Se apropie scoala

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
^Head$hot^
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1541
Joined: 20 Feb 2013, 19:05
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

02 Sep 2016, 16:23

iNdio wrote:Image
Ca băieţii =)))
RoyalServer 2
User avatar
hoffaramirtpm
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1301
Joined: 08 May 2016, 15:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Planting the bomb
Reputatie: Nume anterior: Anthalius
Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Utilizator neserios (tepar!)
Unban achitat
Fond eXtream: 0
Location: Botosani County
Been thanked: 1 time

02 Sep 2016, 17:24

iNdio wrote:Image
:troll
Eu anul asta am examen..am inceput sa fac pregatire inca din vara.
Abia astept intru la liceu. :))

Din ce am auzit, in alte tari nu se face scoala ca aici.
De exemplu ce facem noi in clasa a 6-a ei fac in a 8-a.
In Romania dai si examene, bac, etc si tot prost esti. :))
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

02 Sep 2016, 17:35

CRISZLY wrote:
scheloja wrote:Anu asta termin scoala a 8-a, am fost si repetent in a 7-a 1 data, da nu e problema, aici la Italieni e popular.
Nu ma impac cu nici o materie inafara de Engleza, Informatica si Educatie Fisica, bine cred ca nici nu se pune Informatica ca nu se face in scoala mea ( le este frica ca le stricam calculatoarele, ne mai ducem dar foarteee foarteee rar, cat despre EF facem doar 1 data la saptamana ).
Cand ma fac mai mare as vrea sa muncesc cu calculatoarele.. sa le montez piesele.. nu stiu ceva de genu daca exista.
Urasc scoala doar pentru ca dimineata ma scol la 07:00 si e rau ca eu vara cand joc non-stop ma scol pe la 17 dupameaza. In rest imi place..

Voi cum o duceti cu scoala? :)
Nu stiu ce materii ai de facut acolo, dar macar apuca-te de italiana si/ engleza, ca romana ti-e cam grea.

Eu am terminat, succes astora care mai au de facut scoala.
Same here. Mai bine la scoala decat sa-ti cam rupi spatele la munca :radioactive:
User avatar
besky
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 82
Joined: 07 Sep 2014, 18:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Sep 2016, 19:11

Primele 3 saptamani nu ma duc, nu facem nimic.Dupa ma duc 2 saptamani sa dau teste, dupa care imi mai iau vacanta pana incep tezele, dau toate tezele si ma mai duc doar cand dam teste/trebuie sa fim ascultati.Pentru absente duc un teanc de adeverinte printate si o mica atentie doamnei diriginte inainte sa incheie situatia pe primul semestru.Lejer.
User avatar
sound
Membrul anului 2018
Membrul anului 2018
Posts: 5807
Joined: 23 Jan 2013, 22:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Nu
SteamID: sou_nd
Reputatie: Fost membru Club eXtreamCS (4 luni)
Nume anterioare: s o u n d -, snd
Fost Moderator
Fost Super Moderator
Moderatorul anului 2017
Membrul anului 2018
Fond eXtream: 0
Location: Romania
Has thanked: 91 times
Been thanked: 80 times
Contact:

02 Sep 2016, 19:15

besky wrote:Primele 3 saptamani nu ma duc, nu facem nimic.Dupa ma duc 2 saptamani sa dau teste, dupa care imi mai iau vacanta pana incep tezele, dau toate tezele si ma mai duc doar cand dam teste/trebuie sa fim ascultati.Pentru absente duc un teanc de adeverinte printate si o mica atentie doamnei diriginte inainte sa incheie situatia pe primul semestru.Lejer.
si dupa vedem cum pici bacu
User avatar
TwisteR42O..
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1613
Joined: 02 Feb 2014, 20:10
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

02 Sep 2016, 21:39

besky wrote:Primele 3 saptamani nu ma duc, nu facem nimic.Dupa ma duc 2 saptamani sa dau teste, dupa care imi mai iau vacanta pana incep tezele, dau toate tezele si ma mai duc doar cand dam teste/trebuie sa fim ascultati.Pentru absente duc un teanc de adeverinte printate si o mica atentie doamnei diriginte inainte sa incheie situatia pe primul semestru.Lejer.
mare smecheri sunteti voi in spatele monitoarelor.
ImageImage
ImageImage
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

02 Sep 2016, 22:07

TwisteR42O.. wrote:
besky wrote:Primele 3 saptamani nu ma duc, nu facem nimic.Dupa ma duc 2 saptamani sa dau teste, dupa care imi mai iau vacanta pana incep tezele, dau toate tezele si ma mai duc doar cand dam teste/trebuie sa fim ascultati.Pentru absente duc un teanc de adeverinte printate si o mica atentie doamnei diriginte inainte sa incheie situatia pe primul semestru.Lejer.
mare smecheri sunteti voi in spatele monitoarelor.
Este probabil sa se intample asa. Mama mea este profesoara de informatica (conteaza) si a fost la foarte multe scoli unde a intalnit tot felul de copii cu vise mari, doar ca nu faceau nimic ca sa ajunga la un liceu bun sau sa ia bacul. De exemplu, la mine in liceu nu ai cum sa nu inveti deoarece este concurenta foarte mare (doar stiti cum sunt oltenii), mai ales la materiile de baza la care dai si bacul.

