Atac terorist la Paris!

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

14 Nov 2015, 20:42

RoyalServer 2
User avatar
tenerifeeeee
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1039
Joined: 03 Dec 2014, 19:08
Detinator Steam: Da
SteamID: copilzapacit
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Râmnicu Vâlcea

14 Nov 2015, 21:34

ei sunt facuti pentru a ucide.
era ceva cu jerfa.
User avatar
MDFK. eXtream
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1870
Joined: 25 Aug 2014, 22:44
Detinator Steam: Da
SteamID: /id/langw0w
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Fond eXtream: 0
Location: București, România
Discord: langw0w
Has thanked: 23 times
Been thanked: 42 times

15 Nov 2015, 00:46

Bine că acuma au apărut toate rahaturile alea pe facebook cu "condoleanţe Franţa",dar în de Ucraina a auzit cineva?
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

15 Nov 2015, 05:07

MrSpeak
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 152
Joined: 17 Jun 2015, 15:59
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: cosminfanta
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

15 Nov 2015, 06:11

Nu inteleg ce asa masacru :| .
Nu inteleg cum au ajuns sa ne invadeze .
Nu inteleg faptul ca francezii reactioneaza asa , adica am vazut un post mai sus unde scria ca francezii au dat foc unei tabere de refugiati in timp ce dormeau . Aloo francezilor TREZITI-VA , si oameni aia au plecat din acelasi motiv :gusta ..
Nu inteleg cum putem NOI ROMANII sa ne gandim la asa ceva , in loc sa ne gandim la pace mondiala discutam cele mai noi barfe despre terorism .
Sincer eu nu cred in dumnezeu .. Sunt ateu. Pana la varsta de 16ani am fost la biserica m-am rugat toate cele
imi spune-am rugaciunile in fiecare seara la icoana , dar intr-un timp mi-am schimbat vechii prieteni si umblam pe maidan cu alti prieteni care unii erau satanisti altii atei , pana la urma am devenit si eu ateu , am iesit din legatura cu "dumnezeu" de 3 ani . Si dupa sa spun un an totul a mers mai bine decat inainte . M-am mutat in germania , am o casa pe care in romania nici nu o puteam visa si toate cele .
Eu nu cred in dumnezeu , dar cred IN MINE e mai mult decat sufficient. "Pot visa cu ochii deschisi" .
Viitorul vi-l creeati cu propria mână .
Eu pur şi simplu nu gândesc negativ , asta imi oferă o gândire liberă şi pot să privesc cu adevărat ce se întâmplă .
Nu se poate spune o greşeală a Europei că au primit refugiaţi şi aşa au intrat terorişti . E o greşeală să ajuţi oameni la nevoie ? Nu , nu este.
Vă rog să deschideţi ochii şi să vedeţi lumea adevărată , lumea în care astea sunt mici probleme pentru viitor , lumea în care nu vom fii invadaţi sau în război , acea lume în care e pace .
Voi postaţi videoclipuri cu francezi care ne fac de râs , asta e greşeala lor nu facem război pentru asta . Lafel ar trebui să fie şi în cazul sirienilor .
Vă mai rog şi să gândiţi când postaţi chestii de gen satana,666 mai stiu eu ce astea sunt vorbe dinainte să existe electricitate . Gen balauri sau mai ştiu eu ce .
Şi nu înţeleg ce legătură are Franţa , cu clubul acela care a luat foc şi s-a dovedit a fi fost construit greşit şi din cauza artificiilor a luat foc .
Şi să nu mă înjuraţi pentru că nu cred în dumnezeu dar oricine are dreptul la propria libertate . Sper că aţi înţeles mesajul pe care vii l-am postat .
Am intrat 5minute pe facebook, am observat ca 40% au pus steagul franţei . Sunt curios dacă noi punem steagu lor , pe al nostru cine il mai pune ? S-a lansat şi aplicaţie pe facebook cum să nu :-j . Majoritatea nici nu le pasă dar îl pun să fie la modă . Mie chiar îmi pare rău de franţa , dar sunt român şi patriot , îmi susţin ţara mea.

P.S: nu spun că e bine să moară oameni , este cel mai îngrozitor lucru din lume .
Mi-e pofta de tine rauuuu.
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

15 Nov 2015, 14:27

si ce ar trebui sa fie aia , poate sunt eu pr0st da nu inteleg nimic.
User avatar
rLx
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1025
Joined: 01 Nov 2008, 09:48
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Târgu Mureș
Has thanked: 11 times
Been thanked: 33 times

