Apple un esec total?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

07 Feb 2013, 20:00

KronoS # GG wrote:
mariuss615 wrote:
Ex3cuTioN wrote:
Mrrr....si inca cum :X
A fost înghițită nu începe, mulți și-au dat seama că andoird înseamnă opțiuni nelimitate. Key Lime pare promițător pentru că integrează unele chestii care acum le faci cu aplicații sau manual.
N-a fost inghitita incat ocupa un onorabil loc 2 pe piata globala , insa cifra lor este in scadere.

@Darkz0r: Neoficial va putea fi rulat pe toate dispozitivele Android.Oficial , nu cred ca S2-ul o sa primeasca acest update , avand in vedere ca abia astazi (sau ieri) a aparut update oficial la Android 4.1.2 in Coreea de Sud.

@tictac: Sunt slabe sanse sa aisa din fabrica cu Android 5.0.Cel mai probabil va iesi cu Android 4.2.2 (care o sa apara in curand)

3Gb ram, is sanse mari.
2Ghz octo core
16MP
" ongoing rumors have also revealed that rumored Galaxy Note 3 will run on Android 5.5 Key Lime Pie OS "
RoyalServer 2
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

07 Feb 2013, 20:04

Niciodata nu v-am inteles, la ce ajuta octa core pe telefon?
Crezi ca apple nu poate sa bage 12 core si 16013821938912gb ram in telefon ca samsung? Nu are rost, e telefon..
In orice caz, nu uita ca apple nu inseamna numai iphone
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

07 Feb 2013, 20:09

@tictac: 90% din zvonuri se infirma odata cu aparitia produsului.

Samsung Galaxy Note 3 va avea procesor cu opt-nuclee (sau mai bine zis double quad-core) dar nu va rula la frecventa de 2 Ghz.
Cei 3 GB ram de care ai spus nu pot sa-ti spun daca o sa fie pusi pe phablet , avand in vedere ca Samsung a produs niste telefoane cu 3 GB ram (teste).

Si spun iarasi ca va pleca din fabrica cu Android 4.2.2 , nu cu Android 5.0.x.

@ELIARA: Si tu vorbesti in necunostinta de cauza.Vor rula doar cate 4 nuclee deodata , nu toate 8.Primele 4 sunt nuclee mai slabe care consuma putina energie iar celelalte opt (celebrele bestii A15) care vor avea o frecventa mare si vor manca mult (se vor activa doar cand va telefonul va trebui sa executa taskuri ce necesita mai multa putere de procesare).

Edit: Camera de 16 Mpx nu va avea in mod clar.S-ar putea sa puna o camera de 12 sau 13 Mpx (nu garantez)

Edit2: @ELIARA: Cu cat ecranul este mai bun si are o rezolutie mai amre , cu atat are nevoie terminalul de un procesor mai puternic.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

07 Feb 2013, 20:17

Pai si ce ruleaza de foloseste 4 nuclee, gta 5?

@ Pentru cel care a scos titlu subiectului, uiti ca apple are mac-ul, un sistem de operare de cate ori vrei tu mai bun ca win, care nu necesita driver si pentru alimentator sa vada priza (xp pe laptop) si 20 de drivere per total (laptopurile cu win)
Daca erai fan adevarat pentru samsung nu faceai un asemenea topic
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

07 Feb 2013, 22:12

Va certati degeaba. Fiecare cu gusturile lui. Mi se pare normal ca un utilizator inrait Android sa comenteze despre Apple si invers.

Sa o luam asa | Afiseaza codul
[list][*]La web-browsing si aplicatii/jocuri, Apple rupe din toate punctele de vedere. Si unii ma iau cu Flash. Flash nu mai exista in Google Play de aproape un an. Lumea si-a dat seama ca nu foloseste la nimic. Google isi integreaza propriul flash ( sau ma rog, nu stiu daca e chiar propriu ). Majoritatea website-urilor isi integreaza HTML5 pe care Apple l-a luat in brate de la inceputurile sale (ale HTML5 ).
[*]Android-ul e mai liber. Asta e clar. Dar sa nu uitam ca a fost ( si inca e ) asa de liber incat au aparut o gramada de virusi care iti faceau cost suplimentar sau care te lasau fara credit. Antivirusi buni nu prea exista. Bitdefender e praf, avast-ul ce mai te scapa, dar mananca ceva memorie. iOS-ul e limitat. Da', e cam exagerat de limitat, dar sa nu uitam ca fata de Android e foarte securizat. Si la securizat nu bagam jailbreak-ul. E cu totul alta paine. Desi Apple daca ar vrea, ar scapa de jailbreak foarte usor. Dar din chestia asta are numai de castigat.
[*]Majoritatea jocurilor faine sunt free. Aici +1 Android. Desi nu prea se ocupa developerii de ele, sunt o gramada care sunt free. Din Android nu prea iti iei atat de multa paine.
[*]Android-ul e customizabil. Iarasi +1. Dar in 2013 nu cred ca mai sunt asa de multi pasionati de acest "sport". Cel putin eu care am si Android, folosesc tema default.
[*]Apple nu are nevoie de nspe mii de nuclee si jdemii de rami. Cu 512 RAMI iti ruleaza orice aplicatie decent.
[*]Apple are cea mai buna camera foto. Desi pe iPhone 5 o cam da putin in bara. Una la fel de buna e cea de la S3, dar nici de la S2 nu-mi displace.[/list]
Sunt o gramada de chestii din iOS sau Android pe care le pot lauda. Dar mi-ar lua o zi intreaga sa le povestesc.

