Atunci cand iubesti si nu esti iubit.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

04 May 2015, 23:17

Rey97 wrote:
sohigh. wrote:Cucerește-o, altfel probabil o să regreți.. nu pot zice dacă vei regreta sau nu pentru că nu cunosc caracterul ei, dar în majoritatea cazurilor așa e..
ce as putea face sa o cucresc sa fie a mea, de exemplu cand ma gasesc cu ea ,ce ar fii bine de facut sa o pot cucerii ?

nu mai gandi asa , iti pierzi timpul... daca era sa te placa observai , e aiurea sa stai sa tragi de ea , da-o in rasa ei... daca o lasi o sa vezi ca o sa te caute sigur si atunci da-i tu la cioc
RoyalServer 2
User avatar
u mad bro ?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 22 Nov 2014, 01:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2015, 23:18

Rey97 wrote:
warclau wrote:da-o in rasa ei , esti in friendzone , esti prietenul ei la care se plange cand se cearta cu iubitul sau cu prietenele :)))

si tu aiurea , cum sa o iubesti fiind prietenul ei ? cred ca e mult spus...

cel mai bine e sa nu mai vorbesti cu ea sa o lasi in pace o perioada sa vezi daca te cauta si ce iti zice
exact asa zic si eu ca vreau sa fac , dar nu pot.. o las o zii maxim si dupa iar o bag in seama si o caut.. mai astept sfaturi. multumesc tuturor pentru sfaturile date pana acum .
Aici tu gresesti, ea vede ca esti in limba dupa ea, iar ea profita/satura pe chestia asta




cati ani are, a umblat cu vreunu in timp ce tu ai tinut legatura cu ea, acei ani ?
raspunde la intrebarea pusa mai sus,
User avatar
PapiLover
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1697
Joined: 22 Aug 2013, 14:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: n/a
Detinator server CS: n/a
SteamID: n/a
Reputatie: Restrictie moderator
Utilizator neserios (tepar)
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 33 times
Been thanked: 28 times
Contact:

04 May 2015, 23:19

Pizdele sunt pe interes da o n pl m intreab o, te refuza si dupa iti zic eu ca nu mai simti nimic pentru ea...te foloseste
User avatar
sohigh.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 24 Apr 2015, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: You'll always be by my side!
Detinator server CS: Nu dețin.
SteamID: raulhigh
Fond eXtream: 0
Location: Timișoara
Contact:

04 May 2015, 23:21

Dacă e fată de treabă (serioasă, amuzantă, nu e cu două fețe și chestii) are rost să lupți pentru ea, dar dacă are figuri, neserioasă (neserioasă în modul că își bate joc, etc) las-o. (DOAR PĂREREA MEA!)
Sfatul meu e s-o întrebi, da.. e greu, dar așa afli tot..
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

04 May 2015, 23:23

Daca esti sentimentalist dala in cel mai sigur caz, cand ai sa te insori, nevasta ta o sa si-o puna cu tot cartieru...

Pune **** pe ea sau laso... :-s baga ratonu la caldura, nu-l tine in mana.
Royal.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 235
Joined: 11 Jan 2015, 00:30
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Restrictie mesaje private
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2015, 23:27

dupa ce-am citit din ce ai spus tu mai sus e clar ca nu e de tine si nu te merita , e o afumurata cu nasul pe sus , cauta alta care sa te merite ceva mai bun ! nu e de tine
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

04 May 2015, 23:29

Da spui ba direct babalaule, iti scriu eu.

Code: Select all

Auzi fa, fa eu te iubesc, fa nu auzi ca te iubesc mancateas tu pe a mea
Aia de sus a fost la caterinca, spunei sincer ce simti nu ai nimic de pierdut, macar te eliberezi sufleteste, iar daca nu simte la fel atunci ghinionul ei.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
Rey97
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 214
Joined: 02 Apr 2015, 15:52
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2015, 23:31

Royal. wrote:dupa ce-am citit din ce ai spus tu mai sus e clar ca nu e de tine si nu te merita , e o afumurata cu nasul pe sus , cauta alta care sa te merite ceva mai bun ! nu e de tine
Buna vreau sa o las , cum naiba sa o las ? cand nu mai pe ea o am in cap mereu.
Ziceti-mi cum sa fac sa no mai caut .
Last edited by Rey97 on 04 May 2015, 23:36, edited 1 time in total.
User avatar
sohigh.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 343
Joined: 24 Apr 2015, 12:14
Detinator Steam: Da
CS Status: You'll always be by my side!
Detinator server CS: Nu dețin.
SteamID: raulhigh
Fond eXtream: 0
Location: Timișoara
Contact:

04 May 2015, 23:35

@Rey97, în primul rând nu o iubești, doar ți la ea, dacă o întrebi și te refuză, dar tot ți la ea.. e grav..
User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