15 Nov 2015, 14:49

chill_toica wrote:
si ce ar trebui sa fie aia , poate sunt eu pr0st da nu inteleg nimic.
Unii spun ca acest individ stia tot despre atacul de la paris,si a vrut sa ne atentioneze
videoul a fost descoperit acum 6 luni,ghici unde.Pe o banca de la paris,insa nimeni nu stia nimic despre mesajul transmis de el
Au inceput cei de pe reddit sa descifreze mesajul trimis prin semne din videoclip,si atacul de la paris a fost primul atac al teroristilor
Daca descifrezi titlul videoclipului este "11B X 1371"
Poti citii aici: http://discuss.cognitivejourneys.com/t/ ... dates/2901
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

15 Nov 2015, 15:14

rLx wrote:
chill_toica wrote:
si ce ar trebui sa fie aia , poate sunt eu pr0st da nu inteleg nimic.
Unii spun ca acest individ stia tot despre atacul de la paris,si a vrut sa ne atentioneze
videoul a fost descoperit acum 6 luni,ghici unde.Pe o banca de la paris,insa nimeni nu stia nimic despre mesajul transmis de el
Au inceput cei de pe reddit sa descifreze mesajul trimis prin semne din videoclip,si atacul de la paris a fost primul atac al teroristilor
Daca descifrezi titlul videoclipului este "11B X 1371"
Poti citii aici: http://discuss.cognitivejourneys.com/t/ ... dates/2901
wtf , ma asteptam sa fie un video cu mesaj dar nici chiar asa :| ce pot sa zic ,
oare noi chiar avem impresia ca traim liberi de capu nostru?
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

15 Nov 2015, 15:18

chill_toica wrote:Not oc..

Bai fratilor .. ajutati-ma sa inteleg si eu ceva ! Bun.. tragedia de la colectiv am inteles-o sunt 52-55 de morti ( care stim noi ) dar cei de la PUTERE , au ascuns zeci de saci cu cadavre , si ca din intamplare ii scoate cate 1-2-5 pe zii ca sa nu sperie cam toata ROMANIA, si o sa ajunga la 100+ cadavre asta e clar ! Bun , ei erau romani de-ai nostri , le-am purtat , eventual inca le purtam doliu , si incercam de a-i ajuta pe cei care inca sunt in viata ! Nu trebuia neeaparat sa avem 100+ cadavre , ca sa incepem o revolutie anti coruptie si etc.. ! Dar pentru Franta , de ce am purta noi drapelul lor la o poza ?! In primu' rand , nu inteleg cu ce-i ajuta , sau cu ce ii sprijina , ca am eu drapelul lor la o poza ! Ei au purtat pentru cei de la colectiv sau ceva ? Daca gresesc , corectati-ma va rog ! A da , si apropo , nu vine se pare putin ciudat ca ai venit unii refugiati la noi in tara, bine-nteles , n'am primit cati am vrut noi , am.primit cati au vrut ei din UE , CA na.. UE ne coordoneaza tara noastra ca na ei sunt stapanii ŢĂRII NOASTRE ! Asa ma rog , am.primit niste refugiati la noi in tara , dar dintr'o data , nimeni numai stie nimic de ei , pe unde sunt ascunsi sau plecati ! De la un timp , in diferite tari se intampla chestii aiurea ! Ceva incearca sa ameninte lumea , dar noi suntem prea orbi sa vedem ! Toti au pus vina pe SEFU clubului Colectiv , dar defapt , vina este celor care au venit in inspectia clubului , si le-au dat verde ca e ok clubul si etc.. ! In doar 2 saptamani , 2 tari au fost atacate in diferite "atentate"! Haide-ti cu totii , pentru victimele de la colectiv , la urmatoarea iesire , la 1 Decembrie , nu sa ii cadem pe cei de la guvern , ca oricum , vin succesori de-ai lor , si etc.. Haideti sa ne adunam cu totii si sa incercam sa schimbam unele lucruri ! De la noi a inceput coruptia , de la elev la adult ! Nu cer neeaparat un share, macar , un copy-paste , sa vada toata lumea mesaju asta , si sa luam atitudine , caci , doar noi , ne facem viitorul ! EI NI-L DISTRUG!!!
Asta e o teorie a conspiratiei , daca era asa unde sunt familiile ? E un risc prea mare pentru autoritati deci nu s-a facut asta cu ascunderea pentru ca nu au de ce !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

15 Nov 2015, 15:59

prin "ascuns" ma refer la faptu ca poate nu au "precizat" de ei , asta nu inseamna ca nu ar fii .
User avatar
^ZED^
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1226
Joined: 30 Jan 2015, 10:27
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Contact:

15 Nov 2015, 16:00

Image
User avatar
chill_toica
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1783
Joined: 05 Feb 2008, 23:15
Detinator Steam: Da
SteamID: chill_toica
Reputatie: Nume anterior: dr_moarte
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
1 avertisment scos = -2 luni club
Location: Bucuresti
Has thanked: 499 times
Been thanked: 118 times

15 Nov 2015, 16:01

^ZED^ wrote:Image
ti-am spus ca iarba te prajeste , de ce nu ma intelegi? coboara usor pe pamant , nu mai visa
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information