iar eu nu am lipsit nici macar unul din ei :)). Nu stiu cati din cei prezenti pe forum sunt inca de la infiintarea comunitatii, dar ii rog sa dea un semn, sa se prezinte, sa spuna povestea lor si cum s-au desfasurat acesti 10 ani !
Nu mi-am inchipuit niciodata ca atunci, in anul 2007, 5 Aprilie, voi deschide un website cu un impact atat de puternic. La vremea respectiva, Counter-Strike era un joc extraordinar care umplea salile de jocuri si era o adevarata placere sa iti pierzi toata ziua stand in sala, uneori chiar sa mai si prinzi 10 minute de la unu care a plecat de la calculator...ca de bagat bani nu prea imi permiteam, eram prea sarac pentru asa ceva (cazul meu cel putin).
Atmosfera de acum 10 ani a fost una superba, iar cei ce au trait vremurile stiu ce frumos a fost. In momentul in care am creat eXtreamCS ca si concurenta a cstrike.ro (sau mai degraba, raspuns la cererile nesatisfacute de pe acel site), am ajuns foarte rapid la 200 de conturi noi / zi...era practic un BOOM in domeniul acesta.
Stiu ca lucrurile s-au schimbat, sunt alte jocuri acum, piata de gaming a evoluat, sunt alte asteptari si acest joc nu mai este atat de populat ca inainte. Intentia mea a fost dintotdeauna sa cresc aceasta comunitate cat mai mare, insa in ultimii ani de zile am avut numai probleme financiare si nu am reusit sa investesc aici. Eu insa am in vedere sa ma ocup serios de eXtreamCS, sa schimb tema asa cum am promis, sa adaug facilitati noi si sa ne adaptam la noul CS care se joaca acum. Dar pana atunci, o sa fac un concurs.

Astazi, de ziua implinirii a 10 ani eXtreamCS, voi oferi urmatoarele cadouri:
- un banner header
- un topic global
- un banner in topic (sus)
- un gift steam in valoare de 28 euro : Counter-Strike Complete - 2014 (http://store.steampowered.com/bundle/236/)
Image

Concursul presupune ca fiecare user ce are minim 200 posturi pe acest forum, poate participa prin a scrie o idee, explicand cum aceasta comunitate sa devina mai buna. Ca sa reformulez, poti descrie ce modificari / adaugari noi la forum ne-ar aduce un succes pe viitor, sau ce viziune ai asupra acestui forum facand anume schimbari.

Vor fi in total 4 castigatori. Se aleg cele mai bune 4 idei. Ideea care imi place cel mai mult, va fi aleasa drept locul 1, apoi locul 2, 3 si respectiv 4. Castigatorul de pe locul 1 poate alege un singur premiu. Astfel ca, ceilalti castigatori la randul lor, pot alege un singur premiu din cele care au ramas inca valabile. Practic, fiecare castigator isi alege orice vrea din premiile mentionate mai sus.

Data inchidere concurs: 10 APRILIE. Marti voi afisa castigatorii.

Sa dam drumul. Astept cele mai bune idei care sa ma impresioneze. Succes! :clubs:
RoyalServer 2
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

06 Apr 2017, 20:18

Sunt din 2012 pe acest forum, cine credea ca timpul o sa treaca asa repede? 5 ani? La inceput, mi-am facut cont pentru ca aveam nevoie de ajutor la un server cs, dupa am vazut cat de populat este acest forum, mai ales la sectiunea anunturi si discutii generale. Eram curios, curios pentru ca erau foarte multi utilizatori aici pe forum care au inventat suficiente plugin uri pentru a se bucura si cei din strainatate de ele. Atunci in 2012, eu eram activ pe alta comunitate pana cand am inceput sa activez aici, adica la un moment dat nu era zi sa nu intru aici, imi placea foarte mult atunci comunitatea, mai ales cand puteai sa ii multumesti unui utilizator printr-un buton si dupa aparea la tine pe profil de cate ori ai fost sa spun asa "felicitat". De ce sa se schimbe extream? Stiu ca de mai multe ori saream noi toti pe capul vostru, adminilor, ca sa schimbati tema si ca sa aduceti lucruri noi acestui forum. Abia in timp am vazut ceea ce voi ati incercat sa faceti, sa il pastrati asa cum a fost de la inceput, in ziua de azi sunt comunitati care apar si dispar, voi macar nu aveti 50.000 de servere, prin asta reusiti cat de cat sa scapati de toti frustati. Eu nu vreau sa se schimbe extreamcs. Imi place cum este acum, daca se poate depunde mai mult efort pentru tepari, o sa fiu recunoscator, dar doar daca se poate.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Challenger.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2530
Joined: 07 Dec 2014, 14:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Super Moderator
Nume anterior: whisTle
Puncte: 1.7 / 3
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Apr 2017, 20:30