La mine e cam greu cu matematica fiindca avem un profesor foarte bun, dar ciudat, adica la fiecare test ne da 3 exercitii foarte grele (3 puncte fiecare) si indiferent de nota dansul o trece si nu ai cum sa faci totul perfect, de asta ma oftic, mai ales ca sunt inscris si la centrul de excelenta pe informatica/tic.

P.S: La voi cum se incepe prima zi de scoala? La liceul in care invat (de 1 an) pot spune ca este frumos fiindca nu sunt discursuri plictisitoare si scurte si gata prima zi.
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

02 Sep 2016, 23:17

Bai stiulete eu deacu am inceput scoala
:D
:)
Image
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

02 Sep 2016, 23:47

Mutex wrote:
TwisteR42O.. wrote:
besky wrote:Primele 3 saptamani nu ma duc, nu facem nimic.Dupa ma duc 2 saptamani sa dau teste, dupa care imi mai iau vacanta pana incep tezele, dau toate tezele si ma mai duc doar cand dam teste/trebuie sa fim ascultati.Pentru absente duc un teanc de adeverinte printate si o mica atentie doamnei diriginte inainte sa incheie situatia pe primul semestru.Lejer.
mare smecheri sunteti voi in spatele monitoarelor.
Este probabil sa se intample asa. Mama mea este profesoara de informatica (conteaza) si a fost la foarte multe scoli unde a intalnit tot felul de copii cu vise mari, doar ca nu faceau nimic ca sa ajunga la un liceu bun sau sa ia bacul. De exemplu, la mine in liceu nu ai cum sa nu inveti deoarece este concurenta foarte mare (doar stiti cum sunt oltenii), mai ales la materiile de baza la care dai si bacul.

La mine e cam greu cu matematica fiindca avem un profesor foarte bun, dar ciudat, adica la fiecare test ne da 3 exercitii foarte grele (3 puncte fiecare) si indiferent de nota dansul o trece si nu ai cum sa faci totul perfect, de asta ma oftic, mai ales ca sunt inscris si la centrul de excelenta pe informatica/tic.

P.S: La voi cum se incepe prima zi de scoala? La liceul in care invat (de 1 an) pot spune ca este frumos fiindca nu sunt discursuri plictisitoare si scurte si gata prima zi.
anul trecut (primul) ne-a tinut destul de mult in prima zi, nu stiu de ce, pentru ca a fost mai mult o chestie de cunoastere intre noi, chiar daca oricum se intampla asta pe parcurs
sincer mi-e frica de orarul din anul asta, sa nu fie orele aiurea. partea buna e ca in toti astia 4 ani sunt de dimineata
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

03 Sep 2016, 00:56

Iluminatii wrote:Daca in clasa a 7-a tu esti repetent eu zic sa abandonezi scoala de acum...O faci degeaba.
Anu asta e ultimul an.Dau bacul si vedem mai departe
In afara e altfel, nu e ca la noi, pentru cultura voastra generala.
Acolo pot sa ceara si parintii sa repeti o anumita clasa din scoala daca ei considera ca nu ai invatat destul, nu e nicio rusine sa repeti clasa acolo.
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

03 Sep 2016, 11:08

Ba cei care sunt in a 8a va ajuta la examen?Adica va da ceva sa copiati?
Image
User avatar
WeeRox
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1168
Joined: 26 Feb 2015, 22:41
Detinator Steam: Da
CS Status: Da shăfu
Reputatie: Nume anterior: georgehaita2014
( -1 warn concurs EURO 2016 - neutilizat )
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Contact:

03 Sep 2016, 12:55

MzQ* wrote:Ba cei care sunt in a 8a va ajuta la examen?Adica va da ceva sa copiati?
Anu' trecut cand l-am dat eu nu am auzit nimic.
Nu prea mai poti nici tu nici profesorii cu camerele audio.
Inainte stiu ca se puneau sub tocu' usii si mai ziceau dar acum nu mai pot
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information