04 May 2015, 23:36

warclau wrote:cum sa faci as NU o mai cauti bro...iesi cu prietenii , betii , alte pizde

sau zi direct : fa cu cat o sugi ?
Nu ma, sa nu-i zica asa ca se supara pe el si numai vorbeste cu el dupa... s-o intrebe si el mai politicos asa.. :-s

Domnisoara, practicati sexul oral ? Si daca da, pentru cat o sugeti ? :> :D
User avatar
u mad bro ?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 232
Joined: 22 Nov 2014, 01:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

04 May 2015, 23:37

Rey97 wrote:
Royal. wrote:dupa ce-am citit din ce ai spus tu mai sus e clar ca nu e de tine si nu te merita , e o afumurata cu nasul pe sus , cauta alta care sa te merite ceva mai bun ! nu e de tine
Buna vreau sa o las , cum naiba sa o las ? cand nu mai pe ea o am in cap mereu.
Ziceti-mi cum sa fac sa no mai caut .
PapiLover wrote:Mai bine zis tii la ea nu ca o iubesti...

Spune i intr o zi ce simti si dupa ce te refuza o sa vezi ca nu mai tii la ea
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

04 May 2015, 23:37

N-ai cum să iubești o persoană, doar având-o prin preajma ta în unele ocazii.
Atașat? Probabil, mai ales dacă e pe gustul tău. Obișnuință, simpatie? Cu siguranță.
Cu toții avem astfel de cunoștințe, cărora le suntem simpatici, de nădejde ș.a.m.d, însă de la a simpatiza o persoană la a o iubi e cale lungă. La ce bun să te dedici pentru o posibilă relație, când din partea ei nu ai niciun răspuns.
O relație se consumă 50% în primii 2-3 ani. Dacă voi la început nu aveți nimic, cum va fi pe parcurs? Aștepți să te iubească, să se îndragostească de tine? Când? De ce? Cum? Crezi că simte și ea ceva pentru tine? Mă îndoiesc, mai ales că e tânără (presupun) și n-ar avea nimic de pierdut să încerce. De ce n-a făcut vreun pas până acuma? E simplu: n-o interesezi, SAU are un mod aparte de a fi și nu știe să se exteriorizeze. Îți doresc a doua variantă, dar slabe șanse. Invit-o undeva, de preferat ceva mai retras, chiar și un separeu în vreun local. Se încălzește afară... mergeți prin parc, nu știu, undeva unde să fiți împreună și să vorbiți despre habar n-am, cum cădeai la fotbal acum 5 ani, iar ea se machia cu lucrurile maică-sii. Orice, doar să petreceți alături suficient timp în care să vedeți dacă vă mai doriți astfel de ieșiri, dacă vreți să vă spuneți lucruri personale și multe altele. Așa că tu te gândești că ți-ar plăcea să-ți fie iubită, iar ea se gândește dacă mergi mâine cu ea să-și cumpere jeanși, nu rezolvați nimic. Pune piciorul în prag și lasă timiditatea deoparte, la urma urmei n-ai nimic de pierdut. Dacă nu e să fie vă aveți ca amici în continuare și poate e mai bun și important pentru voi. Fete sunt destule, băieți la fel, iar având în vedere că nimeni nu-i perfect, oricând poți găsi ceva mai bun. O vrei pe ea? Arată-i și fii mereu pe gustul ei.
Cât despre indiferența ei, la fel fac și eu cu persoanele care mă interesează. Dacă o sun azi, o sun și mâine, dar poimâine sigur nu, altfel cădem în obișnuita rutină cotidiană, și nu e bine. Femeile nu știu ce vor, le plac bărbații misterioși și care-i surprind. N-o suna nici tu, iar dacă nu te sună ea în a 4-a zi, pierd orice. Te va întreba prostii, atât doar să stabilească un contact cu tine, pentru că o frământă. Nu faptul că ești tu bine sau nu, ci de ce nu o cauți cum ai mai făcut-o. De acolo mai departe e floare la ureche, însă e esențial să simtă și ea ceva pentru tine, altminteri nu te va suna o lună întreagă. N-are de ce! Baftă și nu te implica prea tare, nu merită la început. Distrează-te și nu-ți irosi timpul aiurea. Numai o dată ai vârsta de acuma! Salut!

__________
"Mulți dintre cei pe care îi lăsăm să intre în viața noastră sunt persoane care nu merită asta. Teama se instalează în sufletele noastre și ne aduce neîncrederea în ei, însă suntem noi a decide: Vrem să-i ținem aproape, să credem, să ne bucurăm de ei și de acele momente, să ne agățăm de o speranță, sau tragem perdelele și nu mai lăsăm soarele să intre în sufletul nostru?! Îmbătător este momentul în care un prieten se dovedește a fi adevărat și usturătoare este clipa în care ți-ai dat seama că te-ai înșelat. Este un adevărat labirint această viață dată nouă, însă frumusețea ei e că fiecare om este diferit de altul. Tu cine ești?!" Fragment - Gânduri spre nicăieri / 2012 (VegaS)
Pozitia mea preferata este CEO.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information