Salut,
Laur, eu personal te felicit pentru ca ai tinut "in viata" eXtreamCS, nu multi sunt cei care reusesc sa tina asa sus un site/forum, mai ales din 2007 pana acum, in 2017.Multi dupa primele luni, maxim cativa ani ar renunta, tu ai reusit sa l mentii sus, cu bune si cu rele..nu sunt aici de foarte mult timp, dar de cand mi am facut cont am intrat aici sa arunc un ochi, sa ajut cu ce pot.
Ideeile mele pentru eXtreamCS ar fi urmatoarele:
- Schimbarea domeniului (eXream.ro), astfel te poti axa si pe alte jocuri, e mult mai bine, este un domeniu care nu contine "CS" sau alta prescurtare a unui joc.
- Schimbare tema, cu una unica, marca eXtreamCS
- Actualizare versiune phpBB
- Actualizare structura forum (categorii si pentru alte jocuri, jocurile care acum sunt in prin-plan, cred ca toata lumea stie care sunt acestea)
- Organizare concursuri cu licente jocuri steam noi(jocurile care se joaca acum)
- Sanctiuni mai mari pentru tepari, sunt o problema aici, prea multi, si nu sunt cativa cei ce se plang de asta, nu ii mai lasa sa si promoveze serviciile/bunurile aici, s au dat multe tepe in acesti 10 ani, restrictii mai mari pentru ei.
- Servere de jocuri bine configurate
- Organizarea de cupe/competitii pe serverele din eXtreamCS cu premii gen licente jocuri, membru club, promovare la ceva, bunuri in jocuri, tricouri inscriptionate cu eXtream
- Un parteneriat cu g2a, sau alt site care vinde licente, ar putea sa va faca un cod promotional pentru eXtreamCS
- Promoveaza pagina de facebook/canalul de yt al forumului, postati des ceva pe el, continut de calitate.
- Staff capabil si matur este, treaba se face, cu modificarile pe care le am enumerat pana acum plus altele zic ca se va vedea o schimbare, stiu ca unele sunt greu greu de realizat si trebuie si ceva investitie, dar zic ca merita.

Momentan atat am in gand, daca mai este posibil sa dau edit cand imi aduc aminte ceva, revin..abia m am trezit si nu prea am in minte multe.

#10AniDeExtreamCS
La cat mai multi ani!
NU sunt intermediar.

Dacă ai nevoie de ajutor pe forum dă-mi un PM şi rezolvăm.

REGULAMENT FORUM

RECLAMAȚII MODERATORI

RECLAMAȚII PM
Activitate scăzută
User avatar
OneCs
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 574
Joined: 08 Dec 2015, 01:35
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
Fond eXtream: 0
Location: Arad
Contact:

06 Apr 2017, 20:35

Ar trebui scos gradul Echipa eXtream avand in vedere ca nu aplica nimeni pentru acest grad si cei ce au gradul acesta in prezent sunt absenti de cativa ani.

La multi ani !
Cod Electroneum DCDD3B - Eu castig 5% Bonus si voi 1% Bonus din ce minati. Poti mina si cu telefonu.
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

[Topic oficial] Desene Animate
Filme animate difuzate pe programe pentru copii (Vechi)
Străduiți-vă pentru progres, nu pentru perfecțiune.
User avatar
Addicted:-
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 873
Joined: 09 Mar 2016, 09:31
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

06 Apr 2017, 20:47

pai.. banuiesc ca si tu din ce ai vazut pe la security zone, ca se dau numai tepe, utilizatorii care fac asta, ar trebui banati instantaneu pentru a nu se mai ajunge la astfel de chestii, ba chiar ma gandeam azi ca, daca cineva ar da o teapa din aia mare si ar ajunge in instanta, normal ar cadea si acest site vinovat, pentru ca nu se iau masurile necesare si pentru a evita toata treaba asta cu tepele, ar trebui pus la categoria anunturi, ca doar cei ce au ceva posturi pe forum sa poata posta, nu oricine are 5 posturi, da teapa i se pune reputatia si pa-pa, staff-ul nu este destul de serios, ma rog nu toti doar unii, nu zic ca nu-si fac treaba, dar spun doar ca ar trebui facuta o schimbare in staff sau macar niste sedinte o data pe luna, ca sa ii poti tine in frau... eu sper ca forumul sa o mai duca si de acum in colo si sa te gandesti sa cauti niste oameni pentru servere de csgo si care sa se tina de ele.. atat am avut de spus
INSqs.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3043
Joined: 17 Feb 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
SteamID: insqs10
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: Copilu.exe
Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: Targu-Mures
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

