Antivirus

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

22 Oct 2017, 19:50

smileye wrote:
Lord Kalu wrote:
smileye wrote:Dintre AVG, NORTON si ESET care spuneti ca ar fi mai bun?
Avast; restu` petarde
Cu licenta?
Normal ca ii bagi licenta, doar ca nu este a ta. :troll
Image
RoyalServer 2
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

22 Oct 2017, 19:54

Pana si variantei Free ii trebuia licenta pe un an :wut:
Am avut inainte si nu ofera protectie prea buna Avast-ul, am luat si keylogger neanuntand nimic.Imi ingreuna netul deci nu mi se pare prea ok.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13699
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

22 Oct 2017, 19:59

smileye wrote:Pana si variantei Free ii trebuia licenta pe un an :wut:
Am avut inainte si nu ofera protectie prea buna Avast-ul, am luat si keylogger neanuntand nimic.Imi ingreuna netul deci nu mi se pare prea ok.
Am testat comodo, bitdefender,AVG si kaspersky sa zicem ca Kasp este putin ok dar celelalte limiteaza internetul si sa nu mai zic de comodo ca imi bloca conexiunile de p2p la torrent.Avast imi place cel mai mult mai ales ca m-a scapat de acel virus x.exe, de atunci numai pe asta il folosesc si are modul gaming care nu te deranjeaza in timpul jocului.
Image
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

22 Oct 2017, 20:02

In Kaspersky nu mai am incredere ca e al rusilor, sper sa nu se considere reclama ca nu am nimic cu siteul.
http://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/lum ... naj-809017

Bitdefender e romanesc, dar consuma la resurse inutil chiar daca PC-ul e in stand-by iar la banda de net nu mai zic ca o sacadeaza la maxim.

As merge pe altceva, in astea 3 nu mai am incredere si anume Bitdefender, Kaspersky & Avast.

@Kalule, ce fel de Avast folosesti?Internet Security sau Premier?
Last edited by smileye on 22 Oct 2017, 20:16, edited 4 times in total.
User avatar
DevilBoy.eXe
Super moderator
Super moderator
Posts: 1677
Joined: 05 Jun 2016, 23:04
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: GO.WARED.RO
SteamID: DevilBoy_eXe
Reputatie: Super Moderator
Fond eXtream: 0
Location: beyond the time
Discord: zeux.
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Contact:

22 Oct 2017, 20:09

Cu avast-u instalat mi-a intrat un rat si cand nu am fost la pc o intrat omu pe paypal.com, da nu aveam cont in pp si nu a avut ce fura
De atunci nu mai am incredere in avast, pentru ca "inchide ochi" la un virus bine criptat
Cel mai bun antivirus mi se pare BitDefender este stabil,consuma putin,are functii utile si o baza de date cu semnaturi ale virusilor foarte mare
Image
Daca vrei o licenta pentru el de 90 zile vezi mai jos
anunturi/vand-licente-bitdefender-total-security-2018-zile-t342730.html
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

23 Oct 2017, 10:17

@Lord Kalu, ce fel de Avast folosesti?Internet Security sau Premier?
User avatar
Tax1r_RMA
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 60
Joined: 12 Feb 2016, 13:47
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Location: Kiev
Contact:

23 Oct 2017, 15:14

DevilBoy.eXe wrote:Cu avast-u instalat mi-a intrat un rat si cand nu am fost la pc o intrat omu pe paypal.com, da nu aveam cont in pp si nu a avut ce fura
De atunci nu mai am incredere in avast, pentru ca "inchide ochi" la un virus bine criptat
Cel mai bun antivirus mi se pare BitDefender este stabil,consuma putin,are functii utile si o baza de date cu semnaturi ale virusilor foarte mare
Image
Daca vrei o licenta pentru el de 90 zile vezi mai jos
anunturi/vand-licente-bitdefender-total-security-2018-zile-t342730.html
Terminati-o cu prostii din astea acum sa ajuns pe un forum de cs sa se vanda si licente trial care sunt free pe net :') luati de aici toti https://www.bitdefender.com/site/Facebo ... eeDownload dupa 90 zile daca il dezistalezi si il reinstalezi la loc o sa va zica ca va expirat trialul dar exista un mic siretlic care o sa va lase din nou sa-l instalati pentru 90 de zile dar pe acela vi-l spun cu alta ocazie.
Dupa ce intrati pe acel link de la bitdefender introduceti o adresa de mail valida pe urma o sa primiti totul pe mail de acolo va descurcti voi
Image
smileye wrote:@Lord Kalu, ce fel de Avast folosesti?Internet Security sau Premier?
Ia si tu de aici o multi licenta de avast ce contine licente avast pro, premier, cleanup, securelinevpn ele se activeaza din setari - abonament http://www.girlshare.ro/3489913516.1, http://rgho.st/67HtdXKYq

Antivirus bun e kaspersky, bitdefender si comodo bineinteles si avastul e bun acum depinde si ce faceti pe ce siteuri umblati ce instalati in pc fara voia antivirusului etc eu unul nu folosesc antivirus si frecventez darkweb-ul si n-am probleme cu nici un tip de virus pentru ca stiu unde sa intru, ce fac, ce instalez iar cu cateva setari in comodo no sa mai aveti probleme ca va blocheaza orice chestie... sunt multe tutoriale pe youtube nu are rost sa mai fac si eu unul, bafta si succes cu vanzarea trialelor :')
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information