Si inca ceva, invatati o chestie: Nu exista un telefon mai bun ca altul, ci doar componente/feature-uri mai bune ca altele.

PS: Nu va mai lauti dupa comparatii de pe YouTube si tot felul de site-uri. Uitati-va la review-uri si dupa trageti o linie.
PS2: Stiu ca o sa fiu injurat, scuipat sau mai stiu eu ce. Detin produse Apple si Android. Va vorbesc din experienta mea cu telefoane. Si va pun ca am testat o gramada de telefoane.
PS3: Va tzuk si va multumesc ca v-ati pierdut rabdarea cu mine.
:*
Image
Image
Image
Darkz0r
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1672
Joined: 16 Oct 2010, 10:12
Detinator Steam: Da
CS Status: In dă haus.
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : Eu.Ak47
Location: București
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

07 Feb 2013, 23:47

KronoS # GG wrote:
mariuss615 wrote:
Ex3cuTioN wrote:
Mrrr....si inca cum :X
A fost înghițită nu începe, mulți și-au dat seama că andoird înseamnă opțiuni nelimitate. Key Lime pare promițător pentru că integrează unele chestii care acum le faci cu aplicații sau manual.
N-a fost inghitita incat ocupa un onorabil loc 2 pe piata globala , insa cifra lor este in scadere.

@Darkz0r: Neoficial va putea fi rulat pe toate dispozitivele Android.Oficial , nu cred ca S2-ul o sa primeasca acest update , avand in vedere ca abia astazi (sau ieri) a aparut update oficial la Android 4.1.2 in Coreea de Sud.

@tictac: Sunt slabe sanse sa aisa din fabrica cu Android 5.0.Cel mai probabil va iesi cu Android 4.2.2 (care o sa apara in curand)
Am jelly bean de cateva zile, nu cel official.. dar merge foarte ok.

@Tzacanel, iti dau mare dreptate in ceea ce priveste postul tau, nu sunt fan inrait android, dar mi se pare mai bun putin android fata de iOS.. chiar daca e el mai securizat, iar legat de teme, o folosesc pe cea default deci..
Image
User avatar
wind
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1457
Joined: 24 Nov 2008, 21:39
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.JoiNeT.Ro
SteamID: windcs
Reputatie: Ban 2 luni!
Location: Constanta
Has thanked: 30 times
Been thanked: 58 times
Contact:

08 Feb 2013, 00:03

Mi-am luat un samsung galaxy y s5630, si are android pot zice ca merge perfect i-am facut upgrade la ultima versiune de soft si l-am rootat si merge perfect, consider ca samsung e mai bun ca Iphone. Iphone e mai mult de fite + ca tre sa ai si bani pentru aplicatii si decodari alte cacaturi etc. pe cand eu pot sa decodez singur un telefon samsung :)
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

08 Feb 2013, 00:12

Atunci Samsung de ce nu poate sa tina pretul unui telefon constant? Ma refer sa tina S3-ul de exemplu la 2600 lei indiferent de perioada. Pana acum ,au creat tot timpul telefoane in prostie , iar predecesorul modelului respectiv a avut pretul scazut , de ce? De ce la iPhone-uri, iPad-uri si iPod-uri nu se intampla asta? A , calitatea.
Darkz0r
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1672
Joined: 16 Oct 2010, 10:12
Detinator Steam: Da
CS Status: In dă haus.
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : Eu.Ak47
Location: București
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

08 Feb 2013, 00:16

Alexey wrote:Atunci Samsung de ce nu poate sa tina pretul unui telefon constant? Ma refer sa tina S3-ul de exemplu la 2600 lei indiferent de perioada. Pana acum ,au creat tot timpul telefoane in prostie , iar predecesorul modelului respectiv a avut pretul scazut , de ce? De ce la iPhone-uri, iPad-uri si iPod-uri nu se intampla asta? A , calitatea.
Eu nu cred ca este calitatea, dupa cum spunea si un user de aici de prin subiectul acesta, cei de la samsung se mentin si la preturi de criza, au preturi pentru fiecare de la cel mai mic pret -> mediu -> bogatani.
Image
Balexandru
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 210
Joined: 28 Dec 2012, 15:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Contact:

08 Feb 2013, 00:46

Frate,vrei calitate normal ca e mai scump..vrei ceva mediu poti opta pentru samsung
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

08 Feb 2013, 16:45

Balexandru wrote:Frate,vrei calitate normal ca e mai scump..vrei ceva mediu poti opta pentru samsung
Diferenta de pret intre Samsung si Apple tine de materialele folosite.La capitolul hardware , Samsung este peste Apple.La capitolul software este mult de discutat , fiecare are pro-uri si contra-uri.Ceea ce este de remarcat este faptul ca Android-ul devine din ce in ce mai bun/optimizat/prietenos/etc.

Eu cand cumpar un telefon nu ma intereseaza ca este facut din plastic sau aluminiu/sticla.Ma intereseaza cat de mult poate fi turat si ce poate sa faca sistemul de operare.

Nu sunt fanboy Android , insa parerea mea este ca este peste iOS (da , are lag si alte bube , ma refer aici la rom-urile venite din fabrica , nu cele custom ca alea zboara).Prefer sa dau mai putini bani pe ceva ce poate duce mai mult si are ecran mai mare.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information