06 Apr 2017, 20:49

In primul rand, felicitari pentru toata munca depusa de pana acum, lasand la o parte toate problemele ce au fost pe aceasta comunitate si tot ce se aude, ai reusit sa demonstrezi ca esti detinatorul care are printre cele mai vechi si mai cunoscute comunitati din Romania. Sunt ceva ani totusi..10, chiar sunt multi, bravo inca o data.
Cum ar putea sa devina comunitatea extreamcs mai buna ? Iti las mai jos cateva idei
- Incearca pe parcurs sa schimbi tema, o sa faca mult asta.
- Incearca sa gasesti niste oameni capabili care sa te ajute atat financiar cat si pe plan profesional cu anumite proiecte, cum ar fii : Servere CS:GO populate ( e destul de usor), WarNight CS:GO, chiar si 1.6 si nu in ultimul rand un server de TS3, crede-ma, o sa faca mult si asta.
- Staff-ul sa ramana acelasi, cei care fac parte din staff pana in momentul de fata, fac o treaba foarte buna, si ajuta mult la comunitate.
- Trebuie oraganizat cat mai multe evenimente cu numele comunitatii sau chiar si evenimente marca extreamcs, asta aduce in plus populare + poate aduce un bun plus financiar.
- Oameni care trebuie atrasi sa vina pe aceasta comunitate cu o anumita suma de bani, cu care sa-i investesti in cateva proiecte care crezi tu ca vor avea succes, si ca vei avea niste oameni care sa se ocupe strict de proiectul respectiv.
- Mai multi intermediari in care poti avea o incredere deplina si care sa fie online mai tot timpul, asa putem evita foarte mult "teparii"
Cam astea ar fii.. Restul e foarte bine cum e pana acum.
La multi ani !
Specii.
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4685
Joined: 16 May 2015, 23:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Plangi dupa ***** ca un transexual
Reputatie: Fost eXtream Mod
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior : sociopat, Saec.
0.2/3
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Contact:

06 Apr 2017, 21:01

La multi ani forum-ului si la multi bani lui Laur :meme
O sa las direct propunerile mele.
1. Incearca sa faci niste produse marca eXtreamCs ( tricouri,iar membrii pot face chiar ei unele modele( ma refer la desen) si sa le alegi pe cele mai bune.
2. Concurs cs go in fiecare luna cu premii in bani ori cu benificii pe forum
3. Dezvolta categoria cs go.
4. Pune mai multe benificii celor cu membru club( asa o sa cumpere mai multi)
5. Deschide pentru inceput inca 2 servere. 1 de cs go mod ARENA si 1 teamspeak
6. Rezolva bug-urile
7. La categoria anunturi sa poata vinde doar cei verificati
8. Pentru reclama mai doneaza si tu pe live-uri cate 1 e la colo sau astia care joaca cs go si o sa ramana numele acolo.
9. Sa gasesti un voluntar care sa posteze pe youtube meciuri cs go cu membrii extream.
Last edited by Specii. on 06 Apr 2017, 21:03, edited 1 time in total.
Image
User avatar
GENERALU'
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1275
Joined: 27 Jul 2015, 15:35
Detinator Steam: Da
CS Status: dproto.dll
Detinator server CS: biohazard is comming
SteamID: generalu_extream
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: VioreL @EXTREAMCS
Fond eXtream: 0
Location: Transilvania
Discord: generalu_extream2463
Has thanked: 57 times
Been thanked: 19 times

06 Apr 2017, 21:02

Știu că sunt de puţin timp pe acest forum. Am explorat și citit multe subiecte, mi-am rezolvat problemele cu ajutorul acestui forum și sunt foarte mulţumit de tot ceea ce este aici, mai puţin aspectul. Așteptăm de mult schimbarea temei, cel puţin eu o aștept cu nerăbdare. Pe lângă asta..mărimea avatarelor trebuie mărită (size), un banner(care sa il schimbati periodic) mai mare decat acest logo, un nou sistem de reputiatie, pe posturi, un sistem ceva roșu cu semnul exclamarii sau cu semnul interzis pentru ţepari :)
- afilierea serverelor de CS 1.6 cu avarage +8, CS:GO si Source.. Să nu uităm de un server TS
- referitor la INDEX =)) trebuie neaparat schimbat.. Cu butoane catre diverse linkuri de pe forum, cu imagini cu membrii staffului, un buton de paypal pentru donaţii ;)..un mic blog integrat poate? Cine stie..am o multime de idei
- organizarea de warnighturi, concursuri..
La mulţi ani eXtream, ești un decar mai bun decât Lord Tănase :). Felicitări Laur pentru tot ceea ce ai realizat și mult succes în tot și în toate. Încă odată : La mulţi ani!!!
Last edited by GENERALU' on 06 Apr 2017, 21:03, edited 1 time in total.
CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

06 Apr 2017, 21:02

N-are rost sa scriu 100 de randuri, exista doar 2 cuvinte cheie de care trebuie sa tii cont in cazul in care iti doresti o evolutie: IMPLICARE si INVESTITIE. Altfel n-ai cum!
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

06 Apr 2017, 21:48

Pff, Laur. Chiar daca nu ne-am vazut in acesti 10 ani, inca imi aduc aminte de primele vorbe cu tine si primele ciondaneli pe care le-am avut, peste care am trecut cu brio fara sa ne uitam in spate si sa ne purtam pica. Imi aduc aminte ca jucam foarte mult 1.6 atunci si m-am inscris pe forum dupa ce aflasem de versiunea voastra de CS. Am inceput sa activez tot mai mult pe forum si in putin timp am devenit parte a echipei de moderare a forumului, iar, at some point Administrator al intregii comunitati. Am incercat sa fac cateva lucruri si sa schimb putin forumul, insa nu ai dorit de nicio culoare asa ca am renuntat pentru ca am vazut ca nu-ti doresti asta si nu am vrut sa insist degeaba.

Din pacate (sau fericire?), activitatea mea a scazut foarte mult din cauza jobului si a activitatilor care au devenit mai prioritare decat forumul, insa cand am timp, intru si dau o geana sa vad ce se mai intampla pe forum si sa mai ajut pe cine pot :D.

Nu particip la concurs, dar cunosti deja parerea mea si mindset-ul meu: intotdeauna in rand cu ceea ce se intampla - bine ar fi sa incercam sa facem ceva cu eXtream.ro, pentru ca nu degeaba te-ai obosit sa il cumperi :). Exista mai multe planuri pe care poti actiona din eXtream.ro, pe extreamcs nu prea se poate fiind cu CS in nume.
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

06 Apr 2017, 22:00

La multi ani! Sunt foarte multe de facut, insa prima data o sa incep cu inceputul (cum este si normal):
- sa faci migrarea catre extream.ro pentru ca nisa sa nu mai fie doar counter-strike si totodata update la phpbb
- sa nu mai oferi reclama si membru club teparilor (vezi SITE TEAPA)
- concursuri de genul (desigur cu premii mult mai mici) sa fie facute in fiecare luna sau cel putin odata la doua luni (fond extream din thread-uri globale etc) | aici nu se includ cupele pentru counter-strike samd
- reorganizare security zone si doar cu aprobare topic
+ luand prima idee ar trebui rearanjate forumurile&categoriile
- tema aceasta mi se pare foarte ok, insa mai trebuiesc mici modificari si neaparat sa fie mobile-friendly, nu ca aceasta
- organizare la partea cu anunturi, utilizator verificat la tranzactii de cel putin 100 de euro (exemplu) si o vechime de cel putin 1 luna (exemplu) - asta nu denota faptul ca este printre cei mai seriosi utilizatori de pe forum, este un achievement
- un parteneriat cu kinguing/g2a sau alte genuri de site-uri pentru un cod promotional
- daca nu vei vrea sa schimbi domeniul, atunci ai putea foarte bine sa te bazezi pe CS:GO (crearea si sustinerea unui server de CS:GO din fondurile extreamcs, dar se poate ca atunci cand cineva va vedea ca si tu vrei sa te implici, sa te mai ajute)
PopaGABRiEL
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1739
Joined: 06 Aug 2008, 22:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fost moderator
Location: Mioveni
Has thanked: 63 times
Been thanked: 65 times

06 Apr 2017, 22:12

La multi ani. Sunt si eu prezent de 9 ani aici, ati avut un moment de amploare, dar de vreo 2-3 ani n-ati mai adus nimic nou, n-ati mai avut oameni capabili care sa-si dedice timpul pentru forum (probabil si din cauza faptului ca userii ce eram la inceput am crescut si avem altele pe cap), niciun proiect care sa atraga utilizatori noi.
Probabil nisa asta de Counter-Strike s-a cam stins, 1.6-le era baza la extreamcs, iar acum putem vedea ce se intampla cu gaming-ul, mai ales in Romania.
O propunere? Strangeti mana de oameni care era de la inceput si vedeti cu ce se ocupa pe partea asta de gaming (ce jocuri joaca, ce activitati desfasoara pe internet si poate se ajunge la un nou proiect, o noua comunitate care sa nu aiba "cs" in nume). Dupa parerea mea nu se va mai ajunge niciodata la apogeul de acum ceva ani.

EDIT: La ce a spus whisTle, puteti avea in vedere infiintarea si/sau finantarea unei echipe de gaming (csgo, hearthstone, lol etc), se poate dezvolta si de aici la nivel european/international (vezi pgl).
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot] and 402 guests